10 простих способів прискорити Інтернет на дачі
Рейтинг статті: / 12
НайгіршеНайкраще 

Интернет на даче

Травень означає початок дачного сезону: при цьому навіть на природі нам не хочеться втрачати звичних міських зручностей - в тому числі, і постійного доступу в Інтернет.
Зрозуміло, в силу цілого ряду технічних причин, доводиться йти на різні компроміси, головний з яких - не найвища швидкість передачі даних. Після двадцятимегабітних міських «безлімітів» або постійного доступу до величезної відеотеки локальної районної мережі типовий «сільський» Інтернет може здатися поверненням у минуле років на десять назад. І не дивно, адже найдоступніший і найпоширеніший спосіб виходу в Інтернет «на природі» - це підключення до мереж стільникових операторів.
Поблизу від міст, де діють швидкісні мобільні мережі 3G і безліч базових станцій, реальна швидкість «телефонної» роботи в Мережі може досягати цілком звичних 3-5 Мбіт/с для 3G. За містом же щільність стільникових веж набагато менша, а відносне число абонентів більше, до того ж рельєф місцевості складніший, так що продуктивність передачі даних значно нижча. Більше того, на значній площі країни все ще доступні лише низькошвидкісні мережі, що забезпечують передачу даних через протоколи GPRS і EGDE, порівнянним по швидкості з горезвісним «діалапом» кінця дев'яностих.
У цих умовах для більш-менш комфортного інтернет-серфінгу (про перегляд потокового відео Full HD навіть немає й мови) доводиться вдаватися до різних хитрощів, про які ми і поговоримо.
1. Відключаємо завантаження зображень
Класичний спосіб «прискорення Інтернету», добре знайомий ще за часів «діалапу» - це відключення завантаження картинок. Ця функція передбачена у всіх браузерах, проте далеко не у всіх її можна використовувати буквально «на льоту", не влізаючи в докладні налаштування. А повністю відключивши картинки, Ви можете випадково пропустити ті зображення, які б хотіли побачити.
Штатної реалізацією швидкого включення і відключення завантаження зображень натисканням однієї кнопки може похвалитися браузер Opera.
Для інших браузерів існують зручні плагіни з аналогічною функціональністю. Наприклад, для Firefox можна використовувати Image Block, що встановлює в панель управління браузера невелику кнопку.
Image Block
Применение Image Block
Для браузера Chrome можна встановити плагін QuickBlock, який дозволяє швидко блокувати і розблокувати зображення, а також виконання java-скриптів і плагінів, що вимагають додаткової витрати трафіку.
QuickBlock
Применение QuickBlock
2. Відключаємо рекламу
Для блокування реклами найчастіше використовується плагін Adblock Plus, доступний для браузерів Firefox, Chrome, Opera і операційної системи Android. Плагін для Safari називається AdBlock, він же існує і у версії для Chrome.
Adblock Plus
AdBlock
Незважаючи на схожі назви, це різні плагіни різних розробників, причому в Adblock Plus за замовчуванням включена «неважка» реклама. В обох плагінах можна змінювати налаштування правил фільтрації і додавати свої адреси.
3. Відключаємо Flash
Flash-анімація залишається одним з найбільш «важких» компонентів веб-сторінок - поки далеко не всі перейшли на HTML5, і на багатьох сайтах можна знайти подібний контент.
Для блокування Flash можна застосовувати плагіни Flashblock для Firefox і FlashBlock для Chrome.
Flashblock
FlashBlock
Оперативне відключення і включення Flash однією кнопкою забезпечує плагін Firefox FlashOnOff.
FlashOnOff
Нарешті, з блокуванням Flash відмінно справляється згаданий вище плагін Adblock Plus.
4. Блокуємо трекери і відстежуючі активність сайти
Рекламні та соціальні мережі через браузер і куки-файли постійно відстежують Ваші переміщення Інтернетом, генеруючи небажаний трафік і створюючи додаткове навантаження на канал.
Кращий засіб позбавлення від такого нагляду - плагіни Disconnect і Disconnect 2, друга версія поки доступна тільки для Chrome і Firefox.
Disconnect
При цьому ми б порекомендували саме Disconnect 2, в якому містяться додаткові засоби прискорення серфінгу, автоматично блокуються рекламні, аналітичні та інші трекінгові мережі, а також соціальні мережі Facebook, Twitter і додатки Google.
Disconnect 2
5. Попередній перегляд посилань перед переходом
Для економії трафіку дуже знадобиться функція попереднього перегляду посилань перед переходом за ними. Для цього можна використовувати плагін SwiftPreview для браузера Chrome.
SwiftPreview
Встановивши SwiftPreview, Ви зможете, навівши мишу на гіперпосилання, побачити в спливаючому вікні зображення сторінки, на яку це посилання приведе. Особливо зручно це, наприклад, при використанні сервісів, в яких можуть застосовуватися скорочені посилання, наприклад, у Twitter, де сам URL не завжди говорить навіть про домен, на який Ви потрапите, натиснувши на таке гіперпосилання.
Применение SwiftPreview
Использование SwiftPreview
Функция SwiftPreview
Серед приємних функцій SwiftPreview - можливість закріплення вікна попереднього натисканням кнопки Ctrl, повнорозмірний перегляд фото у Facebook і зміна розміру зображень на будь-яких сайтах, а також перегляд у вікні відео YouTube.
6. Прискорення завдань, які повторюються
При інтернет-серфінгу ми часто виконуємо повторювані завдання - копіюємо/вставляємо дані, здійснюємо пошук, переходимо за результатами і так далі. Для оптимізації всіх цих дій можна використовувати плагін FastestFox для браузера Firefox. Аналогічною функціональність має плагін FastestChrome для браузера Chrome.
FastestChrome
Після встановлення він вбудовується в інтерфейс браузера і натисненням правої кнопки миші Ви можете швидко переглянути значення будь-якого слова, перейти на його сторінку в «Вікіпедії» або помістити його в одну з декількох пошукових систем на вибір.
Просмотр с FastestChrome
Одна из функций FastestChrome
Ще одна корисна функція - «Нескінченний режим сторінок», після включення якої при пошуку в Google Вам не потрібно буде переходити на наступну сторінку - вони будуть автоматично довантажуватися при прокручуванні екрану до кінця.
Зрозуміло, фізично ці плагіни не прискорюють завантаження сторінок, але вони так оптимізують роботу в браузері, що за відчуттям веб-серфінг здійснюється швидше.
7. Завантажуємо мобільні версії сайтів
Дуже істотно прискорити роботу в Інтернеті через повільний канал може примусове завантаження мобільних версій сайтів у звичайних десктопних браузерах.
Багато сайтів здатні визначати дозвіл екрана, модель браузера і навіть пристрій, з якого заходить користувач, щоб сторінки відображалися на ньому оптимальним чином. Щоб «обдурити» сайт і змусити його прийняти ноутбук за планшет і видати полегшений варіант сторінки, можна скористатися плагіном User Agent Switcher для Firefox. Він дозволяє «прикинутися» смартфоном iPhone, пошуковим роботом або однієї з трьох застарілих версій Internet Explorer, в результаті чого Вам видаватиметься полегшена версія сторінки - зрозуміло, за наявності такої.
User Agent Switcher
Плагін Ultimate User Agent Switcher для браузера Chrome має більш широку функціональність: у його налаштуваннях можна вибирати з двох десятків різних браузерів і пристроїв - від Nokia 7110 і Kindle до планшетів на Android та iPad.
Ultimate User Agent Switcher
8. Вивантажуємо з пам'яті неактивні вкладки
Коли в браузері відкрито багато вкладок, це впливає не тільки на швидкість інтернет-серфінгу, але і на загальну продуктивність системи. Вся справа в тому, що кожний завантажений таб забирає оперативну пам'ять, якої, як відомо, ніколи не буває багато.
Один із способів вирішення цієї проблеми полягає в вивантаженні вмісту неактивних закладок з оперативної пам'яті до того моменту, коли вони Вам будуть потрібні знову. З цим завданням чудово справляється плагін TooManyTabs, існуючий у версіях для Firefox і Chrome.
TooManyTabs
Крім оптимізації роботи з оперативною пам'яттю, TooManyTabs дозволяє швидко переглянути скріншоти всіх відкритих табів, знайти потрібний за ключовим словом і відсортувати їх за часом відкриття, часом або адресою.
Применение TooManyTabs
Ще один простий плагін OneTab для Chrome поміщає всі Ваші відкриті вкладки в один простий список, що, за твердженням розробників, дозволяє на 95% знизити обсяг займаної ними оперативної пам'яті. Після натискання на кнопку плагіна замість всіх вкладок з'явиться одна з повним списком, при цьому будь-яку з них можна відкрити, просто якщо клацнути на її заголовок.
9. Оптимізуємо мережеві налаштування
Для браузера Firefox існує корисний плагін Tweak Network, що дозволяє, не змінюючи системні мережеві налаштування, змінити деякі параметри роботи браузера.
Tweak Network
Зокрема, у вікні налаштувань можна просто натиснути кнопку Power, після чого число постійних підключень до сервеpу буде збільшене з 6 до 16, а також включиться режим Pipelining, що забезпечує декілька одночасних з'єднань. Теоретично це дозволяє збільшити швидкість завантаження сторінок, хоча деякі сервери можуть обмежувати число одночасних підключень для одного користувача. Дослідним шляхом можна підібрати оптимальні параметри.
10. Встановлюємо антени для 2/3G
Всі описані вище способи оптимізації були чисто програмними. Однак можна піти далі і апаратним шляхом підвищити якість з'єднання з оператором зв'язку. Для цього використовуються спеціальні антени, до яких можна підключати звичайні USB-модеми. У продажу є моделі самих різних конструкцій.
Антенна специальная
При виборі потрібно звернути увагу на те, що антени для прийому сигналів GSM (GPRS, EDGE) і 3G (HSDPA і UMTS) відрізняються конструктивними і технічними параметрами, тому якщо Ви не впевнені, в мережах якого типу повинно працювати обладнання, краще проконсультуватися з фахівцем. Як правило, всі подібні комплекти досить прості і розраховані на самостійний монтаж.
(Джерело RU: computerra.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting