Як збільшити авторитетність ресурсу в очах пошукових систем?
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Доверие к сайту

Траст у найпростішій інтерпретації - це довіра, чисельна міра, що класифікує якість сайту. Проте довіра не виникає на порожньому місці: відстоювати репутацію доводиться роками, і тільки дозволеними методами просування.

Що входить в основу трасту? Які властивості повинен мати трастовий сайт, і які фактори можуть вплинути на збільшення його авторитету в очах пошукових систем (ПС)? На ці та інші питання відповіді нижче. Всі висновки зроблені на основі особистого досвіду автора, досліджень, що проводяться в рамках клієнтської бази системи Rookee і відкритої інформації від представників ПС.
Траст в сучасних ПС
Напевно багатьом з Вас знайомі вирази: "трастові посилання", "база трастових сайтів" і т.п. Дійсно, механізм поширення "трасту" прив'язаний до посилань і схожий з процесом передачі посилальної ваги донора акцептору. У класичній формулі розподілу трасту, рівень довіри до сайту визначається експертно та коригується посилальною масою цього сайту. Буквально це означає, що людина (власник сайту-донора) визначає, чи можна довіряти цим сайтам (акцепторів), а вони, у свою чергу, також перевіряють донора. Акцептори мають свою експертну оцінку та рівень трасту. В якості експертів спочатку, та й зараз, виступають асесори ПС. Їх завдання - оцінювати сайти людським поглядом з метою навчити пошукові алгоритми розпізнавати трастові ресурси. З появою нових метрик якості сайту, наприклад, поведінкових факторів, ПС отримали мільйони асесорі в, які з великою точністю встановлюють рівень довіри до сайту.
У сучасних реаліях поняття "траст" можна застосовувати до сайту, який просувається, об'єднавши під ним позитивні і негативні якості ресурсу. Часто можна почути фразу, що в ТОПі сидять одні трастові сайти. Це твердження в більшості випадків вірно, особливо для висококонкурентних ТОПів.
В Інтернеті можна зустріти безліч визначень трасту. Деякі схильні вважати, що чим старіший сайт, тим більше їм довіряють ПС, інші схиляються до думки, що тільки сайт з хорошими поведінковими факторами є трастовим і т.п. Ці твердження вірні, однак дане поняття дуже багатогранне і включає в себе сотні факторів ранжирування ресурсу. Переймаючись простим питанням, який сайт потрібно поставити на першу позицію, пошуковик, не роздумуючи, поставить той, якому можна довіряти і який краще за інших вирішує проблему більшості користувачів ПС за вказаним запитом.
Якості трастового сайту
Отже, які ж якості повинен мати трастовий сайт? Виділимо основні:
1. Доступність - базова якість. Сайт, якому можна довіряти, повинен справно працювати 24/7.
 • Стабільність - цілодобова доступність, висока швидкість завантаження сайту, незмінність індексу.
 • "Кроссбраузерність" - відсутність серйозних обмежень при роботі в різних браузерах і платформах.
2. Безпека. Ресурсу, який несе загрозу своєму відвідувачу не можна довіряти. Пошукові системи ранжирують такі сайти нижче, а у видачі позначають попереджувальним написом.
 • Відсутні загрози. У більшості випадків це відсутність вірусів і редиректів на шкідливі сайти, в тому числі, які здійснюють шахрайську діяльність у Мережі.
 • Збереження конфіденційної інформації. Зазвичай витік конфіденційної інформації відбувається при передачі, тому важливо це робити через захищений протокол https. Особливо актуально для масових сервісів, які вимагають від користувача великий обсяг інформації.
3. Відкритість. Прозорість у відносинах між клієнтом і виконавцем вселяє довіру. Важливо не закриватися від відвідувачів сайту, а, навпаки, відчинити всі двері перед ними.
 • Інформація про компанію. Дуже важливо добре "представитися" відвідувачу: розповісти про компанію, основні конкурентні переваги, успіхи і досягнення, про те, чому саме Вас має обрати відвідувач.
 • Відкрита контактна інформація - обов'язковий атрибут будь-якого сайту. Важливо дати користувачеві кілька альтернативних можливостей контакту: адреса, телефон, email і т.д. Більшу довіру викликає телефон гарячої лінії та адреса поштової скриньки на домені сайту.
 • Популярність. За статистикою споживач більше довіряє розрекламованим маркам товару і з недовірою ставиться до невідомих. Аналогічна ситуація і з інтернет-ресурсами.
 • Популярність бренду в офлайні. Застосовується для відомих брендів. При введенні бренду в рядок пошуку на першому місці ПС видасть офіційний сайт компанії (вітальний запит).
 • Цитованість ресурсу в Мережі - свого роду популярність. Чим більше про сайт пишуть, тим більше довіри. На даний показник впливають як згадки в текстах посилань, так і в звичайному тексті, але меншою мірою.
 • Висока відвідуваність ресурсу. Працює за принципом: більшість не може помилятися. Якщо на сайті багато користувачів, значить, йому довіряють.
4. Довіра - основний показник.
 • Вік сайту. Як не дивно, чим старіший ресурс, тим більше йому довіряє відвідувач. Найчастіше ПС "страхує" відвідувачів від молодих сайтів, і в ТОПі ми спостерігаємо "старичків".
 • Ядро відвідувачів сайту - це найвідданіша частина аудиторії, яка, безсумнівно, довіряє ресурсу. Чим більше ядро, тим більше довіри. Це особливо актуально для масових сервісів, наприклад, новинних порталів.
 • Карма сайту - наявність санкцій ПС, як поточних, так і знятих у минулому. До них відносять: бан сайту, різні фільтри ПС (АГС, Panda, за спам і т.д.) і пессимізації.
 • Розмір - ресурс, що містить багато корисної інформації, викликає повагу і довіру. У більшості випадків багатосторінкові сайти отримують значно більше трафіку, ніж малосторінкові.
 • Якісні матеріали - ознака серйозності ресурсу. Відсутність помилок у тексті (граматика, пунктуація, стилістика), хороший стиль викладу і висока корисність матеріалу - все це впливає на довіру.
 • Відсутність спаму. Його наявність серйозно підриває рівень довіри до ресурсу. Часто спамери залишають повідомлення в коментарях з посиланням на свій сайт. У цьому випадку необхідно проводити модерацію, захищати коментарі капчею.
5. Зручність. Незручний сайт - це в першу чергу неповага до відвідувачів. Користувачеві складно ознайомиться з пропозиціями на сайті і оцінити їх, з точки зору майбутнього партнера і т.д.
 • Поведінкові фактори. Користувачі своєю поведінкою здатні показувати різку незадоволеність ресурсом. Важливими метриками тут будуть відсоток відмов і повернення на видачу ПС.
6. Актуальність. Свіжа інформація більш правдоподібна, застаріла часто просто марна.
 • Оновлення сайту - важливий фактор, який повідомляє ПС про те, що ресурс живий і розвивається. Для успішного просування сайт необхідно наповнювати тільки свіжим контентом.
 • Унікальність. Пошукові системи вище ранжирують унікальну інформацію. Ваш матеріал можуть запозичити власники інших сайтів, тому важливо застовпити за собою право першоджерела. У цьому може допомогти сервіс "Оригінальний текст" від Яндекса.
 • Сучасні формати надання інформації. Зараз відвідувача не задовольниш навіть добре зверстаним ілюстрованим текстом. Набирає популярності відеоконтент. Якісне відео, та й сам формат відео, вселяє значно більше поваги до сайту, ніж текст.
7. Агресивність. Ця риса не повинна бути присутньою на трастових сайтах. Агресія часто викликає огиду і недовіру.
 • Рекламна агресія. Не секрет, що багато реклами на сайті дратує його відвідувачів. Удвічі неприємними будуть ресурси з небажаною рекламою, наприклад, pop-up банери з оголошеннями для дорослих.
 • Наявність нецензурних виразів. Ресурсам, які використовують на своїх сторінках ненормативну лексику, пошукові системи часто привласнюють мітку "сайт для дорослих". Таким сайтам вкрай складно боротися за позиції в ТОПі.
8. Комерціалізація - основний фактор довіри для комерційних сайтів.
 • Комерційні фактори ранжирування - фактори, які більшою мірою характеризують компанію, а не сайт. До них відносяться: конкурентоспроможність ціни, кількість офісів або точок продажів, наявність гарячої лінії і т.д.
9. Соціалізація - відносно новий фактор ранжування. ПС вважають сигнали із соціальних мереж достатньо "чистими" для того, щоб використовувати їх в ранжуванні.
 • Представництва в соціальних мережах. Наявність груп і співтовариств викликає довіру. Чимале значення має кількість осіб в групі. Негативним фактором служитиме наявність великої кількості ботів.
 • Кількість згадок у соціальних мережах. Активність - безсумнівно, хороший знак. Молоді сайти або нові товарні марки навряд чи будуть обговорюватися в соціальних мережах. У першу чергу це пов'язано з їх малою популярністю. Навпаки, відомі товари і бренди - предмет масових обговорень. Їх необхідно контролювати, щоб зменшити негативний фон від коментарів, залишених незадоволеними товаром або послугою споживачами. Знайти згадки про Ваш товар/бренд допоможе, наприклад, безкоштовний сервіс Babkee.ru.
 • Можливість відправляти інформацію в соціальну мережу - наявність механізмів, що дозволяють ділитися (расшарити) інформацію в соціальній мережі. Користувачам обов'язково необхідно дати можливість "лайкнути" і "розшарити" корисну інформацію на сайті.
 • Можливість вступити у відкритий діалог. Ресурси, що дають можливість висловитися своїй аудиторії, що не побоюються критики, викличуть більше довіри. Коментарі можуть бути як позитивні, так і негативні. Позитивні коментарі допоможуть зробити покупку, а негативні - перешкодять.
Висновок
Багато аспектів, наведених вище, сильно перетинаються з загальним поняттям якісного сайту, яке так часто використовують представники ПС. Вони роблять значний вплив на довіру ПС до сайту. Їх дотримання має суттєвий позитивний вплив як на траст, так і на позиції у видачі.
Рекомендується працювати саме з трастом акцептора, так як поняття "трасту" посилання або донора вже не актуальне, і є далеко не основним з безлічі факторів, що впливають на ефективність. Куди важливіша вага посилання, шо передається, і природність всієї посилальної маси сайту.
(Джерело RU: seonews.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting