5 причин використовувати Google Analytics, щоб підвищити ефективність сайту
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Використання Google Analytics Керівники компаній, директори та менеджери з маркетингу і реклами хочуть бачити реальні приклади того, як впровадження таких систем як Google Analytics і Яндекс Метрика може допомогти їхньому бізнесу.
Зазвичай клієнти мають базові уявлення про можливості таких систем і використовують їх можливості по мінімуму: стежать за відвідуваністю своїх сайтів, знають, звідки до них приходять відвідувачі, мають загальне уявлення про показник відмов і приблизно знають значення конверсії на своїх сайтах
Нижче, автор постарався привести п'ять, на його погляд, серйозних причин, чому Вам просто необхідно повністю впровадити і налаштувати систему веб-аналізу на своєму сайті (на прикладі Google Analytics).
1. Через які канали до Вас на сайт приходять Ваші клієнти?
Що Вам, як людині, зацікавленій в збільшенні прибутковості своєї компанії, дасть ця інформація? Знаючи те, якими каналами до Вас на сайт приходять відвідувачі, які потім стають Вашими клієнтами, Ви зможете ефективніше розподіляти рекламний бюджет, а саме вкладати більше в ті канали, для яких співвідношення клієнтів та відвідувачів максимальне. Таким чином, інвестуючи в більш «конверсійні» канали залучення відвідувачів і знижуючи бюджети на інші, Ви збільшите загальну конверсію на сайті, а, значить, і продажі Ваші виростуть.
Конверсія - це відношення відвідувачів, які вчинили цільову дію на сайті до всіх відвідувачів сайту. Це може бути співвідношення кількості надісланих заявок на отримання кредиту на сайті і кількості відвідувачів для сайту банку або співвідношення кількості записів на навчання через форму та кількості відвідувачів для навчального порталу. Важливо правильно і чітко визначити цілі Вашого сайту, налаштувати їх відстеження в системі веб-аналізу і переконатися, що у відвідувачів не виникає труднощів при досягненні заданих Вами цілей (тобто інтерфейс Вашого сайту цьому не перешкоджає, а, навпаки, сприяє)
Як дізнатися, які канали залучення відвідувачів для Вашого сайту є найбільш якісними (тобто канали, за якими конверсія відвідувачів в цільові дії максимальна)? Для цього в Google Analytics в меню зліва виберемо:
«Джерела трафіку» -> «Джерела» -> «Весь трафік».
Ви побачите перед собою список каналів, зі стандартними показниками - кількість відвідувань по кожному каналу, показник відмов та інші:
На цій же сторінці, вище, поруч з посиланням «Використання сайту», яке вибирається за замовчуванням при переході на дану сторінку, є посилання наступного змісту: «Набір цілей 1», «Набір цілей 2» і так далі, залежно від того, яка кількість цілей налаштована у Вашому акаунті Google Analytics:
Вибираємо один з наборів цілей (всього може бути не більше чотирьох, в кожному наборі може міститися не більше 5 цілей, тобто максимальна кількість налаштованих в Google Analytics цілей сайту - 20) і бачимо, що в таблиці з каналами трафіку стандартні показники змінилися на показники конверсії по кожному джерелу:
Далі робимо наступне: сортуємо таблицю за спаданням конверсії за однією з цілей - для цього натискаємо на назву мети, в даному прикладі «Реєстрація (WP)»:
Отримуємо таблицю, в якій вгорі списку знаходяться джерела з співвідношенням числа реєстрацій і числа відвідувань - 1:1 (1 реєстрація, 1 відвідування), що природно не відповідає за поставлене запитання про найбільш якісні канали, так як обсяг даних, для якого розраховується конверсія, вкрай малий.
Трохи вище таблиці є поле для вибору «Сортування».
Вибираємо тип сортування «Зважений» і отримуємо список каналів залучення відвідувачів, виважено відсортований за кількістю відвідувань і реєстрацій:
З даних вище видно, що банерна реклама на mail.ru для цього сайту ефективна і відвідувачі, що кликають на банер, активно реєструються на сайті, а значить, має сенс продовжувати використовувати цей рекламний канал (природно, за інших рівних умов, наприклад, за затратами на розміщення реклами).
2. Які рекламні канали приносять Вам найбільше число клієнтів?
Тепер розглянемо менш тривіальний спосіб вивчення ефективності Вашої реклами. Припустимо, Ви роздумуєте, чи варто Вам активно починати використовувати SMM (Social Media Marketing - маркетинг в соціальних мережах) в якості одного із способів залучення відвідувачів на сайт. Очевидно, що якщо Ваша компанія - це інтернет-магазин дивовижних речей або магазин з продажу високотехнологічного обладнання для літаків, то, швидше за все, люди з соціальних мереж по-різному будуть ставитися до представництва Вашого бізнесу в блогах і соціальних мережах. Але щоб покластися не на «швидше за все», а на факти і статистику, нам знадобиться інструмент Google Analytics «Розширені сегменти» для визначення середньої конверсії по всім «соціальним» каналам відразу.
Для того щоб створити новий розширений сегмент, кликнемо на кнопку «Розширені сегменти» вгорі сторінки і виберемо «додати сегмент»:
Далі, нам необхідно в наш новий сегмент додати основні «соціальні» ресурси і як-небудь його назвати (ми його назвали «соціальний трафік»):
Тобто, по суті, з усіх відвідувачів сайту, ми виділяємо всіх тих, хто прийшов на сайт за посиланнями з блогів і соціальних мереж (тобто створюємо окремий сегмент відвідувачів - «соціальний трафік»)
Потім, натискаємо кнопку «Зберегти сегмент» (або «Протестувати», якщо Ви не впевнені в правильності введених даних) і отримуємо такі цікаві дані:
Як ми бачимо, переходи з соціальних мереж і блогів становлять для даного сайту 5,29% від всіх відвідувань. Коефіцієнт конверсії за метою «реєстрація» дорівнює 3,39%. Цей показник нижчий, ніж конверсія по банерної реклами на mail.ru, і конверсія з контекстної реклами Google Adwords, і конверсія по переходах з безкоштовного пошуку Google. В даному випадку (і при інших рівних умовах, наприклад, бюджетах кожного каналу) інвестування в SMM не вигідне.
3. Де живуть Ваші клієнти?
Іноді важливо знати, де живуть відвідувачі Вашого сайту, які частіше за інших стають Вашими клієнтами. Цю інформацію важливо враховувати, наприклад, при виборі міст показу контекстних рекламних оголошень у відповідних системах. Для цього в навігаційному меню зліва вибираємо:
«Аудиторія» -> «Демографія» -> «Розташування»
Ми бачимо перед собою статистику переходів на Ваш сайт в розрізі країн. Щоб отримати статистику переходів на Ваш сайт з міст, наприклад «Росії», просто натискаємо в списку країн на Росію. Щоб тепер дізнатися з якого регіону відвідувачі найкраще конвертуються, скористаємося прийомом, описаним в пункті 1: вибираємо один з заздалегідь встановлених наборів цілей (також поряд з вибором набору цілей необхідно обрати вкладку «Дослідження») і виважено сортуємо таблицю за однією з цілей і кількості відвідувань:
Як ми бачимо, для даного сайту найкраще конвертуються відвідувачі з Москви і Санкт-Петербурга, що обов'язково потрібно враховувати, наприклад, при розподілі бюджетів на кампанії контекстної реклами (тобто бюджет кампанії, розрахованої на Москву і Санкт-Петербург повинен бути Вищим, ніж на кампанії інших міст Росії).
4. Що шукають на Вашому сайті Ваші потенційні клієнти?
Багато власників сайтів і вебмастера знають, що за допомогою Google Analytics можна дізнатися, за якими запитами в пошукових системах до них на сайт переходять відвідувачі. Однак мало хто знає, як отримати інформацію про те, що шукають відвідувачі безпосередньо на Вашому сайті.
Процес налаштування відстеження внутрішнього пошуку по сайту не складний: Вам необхідно перейти на свій власний сайт, набрати щось в рядку пошуку і далі подивитися на URL сторінки, який формується після виконання пошуку. Наприклад, якщо Ваш сайт називається example.com, а в рядку пошуку на сайті ви набрали «123», то сформований в результаті виконання пошуку URL може виглядати наступним чином:
example.com /?s=123
Коли Ви отримали аналогічний URL для свого сайту, необхідно в Google Analytics кликнути на кнопці «Адміністратор» у правому верхньому кутку, далі вибрати «Установки профілю». Під заголовком «Налаштування пошуку на сайті», виберіть «Відстежувати пошук на сайті»:
Далі необхідно ввести «s» як параметр запиту (для сайту example.com - для Вашого сайту параметр пошуку може бути іншим).
Щоб побачити результати налаштування, перейдіть в Google Analytics:
Зміст -> Пошук по сайту -> Огляд
Чому необхідно володіти інформацією про те, що відвідувачі шукають на Вашому сайті? У випадку, коли Ваша компанія - це інтернет-магазин, і Ви знаєте, які товари відвідувачі очікують знайти на сайті (і як часто вони це шукають), то Ви можете додавати на сайт нові товарні позиції, максимально задовольняючи споживчий попит.
5. Як Ви втрачаєте клієнтів, які майже відбулися?
Ця особливо цікаво читачам, у яких на сайті процес оформлення замовлення (або заповнення заявки чи реєстрації на сайті) складається з декількох кроків.
Як приклад, розглянемо типовий процес оформлення замовлення в інтернет-магазині, що складається з декількох кроків:
сторінка кошика -> сторінка заповнення контактних і адресних даних -> сторінка підтвердження заповненої інформації -> сторінка успішного замовлення.
Така послідовність кроків в інтернет-маркетингу називається «конверсійної лійкою», а один із способів підвищення продажів через сайт - це оптимізація конверсійної воронки.
Ви, звичайно ж, розумієте, що кількість відвідувачів з кожним кроком оформлення замовлення зменшується: хтось міг просто передумати оформляти замовлення, хтось міг відволіктися на щось більш цікаве, у когось відключили Інтернет, і так далі. Наше з Вами завдання, зробити так, щоб максимальна кількість відвідувачів, які почали оформляти замовлення, дісталися-таки до сторінки успішного замовлення. А для того, щоб зробити це, спочатку потрібно проаналізувати можливі причини того, чому відвідувачі не переходять на той чи інший наступний крок оформлення замовлення, і постаратися вплинути на це. На відключений Інтернет ми, звичайно, вплинути не зможемо, а от на те, щоб відвідувача нічого не відволікало, і він нікуди не йшов з однією з сторінок оформлення замовлення постаратися вплинути можна.
Для початку необхідно переконатися в тому, що на Вашому сайті налаштована «послідовність переходів до мети». Для цього кликаємо на кнопці «Адміністратор» і вибираємо розділ «Цілі». Вибираємо одну з заздалегідь створених цілей сайту і дивимося на налаштування під заголовком «Послідовність переходів до мети» (в англійській версії Google Analytics - Goal Funnel):
Як ми бачимо в прикладі вище, процес оформлення замовлення в даному інтернет-магазині складається з 5 кроків.
Використовую функціонал Google Analytics «Послідовність переходів до мети», Ви зможете отримати звіт про проходження відвідувачами процесу оформлення замовлення. Для цього Вам в Google Analytics необхідно перейти:
Конверсії -> Цілі -> Візуалізація послідовностей
Де Ви побачите наступну візуалізацію процесу оформлення замовлення:
Інструмент «Візуалізація послідовностей» Google Analytics дозволяє наочно побачити, куди йдуть відвідувачі з кожного кроку оформлення замовлення. Володіючи такою інформацією, Ви зможете проводити зміни в інтерфейсі Вашого сайту і процесу оформлення замовлення і зможете домагатися розширення конверсійної воронки, а значить збільшення продажів.
Висновки
У даній статті висвітлено деякі ключові можливості системи статистики та веб-аналізу Google Analytics. Навівши 5 наочних прикладів, автор постарався зробити акцент саме на застосуванні веб-аналітики в досягненні бізнес-цілей організації і показати необхідність інвестування в установку і настройку Google Analytics і Яндекс.Метрики, а також в навчання своїх співробітників веб-аналітиці.
(За матеріалами RU: habrahabr.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting