Пошук драйверів: спеціальні програми та сайти
Рейтинг статті: / 94
НайгіршеНайкраще 
Пошук драйверівРозглянемо як знайти драйвери, необхідні для ефективної роботи Вашої системи, за допомогою популярних програм і сайтів.
Драйвер (англ. driver) – це особливий тип комп'ютерних програм, за допомогою яких інша програма (зазвичай, операційна система) отримує доступ до апаратного забезпечення підключених пристроїв, таких як відео карта, веб-камера, принтер і т.д.У загальному випадку, для використання будь-якого пристрою (як зовнішнього, так і внутрішнього) необхідний драйвер.
Саме драйвери забезпечують нормальну роботу підключеного обладнання. Зазвичай з операційними системами поставляються драйвери для ключових компонентів апаратного забезпечення, без яких система не зможе працювати, наприклад, аудіо драйвер, драйвери для USB-контролерів і т.п. Однак для деяких пристроїв (таких, як графічна плата або принтер) можуть знадобитися спеціальні драйвери, які звичайно надаються виробником пристрою. І якщо їх немає, або якщо Ви використовуєте застарілу їх версію, то у Вас можуть виникнути проблеми з пристроями, що може призвести до неочікуваних збоїв в роботі комп’ютера. В окремих випадках Ви можете значно витратитися на модернізацію свого комп’ютера, але результат не оправдає очікування, якщо відсутній оптимальний драйвер.
Виробники комп’ютерного обладнання не відразу ж випускають стабільні і надійні драйвери. Тому проблема повільної роботи комп’ютера може вирішуватися простим способом – обновленням драйвера, який вже застарів і уповільнює роботу всього комп’ютера чи окремих підсистем.
Але пошук потрібної версії драйвера – робота вкрай виснажлива і не завжди успішна. Намагаючись знайти нову версію потрібного драйвера, можна годинами копатись в пошукових системах і в службових розділах сайтів виробників комплектуючого обладнання. А знайшовши нову, неперевірену версію драйвера, не завжди отримуєш потрібний результат.
На допомогу приходять спеціальні програми та сайти для пошуку драйверів.
Спеціальні програми для пошуку драйверів.
Driver Genius Professional 12 RUS (Driver Genius Professional 12.0.0.1314 Portable) - професійна версія програми для обновлення встановлених у Вашій системі драйверів до останніх версій. Усього за пару кліків миші ця програма допоможе Вам зробити резервну копію, відновити та обновити встановлені драйвери у Вашій системі через Інтернет.
Пошук драйверів: Driver Genius ProfessionalDriver Genius Professional Pro 12 проаналізує систему на наявність встановлених драйверів пристроїв, завантажить оновлені версії на комп'ютер і встановить їх. Таким чином, ваша система буде завжди знаходитися в актуальному стані. Всього в базі програми є інформація про понад 30 тисяч драйверів для цифрових камер, MP3-плеєрів, материнських плат і багатьох інших пристроїв. Також, програма дозволяє створювати резервну копію поточних встановлених драйверів, створивши єдиний виконуваний ехе-файл і, в разі краху системи або інших різних неполадок, допоможе з легкістю відновити систему до попереднього робочий стан.
Можливості програми Driver Genius Professional Pro 12:
 • Автоматичний пошук і відновлення встановлених драйверів
 • Виявлення встановлених драйверів і створення резервної копії
 • Автоматичне відновлення резервованих драйверів за один клік
 • Видалення застарілих або не використовуваних драйверів
 • Підтримка більше 30000 драйверів для різних пристроїв
My Drivers 5.01 подібна до попередньої програми і її можливості такі:
 • Автоматичне оновлення драйверів з бази даних з понад 58600 драйверів.Пошук драйверів: My Drivers 5.00
 • Автоматичний витяг драйверів у вказану папку.
 • Створення єдиного установлюваного файлу для резервної копії всіх драйверів.
 • Мережне резервування та відновлення.
 • Розширене видалення драйверів.
 • Відновлення драйверів за допомогою зручного майстра.
 • Визначення обладнання незалежно від встановлених драйверів.
 • Пошук драйверів в Інтернеті з високою точністю.
 • Друк детальної інформації про апаратне забезпечення і драйвери.
 • Тестування сумісності драйвера перед завантаженням і установкою.
 • Підтримка використання проксі для завантаження драйверів з мережі.
 • Додаткове резервування Outlook, Outlook Express і обраного IE.
Невеликий перелік схожих програм з посиланнями на їх джерела:
Програми для пошуку драйверів
Uniblue DriverScanner 2013 v 4.0.11.1- остання версія 2013 р. - 4.0.11.1
Driver Magician v3.7.1- версія 3.7.1
Driver Checher 2.7 - версія 2.7
QuuSoft Driver Smart - версія 2010.1.3
DriverMax 7.28 Portable - версія 7.28
Windows Driver Updater Device Doctor - безкоштовний додаток Windows, який сканує апаратне забезпечення комп'ютера і перевіряє, чи є нові оновлення драйверів для Вашого пристрою. Вона також знаходить драйвери для "непізнаних пристроїв" в диспетчері пристроїв Windows.
Driver Online 3.2 – також безкоштовна версія програми для швидкогоп ошуку необхідного Вам драйвера або системної утиліти останньої версії. Програма використовує офіційні джерела Інтернету. Вона знаходить оновлення і відкриває у Вашому  браузері сторінку, максимально зручну для скачування. Вам залишається лише завантажити необхідне та встановити. Програма надає можливість здійснювати всі операції встановлення користувачеві. Це знижує ризик невірних дій і помилок, що властиво автоматизованим програмами.

Пошук драйверів: Driver Online

Спеціальні сайти для пошуку драйверів. 
Найчастіше – це офіційні сайти підтримки виробників. Але на таких сайтах не завжди просто знайти розділ драйверів, де є можливість їх вибору і скачування. У найпростішому випадку такий розділ буде мати назву DOWNLOAD, DRIVERS, FILES і т. п. В іншому випадку Вам доведеться відвідати розділи з назвами SUPPORT, TECH SUPPORT, PRODUCTS, SERVICE. В останньому випадку, звичайно, потрібно знайти опис конкретної моделі пристрою, в тексті якого має бути дане посилання на скачування драйвера.
Більш зручно скористатися сайтами, які власноруч проводять пошук, а від Вас вимагається лише ввести назву або код продукту.
Сайт майже аналогічний попередньому.
Можна вибирати за виробником або згідно запропонованим категоріям. Або скориставшись пошуковою системою ввести ключові слова чи повну назву необхідного драйвера.
Пошук драйверів: driver.ru
Шукаючи все той же аудіо драйвер отримуємо результат:
Пошук драйверів на driver.ru
Всі можливі драйвери, які нам підходять, відсортовані за датою останнього додавання. Закачати драйвери можна натиснувши на «Закачати».
Пошук драйверів здійснюється за кодом драйвера, який можна знайти вибравши закладку «Відомості» в параметрах драйвера.
Пошук драйверів: devid.info
Для пошуку аудіо драйвера, вводимо код, отримуємо список відсортованого за датою останнього додавання.
Пошук драйверів на devid.info
Вибираємо необхідний, переглядаємо властивості (виробник, версія, дата, тип, ОС) і можливість загрузки файлів.
Пошук драйверів: devid.info
Закачати драйвери можна натиснувши на ехе-файли (Зеркало1, Зеркало2) у вікні властивостей драйвера, або в вікні результатів пошуку натиснувши «Закачати драйвери».
Останнім часом якість драйверів і навіть BIOS значно знизилася, тому не варто сильно захоплюватися оновленням. Основною причиною цього виявилася саме доступність самих оновлень. Ситуацію поглиблює і те, що кожен виробник намагається випустити пристрій як можна швидше, що просто не залишає часу для ретельного тестування драйверів.
Перед оновленням драйверів поцікавтеся, які нововведення були зроблені по відношенню до всіх попередніх версій. Якщо були виправлені які-небудь серйозні помилки, тоді оновлюйте. Якщо були застосовані новітні методи обчислення, наприклад текстур, тоді задумайтеся – а які проблеми з собою принесуть ці нововведення, чи не доведеться трепетно очікувати виправлень цих супермодних алгоритмів або встановлювати заново старі версії драйверів.
Автор Володимир Яшан, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting