Використайте Raspberry Pi для особистого VPN, щоб безпечно заходити в Інтернет звідусіль
Рейтинг статті: / 10
НайгіршеНайкраще 
Raspberry Pi VPNКрихітний, недорогий Raspberry Pi має дуже низьке енергоспоживання, що робить його відмінним завжди включеним сервером VPN (Virtual Private Network).
Raspberry Pi VPN-1
З VPN, Ви отримаєте безпечний доступ до Вашої домашньої мережі, коли знаходитесь в дорозі, і зможете використовувати його для безпечного перегляду веб-сторінок, коли під’єднані до мережі загального користування. Розглянемо, як розгорнути свій власний VPN з Raspberry Pi.
Для введення в основи VPN, ознайомтеся з нашими керівництвом Чому Ви повинні почати використовувати VPN, а потім поверніться сюди.
Що Вам буде потрібно
Налаштування Pi як сервера VPN і веб-проксі не вимагає нового або спеціального обладнання поза базового. Вам знадобляться:
  • Безкоштовний акаунт LogMeIn, так як ми використовуватимемо LogMeIn Hamachi, щоб створити свій VPN. Створіть безкоштовний обліковий запис, якщо Ви ще не маєте його, перш ніж почати роботу. Hamachi створить VPN для Вас, так що Вам не доведеться возитися з переадресацією портів на маршрутизаторі, отримувати статичну IP-адресу, або намагатися обійти брандмауери.
  • Privoxy: Ми об’єднуємо цей додаток з Hamachi, щоб запустити безпечний перегляд веб-сторінок всередині або поза мережею. Ви скачаєте його нижче на 5-му кроці.
  • Raspberry Pi, природно: Дивіться наш ввідне керівництво для початкового налаштування.
  • HDMI або композитний кабель: Для підключення Pi до телевізора або монітора. Після того, як Ви завершите цей проект, зможете відключити Pi від відображення і використовувати його як "безголовий" сервер, так як Ви зможете підключатися до Pi над VPN.
  • 8 Гб SD-карта 10 класу або краща і кардрідер: Ваш комп'ютер може мати вбудований рідер SD-карти, а якщо ні, Вам потрібний зовнішній рідер для встановлення Pi.
  • USB-клавіатура і миша: Автор використовував старі проводові, що знайшов дома, але можна використовувати і бездротові (не Bluetooth) версії.
  • Мережевий кабель: Для отримання оптимального результату в мережі, Вам необхідне проводове підключення до маршрутизатора/модему (а не орієнтуватися на рішення Wi-Fi для Pi). Маючи широкосмугове підключення до Інтернету у себе вдома зробіть проксі-сервер наскільки швидким, наскільки зможете.
  • Блок живлення з micro USB: Знайдіть якісний зарядний пристрій, який може забезпечити принаймні 700 мА при 5 В. Більшість сучасних зарядних пристроїв для смартфонів будуть працювати, але перевірте їх специфікації на нижній частині рівня заряду, щоб переконатися в них. Крім SD-карти, блок живлення є одним з основних елементів з усунення неполадок, якщо у Вас з’явилися проблеми.
Ми проведемо Вас через всі кроки створення особистого VPN з Hamachi і використання його з Privoxy для безпечного перегляду, але спочатку виконайте кроки для оновлення Linux і Pi, зокрема. Ми будемо вводити команди в командному рядку і змінювати файли конфігурації, але насправді цей проект дуже легко зробити.
Крок 1: Хук і налаштування Raspberry Pi
Raspberry Pi VPN-2
Якщо Ви ще не зробили, дотримуйтесь інструкцій з керівництва як почати роботу з Raspberry Pi для створення базової системи під управлінням Raspbian, стандартної операційної системи для Pi.
Зауважимо, однак, що є один додатковий крок, який Ви повинні зробити, після цього керівництво, це змінити розкладку клавіатури за замовчуванням, якщо Ви не у Великобританії.
Причина в тому, що деякі з наших команд вимагають спеціальних символів (наприклад, #), який змінені в розкладці Великобританії.
Якщо Ви виконуєте налаштування з керівництвом вище, то можете змінити розкладку клавіатури у вікні конфігурації.
Pi-Keyboard
Або, після того як Ви налаштували Pi, введіть:
sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration
Далі дотримуйтесь інструкцій, щоб переключитися на розкладку Вашої країни, а потім або перезапустіть Pi (за допомогою команди sudo reboot) або перезавантажте розкладку без перезапуску, ввівши:
invoke-rc.d keyboard-setup start
Крок 2: Оновлення Raspberry Pi і встановлення Hamachi3
Raspberry Pi VPN-3Hamachi залежить від декількох пакетів, які можуть не бути присутніми в образі, тому ми збираємося спочатку оновити пакети і, сподіваюся, заощадити час на пошук несправностей поширених помилок.
По-перше, захопіть останні оновлення:
sudo apt-get update
Потім встановіть LSB (вимога для Hamachi):
sudo apt-get install —fix-missing lsb lsb-core
Будьте терплячими, поки йде оновлення, а потім можете завантажити останню версію Hamachi, створену для Linux:
sudo wget https://secure.logmein.com/labs/logmein-hamachi_2.1.0.86-1_armel.deb
Якщо Ви отримуєте повідомлення про помилку завантаження Hamachi для Linux, зайдіть на сторінку завантаження на LogMeIn, щоб перевірити номер версії (наприклад, 2.1.0.86-1) і змінити його в імені файлу, якщо це необхідно.
Потім встановіть Hamachi, ввівши:
sudo dpkg -1 logmein-hamachi_2.1.0.86-1_armel.deb
Крок 3: Налаштування Hamachi на Raspberry Pi
Останнім кроком для нашої установки VPN є отримання Hamachi, запущеним на Pi і на наших клієнтських ПК.
На Raspberry Pi виконайте наступну команду, щоб підключити Pi до Вашого облікового запису LogMeIn і створити нову мережу Hamachi:
sudo hamachi login
sudo hamachi attach [ВСТАВТЕ ТУТ EMAIL LOGMEIN.COM]
sudo hamachi set-nick [ВСТАВТЕ ЛОГІН ДЛЯ ВАШОГО RASPBERRY PI]
Тепер, на іншій машині, відкрийте LogMeIn і перейдіть до свого розділу "My Networks" ("Мої мережі») в мережах. Ви побачите, що Pi (з наданим йому логіном) намагається підключитися і створити нову мережу. Надайте дозвіл Pi і запишіть ідентифікатор (9-ти значний номер) для цієї мережі.
Поверніться до Raspberry Pi і введіть:
sudo hamachi do-join [ІДЕНТИФІКАТОР МЕРЕЖІ, ЯКИЙ ВИ ЗАПИСАЛИ]
Потім введіть пароль LogMeIn (якщо потрібно). Можливо, Вам доведеться схвалити прохання приєднатися на LogMeIn від іншої машини. Як тільки Ви це зробите, Pi буде частиною нової VPN, що обслуговується Hamachi. У LogMeIn.com, знайдіть віртуальну IP-адресу, присвоєну Pi, і запишіть її, бо Вам вона буде пізніше потрібна.
Щоб мати можливість використати SSH і дистанційно керувати Raspberry Pi, запустіть сервер SSH (якщо він не був запущений автоматично):
sudo /etc/init.d/ssh start
Крок 4: Встановіть Hamachi на комп'ютерах
Майже готово! На комп'ютерах Windows, Mac або Linux, з яких Ви також хочете підключитися до VPN, повинні встановити клієнт Hamachi зі сторінки завантаження.
Після цього можете приєднатися до нової VPN (Network > Join) і працювати з Raspberry Pi через SSH або отримати доступ до файлів з мережі і т.д. (У Windows скористайтеся таким інструментом як Putty, а в Mac/Linux запустіть термінал для SSH, використовуючи IP-адреси Raspberry Pi, присвоєні Hamachi в області сервера).
Крок 5 (необов'язковий): Встановіть Privoxy на Pi і використовуйте його як веб-проксі Вашого комп'ютера
Raspberry Pi Privoxy
Окрім видачі віддалених команд на Pi і доступу до мережевих файлів, Ви можете використовувати свій Pi як проксі-сервер. При підключенні Privoxy і Hamachi, Ви можете захистити і шифрувати сеанси браузера, коли підключаєтесь за допомогою відкритого Wi-Fi у Вашому місцевому кафе, залишаючи свої дані в безпеці від цікавих очей або зловмисників.
Виконайте наступні кроки, щоб налаштувати Privoxy на Pi:
1. Встановіть Privoxy :
sudo apt-get install privoxy
2. Запустіть Privoxy:
etc/init.d/privoxy start
3. Відкрийте файл конфігурації в текстовому редакторі:
sudo nano /etc/privoxy/config
4. Знайдіть такий рядок (це легко зробити в nano, якщо виконаєте пошук, натиснувши Ctrl+W): listen-address localhost:8118
5. Закоментуйте вказаний рядок, додавши # перед ним
6. Потім додайте під ним новий рядок: listen-address [IP-адреса Вашого Pi, присвоєний Hamachi]:8118 (наприклад, 25.1.1.1:8118)
7. Збережіть файл конфігурації (Ctrl+X) і перезапустіть Privoxy:
sudo service privoxy restart
Тепер у Вас є свій сервер Privoxy, налаштований на Pi, який працює по захищеному VPN через Hamachi. Все, що залишилося зробити, це встановити Privoxy як проксі-сервер на інші комп'ютери.
Для цього:
  • У Google Chrome: Перейдіть в розділ Налаштування > Показати розширені налаштування... > Змінити налаштування проксі-сервера... (У розділі Мережа)
Chrome Proxy
  • У Firefox: Відкрийте вікно Налаштування> Додаткова > Мережа > Кнопка налаштування (поруч з "Налаштувати як Firefox підключається до Інтернету" -"Configure how Firefox connects to the Internet")
Firefox Proxy
Потім введіть IP-адресу Raspberry Pi, присвоєну Hamachi, як адресу проксі. Порт 8118.
Щоб перевірити, що проксі-сервер працює, перейдіть до http://config.privoxy.org/ і Ви повинні побачити повідомлення на кшталт "This is Privoxy on Windows [IP address], port 8118, enabled." Якщо не працює, то Ви побачите повідомлення, що " Privoxy is not being used."
Крім того, коли Ви використовуєте громадське Wi-Fi з'єднання, то відвідування whatismyip.com покаже іншу IP-адресу, коли Ваш проксі включений, ніж коли він був вимкнений (IP-адреса має бути публічною IP-адресою Вашої точки доступу).
Ось і все!
Інші рішення з Raspberry Pi для VPN
Звичайно, є й інші способи вирішення проблеми з використанням Raspberry Pi. Наш улюблений інструмент (подібний до Hamachi) Open VPN є гарною альтернативою, але може вимагати трохи більше налаштування (а також статичного або динамічного DNS постачальника послуг). Ви також можете налаштувати PPTD VPN (інструкції від Brad Wells), який має ту перевагу, що підтримує декілька пристроїв, але знову ж, це трохи складніше.
Для швидкого VPN і проксі-сервера, тим не менше, наведені вище кроки повинні запустити надійну мережу з Raspberry Pi в найкоротші терміни.
(Джерело EN: lifehacker.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting