Чому Wikipedia в топі Google: правда про SEO, яку не хочуть чути
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Рейтинг ВікіпедіїНещодавно було опубліковано цікаве дослідження, для якого 1000 пошукових запитів прогнали через Google і оцінили позиції сайту Wikipedia.org у видачі за ними.
В результаті, виникло питання: чи не занадто Google виділяє Вікіпедію?
Якщо коротко, то Wikipedia займає високі позиції у видачі по 99% запитів (обраним за допомогою генератора випадкових слів).
У той час як багато хто може подумати, що це несправедливо, і що Вікіпедія - просто улюбленець Google, автор би не став цього стверджувати ... Безумовно, 99% - це виключно величезний обсяг ключових слів, щоб бути в топі, і таке дослідження дуже цікаве, оскільки висвічує домінування Вікіпедії.
Тим не менш, автор все одно не здивований результатами. Вікіпедія, очевидно, стала головним конкурентом кожного SEO-фахівця, що пояснює, чому її домінування в Google привертає стільки уваги. Але варто глибше заглянути в причини того, чому цей сайт так високо ранжирується. Незважаючи на таку кількість топових позицій, автор дійсно вірить, що Вікіпедія всього цього заслуговує.
І автор точно не думає, що тут відбувається щось неалгоритмічне, як раніше деякі припускали.
Діаграма від Intelligent Positioning демонструє позиції Вікіпедії в Google за 1000 випадково згенерованих запитів:
Чому Wikipedia домінує в Google?
Обгрунтуванням найвищих позицій сайта в світовому органічному пошуку може служити те, що Вікіпедія має, мабуть, кращий набір основних елементів SEO в мережі:
Унікальний і вичерпний контент
Wikipedia - це чудовий приклад могутності користувацького контенту, причому величезні обсяги цього контенту викладені виключно детально.
Наприклад, сторінка англомовної Вікіпедії про Туреччину («Turkey»), яка входила до вибірки з 1000 випадкових запитів, містить 12536 слів, а весь контент Вікіпедії простягається на 70 млн. індексованих Google сторінок на 10 мовах!
Цільові сторінки для ключових термінів
Кожна сторінка пишеться окремо про первинний пошуковий термін, і, завдяки тому, що і сторінка, і домен сильні, висока як ймовірність хороших позицій по цим основним пошуковим запитам, так і трафіку по довгому списку супутніх запитів (а 12 з гаком тисяч ключових слів на сторінці - це дуже довгий список!)
Дуже сильний авторитет домену
Мало хто може змагатися з авторитетом домену рівнем 100 з 100, за оцінкою OpenSiteExplorer, з загальною кількістю посилань в 6,13 млн., за даними MajesticSEO. Ось це кампанія по лінкобудуванню!
Відмінна структура внутрішньої перелінковки
Wikipedia чудово справляється із завданням внутрішньої контекстної перелінковки, що дозволяє поширити силу домену на весь сайт. Ех, якби тільки вони ще прибрали цей атрибут «nofollow» і більше посилалися на зовнішні сайти!
Винятковий авторитет сторінок
Wikipedia - безсумнівно, лідер ринку в світі енциклопедій (хто пам'ятає, що таке Encarta?), Так що природним чином генерує посилання і згадки з високоякісних джерел.
Якщо Ви подивитеся на ту ж сторінку про Туреччину - вона має 21375 зворотних посилань, багато з яких - з авторитетних джерел, наприклад, BBC, Telegraph і NASA!
Додайте до цього наймогутніший домен, і відразу стане набагато зрозуміліше, чому сайт так високо ранжирується.
Але чи довго триватиме це домінування?
Грунтуючись виключно на показниках SEO, зокрема, на контенті і посиланнях, автор би сказав - так. Вікіпедія - такий сильний сайт, що вплинути на цю тенденцію буде вкрай важко.
Що б автор розглядав як основну загрозу цього сайту - це те, що алгоритм Google розвивається в бік аналізу намірів користувача.
Наприклад, якщо людина шукає інформацію за запитом «Туреччина» (один із термінів у дослідженні) і хоче знайти пропозиції турагентств, можливо, він буде розчарований, знайшовши, натомість, інформаційну сторінку про країну.
Так що, якщо Google почне приділяти більше уваги показнику відмов і враженню користувача, то Вікіпедія, можливо, в майбутньому втратить деякі зі своїх топових позицій у видачі, особливо, за найбільш комерційними запитами.
Тим не менш, на погляд автора, вкрай малоймовірно, що сайт повністю піде з перших сторінок видачі. Головним чином, тому що Google, судячи з усього, сильно вірить в принцип «запит заслуговує різноманітності», а Вікіпедія, як правило, надає такий контент, який не може запропонувати жоден інший сайт, з широкого спектру запитів.
Як SEO-спеціаліст може цим скористатися?
Як автор вже згадував вище, Вікіпедія - конкурент кожного SEO-спеціаліста. Подобається Вам це чи ні, вона може не бути Вашим прямим конкурентом по бізнесу на певному ринку, але вона змагається з Вами за позицію у видачі та за трафік, що генерується бізнесом Вашої ніші.
Так що, якщо Ви знаєте, що вона високо ранжирується в Google, чому б не використати цю інформацію, щоб копнути трохи глибше? Проаналізуйте, скільки трафіку вона отримує: є відмінний інструмент, який показує трафік для будь-якої статті з Вікіпедії - подивіться як приклад на показники сторінки про Туреччину:
Це говорить Вам, що Вікіпедія згенерувала 1038886 відвідувань за останні 90 днів і що ця стаття є двісті п'ятьдесят третьою за популярністю в Вікіпедії.
Плюс, Ви можете копнути ще глибше, якщо у Вас є такі платні інструменти, як Hitwise, SearchMetrics або SEMRush, і спробувати з'ясувати, за якими запитах Вікіпедія генерує трафік, щоб потім оптимізувати сайт і націлювати трафік за ними.
Що Ви думаєте?
Ви згодні, що позиції Вікіпедії справедливі? Давайте визнаємо це: навіть якщо вони не справедливі, але що ми можемо з цим зробити (якщо, звичайно, Ви не GoogleJ), окрім як спробувати конкурувати? Ми могли б також спробувати витягти якийсь урок з величезного успіху сайту, створеного з користувацького контенту, і з'ясувати, як ми можемо це використовувати, щоб зміцнити свої власні сайти.
(Автор: Kevin Gibbons, джерело RU: towave.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting