Google + і Facebook: 7 відмінностей
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Субота, 02 липня 2011, 20:36
Google +Компанія Google запустила власну соціальну мережу Google +. Поки новий сервіс працює в режимі бета-тестування, реєстрація можлива тільки за персональними інвайтами, що розсилаються електронною поштою.
Але вже зрозуміло, що Google зробила першу осмислену спробу скласти гідну конкуренцію Facebook - лідеру світового ринку соцмереж. Попередні заходи Google на це поле були або експериментальними і локальними (наприклад, Orkut), або усіченими (нещодавно запущений сервіс Google +1), або зовсім провальними (Google Buzz або Wave).
Google + являє собою універсальну соціальну мережу, яка незабаром буде доступна в усьому світі. У неї багато стандартних і звичних можливостей: користувачі можуть писати повідомлення, коментувати їх, ділитися посиланнями, публікувати фотографії і відео, спілкуватися в чаті. Але є і важливі особливості, які в Google підкреслюють особливо - вони стосуються як самої ідеології соцмережі, так і деяких внутрішніх сервісів.
Приватність

За словами розробників, однією з основних переваг Google + є зрозумілі для користувача налаштування приватності. «Сучасні онлайн-сервіси перетворюють дружбу на подобу фастфуду», - стверджують в Google та пропонують трохи зручніший механізм захисту приватних даних. Єдиного списку «друзів» немає. Натомість контакти розподіляються на так звані «кола»: наприклад, родичі, товариші по чарці, колеги, однокласники і так далі. При цьому налаштування приватності задаються для кожного кола окремо.

У Facebook за замовчуванням налаштована єдина стрічка друзів. Але в налаштуваннях приватності соцмережі є можливість обмежити права доступу до різних типів інформації для окремих користувачів. По суті, це ті ж «кола», але зариті дуже глибоко. Така політика не раз викликала критику з боку захисників приватності. Крім того, судячи з усього, вона починає приносити Facebook і пряму шкоду. Можливо, саме з цим пов'язане скорочення молодої аудиторії соцмережі в США. Діти не хочуть «френд» з батьками і намагаються уникнути зайвого батьківського контролю за своїми соціальними контактами, фотографіями та повідомленнями, призначеними для ровесників.

Кнопка рекомендації

З учорашнього дня кнопка «+1» від Google стала доступна користувачам в більшості країн світу. Проте в Google + вона не запроваджена. Поки що кнопка «+1» призначена для того, щоб користувачі могли порекомендувати посилання на сайти або рекламні оголошення в пошуковій видачі Google. Тепер розробникам належить придумати, як інтегрувати її з соціальною мережею. Завдання непросте, враховуючи упор Google Plus на приватність.

Кнопка Like - одна з найбільш вдалих знахідок соціальної мережі. Вона стала важливою складовою бренду Facebook і його універсальним рекламним інструментом, завдяки повсюдному розповсюдженню в Інтернеті на інформаційних сайтах та сервісах.

Чати

У Google + підтримується як звичайний текстовий чат, так і сервіс групових відеоконференцій. Чати, за концепцією Google, - це взаємні заплановані зустрічі. Довільні чати, впевнені в компанії, тільки відволікають користувачів і порушують етику спілкування.

У Facebook працює текстовий чат, а ось відеочат, незважаючи на всі обіцянки, так і не з'явився. Тісне партнерство з Skype, за чутками, мало прискорити появу в соціальній мережі власного сервісу відеодзвінків. Але, мабуть, в Facebook вирішили, що користувачам буде достатньо інтеграції соціальної мережі в клієнт Skype.

Інтереси і теми

Головна соціальна фішка Google + - функція «Теми» (Sparks). Користувач Google + може перерахувати свої інтереси в налаштуваннях соцмережі. Після цього у стрічці оновлень він буде бачити посилання на тематичні статті та відеоролики. Сама по собі ідея не нова (так, наприклад, працюють деякі сервіси закладок), але в соціальній мережі вона реалізована вперше. Тематичні сторінки в Google + не передбачені.

У Facebook робота з інтересами користувачів менш автоматизована і реалізована за допомогою створення тематичних груп і сторінок. Користувач просто підписується на сторінки з інформацією, яка його цікавить (наприклад, на офіційні сторінки ЗМІ, фільмів, музикантів тощо), після чого тематика цих сторінок потрапляє в список його інтересів.

Пошта

Google завжди інтегрує власні сервіси і Google + не буде винятком. Інтеграція не буде такою тісною, як у випадку з нещасливим сервісом Google Buzz, який пропонувався як частина поштової служби Gmail. Але вже зрозуміло, що для розкрутки нової соціальної мережі популярний Gmail буде використаний на всю котушку. Так що своя пошта у користувачів Google + буде за замовчуванням.

У листопаді минулого року Facebook запустив свій поштовий сервіс, який, за задумом розробників, повинен змінити уявлення користувачів про традиційний e-mail. Сьогодні Facebook Messages об'єднує поштову службу, внутрішню службу повідомлень соціальної мережі, SMS та бесіди з чатів.

Мобільність

У Google +, зрозуміло, вже є програми для Android-пристроїв. А от для смартфонів і планшетів Apple мобільний додаток соцмережі ще тільки розробляється. У рамках мобільної версії буде працювати геолокаційні сервіс «Місця», інтегрований з Google Places і Google Maps. Крім того, Google запропонував сервіс «Швидкі завантаження»: кожна фотографія, зроблена на смартфон або планшет, автоматично потрапить в приватний архів користувача Google + в «хмарі

У Facebook є програми як для iOS, так і для Android. А найближчим часом соціальна мережа обіцяє випустити додаток для iPad. У рамках мобільної версії так само працює власний Геосервіс - Places. Фотографії з мобільних пристроїв завантажуються в соцмережу тільки вручну.

Збереження контента

Вільне місце під мультимедійний контент не обмежене (якщо він був завантажений не з ПК), але фотографії будуть зменшені до 2048 пікселів по найбільшій стороні, а тривалість відео скорочена до 15 хвилин. Але навіть у цьому випадку Google + дозволяє «залити» ролик з роздільною здатністю до 1080р, тобто так зване Full HD.

У Facebook можна також додавати будь-яку кількість фотографій (єдине обмеження - до 200 знімків в альбомі і до 100 в мобільній версії). При цьому користувачі можуть завантажувати відео з дозволом до 720р

(Джерело RU: protv.net.ua)

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting