8 SEO-порад, які займуть 15 хвилин або навіть менше
Рейтинг статті: / 2
НайгіршеНайкраще 

SEO, найчастіше, вимагає тривалої добре спланованої роботи, хоча є деякі дрібниці, які робляться дуже швидко, але можуть зробити вирішальний вплив на проект.
Автор статті зазначає, що за багато років, поки він працює в сфері SEO, він чув безліч скарг від фахівців, які говорили, що сайти вимагають надто великих часових і фінансових витрат, якими не володіє замовник. Так, повноцінна SEO-кампанія передбачає стратегічний перегляд архітектури сайту, велику увагу до факторів дизайну, що робить вплив на SEO, створення якісного контенту, розробку і реалізацію посилальної стратегії та багато-багато інших пунктів робіт. Виконання цих завдань може зайняти багато часу, тому безліч проектів відсуває SEO на задній план, звертаючись до більш швидких способів просування, як, наприклад, контекстна реклама.
Для тих, хто часто стикається з такими проблемами і призначений цей матеріал про вісім швидких і простих SEO-змін, які позитивно вплинуть на позиції ресурсу в органічній видачі пошукових систем.
Для досвідчених оптимізаторів ця інформація елементарна, але повинна бути щоденним нагадуванням про необхідність регулярних перевірок сайту, які займають мінімум часу, але мають величезний вплив на сайт. Це можна робити, наприклад, за чашкою ранкової кави, і вже через тиждень-другий Ви помітите приплив додаткового трафіку на Ваш ресурс.
1. Уважно перегляньте файл robots.txt, перевірте метатеги
Якщо у сайту є robots.txt, перегляньте його та переконайтеся, чи немає там закритих від індексації сторінок і картинок на сайті, які могли б принести додатковий трафік. Метатеги на сайті можна перевірити за допомогою такого інструменту, як Screaming Frog SEO Spider, а знайдені помилки можна швидко виправити. Дуже часто розробники забувають прибирати з robots.txt якісь записи щодо знов запущених сторінок сайту, а іноді сторінки від індексації закриває адміністратор, який думає, що вони навряд чи цікаві для маси користувачів. Але саме такі сторінки можуть залучити для Вас додатковий трафік.
2. Перегляньте CTR сторінок Вашого сайту в органічній видачі, змініть тайтли і описи сторінок з найгіршими показниками.
Це і оптимізація конверсії та SEO-інструмент. Новий світ SEO в значній мірі зосереджений на повідомленні (утриманні), яке ресурс відправляє користувачу або пошуковій системі.
Інформація про CTR в органічній видачі доступна в Google Analytics. Звичайно, Google робить це не з любові до оптимізаторів, а скоріше для того, щоб користувачі бачили у видачі найпривабливіші описи сайту, змушуючи клацнути на них і перейти на ресурс. Для перегляду даних зайдіть в аккаунт Google Analytics і перейдіть на вкладку «Джерела трафіку» - «Пошукова оптимізація» - «Сторінки входу». Ви також можете перевірити показники за окремими ключовими словами у вкладці "Запити".
Звичайно, на сайті може бути дуже багато сторінок з високим показником відмов, але виявлення однієї або декількох з них, найгірших, дозволить Вам поступово удосконалювати весь сайт, залучити нових відвідувачів і поліпшити ресурс в очах пошукових машин, витрачаючи щодня на це мінімум часу.
3. Оцініть канонізацію Вашого домену
Це займе всього одну хвилину, але позбавить Вас однієї з найпоширеніших форм дублювання контенту і зниження (розмивання) ваги посилань.
Чи є у Вашого сайту сторінки www.example.com і example.com? Якщо так, то Вам необхідно прописати 301 редирект всіх сторінок без www. на сторінки з www, чи навпаки. Пошуковики навряд чи хочуть бачити дві версії змісту Вашого сайту. Але видалення однієї з Ваших версій сайту не завжди є правильним рішенням, так як деякі люди набирають назву сайту з www., а інші без www.
4. Виявіть сторінки Вашого сайту, на які найбільше посилань
Завдяки використанню такого інструмента, як Open Site Explorer, Ви можете отримати інформацію про найбільш популярний контент на Вашому сайті, на який найчастіше посилаються. Ви можете дізнатися, які сторінки отримали масу вірусних посилань в минулому році але були видалені і відображають зараз користувачам 404 помилку. Виправлення подібних помилок допоможе підвищити вагу посилань на домені.
5. Оцініть повторювані тайтли на Вашому сайті
Для цього можна використовувати швидку перевірку дубльованих тайтлів в Google Webmaster. Він допоможе виявити дубльовані сторінки, поглинання ключових слів (keyword cannibalization) і погану структуру тайтлів.
Така перевірка заощадить Ваш час і дозволить зрозуміти, чи варто витрачатися на написання унікальних тайтлів, прописування редиректів або продумування питання: яка сторінка з безлічі сторінок на сайті повинна містити те чи інше ключове слово.
6. Знайдіть свої найавторитетніші посилання, змініть анкор
Часто зустрічаються ресурси, які мають посилання з вельми авторитетних сайтів на якийсь якір в тексті, на кшталт "натисніть сюди", "купити", "дізнатися більше". І це жахливо!
Звичайно, все анкор не повинні бути переповнені ключовими словами, але це допоможе виявити найпотужніші посилання на сайт і звернутися до власників сайтів з проханням змінити їх на такі, що частково містять назву бренда в різних варіаціях. Оцінити текст анкорів посилань можна за допомогою таких інструментів, як Open Site Explorer і Majestic SEO.
7. Перевірте посилання на елементи навігації й інші посилання на сайті.
Переглянувши посилання на головній сторінці, в нижньому колонтитулі, будь-які інші елементи навігації, можна швидко оцінити, чи є у вас дубльований контент на сторінках, подібних/index.html. Такі сторінки слід перенаправити на основну копію, і посилання також повинні бути проаналізовані і змінені на посилання на основну сторінку. Це допоможе уникнути безлічі непотрібних внутрішніх посилань на Вашому сайті і поліпшить сайт для пошукових систем та користувачів.
8. Перевірте представлення Вашого сайту в локальній видачі
Так як пошук стає все більш локалізованими, все більшого значення набуває максимальна представленість ресурсу в локальній видачі. Важливо, щоб всі зовнішні профілі належали саме Вам. До того ж це є значимим чинником для локального ранжирування. Тому перевірте всі профілі на сайтах, подібних Yelp.
Отже, процес адаптації сайту під завдання SEO тепер не здається таким дорогим і складним. Витрачаючи всього 15 хвилин в день, Ви можете зробити дуже багато для успішного просування сайту в пошукових системах.
Не відкладайте це ще на один рік. Почніть прямо зараз!
Автор Джош Маккой (Josh McCoy)
Джерело EN: searchenginewatch.com
 
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting