5 міфів про квантовий Інтернет
Рейтинг статті: / 6
НайгіршеНайкраще 

Квантовый интернет

Засоби захисту та приховування інформації практикувалися в Давньому Єгипті та Месопотамії задовго до винаходу алфавіту.
Від простого підстановлювальний шифру і тарабарщини криптографія прийшла до шифрів AES і RSA, для розкриття яких, при належній довжині ключа, знадобиться багато мільярдів років. Або один геніальний математик. Або квантовий комп'ютер. Ці два «або» відокремлюють сучасних хакерів від легкого і невимушеного доступу до фінансових транзакцій і особистого листування. Вельми хиткий захист, чи не так?
Стверджується, що скоро буде поставлена остання крапка у боротьбі шифровщиків і зламувальників. Останнім часом часто пишуть, що концепція «квантового інтернету» - розподіленої мережі, канали якої захищені за допомогою квантового шифрування, повністю виключає перехоплення повідомлень в силу фізичних законів. Розберемося, скільки в цих твердженнях правди, а скільки - художнього перебільшення.
Здібний мережний інженер може зламати канал передачі даних: ПРАВДА
На відео від компанії ID Quantique зловмисник знаходить і зламує кабель за допомогою недорогого пристрою, після чого читає вміст електронної пошти.
Таким методом можна дістатися до основної, нешифрованої частини трафіку, включаючи багатих даними форм і паролі від веб-сайтів. Складніші справи з поштовими веб-сервісами та платіжною інформацією - ці дані шифруються за допомогою алгоритму RSA. Надійність цього алгоритму формально не доведена, єдине обгрунтування надійності RSA в тому, що поки не знайшовся той геній, який би його зламав. Зате доведено, що при при наявності квантового комп'ютера RSA можна клацати як насіння. І все це вельми невтішно.
Квантове шифрування зламати неможливо: в теорії – ПРАВДА
В основі квантового шифрування лежить фізичний принцип, згідно з яким стан кванта світла (фотона) не можна прочитати двічі. Після першого читання стан фотона зміниться і повторна спроба з високою ймовірністю дасть помилковий результат. Інформація, передана у вигляді однофотонні лазерних імпульсів через оптоволоконні канали зв'язку, захищена, таким чином, від прослуховування.
Принцип квантового интернета
Якщо зловмисник, іменований у міжнародній традиції гарним ім'ям Єва (цікаво, як це пов'язано з первородним гріхом ...), спробує прочитати записані в стані фотонів дані, то кінцевий адресат отримає нерозбірливу кашу.
Практика від теорії відрізняється тим, що прилади роблять люди. А у людей не завжди виходить точно те, чого їм хотілося б. Перший квантовий хакер Вадим Макаров у своїй лекції описує відразу кілька підходів до злому систем квантового шифрування, один з яких він успішно реалізував. Кожен з цих підходів використовує недосконалість обладнання, яке використовується в системах квантової криптографії. Так що виробникам доведеться ще попотіти над конкретними інженерними рішеннями.
Це іграшка вчених, далека від реального життя: НЕПРАВДА
У поданні деяких людей подібні технології дійсно лежать в тому ж полі, що фотонні двигуни і світлові мечі. Але поки одні, почувши слово «квантовий», роблять круглі очі, інші роблять гроші.
Реализация квантового интернета
Так, компанії MagiQ і IdQuantique ще на початку 2000-х розробили комерційні системи квантової криптографії, зайняли свою ринкову нішу і вийшли зі стадії стартапу. Першими клієнтами технології майбутнього стали великі банки, державні та військові структури. Сама система являє собою пару коробок, до яких підключається оптоволоконний кабель. Цей кабель і перетворюється на абсолютно захищений від прослуховування канал зв'язку.
У той же час буквально минулого тижня в Національній дослідницької лабораторії в Лос-Аламосі (США) зізналися, що вже два роки тестують квантовий інтернет, який представляє собою мережу з одним центральним вузлом і групою периферійних. І готові, ймовірно, збільшувати розмір мережі, поширюючи її відразу на кілька державних або військових установ.
Квантовим Інтернетом можна покрити всю планету: ХУДОЖНЄ ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ
У квантової криптографії є свій «скелет у шафі». Все відмінно працює на невеликій відстані. Але чим довший канал зв'язку, тим вищі втрати і нижча швидкість передачі даних. У районі 120 кілометрів і більше вона сповзає до абсолютно непристойних величин порядку десятків біт в секунду. Прикладна ж дистанція для використання технології не перевищує 60-80 кілометрів, що може покрити хіба що Сінгапур.
У звичайній волоконній оптиці щоб продовжити дистанцію передачі сигналу використовуються підсилювачі. У разі квантової криптографії створення підсилювача неможливо. Одна з причин в тому, що Ви можете підсилити 10 фотонів до 1000, але не можна підсилити те, чого немає, якщо єдиний фотон загубився.
Існує, правда, можливість створення квантового повторювача. На відміну від підсилювача, який простий як лопата, повторювач - предмет в певному роді магічний. Він складається з двох вузлів, що знаходяться в стані квантової заплутаності. Якщо заплутаність вдалося побудувати, то надалі квантовий сигнал може бути миттєво переданий між цими вузлами на необмежено велику відстань. Але таку заплутаність побудувати дуже важко. Не так давно вченим все ж таки вдалося це зробити, зв'язавши атоми азоту в двох нанокристалах алмазу. Це одна з найважливіших подій, що відбулися за рік у квантовій фізиці. І це лише перший крок на шляху в тисячу миль, які ведуть до квантового повторювача.
Що ж робити, якщо повторювачів немає? Будувати проміжні підстанції. Якщо Коля передав повідомлення Маші, а Маша передала повідомлення Петі, то виходить, що Коля передав повідомлення Петі. Необхідно, однак, щоб Маша була довіреною особою і не злила повідомлення, куди не потрібно. Крім того, Маша попросить грошей. А якщо від Колі до Петі - 1000 кілометрів, то грошей попросять як мінімум 15 Маш. Так що концепція охоронюваних підстанцій, яка використовується в мережах типу Лос-Аламоса - дорога і загалом-то тупиковий шлях.
Квантовий Інтернет забезпечить повне збереження переданих даних: НЕПРАВДА
Тут криється основна жарт. Можна побудувати ідеальний передавач і одержувач, винайти повторювач - і все одно залишитися з носом. Як було сказано вище, технологія працює дуже повільно, для неї неможлива навіть мегабітна швидкість. Тому, за допомогою квантового шифрування передаються не самі дані, а тільки шифрувальні ключі. Цими ключами вже шифрується основний трафік, який йде звичайним каналом.
Передача ключей в квантовом интернете
Звичайний канал можна прослухати. Злити з нього всі дані. І розшифрувати їх коли-небудь, коли це стане можливим в силу прогресу обчислювальної техніки або злому самих алгоритмів.
Тому, незважаючи на всі успіхи в даній області, а вони дійсно заслуговують захоплення, найдієвішим способом зберегти секрети залишається один: не мати їх.
(За матеріалами RU: slon.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting