Поради та хитрості Excel для SEO
Рейтинг статті: / 5
НайгіршеНайкраще 
Excel-for-SEOSEO тільки тоді хороше, коли користувач знає, як використовувати його інструменти, і він може отримати корисні дані для пошукового маркетингу.
Автор займався SEO приблизно 6 років, що не так довго, але він може сказати Вам одну річ: навчитися використовувати безліч різних таких інструментів, як Google keyword planner, Google Analytics, Google Webmaster Tools, Google Adwords, SEMrush, Ahrefs і багато інших - це те, що дозволило автору стати ефективним у використанні часу. Ефективне використання часу для SEO має вирішальне значення, тому що багато завдань SEO стомлюючі і вимагають багато часу.
Майже всі інструменти експортують в Excel
Одна спільна річ, що мають майже всі SEO-інструменти - можливість експорту в Excel. Про це вже говорилося і автор вважає, що надзвичайно важливо для будь-якого SEO мати надійне розуміння, як використовувати формули Excel, функції і будь-які інші засоби підвищення ефективності своєї роботи. Протягом багатьох років, коли автор хотів дізнатися, як заощадити час з Excel, він зазвичай йшов в Google і знаходив відповідь. Одна річ, яку автор не знаходив, щоб звернутися, коли шукав джерела для SEO це, коли справа доходила до всього, що стосується Excel і SEO, "святий Грааль порад Excel для SEO, якщо хочете". Ось чому автор створив свою сторінку.
Проста Concatentation
=(A1&” “&B1&” “&C1)
Проста Concatentation дозволяє Вам об'єднувати дані з декількох комірок і може бути використана у багатьох відношеннях. Деякі з самих основних способів використання функції AND суміщати або додавати назви міст чи держав в список послуг, пов'язаних з ключовими словами. З досвіду автора, він багато використовував її для створення ключових слів навалом (або URL-ідей), автор писав у блозі про те, як використовувати просту конкатенацію, щоб додати назви міст до списку осіб, які не є гео-конкретними ключовими словами. На малюнку нижче зроблена хороша робота, що пояснює, як просто працювати з конкатенацією. Ви вибираєте, які клітини хочете об'єднати разом, і просто додаєте знак & (амперсант) між кожним значенням. Щоб додати прогалини між значеннями, просто включіть знак & з подальшим пропуском в наборі котирувань, як показано нижче:
Excel-for-SEO-1
Наприклад, клієнт, можливо, захоче показати для "покрівельний підрядчик [назва міста]", що може охоплювати понад 100 міст і хоче показувати для кожного міста. У більшості випадків, обсяг пошуку по конкретних ключових словах для міста не високий, особливо, коли Ви маєте справу з низько населеними містами. Найпростішим способом, щоб побудувати ключові слова, буде використання Google Trends з метою виявлення найбільш часто вживаних кореневих термінів (не гео-конкретних термінів), а потім використати функцію AND для генерації багатьох ключових слів.
CONCATENATE (Об’єднання)
=Concatenate (text1,text2…)
Є цілий ряд чудових способів використання excel для SEO, і автор повинен сказати, що одна з найбільш часто описуваних функцій, яку автор бачить в Інтернеті, є функція Concatenate. Якщо Ви працюєте в компанії управління PPC і повинні створити копію оголошення, то Concatenate може бути використане для ефективного створення ключових слів оптом так само, як було продемонстровано у відео для простого об'єднання, тільки Ви будете викликати функцію, ввівши “=Concatenate(text1,text2, і т.д...)". Є кілька способів використання Concatenate для SEO таких як створення копій ідей оголошення, ідей для сторінки, ідей URL і т.д.
Ви можете створити просту таблицю excel для створення багатьох ідей Title Tag, якщо будуєте новий сайт і хочете зробити ефективнішим процес оптимізації назви своєї сторінки продукту за допомогою Concatenate. Наприклад, якщо у Вас є магазин автозапчастин, то можете включити марку, номер деталі і категорію, до якої вона належить. Якщо у Вас є дані, організовані в колонки за брендами, компонентами і категоріями, то можете створити об'єднання посилання, яким будете оптом створюватиме ідеї тега заголовка для себе.
Наприклад:
[БРЕНД] [КОМПОНЕНТИ] | Replacement [КОМПОНЕНТИ] for [БРЕНД] [Категорія]
Так, якщо Ваш список поширення буде в кінцевому підсумку виглядати подібно:
Samsung Projection Lamp | Replacement Projection Lamp for Flat Screen TV
LG Motherboard | Replacement Motherboard for HD TV
Toshiba Projection Lamp | Replacement Projection Lamp for Flat Screen TV
Припускаючи, що бренди в колонці А, компоненти в стовпці В і категорії в колонці С, то функція повинна виглядати таким чином:
=Concatenate(A1&” “,B2&” | “&”Replacement “,B2&” for “,A2&” “,C2)
По суті, в основному це так само, як і за допомогою CONCATENATE, але Ви можете вибрати свій власний спосіб зробити це.
Concatrange - визначена користувачем функція
Concatrange є визначеною користувачем функцією, яка дозволяє об'єднувати дані з комірок у колонці в одну колонку з роздільником. Наприклад, якщо у Вас є список ключових слів, на яких Ви зосереджені, можете використовувати цю визначену користувачем функцію для створення фільтра Regex, якщо Ви намагаєтеся сегментувати дані Google Analytics, щоб показати тільки дані, що відносяться до користувачів, які знайшли Ваш сайт за допомогою конкретного переліку ключових слів. Функція може відокремити кожне ключове слово з розривом рядка, і Ви зможете прийняти ці дані, додати набір дужок 'навколо них, і мати готовий до роботи регулярний фільтр.
Щоб створити користувальницьку функцію, залежно від того, як Ваш додаток Excel налаштований, Вам, можливо, доведеться додати опцію Developer для Вашої стрічки, натиснувши на файл, а потім вибрати опції, далі - налаштування стрічки. Все, що Вам потрібно зробити, це додати опцію для розробників, встановивши прапорець, як показано нижче:
Excel-for-SEO-2
Якщо у Вас є меню для розробників у Вашій стрічці, то можете натиснути на “developer” ("розробника") у Вашому верхньому меню відразу після кнопки "view". Якщо натиснете, що далі Вам потрібно буде натиснути кнопку "Visual Basic", і там Ви повинні будете вибрати “Insert” ("Вставити"), потім “Module” ("Модуль"). Це куди повинна бути поміщена визначена користувачем функція. Просто скопіюйте наведений нижче код в свій модуль:
Function ConCatRange(CellBlock As Range) As String
Dim cell As Range
Dim sBuf As String
For Each cell In CellBlock
If Len(cell.Text) > 0 Then sBuf = sBuf & cell.Text & “, ”
Next
ConCatRange = Left(sBuf, Len(sBuf) – 1)
End Function
Якщо у Вас в модулі буде цей код, то зможете викликати функцію ConCatRange в будь-який час після повернення до Вашої робочої книги. Автор створив повідомлення в блозі, яке показує більш докладно, як це зробити, і також записав відеоролик, що демонструє, як використовувати цю функцію, який можна переглянути нижче. Він пояснює, як використовувати цю функцію, якщо Ви хочете створити Regex-код, який часто використовується, коли Ви маєте справу з великими сайтами електронної комерції. Як виконавець ведення даних SEO компанії, яка спеціалізується на управлінні PPC для сайтів електронної комерції, цей трюк при нагодыы, здається, щодня. Автор написав великий блог про те, як об'єднати ключові слова з Excel, розділені комою або розривом рядка, в якому розповідається більш тонкі деталі, як використовувати цю функцію. Автор рекомендує Вам прочитати дану статтю або подивитися відео нижче.
Функція Vlookup
=vlookup(lookup_value, table_array, col_index_num, [range_lookup])
Використанням функції Vlookup можна по-різному комбінувати дані з декількох звітів. Наприклад, автор хотів би використовувати функцію для вилучення даних з кількості пошукових запитів з одного звіту і додати їх в свій звіт від Google Analytics, який показує продуктивність відвідувача для списку ключових слів. Автор написав пост про те, як зробити це на SEMRush блозі, який можете прочитати за цим посиланням.
За допомогою функції Vlookup, Ви можете робити також речі, як агрегування даних про витрати зі звіту кампанії оголошень Bing і додати їх в свій звіт Google Adwords або Analytics для розрахунку ROI. У відео нижче автор звів воєдино доповідь ROI для клієнта, який рекламує на Bing і Adwords. ROAS звіти в Google Analytics за замовчуванням не вмтягують проведені дані Bing так що Ви повинні додати ці дані вручну, або можете використовувати функцію Vlookup.
Функція Find
=FIND(find_text,within_text,[start_num])
Крім лише за допомогою Ctrl+F на клавіатурі для запуску швидкого пошуку, можна використовувати формулу “Find” ("Знайти"), щоб легко організувати свої списки ключових слів у спільних темах для групи оголошень або для цільових груп для кампанії органічного пошуку. У кожному разі, ця формула може стати в нагоді і є необхідність її використовувати.
Нижче автор створив коротке демонстраційне відео, яке може використовуватися, якщо у Вас є веб-сайт електронної комерції, і Ви повинні сортувати дані за ключовими словами за брендами, категоріями, ідентифікаторами продукту і т.д... У прикладі відео, автор організовував ключові слова з загальних тем за брендом. Одним з брендів, які вони надають є Goodman і інший - Aprilaire.
Функція Proper
=Proper(text)
Є великий список ключових слів, які Ви хочете використовувати, але необхідно ефективно змінити першу букву кожного слова на велику літеру? З функцією “=Proper”, Ви можете легко зробити кожну першу букву кожного слова у виклику великою в цілому стовпцю. Дивіться скріншот нижче:
Excel-for-SEO-3
Якщо у Вас є таблиця, представлена вище, то можете просто помістити належну формулу в B2 і потім перетягнути формулу вниз, щоб застосувати ту ж формулу до кожного відповідного рядка.
LEN і формули підрахунку слів
LEN є відмінним інструментом для використання SEO-шниками, коли справа доходить до підрахунку символів для політики символів Adwords або навіть, щоб планувати свій твіт! Якщо Ви працюєте з таблицею Excel, то можете просто додати формулу LEN до колонки поруч з колонкою, в яку збирається помістити свої символи. Так, якщо Ви збираєтеся писати копіювання назв оголошень (які обмежують Вас тільки 25 символами для Adwords), то можете розмістити =LEN(A2) в B2 (якщо використовуєте заголовки рядків), щоб побачити, які з Ваших клітин містять більше 25 символів. Дивись приклад нижче:
Excel-for-SEO-4
Ця ж формула може бути використана з іншими логічними вивиразами, щоб отримати більше від Вашого книги Excel.
Таблиці
Таблиці завжди здорово використовувати, тому що у Вас є багато гнучкості з фільтрами і також здатність керувати великими сегментами даних. Один з елегантного, що Ви можете зробити за допомогою стандартних таблиць - сортування даних в інтерактивному режимі, у тому числі текстові фільтри або числові фільтри. Це може бути корисно, якщо Ви хочете організувати велику кількість URL за певними параметрами URL, наприклад, сегментацією URL, що містять певний бренд в URL для звіту цільової сторінки електронної комерції. З таблицею можете застосовувати фільтри для декількох стовпців одночасно і отримати деякі дійсно сегментовані дані.
Авторові подобається застосовувати поріг візитів в своїй колонці, яка містить візити більше "50" так що автор має досить велику вибірку даних, а потім застосувати порогові фільтри для свого часу на сайті і стовпець відмов, так що у нього є дані лише про високо якісний трафік, як показано на відео нижче. Ви також можете відсортувати ці дані за допомогою фільтрів для свого стовпця, що містить дані про доходи електронної комерції, що є відмінним способом для з'ясування, які сторінки або ключові слова працюють краще з точки зору частоти конверсії в електронній комерції. У демонстрації швидкого відео нижче автор показав деякі з варіантів фільтрів, які можна використовувати для фільтрації наших даних для звіту вхідної сторінки електронної комерції, яка включає дані про швидкість конверсії.
Зведені таблиці
Зведені таблиці є чудовими для використання при роботі з великими обсягами даних з ключовими словами. Використання зведеної таблиці це щось на зразок Adwords-аналізу даних за ключовими словами, коли Ви можете приймати великі вибірки даних і розбити їх на більш дрібні сегменти даних, з якими легше мати справу. Ви можете легко маніпулювати даними, щоб включити показники, які найбільш важливі для Вас або включити всі показники з даних, з якими Ви працюєте. Наприклад, припустимо, Ви експортували дані кампанії від Google Analytics, які показують сплачені за ключовими словами дані і цільові сторінки URL, як вторинний вимір. Автор вважає, що це зручно при роботі з веб-сайтами електронної комерції, тому що Ви можете взяти свої дані електронної комерції та проаналізувати кожен URL, щоб побачити, як ключові слова з цієї цільової сторінку або групи оголошень ефективні з точки зору доходів.
На відео нижче показано, як авторові подобається використовувати зведені таблиці для організації даних Google Analytics. Вони можуть бути використані по-різному, але відео показує основи, як використовувати зведену таблицю, так що Ви можете використовувати їх іншим способом теж.
MID
Формула MID в основному використовується для отримання даних з рядка символів, які можуть бути корисні для SEO-шників, які намагаються витягти значення транзакцій з підтвердження URL. У деяких випадках, магазини електронної комерції забезпечують дані про транзакції на URL сторінки подяки, таких як проміжні підсумки і ID продукту. Формула за замовчуванням виглядає наступним чином:
= MID ( Text , Start_num , Num_chars )
Так що якщо у Вас є URL рядок, що містить будь-які дані, які шукаєте, щоб витягти, формула MID може бути дуже корисною. Просто виберіть комірку для аналізу на першому етапі (TEXT), точка, в якій формула повинна починатися (Start_num) і не в останню чергу число символів, що розміщені після відправної точки, які Ви хочете отримати. Якщо у Вас є в А2 рядок URL, який виглядає приблизно так:
/thanks/confirmation/subtotal=101.99
то Ви повинні використовувати функцію Mid в В2, щоб витягнути проміжні підсумки, яка виглядає наступним чином:
=MID(A2,31,6)
Наведений вище код аналізуватиме A2 і витягуватиме 6 символів після 30-го символу. 30-м символом є знак "=" в URL. Так витягнутими 6 символами будуть "101,99", які і є проміжними підсумками.
Якщо у Вас є дійсно довгий набір URL і у Вас є кілька точок даних, які хочете отримати, то можете розглянути питання про використання виразу FIND, вкладений у функцію MID, що ми розглянемо далі.
Вкладений MID
Витягування даних транзакцій електронної комерції з динамічно генерованих транзакцій URL є одним із способів, в якому автор використовує MID з вкладеною функції FIND. Як SEO-шник, який обробляє багато SEO електронної комерції і кампаній PPC, автор часто стикається з сайтами продажів, які використовують якусь архаїчну CMS, що робить практично неможливою роботу з ними (автор знає, що він не один такий). От тут вступає в гру функція MID з вкладеною функцією FIND.
За допомогою виклику FIND в “find_text” (“текст, що шукається") ми говоримо формулі, щоб щось знайти, перш ніж рухатися вперед, в цьому випадку "sub_total=" у комірці A2. Після того, як формула знаходить "sub_total" відбувається диво.
Excel-for-SEO-5
Скріншот екрану вище показує приблизний сценарій, де проміжні підсумки входять у підтверджений URL, і ми використовували MID з вкладеною функції FIND, щоб витягнути 5 символів після попереднього 10-го символу. Зверніть увагу, що ми повинні були додати знак «+», щоб сказати формулі, що як тільки вона знайде "sub_total", то повинна витягнути 6 символів після знака "=" (який є 10-м символом після “s” в sub_total...). Ще збентежені? Надіюсь, що ні.
Методи перевірки даних
Один дійсно відмінний спосіб це використовувати, якщо будуєте величезну кількість копій оголошень і хочете зробити це ефективно. Ви можете створювати свої копії оголошення, використовуючи прийоми ви щойно вивчили, як використовувати генерацію ідей копій оголошення та перевіряти вихідний стовпець, щоб була тільки певна кількість символів. Наприклад, якщо Ви створюєте заголовки оголошень, то можете перевірити свою комірку, щоб було тільки до 25 символів, так що Ви не перевищилии кількість символів, які можете використовувати з Adwords, перш ніж перейти до масового завантаження :).
В цілому, список зараз досить короткий, але ми працюємо над додаванням ще багатьох функцій і прийомів, які можна використовувати в Excel, щоб допомогти використати все в SEO.
(Джерело EN: themiamiseocompany.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting