9 корисних функцій Google Analytics, про які Ви могли не знати
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Google AnalyticsGoogle Analytics подобається нам тим, що надає детальну картину життя аналізованого сайту і при цьому безкоштовний і простий в установці.
Цей сервіс містить цілий ряд потужних засобів веб-аналітики. У цій статті розповімо про дев'ять корисних інструментах Google Analytics, про які Ви, можливо, поки не знаєте.
1. Налаштуйте відстеження подій (Events)
Google Analytics дозволяє відстежувати різні дії відвідувачів сайту, не пов'язані з їх переходом з однієї сторінки на іншу, - наприклад, клацання на кнопки, завантаження файлів, взаємодія з вбудованим відео та ін. Цей інструмент сервісу допомагає з'ясувати, які функції сайту і розміщені на ньому заклики до дії виявляються ефективними, а які з них ігноруються відвідувачами.
2. Спостерігайте за швидкістю завантаження сайту (Site Speed)
Якщо Ваш сайт повільно завантажується, Ви гарантовано втратите частину відвідувачів. Користувачі Інтернету зазвичай нетерплячі і звикли швидко перемикати увагу з одного об'єкта на інший. Якщо сайт працює повільно, слід якомога швидше діагностувати причину і усунути її.
3. Встановіть бажану довжину сесії
За замовчуванням одна сесія триває 30 хвилин. Це означає, що якщо відвідувач залишається на сторінці сайту, але не проявляє активності протягом 30 хвилин, то його наступна дія на сайті буде розцінюватися як інше відвідування сайту, з окремою аналітикою. Для деяких сайтів потрібно бачити повний потік одного тривалого відвідування, незалежно від часу простою.
4. Відстежуйте послідовності (Funnels)
В Google Analytics можна відстежувати кроки відвідувачів на шляху до досягнення певних цілей. Припустимо, Ваша мета - привести відвідувача до покупки товару. Послідовність - це всі сторінки сайту, які разом складають шлях відвідувача до цієї мети. Переглядаючи дані про послідовності, Ви можете, наприклад, з'ясувати, на якому етапі воронки продажів деякі відвідувачі сходять з дистанції.
5. Використовуйте міждоменне відстеження (Сross-Domain Tracking)
За допомогою цієї функції сервісу Ви можете відстежувати поведінку відвідувачів в тих випадках, коли вони відвідують кілька Ваших доменів. Наприклад, це актуально для інтернет-магазинів, які користуються послугами сторонніх компаній для здійснення транзакцій з оплати (при цьому відбувається тимчасовий перехід на інший домен для оплати). Якщо Ви не налаштуєте міждоменної відстеження, Google Analytics не зможе відстежувати повний цикл процесу покупки, завершуючи сесію, коли відвідувач покине один домен, і починаючи нову сесію, коли цей відвідувач перейде на інший домен.
Примітка головного редактора. Міждоменної відстеження часто потрібно використовувати також для об'єднання даних аналітики по субдоменах (наприклад, blog.example.com) з даними аналітики по всьому домену (example.com), для отримання окремих звітів Google Analytics для підкаталогів (наприклад, example.com/blog) і в деяких інших випадках.
6. Налаштуйте розширені сегменти (Advanced Segments)
Цей інструмент Google Analytics допомагає тонко сегментувати потоки відвідувачів сайту. Наприклад, Ви можете сегментувати різні звіти сервісу за категоріями відвідувачів, що приходять на сайт за платними рекламними оголошеннями, з пошукових систем або шляхом безпосереднього введення вручну адреси сайту. Ви також можете регулярно спостерігати за тим, що роблять Ваші відвідувачі при переході на певну сторінку Вашого сайту з пошукових систем.
7. Додавайте до посилань додаткові параметри
Де б Ви не просували Ваш сайт - в пошуковій системі Google, за допомогою платних рекламних кампаній або через соціальні медіа - Вам слід додавати до URL спеціальні параметри, що дозволяють визначати джерела переходів і отримувати іншу цінну інформацію. Припустимо, якщо Ви запускаєте кампанію email-маркетингу, Ви можете додати до поширюваним в листах посиланнях такі атрибути, як source (джерело; наприклад, «Пошта адресатам №4»), medium (засіб; «Пошта»), name (назва; « Пошта перспективним клієнтам 2012 ») і т.д.
Завдяки такому тегування посилань, Ви будете отримувати дані про те, які маркетингові та рекламні канали мають найвищий показник ROI (Return on Investment - окупність інвестицій), а які з них потребують оптимізації або взагалі повинні бути закриті через їх неефективності.
Примітка головного редактора. Для напівавтоматичного створення посилань з необхідними додатковими параметрами можна скористатися інструментом Google URL Builder.
8. Налаштуйте відстеження електронної торгівлі (Ecommerce Tracking)
Активувавши відстеження електронної торгівлі в Google Analytics і внісши необхідні елементи в код веб-сторінки з чеком покупки в Вашому інтернет-магазині, Ви зможете отримувати в Google Analytics дані про доходи від продажів у вигляді простого і зрозумілого звіту.
9. Фільтр IP-адрес
Деякі відвідування Вашого сайту, які не потрібно враховувати, вносять похибки в аналітику: це можуть бути, наприклад, відвідування співробітників Вашої компанії і повторні відвідування спамерів. Налаштувавши в Google Analytics фільтрацію IP-адрес цих відвідувачів, Ви будете отримувати більш точні дані про відвідування сайту.
(Джерело RU: lovim.net)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting