Короткий посібник з оптимізації зображень на сайті для Google
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Рожевий паперовий єдинорогВідкиньте сумніви: революція візуального контенту вже наступає - повальне захоплення інфографікою, популярність Pinterest і успіх візуального контенту в соціальних мережах красномовно говорять нам про це.
Тому немає нічого дивного в тому, що днями в офіційному блозі Google для веб-майстрів фахівці компанії опублікували кілька корисних порад щодо оптимізації візуального контенту сайту - так, щоб зображення могли бути знайдені за допомогою пошуку Google по картинках.
Ці поради від Google варті того, щоб поділитися з Вами, особливо якщо Ви експериментуєте зі способами зробити Ваш маркетинговий контент більш візуальним - це допоможе скористатися усіма перевагами збільшилася популярності візуального контенту.
Здогадуєтеся, як можна правильно «оптимізувати» чудесного рожевого паперового єдинорога з цієї картинки? Ви будете точно знати, що і як робити, коли дочитаєте цю статтю!
Як Google ідентифікує і індексує картинки
Отже, що ж конкретно робить Google, коли індексує зображення? Давайте пробіжимося по основних моментах, перш ніж занурюватися в оптимізацію Ваших картинок.
Для початку перевірте тип зображення. Google може індексувати BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP і SVG. Щоб отримати інформацію про конкретне зображення під час індексування, Google вивчає текстову копію сторінки, на якій опубліковано зображення, а також - вміст тегів <title> і <body>. Google враховує посилання на картинку, назву файлу із зображенням і текст тега <alt>. На додаток до них, використовуються й інші методи, такі як комп'ютерний зір (метод захоплення, обробки, аналізу і «розуміння» зображень), а також підписи до картинок з Image Sitemap (карта зображень сайту, побудована на тегах зображень) - якщо ці дані доступні.
Як оптимізувати картинки, щоб Google міг їх знаходити і індексувати
Google дає наступні поради з підготовки зображень на сайті до індексування пошуковою машиною.
1. Використовуйте тільки формати, доступні пошукачеві
Як сказано вище, це BMP, GIF, JPEG, PNG, WebP і SVG, так що переконаєтеся, що Ви використовуєте на сайті тільки ці типи файлів.
2. Давайте файлам картинок назви, пов'язані з вмістом сторінки
Іншими словами, нехай назви файлів описують зображення, а не виглядають як IMG2394870.jpg. Наприклад, якщо Ви ставите папір і єдиноріг на зображенні вище зробленого з Вашої паперу, Ви можете назвати файл pink-paper-unicorn.jpg (pink paper unicorn - «рожевий єдиноріг з паперу». - прим. ред.). Ті назви файлів, що говорять, також допомагають зорієнтуватися користувачам, які приходять до Вас через пошук за картинками: Google використовує назви файлів як підписи до картинок на сторінці видачі результатів пошуку в разі, якщо немає ніякого іншого відповідного тексту для опису зображення.
3. Використовуйте тег <alt> для опису зображення
Оскільки Google та іншим пошуковикам досить складно побачити зображення, використовуйте текст для опису його вмісту в людському форматі, так щоб люди могли опис прочитати і зрозуміти (як і з назвами файлів трохи вище). У прикладі з рожевим єдинорогом, тег <alt> міг би описувати його саме як рожевого паперового єдинорога.
Текст, зазначений в цьому тезі, важливий з кількох причин. По-перше, він дає Google розуміння, що за об'єкт на картинці, - цю інформацію пошуковик потім використовує, щоб віддавати користувачам найбільш підходящі картинки в результатах пошуку. По-друге, цей текст є описом для людей, які не можуть бачити картинки на сайті, будь то люди з проблемами зору або ті, хто використовує дуже повільне з'єднання. З цих причин Google рекомендує робити тег <alt> настільки змістовним, описовим, наскільки можливо. Ось кілька поганих і хороших прикладів:
Погано: <alt="...">
Краще: <alt="цуценя">
Відмінно: <alt="Цуценя-далматинець приносить палку">
Уникайте: <alt="цуценя далматинець собака собаки діти маленькі цуценята криваві пси режиму скачати недорого без СМС безкоштовні картинки на робочий стіл краса неописна">
Як бачите, Google не рекомендує використовувати текст, який буде схожий з «фарширування» тега ключовими словами.
4. Не забувайте про текст, що оточує картинку
Індексувати картинки простіше, коли вони згадуються в оточуючому їх тексті, так що постарайтеся згадувати зображення в тексті навколо нього, використовуючи ключові слова, схожі на ті, що Ви використовували з назві файлу і тезі <alt>. У випадку з нашим єдинорогом припустимо, що картинка з'явилася в блозі про творчість з паперу, який Ви ведете. Щоб Google правильно розпізнав зображення, пошліться на нього поряд з тим місцем в тексті, де воно розміщене (зверніть увагу, як спритно ми це тільки що зробили на початку цієї статті). Наприклад, Ви можете написати: «Зверніть увагу на чудовий приклад рожевого паперового єдинорога, зробленого одним з наших читачів з нашого паперу для творчості». Google також рекомендує додавати зрозумілі підписи до Ваших картинок, так що майте це на увазі.
5. Підготуйте карту зображень сайту (Image Sitemap)
Google наполягає, щоб власники сайтів створювали спеціальний файл - так званий Image Sitemap, який допомагає пошуковій системі дізнатися більше про нові,опубліковані картинки на Вашому сайті, а також визначити, що на них зображено. Можливо, Ви вже знайомі з картами сайту, які дозволяють розповісти Google про сторінки Вашого сайту, де і як їх можна знайти. Грубо кажучи, карта сайту - це список всіх його сторінок.
Точно також Ви можете використовувати розширення для зображень, щоб дати Google додаткову інформацію про зображення на Вашому сайті. Це допоможе пошуковій машині знайти зображення, які він з якихось причин пропустив раніше. Крім того, це дозволяє прямо вказати на найбільш важливі картинки. Щоб створити карту картинок, вам потрібно додати на карту сайту теги, специфічні для зображень або просто оновити існуючу карту. З деякими деталями процесу можна ознайомитися в довідковій системі Google.
6. Розмір файлу? Не думайте про це!
Не хвилюйтеся через розмір файлів зображень, які ви публікуєте на сайті - принаймні щодо того, як вони будуть індексуватися. Google запевняє, що індексує всі картинки, незалежно від розміру.
7. Уникайте нанесення тексту на картинки
Google не дискримінує картинки за розміром файлу, зате прямо попереджає уникати нанесення тексту на картинки, особливо це важливо для елементів управління сайтами: для заголовків і пунктів меню. Через такі «картинки» частина користувачів не зможе прочитати написане і пропустить важливу інформацію. Завжди зберігайте важливу інформацію у вигляді звичайного HTML-тексту. Ставтеся до цього так: якщо користувач відключив відображення картинок, і Ви не хочете, щоб він пропустив важливу інформацію через те, що вона розміщена на картинці (яку він не бачить), - розмістіть таку інформацію у вигляді тексту.
8. Використовуйте зрозумілі описи, посилаючись на картинки
Хоча ви і не можете контролювати текст, за допомогою якого на Ваші картинки посилаються сторонні ресурси, Ви можете контролювати, як Ви самі посилаєтеся на власні зображення. Переконайтеся, що текст посилання корисний, релевантний і описує, на яке саме зображення веде Ваше посилання. Наприклад, щоб грамотно послатися на фотоальбом з виробами у вигляді тварин з Вашої паперу, Ви можете використовувати в якості тексту посилання слова «Саморобки у вигляді тварин з паперу».
9. Захищайте Ваші картинки
Поширювати картинки в Інтернеті дуже просто, і це часто призводить до того, що безліч копій одного і того ж зображення гуляють по Мережі без правильного опису. Тільки уявіть собі протиріччя в описах зображень, які користувачі додають на Pinterest, наприклад. Насправді, це призводить до того, що копії відображаються в пошуку вище, ніж оригінальне зображення за рахунок того, що вони краще оптимізовані для пошуку по картинках. Таким чином, «Якщо оригінальна картинка розміщена на сторінці галереї, де дуже мало тексту, - говорить Google, - може вийти так, що сторінка з великою кількістю контексту буде обрана для відображення в результатах пошуку».
І хоча Google і намагається використовувати масу ознак, щоб визначити оригінальне джерело зображення, пошуковик все ж закликає користувачів додавати якомога більше атрибутів зображення до оригінальної картинки.
Якщо Вас турбує те, що інші використовують Ваші картинки неправильно або, наприклад, не вказують Вас як джерело, коли публікують зображення у себе на сайті, опублікуйте свої картинки під ліцензією, що передбачає обов'язкове посилання на джерело. Спробуйте, наприклад, сервіс ліцензування Creative Commons для швидкого впровадження такої ліцензії.
10. Не забувайте про відвідувачів
Величезна популярність візуальних сайтів і проектів, подібних Pinterest, недвозначно говорить нам, що використання зображень і картинок може істотно збільшити трафік на Вашому сайті. Однак Google закликає веб-майстрів не забувати і про користувальницький досвід на таких сайтах. Слідуйте рекомендаціям Google для створення позитивних вражень у користувачів:
  • Використовуйте зображення високої якості. Вони не тільки більш професійно виглядають при попередньому перегляді в результатах пошуку, але і краще залучають зовнішні посилання і краще генерують трафік з того ж Pinterest.
  • Створіть окремі сторінки для важливих картинок. Ви можете використовувати картинки де завгодно на сайті, але щоб окремі зображення краще індексувалися, створіть для них самостійні сторінки, що містять всю відповідну інформацію для зображення. Ми рекомендуємо діяти саме так з вашими оригінальними зображеннями: з інфографікою, візуалізації даних і іншими картинками, які Ви створюєте самі.
  • Розміщуйте картинки зверху. Іншими словами, не змушуйте користувачів гортати Вашу сторінку вниз щоб дістатися до зображення. Це допоможе Вам негайно захопити увагу відвідувачів.
  • Створіть каталог подібних зображень. Це особливо важливо, якщо Ви працюєте в «візуальному» бізнесі - якщо Ви фотограф або художник, наприклад. Дайте можливість Вашим відвідувачам зручно перегортати картинки.
  • Оптимізуйте зображення для швидкого завантаження. Так Ви зможете уникнути ситуації, коли текст сторінки завантажується швидше, ніж зображення. Щоб дізнатися більше, ознайомтеся, наприклад, з керівництвом Google по оптимізації графіки для публікації в інтернеті.
(Джерело RU: lovim.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting