Що таке дорвеї?
Рейтинг статті: / 7
НайгіршеНайкраще 
ДорвеїВи ніколи не потрапляли при пошуку чогось в Інтернеті (в гуглі чи яндексі) на сайт, на головній сторінці якого напис «наш сайт переїхав, перейдіть сюди»?
Натиснувши на такий напис, Ви потрапляли абсолютно на інший сайт, тематика якого приблизно схожа з тим запитом, який Вас цікавив? Або ж, в іншому випадку, без всяких написів Вас відразу перекидали на інший інтернет-ресурс. Швидше за все, Ваш відповідь буде - так! Такі «сайти-переспрямовувачі» існують не дарма, вони для цього і створювалися, щоб Ви потрапляли саме на той чи інший інтернет-ресурс, не бажаючи того. Такі «сайти-переспрямовувачі» називаються - дорвеї (англ. doorway). Як Ви вже здогадалися я коротенько розповім Вам, що таке дорвеї!
Дорвеї - сайти або веб-сторінки, орієнтовані на певний пошуковий запит, або групу запитів і створені оптимізатором виключно для перенаправлення потоку користувачів на просуваючий інтернет-ресурс, на так званий, «білий» інтернет-ресурс. Дорвеї створюють з метою зайняти високе місце серед результатів видачі пошукових систем за даними запитами за рахунок підвищеної щільності змісту ключових слів і правильного використання важливих для ранжирування факторів. Це один з методів просування Вашого ресурсу.
Навіщо взагалі потрібні дорвеї?
За часів становлення алгоритмів пошукових систем релевантність сайтів пошуковим запитам визначалася тільки лише наявністю якісного змісту і правильно підібраних ключових слів. Я думаю, Ви самі розумієте, що написати зв'язний текст, статтю, новину на Вашому ресурсі тільки з ключових слів нереально. Внаслідок цього Ваш інтернет-ресурс просто не матиме здорового глузду. Саме тому дорвеї не несуть у собі якогось смислового навантаження - це інтернет-ресурс, який кишить від достатку ключових слів. Дорвеї і ставлять перед собою саме таку мету: потрапити в видачу пошукової системи за ключовими словами. За великим рахунком, дорвеї відволікають ресурси пошукових машин і є інтернет-сміттям або, як часто оптимізатори називають дорвеї, «гавносайтами». Через це всі пошуковики посилено борються з дорвеями. Але після того, як з'явилося посилальне ранжування, дорвеї змінили свої функції і стали не тільки перенаправляти користувачів на інтернет-ресурс, але і передавати йому власну посилальну масу.
Дорвеї та їх класифікація.
Відокремити один вид дорвея від іншого досить важко, але умовно дорвеї можна поділити на кілька типів.
«Чорні дорвеї». Представляють собою сторінку, що містить автоматичний редирект на «білий» інтернет-ресурс і такими діями порушує правила користування пошуковими системами. Такий редирект може реалізовуватися різними способами.
Завданням таких дорвеїв є лише надання пошуковим роботам оптимізованої сторінки з метою підвищення позицій у видачах. Найчастіше «чорні дорвеї» створюються спеціальними програмами - генераторами дорвеїв (генератор дорвеїв - це програма, яка полегшує завдання створення дорвеїв і допомагає автоматизувати цей процес). Основною особливістю є те, що дані дорвеї реєструються на безкоштовних хостингах.
 «Сірі дорвеї» - ще один вид дорвеїв. Дані дорвеї не використовують автоматичний редирект. На відміну від «чорних» видів, їх метою виступає не залучення цільових відвідувачів, а отримання посилальної маси головним інтернет-ресурсом. Для цього їх сторінка створюється з осмисленим контентомом, в якому розміщуються декілька посилань, які будуть перенаправляти Вас на просуваний інтернет-ресурс.
 «Білі дорвеї». Такий сайт має осмислений контент і використовує оригінальне графічне оформлення. Якщо Ви потрапили на «білий дорвей» то користувач, крім самого тексту рекламного змісту, побачить посилання на просувний інтернет-ресурс. При цьому Ви самі можете вирішити: чи переходити за цим посиланням на розкручуваний інтернет-ресурс чи ні. Такі дорвеї не відносяться до чорного SEO.
Як створити дорвеї?
Розкажу побіжно в ознайомлювальних цілях про один з методів створення «гавносайтов». Для початку оптимізатор повинен підібрати як мінімум 1000 низькочастотних ключових слів. Дану операцію можна зробити за допомогою спеціальних програм - парсерів ключових слів з потрібної Вам тематики, відповідно до інтернет-ресурсу, що просувається. Потім потрібно знайти 3-5 мегабайт тематичного тексту і 15-20 картинок. Потім все це «перемішати» за допомогою доргенераторів. Отже, можна сказати, що наш дорвей готовий. Після цього викласти на безкоштовний хостинг (але тут доведеться попотіти, щоб його розкрутити) або ж підвісити на зламаний розкручений інтернет-ресурс (такі дорвеї розкручуються швидше). Але не забувайте, що автоматичний редирект на головний інтернет-ресурс порушує правила використання пошукових систем.
Дорвеї vs пошукові системи.
Як же все-таки пошукові системи борються з дорами? Дорвеї можуть потрапити під песимізація або бан. У ліцензії пошукача Яндекс наголошується, що створення механізмів, які перенаправляють користувачів на потрібний Вам інтернет-ресурс, є пошуковим спамом, що часто призводить до виключення подібного сайту з індексу. Це стосується «чорних дорвеїв». У бан можуть потрапити тільки дорвеї, а ось Ваш головний інтернет-ресурс - ні. А з «сірими» і «білими» дорвеями справа по-іншому: до власників таких дорвеїв пред'явити якісь претензії неможливо.
На завершення хочу зазначити, що дорвеї потроху вимирають, але все ж, якщо Ви хочете отримати «вихлоп» від дорвеїв і підняти кількість відвідувань на Ваш інтернет-ресурс, то їх потрібно створювати не 1-2, а кілька десятків. Крім цього дорвейщики зараз заробляють гроші, перенаправляючи на інтернет-ресурс партнера трафік зі своїх дорвеїв, перепродуючи домени білим оптимізаторам. Також заробляють на численних партнерських програмах (одна з найприбутковіших - «підміна видачі»).
Автор Ярослав Улибін, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting