Подружи Joomla! з SEO всього за 11 кроків
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 

Для створення нового сайту ви зупинили свій вибір на Joomla! і одне з завдань, яке треба вирішити, - подружити сайт з SEO.
Купили чи створили своїми силами красивий шаблон, запаслися креативним контентом і готові запустити сайт, який зустріне з розкритими обіймами перших клієнтів з їх кредитними картами.
Тільки є одна проблема: Якщо ми відправимося в плавання просторами Інтернету з базовою конфігурацією Joomla!, то багато хто з тих тисяч людей, які жадають придбати наші товари чи послуги, не зможуть відшукати цей сайт, так як посилання на його сторінки не зможуть пробитися в верхні позиції видачі пошукових машин. І подружити такий сайт з SEO складніше, ніж з WordPress.
Тим не менш, Марк Аткінсон чудово знає про ті дії, які необхідно виконати (і всього за 11 кроків) для того, щоб сайт на Joomla! зайняв те місце у видачі пошукових систем, якого він дійсно гідний.
Протягом останніх декількох років автор створив безліч сайтів на Joomla!, і він готовий поділитися своїм досвідом по досягненню більш високого ранжирування в пошукових системах.
1. Переконайтеся, що вибрали правильний сервер
З цього кроку варто починати. І він дуже важливий.
Хоч це і може викликати шквал обурень, але автор все ж наважитися заявити, що використання сервера IIS (Windows) для розміщення сайту на Joomla! може призвести до зайвого головного болю.
Він вважає, що причина цього полягає в проблемах перезапису URL на будь-яких rewrite-модулях, які можна використовувати на IIS. А якщо Ви використовуєте віртуальний хостинг, то налаштування rewrite-модуля може перетворитися на справжній нічний кошмар. Крім того, на IIS-серверах час від часу виникають проблеми при встановленні та конфігуруванні Joomla!.
Для того, щоб позбавити себе від зайвих проблем і головного болю, використовуйте для сайтів на Joomla! сервер Apache з встановленим mod_rewrite. Це позитивним чином відіб’ється на Ваших нервах і позиціях сайту в пошукових системах.
2. Перейменуйте htaccess.txt в . htaccess
Так як ми збираємося використовувати перезапис URL і зробити адреси більш привабливими, ніж це задумано за замовчуванням, слід перейменувати файл htaccess.txt в .htaccess, саме таке ім'я необхідне для Joomla! і mod_rewrite.
3. Зробіть адреси більш придатними для SEO і включіть перезапис URL
Цю операцію необхідно здійснити в панелі управління Joomla! У розділі Загальні налаштування знайдіть «Встановлення Search Engine Optimization» та активуйте «Включити SEO» (Use URL Rewriting).
В результаті з URL-адрес будуть прибрані всі автоматично згенеровані абракадабри. Замість них будуть використовуватися псевдоніми, що задаються при створенні сторінки.
Перезапис URL прибере з адрес елемент /index.php/. Для цього у нас повинна бути можливість використання mod_rewrite, а також необхідний файл .htaccess. Щоб включити перезапис URL активуйте пункт Використовувати mod_rewrite (Use URL Rewriting).
Інші налаштування автор залишає на ваш розсуд. Сам він більше нічого не змінює. Однак Вам, можливо, більше подобається, щоб в заголовках сторінок було присутнє ім'я сайту, особливо якщо на ресурсі є значний обсяг якісного контенту. Автор же вважає за краще у всьому мінімалістичний підхід, і заголовок кожної сторінки в нього унікальний.
4. Видаліть з Robots.txt "/images/"
Це одна із загадок Joomla!, на яку важко знайти зрозумілу відповідь. В автоматично згенерованому robots.txt, який створюється при встановленні Joomla!, заборонений доступ пошукових роботів до папки із зображеннями.
Але, як Ви вже напевно знаєте, якщо докласти певних зусиль до оптимізації картинок, вони можуть давати помітну надбавку трафіку з пошукових систем.
Однак ніякі зусилля з оптимізації зображень не допоможуть, якщо Ви скажете пошуковим машинам, що вони не повинні заходити в папку, де зберігаються графічні файли. Тому вкрай бажано видалити з файлу robots.txt рядок:
/images/
5. Встановіть редактор JCE
Редактор JCE не тільки безкоштовний, але і має набір дуже корисних функцій, які допоможуть підтримувати SEO-здоров'я сайта.
Автору особливо подобатися те, що JCE може не розділяти код, який додається через редактор, а також наявність зручного інтерфейсу для вставки зображень з тегом Alt і зазначенням їх розмірів.
Це дуже гарне розширення для Joomla!, і його настійно рекомендується встановити.
6. Використовуйте теги Alt і задавайте розмір зображень
Ця порада не є специфічною для Joomla!, тим не менш, пропустити її не можна. Редактор JCE дозволяє додавати до зображень альтернативний текст, який бачить користувач, якщо картинку завантажити не вдалося, а менший розмір зображення дозволяє швидше відобразити сторінку.
Якщо з'єднання повільне, то для завантаження графічного файлу потрібий певний час. Вказавши розмір зображення, ми змусимо браузер демонструвати на його місці білий прямокутник. У цей час користувач може познайомитися з текстовою складовою, і не закриє сторінку, до моменту її повного завантаження.
7. Управляйте Meta-інформацією
Хоча мета-тег keywords втратив своє колишнє значення, але description і title залишаються важливими елементами оптимізації.
Марк Аткінсон знайшов досить корисний компонент - SEO Boss. Хоча в ньому він використовує тільки одну функцію - meta tag manager, але її корисність важко переоцінити.
За замовчуванням, для налаштування мета-тегів на Joomla! необхідно проходити всі елементи з меню/матеріали та вручну редагувати description і title. Використовуючи SEO Boss, ми можемо редагувати всі ці елементи, не покидаючи одну єдину сторінку.
Неприємним моментом при використанні SEO Boss можуть бути лише проблеми сумісності з іншими встановленими компонентами. У такому випадку доведеться зайнятися редагуванням мета-тегів компонентів через їх інтерфейс. У всіх інших випадках, SEO Boss є справжнім порятунком.
8. Вибрати доменне ім'я з www. або без нього і використовуйте перенаправлення
На відміну від WordPress, Joomla! не ставить автоматичне перенаправлення між версіями доменного імені сайту з www і без нього. Це класична проблема даної CMS, яка вирішується за допомогою файлу .htaccess.
Для перенаправлення з доменного імені без www. на таке, що містить www. додайте наступні рядки в .htaccess:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.

RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]

Для перенаправлення в зворотному порядку додайте в.htaccess наступні рядки:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} www.yourwebsitehere.com

RewriteRule (.*) http://yourwebsitehere.com/$1 [R=301,L]

9. Будьте уважні, створюючи внутрішні посилання
З сайтами на CMS, особливо з сайтами на Joomla!, дублювання контенту може стати джерелом серйозних проблем. Головне, що можна зробити для його запобігання, це використовувати точні посилання на внутрішні ресурси.
Автор має на увазі, що слід використовувати тільки посилання з www. або без www. (В залежності від того, який варіант Ви вибрали на попередньому кроці), посилання завжди мають закінчуватися слешем або завжди бути без нього, завжди необхідно використовувати розширення (. html) або відмовитися від його використання повністю. На сторінку повинні вести тільки однотипні посилання.
Пам'ятайте, що у сторінки не може виникнути дубля, поки пошукова система не знайде більше одного варіанта посилання, що веде на неї.
Ми не можемо контролювати те, як інші сайти посилаються на нас, але можемо стати для них зразком для наслідування. Якщо Ви знайшли некоректне посилання з іншого сайту, то можна поставити 301-й редирект, щоб виправити його.
10. Розженіть свій сайт
На жаль, за замовчуванням Joomla! є досить неквапливої системою. Але ми можемо істотно розігнати її, зробивши три важливі речі: змусивши браузери використовувати кешування, включивши стиснення Gzip і стиснувши зображення.
10.1. Примусьте браузери використовувати кеш
Не вдаючись у подробиці, це означає, що ми повинні проінструктувати браузери користувачів про те, які типи файлів вони повинні поміщати в кеш, а також, як довго їх необхідно зберігати там. Для цього Марк Аткінсон пропонує додати наступні рядки в файл .htaccess:

ExpiresActive On

ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"

ExpiresByTypeimage/gif"accessplus1 years"

ExpiresByTypeimage/jpeg"accessplus1 months"

ExpiresByTypeimage/png"accessplus1 months"

ExpiresByTypetext/css"accessplus1 months"

ExpiresByTypetext/javascript"accessplus1 months"

ExpiresByTypeapplication/x-javascript"accessplus1 months"

ExpiresByTypeimage/ico"accessplus1 months"

Якщо необхідно зменшити або збільшити термін зберігання Вашого контента в кеші, то можете внести власні корективи в цей код.
10.2. Включіть Gzip
Використання стиснення Gzip дозволяє прискорити завантаження сторінок на комп'ютер користувача.
Для включення Gzip на Joomla!, перейдіть в Загальні налаштування > Сервер і встановіть перемикач GZIP-стиснення сторінок (Gzip compression) в положення «Так».
Зауваження:Ця функція буде працювати тільки в тому випадку, якщо на сервері встановлений mod_gzip.
В залежності від типу хостингу, у Вас може бути опція для налаштування ступені стиснення файлів в панелі управління сайтами. Рекомендується звернутися в службу підтримки хостинг-провайдера для уточнення цього питання.
10.3. Оптимізуйте обсяг файлів зображень
Веб-дизайнери ніколи не повинні упускати з виду оптимізацію графічних файлів, незалежно від того, використовують вони Joomla! чи ні. Страшно уявити, як часто нам доводиться завантажувати на свій комп'ютер графічні файли об'ємом 350 Кб, які могли б бути не більше 25 Кб без втрати якості. Якщо Ви не вважаєте себе експертом в Photoshop, то можете скористатися для оптимізації зображень інструментом Google Page Speed.
За допомогою вище названих трьох методів і ще кількох невеликих хитрощів автору вдається отримувати оцінку вище 95 балів в Google Page Speed, чим він дуже пишається. Багато які з його сайтів на Joomla! навіть швидші створених ним же сайтів на WordPress.
11. Встановіть Xmap
Коротко кажучи, Xmap- це кращий компонент для створення карти сайту з усіх, які тільки доводилося бачити автору.
Цей інструмент легко генерує якісні XML і HTML карти сайтів, а для багатьох компонентів Joomla!, таких як Virtuemart або sh404sef, є спеціальні плагіни.
Після встановлення, перейдіть в Xmap і просто створіть нову карту сайту. Виберіть елементи меню, які Ви хочете додати в неї, встановіть пріоритети і клікніть на Зберегти. Нова карта готова! Після цього Ви можете вибрати елементи меню для HTML-карти сайту і помістити посилання в XML-карту для її додавання в Інструменти для вебмастерів.
12. Бонус: SEO-компоненти, які полегшать Ваше життя
Марк Аткінсон вважає, що легше займатися пошуковою оптимізацією Joomla!, якщо вона має версію 2.5 і вище, при цьому відпадає необхідність у використанні ряду сторонніх плагінів. Але для додаткового контролю параметрів, які впливають на SEO, він рекомендує скористатися двома своїми улюбленими SEO-компонентами для Joomla!:
Sh404sef- чудовий компонент для Joomla! Він дозволяє робити набагато більше, ніж просто SEO, а управляти цим компонентом дуже легко.
ArtioJoomSEF- схожий на sh404SEF, але має безкоштовну версію, за допомогою якої можна випробувати його функціонал. Ймовірно цей компонент не такий потужний, як sh404sef, і доведеться неабияк попітніти, перш ніж вдасться налаштувати його. Тим не менш, це досить потужний інструмент, який дозволяє отримати контроль над елементами внутрішньої пошукової оптимізації.
Марк Аткінсон впевнений в тому, що вчинивши описані вище дії, Ви уникнете можливого негативного впливу особливостей CMS Joomla! на позиції свого сайту в пошукових системах. Існує, звичайно, безліч додаткових прийомів, які можна використовувати для поліпшення SEO. Чи допоможуть вони, передбачити важко. Але описані вище одинадцять кроків є необхідною базою для успішного проекту на Joomla!
Хороша і надійна внутрішня оптимізація повинна бути виконана в обов'язковому порядку.
Може бути, що у Вас є власні секрети пошукової оптимізації сайтів на Joomla!? І ви накопичили значний досвід з їх просуванню в Інтернеті? Поділіться своїми знаннями в коментарях.
Автор: Марк Аткінсон (Mark Atkinson, він же Mark.RedGiant). Марк створив студію дизайну Durban в Південній Африці. Він є веб-дизайнером та експертом у створенні брендів для малого бізнесу. Жадібний до всього нового, Марк постійно знаходитися на передньому краї трендів в світі онлайн-маркетингу.
Джерело EN: SEOmoz
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting