10 цифрових навичок, які варто освоїти ще студентом
Рейтинг статті: / 13
НайгіршеНайкраще 

Что должен уметь студент

До Вашої уваги короткий список фундаментальних навичок, якими повинен оволодіти будь-який студент в нашу цифрову епоху - від онлайн-брендингу самого себе до базових навичок програмування.
Вони гарантовано підвищать Вашу загальну комп'ютерну грамотність, а оволодіти ними можна самостійно або на короткотермінових курсах.
Крім того, що ще більш важливо, володіння цими навичками, незалежно від місця працевлаштування, додасть не один бал під час співбесіди.
Ви закінчили університет багато років тому, або взагалі ніколи в ньому не навчалися? Не переживайте - навчитися цим речам ніколи не пізно, і вони корисні для кожного.
1. Установка Wi-Fi мережі
Зараз Wi-Fi зустрічається повсюдно і він дуже зручний - тому Вам важливо навчитися організовувати і налаштовувати бездротову мережу самостійно. Це зовсім не важко, все, що Вам потрібно - це встановлення модему, запуск нової мережі та виявлення послуг і цін місцевих провайдерів.
2. Створення резервних копій в хмарі
У вигляді улюблених фотоальбомів, музичної бібліотеки та зібрання книг і робочих документів, чимала частина Вашого світу зберігається на жорсткому диску Вашого комп'ютера, телефону або планшета. І Ви напевно захочете зберегти його в хмарі - щоб убезпечити себе від втрати даних або просто щоб мати до них доступ з будь-якого пристрою. Не має значення, чому Ви віддасте перевагу - iCloud або Dropbox, досліджуйте різні доступні сервіси та виберіть той, який найбільше підходить.
3. Базова обробка фотографій (Photoshop)
Навіть якщо Ви не плануєте користуватися Photoshop регулярно після закінчення університету, знати його основи, безумовно, не завадить. Все більше професій вимагають навичок редагування фотографій - будь то журналістика, маркетинг, або навіть громадська робота. Тому навчіться володіти пензликами, шарами і корекцією кольору.
4. Базова обробка відео (Final Cut Pro)
Як і обробка фотографій, редагування відео в наші дні також досить корисна навичка. Запитайте своїх друзів, які захоплюються мультимедіа, хто зможе навчити Вас основам роботи з Final Cut Pro. Щонайменше, Ви зможете робити свої власні забавні ролики для YouTube.
5. Google Drive і Microsoft Office (Ні, серйозно!)
Ці інструменти можуть здаватися абсолютно очевидними, але знання можливостей Google Drive і Microsoft Office - це одні з основоположних і найважливіших цифрових навичок нашої епохи. Вивчення того, як правильно скласти таблицю в Excel, насправді вимагає деяких зусиль і є специфічною вимогою для дуже багатьох видів роботи. Google Drive ж включає в себе документи, таблиці, різні форми, і дозволяє спільно працювати над одним документом кільком користувачам. Слайдшоу-презентації також як і раніше актуальні, тому освойте Microsoft PowerPoint, Google Presentations або сайти на кшталт Prezi.
6. Знання HTML і основ програмування
Оскільки наша культура стає все більш веб-сфокусованою, Вам необхідно освоїти навички створення онлайн-контенту - а також управління його зовнішнім виглядом і поданням. HTML5 - це новий стандарт мови розмітки, який в наші дні використовується повсюдно. Знання ж повноцінних мов програмування дозволить Вам створювати свої власні програми і легше отримувати інформацію з свого комп'ютера. Базові підручники програмування можна без зусиль знайти в Мережі.
7. Створення веб-сайту та реєстрація домену
Кожен випускник університету повинен мати власний вебсайт, який можна використовувати для власного брендингу (дивіться 10-й пункт цього списку), демонстрації своїх робіт (художніх портфоліо, зразків статей і так далі), або просто для придбання навички, яка може стати в нагоді в майбутньому. У цій справі Вам допоможе знання основ програмування, але Ви також можете скористатися різними сервісами створення вебсайтів - наприклад, WordPress або Squarespace.
Вам також необхідно вивчити як створити і зареєструвати особистий домен: наприклад "вашеім.’я.com" замість "вашеім.’я.wordpress.com" Це виглядає набагато більш професійно і створює найкраще враження.
8. Конвертація різних форматів файлів
Іноді Ви маєте в своєму розпорядженні різні файли, формат яких відрізняється від потрібного Вам - DOC замість PDF, WMA замість MP3 і т. д. Знання того, як зконвертувати ці файли, дуже корисне, особливо коли Вам потрібно відправити резюме (або, приміром, запустити відео на специфічному програвачі). Деякі програми на кшталт Microsoft Word вже можуть виконати чималу частину роботи за Вас, але для більш хитрих випадків знадобляться спеціалізовані програми конвертації файлів.
9. Онлайн-банкінг
Великі банки в наш час мають досить інтуїтивні системи онлайн-банкінгу та роботи з мобільними додатками. Ви можете керувати своїми фінансами з будь-якого місця, де можна знайти інтернет-з'єднання. Замість очікування у довгих чергах в місцевих відділеннях банку, виписуйте рахунки та здійснюйте транзакції прямо зі свого телефону.
10. Брендинг самого себе
Компанії вивчають потенційних працівників за допомогою пошуковиків і соціальних медіа - і оскільки 94 відсотки користувачів не йдуть далі першої сторінки результатів видачі, у Ваших же інтересах правильно зробити брендинг самого себе, перш ніж відправлятися на серйозне інтерв'ю.
Що це означає? Введіть своє ім'я в Google і подивіться, що з'явиться на першій сторінці. Якщо Ви бачите щось таке, що може створити для Вас проблеми, вивчіть, як це можна виправити. Вдобавок до створення власного веб-сайту та реєстрації доменного імені, Вам варто подбати про свою присутність в соціальних медіа, і упевнитися, що вона створює Вам позитивну рекомендацію. Якщо у Вас є щось, що Ви не хотіли б показувати своєму потенційному роботодавцю (наприклад, Ваші особисті фотографії) - подбайте про те, щоб зробити їх повністю приватними.
(За матеріалами RU: ubr.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting