Керівництво SEO для створення чудового мобільного сайту
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Мобильный сайт

Якщо Ви постійний читач Moz-блогу то, швидше за все, чули про важливість інвестування в технології для мобільників.
У Вас вже склалася думка про те, хоче чи ні Ваш роботодавець/клієнт побудувати відповідний сайт або завести окремий мобільний сайт, і Ви почали натякати, що варто інвестувати в чудові мобільні сайти. Проблема в тому, що треба зробити, щоб так сталося?
З досвіду автора, як SEO-консультанта, для того, щоб домогтися змін, Ви повинні:
 • Переконати ключових гравців, що зміни важливі
 • Достатньо знати про проблему, сайт і доступні рішення, щоб рекомендувати кращі стратегії
 • Відігравати активну роль у реалізації, переконавшись, що рішення реалізоване належним чином, і що зміни не створюють ніяких нових проблем SEO
Використовуючи ці рамки для того, щоб отримати готовий мобільний сайт, Ви повинні пояснити необхідність створення постійного мобільного сайту, дослідити варіанти роботи відповідних версій окремих мобільних сайтів (або комбінації того й іншого), а також керувати побудовою та представленням мобільного сайту. Це Ваше керівництво, що зробити, щоб це відбулося.
Чому Ви повинні інвестувати в мобільність
Мобільний трафік більше не невелика частина інтернет-трафіку:
Мобильный Интернет
Використання мобільного Інтернету різко зросло в останні кілька років і, як тільки мобільні телефони і тарифи передачі даних стали більш дешевими, мобільні відвідувачі стають більш важливими для успіху в Інтернеті. Для власників сайтів просто відтіснити 10% відвідувань, які приходили з мобільників торік, але як з тим, що на кінець 2013 року прогнозується вже біля 20% мобільного інтернет-трафіку?
(Крім того, Ви помічаєте сплеск використання мобільного Інтернету щороку в грудні? Прагніть зробити Ваш новий мобільнийсайт до листопада, щоб переконатися, що він запущений і готовий до припливу мобільних відвідувачів, яких отримаєте після 25-го числа. Бонусні бали за розробку маркетингової стратегії, націленої на мобільний трафік, - на початку січня.)
Правда, що багато людей використовують свій телефон, щоб виходити в Інтернет. Але як це перевести в конверсію?
Для електронної комерції
Точиться багато дискусій про мобільну конверсію, в основному тому, що:
 1. Це нове, тому клієнти ще не визначились, як вони збираються використовувати свої нові мобільні пристрої
 2. Це нове, тому компанії ще не побудували сайтів, на яких відвідувачі хочуть купувати
 3. Нові компанії, які приділяють цьому багато уваги, отримують дивовижні результати, наприклад, Gilt і Fab, але великі інтернет-магазини, типу Amazon, не продають багато через мобільники, навіть якщо вони мають чудові мобільні сайти.
За даними Google, 35% мобільних відвідувачів у 2012 році зробили покупку через смартфони. Майте на увазі, що тільки дві третини всіх інтернет-користувачів зробили покупки в Інтернеті, а це означає, що мобільні відвідувачі насправді тільки в два рази рідше робити покупку, ніж відвідувачі з десктопів (плюс статистика, що була наведена вище). І під "половиною", автор має на увазі, що «склянка- наполовину-повна»: мобільні відвідувачі вже лише в два рази рідше купували онлайн, ніж користувачі десктопів і разом з тим, як Інтернет стає більш мобільно-дружнім і люди все більше звикають покладатися на свої телефони при покупках, то ця кількість буде тільки збільшуватися.
Для автономних компаній
Що робити, якщо Ви працюєте в компанії, яка не продає свої товари в Інтернеті? Це робить практично мобільники ще важливішими. 70% покупців використовували мобільний телефон при покупці в час курортного сезону 2012 і 62% з цих покупців переглядали сайт магазину або програм. Надавання відвідувачам чудового досвіду користувача може реально збільшити продажі офлайн. Якщо Ви працюєте в офлайн роздрібній торгівлі, подумайте про створення сайту, який допоможе продажам в магазині, пропонуючи такі речі, як купони, огляди товарів у магазині і більше деталей про продукти.
Для інформаційних сайтів
І останнє, багато компаній, які розповсюджують статті та зміст, а не продукти, думають, що відвідувачі не хотіли б витрачати час на читання їх довгих форм змісту на мобільних пристроях, припускаючи, що мобільні відвідувачі сайтів читають тільки «на ходу». Але Нью-Йорк Таймс доклала зусиль до створення великих мобільних сайтів, а тепер одна третина його трафіку йде з мобільних пристроїв. Мобільні відвідувачі зможуть читати Ваш контент сидячи в автобусі, під'їхавши ліфтом і чекаючи в черзі магазину.
Автор Вас переконав?
Якщо ні, то подивіться масив статистичних даних в статті Карен McGrane про стан веб-джерел для мобільних користувачів і знайдіть, що там про Вашу ситуації/сайт. Просто там занадто багато інформації, частина якої не має відношення до Вас.
Після того як Ви зібрали епічне уявлення про важливість сайту для мобільних пристроїв і переконали потрібних людей, вони матимуть потребу в деякому керівництві планування нового мобільного сайту.
Занадто багато варіантів
Вибір, як побудувати свій мобільний сайт, може призвести до плутанини і напруження, в основному тому, що є дуже багато різних варіантів. Ви можете створити окремий сайт, з окремим URL. Ви можете створити окремий сайт, який доступний з місця основного сайту, коли мобільний відвідувач намагається отримати доступ до сторінки. Ви можете створити окремий сайт, який є (меншим) дзеркальним відображенням основного сайту, або Ви можете побудувати мобільний сайт, який повністю відрізняється. Або, звичайно, Ви можете побудувати сайт, який буде адаптивним.
Причина того, що так багато варіантів і, отже, занадто багато вибору, в тому, що Ви намагаєтеся дати одну відповідь на два дуже різні питання:
 1. Який зміст Ви хочете запропонувати для Ваших мобільних клієнтів?
 2. Як Ви обслуговуватимете зміст?
Зміст
Дійсно, є тільки два шляхи, якими можете створити свій мобільний сайт: або він матиме той же зміст, що і Ваш основний сайт, або матиме інший зміст.
Перш, ніж турбуватися про технології, або про те, як саме він буде виглядати, Ви повинні вирішити, які цілі Вашого мобільного сайту. Чи є вони тими самими, як і Вашого основного сайту, чи Ви приділяєте увагу різним конверсіям? Або (і це прийнятна відповідь) Ви розглядаєте побудову/поліпшення Вашого мобільного сайту тому, що статистика на початку цього поста злякала Вас?
Ключовим моментом тут є з'ясувати, чи цілі відвідувачів на головному сайті мають бути однаковими з мобільною версією сайту. Почасти це визначається тим, що Ви, як бізнесмен, хочете, щоб відвідувачі щось робили, і частково тим, що вони насправді хочуть робити. Ви повинні визначити Ваші внутрішні бізнес-цілі й використовувати веб-аналітику, щоб побачити те, що мобільні відвідувачі роблять на Вашому поточному сайті.
Якщо Ви і Ваші клієнти хочуть те ж саме з мобільного сайту, що Ви робите на основному сайті, то, ймовірно, хочете побудувати для мобільних пристроїв сайт з контентом, ідентичним Вашому основному сайту, якщо у Вас є час і бажання регулярно змінювати мобільну версію. Наприклад, оптимізатори хочуть налаштувати свої мобільні сайти таким чином, щоб вони були орієнтовані на дещо інші запити до пошукової системи і при перегляді поведінки захочуть побудувати мобільний сайт, який може бути незалежно змінений.
Технологія
Тепер, коли Ви вирішили, який вміст потрібний на Вашому сайті, Ви можете переглянути те, як зробити, щоб це ожило.
Адаптивність
Якщо Ви вирішили, що хочете побудувати мобільний сайт, який має ідентичний (або майже ідентичний) зміст головного сайту, Ви можете подумати про створення адаптивного сайту. Деякими з плюсів адаптивного дизайну є:
 • Після того, як Ви побудували шаблони, які адаптуються, Вам не доведеться окремо оновлювати основний і мобільний сайт.
 • Якщо у Вас є тільки одна версія змісту, і Ви знаєте, що мобільна версія з'явиться на маленькому екрані, то можете знайти для себе редагування змісту кращим, що також добре для Вашого основного сайту.
 • Посилання, які вказують на Ваш десктопний сайт, також будуть вказувати на Ваш мобільний сайт, роблячи його сильнішим, навіть якщо він новий.
 • Ваш сайт буде дивувати відвідувачів (інших оптимізаторів/ веб-дизайнерів, які шукають приклади для своїх постів у блога), коли буде змінювати розміри вікна браузера.
Опір проти адаптивних сайтів
"Побудова адаптивного сайту займе дуже багато часу/надто багато коштів, тому що це також означає перебудову основного сайту".
Щоб заощадити гроші або рознести витрати в часі, Ви можете побудувати окремий мобільний сайт, розкачати адаптивний сайт повільно, або ж поєднати те й інше.
Для «розкрутки адаптивного сайту", визначіть сторінки Вашого сайту з самим великим трафіком і забезпечте їх адаптивність, роблять стільки, скільки Ви можете за один крок, поки весь сайт не стане адаптивним. Перевага цього в тому, що Ви будете отримувати зворотний зв'язок від клієнтів, як маленькі шматочки на сайті ставатимуть адаптивними, а це означає, що проблеми не вплинуть на весь сайт.
Якщо Ви вирішили просто побудувати окремий, але ідентичний сайт, використовуйте ту ж URL-адресу для Вашого мобільного сайту, але на сервери поставте мобільну версію сайту для мобільних пристроїв (це називається динамічним сервісом). Таким чином, Ви зможете почати працювати над розгортанням адаптивного дизайну пізніше і не мати справу зі зламаним URL.
"Контент мого сайту займає надто багато часу для завантаження на мобільні пристрої».
Є декілька різних типів контенту, так що у автора є кілька відповідей на це:
 • Тексту насправді  не потрібно так багато часу для завантаження і дослідження показують, що мобільні відвідувачі насправді цілком готові прокрутити довгі частини змісту. Хоча, якщо Ви дійсно хочете працювати з текстом, який знаходиться на десктопному сайті, то чому б просто не обрізати десктопну версію сайту, а?
 • Зображення можуть бути подані динамічно, так щоб мобільним пристроям пропонувалися невеликі, з низьким дозволом фотографії, тоді як великі пристрої одержували б більш високу якість.
 • Складні JavaScript/CSS, як правило, можуть бути спрощені, не надаючи занадто багато своїх функціональних можливостей.
 • Флеш взагалі просто не повинно більше бути на Вашому сайті. Дозвольте, щоб технології йшла вперед і у нас є тепер HTML5.
Окремі мобільні сайти
Якщо, з іншого боку, Ви вирішили створити інший контент для мобільних відвідувачів, то Ви захочете піти на окремий сайт. Плюсами окремих сайтів є:
 • Там немає обмежень, як з головним сайтом, а це означає:
- сайт може бути зовсім іншим, більш безпосередньо орієнтованим на потреби мобільних користувачів.
- сайт значною мірою може бути таким же, але переробленим, щоб націлити ключові слова на мобільних користувачів і мобільні результати пошукової системи.
 • Основний сайт не повинен перероблятися взагалі.
 • Початкова збірка буде легшою, так як Ви не повинні встановлювати запити CSS засобів масової інформації для викладання.
 • Якщо є багато бюрократії навколо головного сайту, то Ви можете отримати більше гнучкості для тестування нових ідей на мобільному сайті, які зможете розгорнути на основному сайті, якщо вони дадуть позитивний ефект.
Опір проти окремих сайтів
Єдиним реальним опором окремим сайтам є ідея, що адаптивні сайти кращі.
Відмінна річ - побудувати чудовий окремий мобільний сайт, не означає, що Ви пройшли мимо можливості адаптування, якщо це стає великою річчю. Спершу мобільний, за Люком Врублевським, припустивши, що побудова адаптивного сайту з мобільного сайту насправді простіша, і врешті-решт, надає міцнішу основу для чудового адаптивного сайту.
Зробимо це
Автор не дизайнер і не розробник. Якщо Ви і той, і інший, то вітаю: Ви дивовижний. Відразу прочитайте про адаптивний веб-дизайн, щоб побудувати новий адаптивний сайт, або просто почати писати деякий HTML для Вашого нового мобільного сайту.
Якщо Ви інтернет-маркетолог, як і автор, то перевірте керівництво, яке написали Бріджит Рендольф і автор про проектування, допомогу в розробці і відстеження мобільних сайтів: mobile-seo-guide.
Удачі!
Початок будівництва чудового сайту для мобільних пристроїв все ще важка битва, але воно того безперечно варте.
(Джерело EN: moz.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting