Як знизити показник відмов для сайту
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Показник відмовПоказник відмов (bounce rate), тобто відсоток відвідувачів, які, потрапивши на сайт, не здійснюють жодного переходу на іншу сторінку цього сайту і залишають його, є ворогом кожного веб-ресурсу.
Високий показник відмов не тільки неприємний. Він означає втрату грошей і часу, вкладених в SEO, платну рекламу та інші інструменти залучення відвідувачів на сайт. Звичайно ж, Ви не хочете, щоб Ваша наполеглива праця пропала даремно.
Компанії повинні бути впевнені в тому, що перше враження від сайту не викличе в відвідувача бажання покинути сторінку, а навпаки втягне його у взаємодію з брендом. Для боротьби за відвідувача і для зниження відсотка відмов існує безліч прийомів - від оптимізації дизайну сторінок до більш швидкого їх завантаження. Ці прийоми спрямовані на те, щоб якомога довше утримувати відвідувачів на сайті.
1. Будьте уважні при розміщенні рекламних оголошень
Подивимося правді в очі: нікому не подобається дивитися на рекламу, однак реальність така, що більшість сайтів не змогли б існувати без неї. Реклама є необхідним злом, яке дозволяє творцям контенту заробити гроші. Але занадто велика кількість реклами може привести до великого відсотку відмов сайту.
Елементи реклами, розташовані дуже близько від засобів навігації сайту, можуть привести до випадкових натиснень, які спровокують перехід, нехай і ненавмисний, на інші сайти. Занадто велика кількість реклами у верхній частині сторінки робить для відвідувача більш важкою задачу з пошуку потрібного для нього контенту, який зміг би утримати його на сайті. Крім того, рекламні оголошення, які знаходяться безпосередньо в контенті і переривають його, теж можуть розчарувати відвідувача.
Розташовуйте рекламу на видному місці, проте досить далеко осторонь, щоб Ваші відвідувачі могли ознайомитися з Вашим сайтом, не потопаючи в морі реклами.
2. Завантажуйте сторонні об'єкти у фоновому режимі
Чим більше Ваш сайт містить сторонніх сервісів, віджетів і контенту, тим довше буде здійснюватися завантаження його сторінок і тим вищою буде ймовірність того, що Ваші відвідувачі не дочекаються їх відкриття і підуть, тим самим збільшуючи показник відмов. Завантажуйте сторонній контент через AJAX, коли це необхідно, - уже після первісного завантаження сторінки. Це може значно зменшити час завантаження і дозволить відвідувачам отримати доступ до вмісту Вашого сайту, в той час як інші елементи і медіа-об'єкти завантажуються у фоновому режимі.
3. Контраст має величезне значення
Ніхто не залишиться на сайті, якщо він не зможе читати його контент. З усіх способів підвищення доступності сайту, можливо, самий надійний і простий полягає в тому, щоб просто використовувати хороший контраст. Контраст не тільки зробить сайт більш читабельним для відвідувачів, у яких можуть бути проблеми із зором, він також володіє загальним ефектом виділення важливого контенту, який буде набагато легше знайти. Контраст може бути потужним інструментом для зосередження уваги читача на тих елементах, які Ви вважаєте важливими для утримання відвідувача.
Все більше і більше людей використовують для доступу в мережу мобільні пристрої, а це означає, що Ваш сайт буде відкриватися на екранах з різним дозволом екрану і в різних умовах освітленості. Тому Ваш сайт повинен бути як можна більш легко читаним і в таких ситуаціях.
4. Використовуйте просту і доступну навігацію
Відвідувачі також не залишаться на сайті, на якому вони не можуть орієнтуватися. Елементи навігації повинні бути помітними, чіткими і легко доступними. Подумайте про повторення бічноъ або верхньоъ панелі управління навігацією в нижній частині сторінки, переконайтеся, що кнопки меню досить великі для використання їх на екранах з маленьким дозволом. Уникайте використання випадаючим меню або застосовуйте їх паралельно як альтернатива, оскільки вони недоступні на пристроях з сенсорними екранами.
Якщо Ваш сайт містить велику кількість контенту, включіть в нього функцію пошуку і розмістіть карту сайту, щоб допомогти відвідувачам швидко знайти потрібну їм інформацію.
5. Ваше звернення до відвідувача має бути ясним
Однією з головних причин високих показників відмов відвідувачів є плутанина. Якщо новий відвідувач сайту повинен докласти зусиль для того, щоб з'ясувати чи відшукати інформацію, яка пояснить йому, чим цікавий Ваш сайт, то це Ваш провал. Призначення Вашого сайту має бути відразу помітно і чітко виражено в його дизайні та змісті.
Описові сторінки можуть бути відмінним способом надання користувачам додаткової інформації про сайт, проте вони не є необхідними для того, щоб зрозуміти, який продукт або послугу надає Ваш сайт. Використовуйте заголовки і графіку, щоб виділити важливу і ключову інформацію. Контент сторінки повинен бути організований і доповнений таким чином, щоб максимально швидко і просто показати відвідувачеві, що він не даремно зайшов на Ваш сайт.
І, нарешті, додайте заклики до дії так, щоб їх можна було легко знайти з першого погляду на сторінку. Наприклад, порівняйте різницю між розпливчастим закликом «Дізнатися більше» і більш змістовним «Ознайомитися з технічними характеристиками продукту».
6. Уникайте дратівливих факторів
Як тільки ви привели на свій сайт відвідувача і зуміли привернути його увагу змістом сторінки, не робіть нічого, що змогло б перешкодити подальшому знайомству з сайтом. Скоротіть до мінімуму анімацію і по можливості уникайте використання аудіоефектів і дратівливих випадаючих меню, які відкриваються відразу ж при наведенні покажчика миші і перекривають важливі частини веб-сторінки.
Перериваюча контент реклама, спливаючі вікна в тексті, заклики до спілкування в чаті і пропозиції підписатися на інформаційні бюлетені - все це може за лічені секунди змусити відвідувача покинути Ваш сайт.
Ставтеся до своїх читачів з повагою. Дозвольте їм використовувати Ваш сайт за призначенням, надаючи їм добре організовану інформацію і не заважаючи їм з нею знайомитися.
7. Створіть адаптивний макет сайту
Трохи вище ми вже згадували, що використання мобільних пристроїв для доступу до сайтів і збільшення мобільного трафіка створює нові проблеми в плані читабельності сторінок і навігації на сенсорних екранах. Якщо Ваш сайт привертає велику кількість мобільного трафіку, то Вам необхідно зробити ще один крок назустріч користувачам і створити такий макет сайту, який би задовольняв вимогам різних пристроїв - так званий адаптивний веб-дизайн (responsive web design).
Адаптивний дизайн добре - а в багатьох випадках і краще за все - використовувати як альтернативу створення спеціальної мобільної версії сайту одночасно з існуванням його повноцінної версії. Адаптивний дизайн використовує такі методи, як CSS media queries, що дозволяють налаштувати масштаб і контент відповідно до дозволу екрану пристрою, з якого здійснюється захід на сайт.
Зверніть особливу увагу на деталі, не забувайте використовувати високий дозвіл зображень і таблиці стилів для дисплеїв Retina, якими оснащені в даний час iOS-пристрої. Це значно підвищить чіткість зображення і точність, зробивши Ваш сайт набагато більш читабельним на невеликому екрані Retina.
Залежно від призначення, складності і функціональності сайту, буває необхідно створювати кілька версій (мобільну і повну версію для настільних комп'ютерів). Тим не менш, для більшості сайтів адаптивний дизайн є відмінним способом забезпечити доступ до веб-додатка або сайту електронної комерції з використанням пристроїв різних типів.
(Джерело RU: lovim.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting