Як виміряти успіх SEO
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Измерение успеха SEO

Правильне вимірювання успіху кампанії SEO може сильно варіюватися в залежності від типу Вашого бізнесу і Ваших цілей.
Тим не менш, є три ключові показники ефективності (key performance indicators - KPI), які завжди повинні враховуватися при вимірюванні ефективності кампанії SEO:
  • Рейтинги
  • Трафік
  • Конверсії
Мало того, що інформація, отримана від цих трьох KPI дозволяя точно виміряти ефективність кампанії, вона також може надати Вам дані для дії, щоб з плином часу поліпшити свою кампанію.
Рейтинги
Рейтинги SEO
Рейтинги ключових слів є найбільш поширеним і очевидним KPI, особливо коли дослідження показують, що веб-сайти, перераховані на першій сторінці Google, отримують до 92 відсотків частки трафіку. Відстеження рейтингу ключових слів з плином часу дає Вам можливість побудувати свої стратегії SEO навколо ключових слів, які потребують найбільшої уваги і забезпечують максимальну користь.
Наприклад, припустимо, що Ви відстежуєте 20 ключових слів, і всього п'ять з них знаходяться на першій сторінці Google. Ви знаєте, що для того, щоб отримати ці п'ять ключових слів на першій сторінці, Вам доведеться вкладати більше зусиль оптимізації для них.
З іншого боку, Ви можете виявити, що для цих слів просто занадто висока конкуренція, і на основі Ваших досліджень, вони не надаватимуть достатньо вигоди, щоб виправдати зусилля. Було б вигідніше зосередити зусилля на інших 15 ключових словах для того, щоб отримати їх на перших трьох місцях, де вони будуть дійсно окупатися. Без даних ранжування ключових слів, прийняття таких обгрунтованих стратегічних рішень, як наведене, було б дуже важким.
У той час, як відстеження рейтингу має вирішальне значення, цього не достатньо. Ви повинні також розуміти, як ці ключові слова перевести в підвищення якості трафіку.
Трафік
Трафик SEO
Вимірювання обсягу та якості трафіку, який доставляє перша сторінка рейтингу, має важливе значення. Перша сторінка рейтингу даремна, якщо вона не доставляє досить правильний вид трафіку.
Обсяг трафіку
Обсяг трафіку повинен вимірюватися в залежності від кількості відвідувань, які приходять з органічного пошуку. При успішній стратегії SEO, Ви повинні побачити значне збільшення пошукового трафіку з плином часу.
Скільки трафіку Ви повинні очікувати, залежить від розміру Вашої цільової аудиторії. Наприклад, успішна кампанія SEO, призначена для людей, які шукають в Інтернеті друк візитної картки в загальнонаціональних масштабах, доставить значно більше органічного пошукового трафіку, ніж успішна кампанія, орієнтована на людей, які шукають місцевого стоматолога.
Якість трафіку
Вимірювання якості трафіку трохи складніше, тому що вимагає більш ретельного аналізу. Деякі показники, які можуть бути використані для визначення якості трафіку, включають в себе:
  • Кількість переглянутих сторінок за відвідування
  • Середня тривалість візитів
  • Показник відмов
При розгляді цих показників, якщо Ви виявили, що середнє число переглянутих за відвідування сторінок низьке, середній час, який відвідувачі проводять на сайті, є також низьким, а відмови сайту високі, то Ви, можливо, виявили проблему з Вашим сайтом або з типом трафіку, який доставляють Ваші ключові слова.
Ми зосередимося на останньому питанні, яке вимагає розуміння взаємозв'язку між ключовими словами, на які орієнтована Ваша кампанія, і трафіком, який вони доставляють. Нехай, наприклад, адвокат захисту викупу, цільовою аудиторією якої є особи, які намагається уникнути викупу за свій будинок, і спеціально шукають хорошого адвоката з викупу.
Можливо, має сенс для адвокатів оптимізувати для ключового слова термін "уникнути викупу". Тим не менш, це ключове слово представляє два варіанти:
  • Люди, які шукають з цим ключовим словом, не обов'язково шукають адвоката з викупу. Вони могли б досліджувати способи уникнення викупу без необхідності наймати адвоката.
  • Навіть, якщо ці люди відкриті для найму адвоката захисту з викупу, вони все ще знаходяться на стадії дослідження, і тому також відкриті для інших варіантів.
І навпаки, люди, які шукають за допомогою ключової фрази "адвокат захисту з викупу", швидше за все, шукають саме адвоката захисту викупу. Вони також пройшли стадію досліджень, так як вирішили, що найняти адвоката є кращим способом, щоб уникнути втрати права викупу, і просто шукають прямо.
З цих причин, ці люди будуть більш схильними витрачати час на веб-сайті адвоката захисту викупу, дослідження повноважень адвоката, читання статей, написаних на блозі адвоката, і так далі. Існує також велика ймовірність, що ці люди будуть конвертувати в замовлення і, можливо, нових клієнтів, що приводить до наступного KPI.
Конверсія
Конверсия SEO
Можливо, кінцевою мірою успіху для кампанії SEO є конверсія, але як визначається конверсія?
Визначення конверсії
Конверсія повина бути визначена на основі Ваших конкретних цілей.
Припустимо, Ваша мета полягає у збільшенні потенційних клієнтів. Маючи це на увазі, відстеження переходів може включати в себе запити контактів, запити оглядів, запити призначення, або телефонні дзвінки, щоб назвати декілька. Також важливо провести різницю між конверсіями з органічного пошуку і конверсією з інших джерел.
Важливо відзначити, що не всі відвідувачі готові купувати, і нехтування при вимірюванні діями цих відвідувачів, є помилкою. Ці конверсії можуть бути визначені як підписки на бюлетень, соціальні акції, скачування офіційних документів та інші діі даних відвідувачів показують, що вони зацікавлені в тому, що Ви пропонуєте. Ці типи конверсії також служать як чудовий показник якості трафіку.
З відстеження переходів на місці, Ви можете побачити замкнене коло в кампанії, знаючи, які ключові слова породжують ці конверсії і чому.
Визначення ROI
Наявність системи для відстеження грошового вираження конверсії дає можливість визначати рентабельність (ROI) Вашої кампанії SEO.
Ви можете зробити крок вперед і визначити рентабельність інвестицій на основі довічної цінності клієнта (очікуваний дохід або прибуток, який Ви отримаєте від цього клієнта протягом його життя). Вимірювання тільки первинної покупки нового клієнта, без врахуванням майбутніх повторних покупок, може привести до неточного відображення, яку дійсну віддачу Ви отримаєте від своїх інвестицій.
Висновок
Відстеження цих ключових показників ефективності не тільки дозволяє вимірювати поточну продуктивність Вашої кампанії SEO, а й забезпечує дієві дані, які допоможуть Вам приймати правильні рішення для забезпечення її майбутнього успіху.
(Джерело EN: searchenginewatch.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting