Як надати Вашому Raspberry Pi статичну IP-адресу
Рейтинг статті: / 25
НайгіршеНайкраще 

Щоб увійти у Ваш Raspberry Pi віддалено, Вам знадобиться IP-адреса для Raspberry Pi - це як адреса Вашого будинку, щоб повідомити адресу головному комп'ютеру, де шукати його в мережі.
Типово, IP надається Raspberry Pi маршрутизатором при підключенні до мережі автоматично (так звана динамічна IP-адреса і позначається через DHCP). Тим не менш, ця адреса може змінитися, коли Ви видалите Pi з мережі, наприклад, вимкнете його.
Мати статичну IP-адресу не є суттєвим, однак вона дозволить робити повторні звернення до Raspberry Pi через SSH набагато простіше, так як Ви завжди будете знати, яку адресу має Raspberry Pi. Уявіть собі, скільки неприємностей мав би Ваш листоноша, якби Ваш будинок постійно міняв розташування :)
Це завдання передбачає, що у Вас встановлений офіційний реліз Raspian OS. Ця функція також доступна в дистрибутиві NOOBS. Більш детально, як почати роботу з Raspberry Pi, в статті за наведеним посиланням. Дане керівництво також припускає, що Ви під'єднали Ваш Pi до мережі через Ethernet. Якщо Ви збираєтеся входити у Ваш Pi віддалено для виконання більшості завдань, то автор рекомендує саме просте і швидке рішення: розмістити його поруч з Вашим маршрутизатором і завжди використовувати Ethernet для доступу в Інтернет!
А. Перевірка налаштування
Завантажте Raspian і увійдіть (логін pi, пароль raspberry) - все це робиться з командного рядка, тому немає необхідності входити в GUI.
По-перше, ми повинні отримати список мережевих інтерфейсів, які зараз є у нас в наявності:
cat /etc/network/interfaces
Рядок ...
iface eth0 inet dhcp
означає, що ми в даний час отримуємо IP-адреси через DHCP, тобто вони динамічно реєструються за допомогою маршрутизатора. Це те, що ми хочемо змінити!
B. Збір інформації
Перш за все, потрібно захопити деяку інформацію від нашого маршрутизатора і Pi. Тому ми повинні виконати пару команд, щоб отримати цю інформацію. Приготуйте ручку і папір! ...
ifconfig
Цю інформацію показує Ваш маршрутизатор і частина, яку Ви хочете отримати, після eth0 (з'єднання Ethernet) ...
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr b8:27:eb:b3:fc:2c
              inet addr:192.168.1.81 Bcast:192.168.1.255 Mask:255.255.255.0
Запишіть наступну інформацію ...
inet addr – 192.168.1.81 (Поточна IP-адреса Pi)
Bcast –  192.168.1.255 (Діапазон IP-трансляції)
Mask –  255.255.255.0 (Маска підмережі)
Нам потрібно трохи більше інформації, перш ніж ми продовжимо. Використайте команду ...
netstat -nr
(route -n надасть Вам ту ж інформацію)
Нам знадобляться:
  • адреса шлюзу (Gateway) - 192.168.1.254
  • адреса призначення (Destination) - 192.168.1.0
C. Редагування конфігурації мережі
Тепер нам потрібно ввести цю інформацію в конфігураційний файл мережі Pi за допомогою текстового редактора. Автор завжди використовує текстовий редактор nano ...
sudo nano /etc/network/interfaces
Просто змініть рядок, в якому написано:
iface eth0 inet dhcp
на
iface eth0 inet static
Потім безпосередньо нижче цього рядка, введіть наступне (Зверніть увагу. Вам знадобляться свої власні адреси, які зібрані в частині B, - більш докладно нижче) ...
address 192.168.1.81
netmask 255.255.255.0
network 192.168.1.0
broadcast 192.168.1.255
gateway 192.168.1.254
Пояснимо, що означає кожна частина ...
address - адреса, яку Ви хочете дати Вашому Pi - це може бути будь-яка IP-адреса в діапазоні мережі, але її, як правило, бажано взяти вище, а не нижче, щоб Ви могли закінчити реєстрацію різних пристроїв з тим же IP! Автор вибрав 192.168.1.81, бо ми вже зареєстровані за цією адресою (позначається 'inet addr'), але це може бути будь-яка IP-адреса в діапазоні від 192.168.1.1 до 192.168.1.255.
netmask – адреса 'Mask', яку ми записали раніше.
network – IP-адреса маршрутизатора - це адреса призначення, яка була знайдена раніше. Ви можете також захопити її від свого маршрутизатора, про яку він скаже десь на стороні.
broadcast – адресу 'Bcast' ми записали раніше.
gateway – адреса шлюзу ('Gateway'), яку ми знайшли раніше.
Таким чином, це має виглядати приблизно так як вище, але з Вашими значеннями! Не забудьте зберегти перед виходом через CTRL+X (exit), щоб збереглися зміни!
D. Ще раз перевірте статичну IP-конфігурацію
Для цього нам потрібно перезавантажитися і перевірити зміни...
sudo reboot
Знову входимо і запускаємо
ifconfig
І повинні виявити нові налаштування.
Щоб додатково перевірити чи все працює як треба, пінгуємо адресу шлюзу ...
ping 192.168.1.254 -c 10
(-c 10 в команді просто означає, що Ви хочете пінгувати його 10 разів, якщо Ви забудете це додати, то адреса буде пінгуватися безперервно. Зупинити пінгування можна натисканням Ctrl+C).
Це пінгування повинно пройти успішно, і всі пакети повинні бути отримані. Якщо щось не так, то повторно перевірте всі Ваші IP-адреси, а також переконайтеся, що Ви пінгували правильну адресу. Пам'ятайте, що Ви завжди можете повернутися до DHCP, пройшовши назад виконані кроки. IP-адреса 'network' маршрутизатора іноді трохи незручна, так що перевірте, якщо все ще маєте питання!
E. Статична IP-адреса для Pi в Інтернеті
Якщо провайдер вже надає Вам статичну IP-адресу, то даний розділ Вам  не потрібний.
Ми вже створили статичну внутрішню IP-адресу для Raspberry Pi, а це означає, що комп'ютери усередині локальної мережі завжди будуть знати, де знайти свій Pi. Але як щодо проектів, які вимагають, щоб Raspberry Pi був підключений до Інтернету? Якщо Ви хочете створити веб-сервер з Raspberry Pi, то люди за межами Вашої мережі повинні знати, де Ваш Pi живе, що означає встановлення публічного IP, який завжди виглядає однаково.
Автор говорить "виглядає так само", тому що ми дійсно створимо псевдо-статичний IP. Ваш провайдер буде продовжувати змінювати адресу, як звичайно. Таким чином, щоразу, коли хтось підключатиметься до Pi, сценарій, який ми збираємося написати, скаже: "Схоже, Pi переїхав! Дозвольте мені перенаправити Вас на нову адресу".
Ми робимо це з Dynamic DNS (DDNS), який підтримує сервер імен, що оновлюється в режимі реального часу, і DDClient, програми, яка буде листуватися з DDNS прямо з Вашого Pi.
Перш за все, необхідно підписатися на безкоштовний Dynamic Host сервіс, подібний DNS Dynamic. Дотримуйтесь інструкцій і створіть новий сервер імен, типу Yourserver.dnsdynamic.com.
Тепер перейдіть в командний рядок на Raspberry Pi і встановіть DDClient за допомогою наступного рядка:
sudo apt-get install ddclient
Нам потрібно змінити конфігурацію DDClient з новим DDNS ім'ям нашого сервера:
sudo nano /etc/ddclient/ddclient.conf
Кожний сервіс матиме дещо іншу конфігурацію, але веб-сайт DDNS повинен підказати, що Ви повинні зробити, щоб налаштувати цей файл.
Стандартна конфігурація для DNS Dynamic, наприклад, виглядає наступним чином:
daemon=300                           # перевіряти кожні 300 секунд
syslog=yes                           # журнал повідомлень в системному журналі
mail=root                            # поштою всі повідомлення в root
mail-failure=root                    # поштою повідомлення про невдалі поновлення в root
pid=/var/run/ddclient.pid            # запис PID у файл
ssl=yes                              # використовувати SSL-підтримку (працює з SSL–бібліотекою)
use=web, web=myip.dnsdynamic.com     # отримати ip з сервера
server=www.dnsdynamic.org            # сервер за замовчуванням
login= Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду                  # логін за замовчуванням
password=password                    # пароль за замовчуванням
server=www.dnsdynamic.org,              \
protocol=dyndns2                        \
awesome.dnsdynamic.com
Ви повинні замінити логін, пароль налаштувань з Вашої власної електронної пошти та пароль, який Ви створили в DNSdynamic. Крім того, необхідно змінити останній рядок у файлі конфігурації, що є доменом, який Ви б хотіли постійно оновлювати.
Ваш провайдер не збирається просто зупинити оновлення IP-адреси Raspberry Pi, яка в цьому файлі, однак, ми повинні покласти демон на самому верху даного сценарію, щоб сказати, що треба постійно перевіряти чи не змінилася IP-адреса:
daemon=600
# check every 600 seconds
Це перевіряє IP-адресу кожні 10 хвилин, що є просто хорошою практикою. Якщо Ви встановите його, щоб перевіряти щосекунди, то Ваш динамічний сервіс може не оцінити це, тому що Ви будете буквально спамити його сервери. Натисніть Control+X, щоб зберегти і вийти з цього файлу конфігурації.
Після цього, наберіть:
ddclient
Просто ввівши ім'я програми, будете її запускати. Це продовжуватиме працювати, поки Ваш Raspberry Pi включений.  Якщо перезавантажите Pi, то напишіть "ddclient" для запуску його знову.
Тепер Ваш Raspberry Pi є навороченний і готовий до більш просунутого навчання. Отримуйте задоволення і дізнаєтеся багато!
(Джерело EN: modmypi.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting