Raspberry Pi – «ягідка-малина» для творчих
Рейтинг статті: / 23
НайгіршеНайкраще 

Raspberry Pi проект

Raspberry Pi, крихітний і блискуче недорогий прото-комп'ютер, що заохочує дослідження і майстрування, які сьогодні часто проводяться методом «зроби це сам» (Do it yourself - DIY) і спільнотами ентузіастів, вимагає Вашої активної участі та інтелектуального напруження.
Тому попереджаю: Ви не зможете бути пасивним користувачем. З моменту, як витягнете його з коробки, Ви повністю будете йому віддані, і якщо не знатимете, що робити, то вчитиметеся, щоб швидко про все дізнатися. Якщо Ви думаєте, що це звучить як розвага для Вас і Вашої родини, то Raspberry Pi - один з комп'ютерних проектів, який Ви полюбите, «встромивши в нього всі свої зуби».
Проект Raspberry Pi -1
Особливості
Перш ніж говорити про те, що можна зробити з Raspberry Pi, ми повинні проаналізувати, що Ви отримуєте разом з платою. Система поставляється в двох різних варіантах: модель А і модель B (дорожча на $10 – всього $35). Основні відмінності між ними: порти USB (модель А має один, а модель B - два), Ethernet (модель А його не має, а в моделі B є), і споживання енергії (не в останню чергу через те, що є Ethernet, модель B споживає майже в півтора рази більше енергії, ніж модель А). Оперативної пам’яті в моделі B 512 Мбайт, а в моделі А – 256 Мбайт. Більшість інших апаратних параметрів плат однакові.
Raspberry Pi використовує «систему на чіпі» Broadcom BCM2835, яка об'єднує ARM1176JZF-S частотою 700 МГц з процесором Broadcom VideoCore IV GPU і 256 Мбайт SDRAM. Порти USB 2.0 є Вашим єдиний варіантом підключення до зовнішніх даних, хоча є два відеовиходи у вигляді композитного RCA і HDMI портів, 3,5 мм аудіо вихід і SD/MMC/SDIO слот для карт пам'яті, що пояснює те, як Ви можете отримати доступ до пам'яті. Raspberry Pi живиться від стандартного адаптера Micro USB, з мінімальним струмом 500 мА (2,5 Вт ) для моделі А і 700 мА (3,5 Вт ) для моделі B, але Ви повинні будете придбати його окремо, бо він не поставляється в комплекті з Raspberry Pi. (Швидше за все, Ви зможете використовувати зарядний пристрій для мобільного телефону або планшета). Розмір плати близько 17 на 54 на 86 мм (ВхШхГ), що не набагато більше від кредитної карти.
Проект Raspberry Pi -2
Іншими словами, Raspberry Pi настільки базова плата, наскільки базовою така плата може бути. І це найважливіше. Вона не призначена для прямого використання - вона розроблена як платформа: для навчання, для розширення, для технологічних досліджень. І це їй вдається. Але плата «гола від природи» і відсутні навіть рудиментарні функції на додаток до відсутності кабелю живлення і навіть немає кнопки вимикання: під’єднання або від’єднання кабелю мікро USB вмикає або вимикає її - це означає, що вона зовсім не для всіх. Тому підходити до неї треба обережно і бути в курсі проблем, які вона представляє, зокрема, на самому початку.
Встановлення і програмне забезпечення
З апаратної точки зору, налаштування Raspberry Pi не може бути простішим. Підключіть USB-клавіатуру і мишу, дисплей, кабель Ethernet (для моделі B), навушники або колонки, якщо хочете, та підключіть кабель мікро USB для живлення, і це все. Кожен, незалежно від досвіду роботи з комп'ютером, зможе зробити це за секунди.
Проект Raspberry Pi -3
Програмне забезпечення - це інше питання. Тому що немає ніякої постійної пам’яті і в помині, Ви маєте лише слот для карт пам'яті, що означає розміщення завантажувальної операційної системи, яку Ви плануєте використовувати, на карті. Віконний інтерфейс, звичайно, відсутній (він занадто великий і немає версії, яка працює з ARM-чіпами) але вебсайт Raspberry Pi пропонує і надає для скачування три дистрибутиви Linux, які можна використовувати: «вичавлена»Debian (рекомендований вибір), Arch Linux ARM, і QtonPi - всі оптимізовані для використання з Raspberry Pi. Після вибору однієї з них, Вам потрібно , записати її (а не просто скопіювати) на карту SD за допомогою таких програм, як Win32 Disk Imager. Весь цей процес вимагає менше розумового навантаження, ніж налаштування операційних систем Windows або Mac, і не буде проблемою для більшості середніх користувачів .
Все може змінитися, як тільки Ви увімкнете Raspberry Pi. Коли Ви увійдете (з ім'ям користувача та паролем за замовчуванням можете легко зайти в Інтернет), то не будете шоковані, якщо Ваш перший вид «чесний-до-добра» і командний рядок без курсору миші. Вірте чи ні, але найпростіше робити більшість завдань з налаштування тут, але якщо Ви не володієте Linux, то можете зайти в глухий кут, намагаючись зробити щось настільки просте, типу змінити час (що повинно бути Вашою першою дією - акумулятор для зберігання інформації на Raspberry Pi відсутній). Якщо Ви відчайдушно хочете робочий стіл, то Ви за кілька натискань клавіш від нього, і встановлення нового програмного забезпечення на додаток до мінімалістичних пропозицій Вашої операційної системи не набагато складніше.
І коротке відео, бо «краще один раз побачити…»:
Навчальні матеріали та окремі розробки на Raspberry Pi:

Google+

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting