Як збільшити дальність Wi-Fi мережі
Рейтинг статті: / 42
НайгіршеНайкраще 
Збільшити дальність Wi-FiРозгорнути домашню мережу Wi-Fi іноді виявляється не так просто, як це здається на перший погляд.
Можна завантажити з сайту виробника або інтернет-провайдера інструкцію з налаштування бездротового роутера і навіть змусити його працювати належним чином, але далеко не завжди вдається зловити сигнал в кожному куточку будинку або квартири.
Особливо туго доводиться тим, хто хоче користуватися мережею у дворі будинку. Методом проб і помилок власник визначає ідеальне місце для точки доступу, на якому забезпечується упевнений прийом для клієнтських пристроїв, але от біда, вона при цьому не вписується в інтер'єр.
Взагалі є кілька способів розширення радіусу покриття мережі Wi-Fi:
Змінити розміщення маршрутизатора (або точки доступу), щоб уникнути перешкод і завад, які зменшують радіус дії обладнання Wi-Fi-мережі. Серед перешкод в житлових будинках виступають стіни, мікрохвильові печі і бездротові телефони. Крім того, можливо, варто змінити номер Wi-Fi-каналу Вашого обладнання, щоб уникнути завад.
Використати зовнішню мережеву картку Wi-Fi. Не завжди чутливості вбудованих мережевих карток Wi-Fi достатньо, щоб організувати надійний зв’язок з точкою доступу (маршрутизатором). Особливо це актуально для нетбуків та планшетників.
Оновити антену маршрутизатора (або точки доступу). Wi-Fi антени на більшості базових станцій безпровідного зв'язку можна замінити на більш ефективні.
Додати ще одну точку доступу (або маршрутизатор). Великі приміщення, як правило, вимагають не більше двох точок доступу, в той час як компанії можуть використовувати десятки точок доступу. У будинку необхідно підключити первинний бездротовий маршрутизатор (точку доступу), який з’єднати з іншими кабелем Ethernet; бо домашні бездротові маршрутизатори і/або точки доступу зазвичай не спілкуються між собою безпосередньо.
Додати двонаправлений підсилювач Wi-Fi-сигналу для бездротових пристроїв. Wi-Fi підсилювач сигналу (signal booster) підключається до маршрутизатора, точки доступу та Wi-Fi-клієнтів в місці під’єднання антени. Двонаправлені антени підсилюють сигнал в обох напрямках: передачі і прийому. Вони повинні мати для передачі Wi-Fi двохканальний радіозв'язок.
Додати Wi-Fi репітер. Бездротовий повторювач (репітер) - це автономний пристрій, який розміщується в межах досяжності бездротового маршрутизатора (точки доступу). Репітери (так звані, "розширювачі діапазону») виконують роль двосторонньої ретрансляційної станції для Wi-Fi-сигналів. Клієнти, які занадто далеко від первинного маршрутизатора/точки доступу, можуть замість них з’єднатися з WLAN через ретранслятор.
Мене, наприклад, завжди виручає бездротовий мережевий USB-адаптер підвищеної потужності TL-WN822N, який забезпечує швидкість передачі даних до 300 Мбіт/с:
Адаптер TL-WN822N має дві зовнішні антени з коефіцієнтом підсилення 3 дБі, які можна, при необхідності, повертати в будь-якому напрямку. Застосування зовнішніх антен, порівняно з внутрішніми антенами, значно підвищує ефективність роботи нетбука при звичайних умовах експлуатації в приміщенні.
Чутливість (прийом) TL-WN822N від -68 дБм (270 Мбіт/с) до -90 дБм (1 Мбіт/с). Потужність радіосигналу менша 20 дБм (EIRP – ефективна ізотропно випромінювана потужність).
На сайті компанії Тамософт, розробника відомої програми CommView for Wi-Fi моніторингу і аналізу мережевих пакетів в бездротових мережах стандартів 802.11 a/b/g/n, приведені результати тестування підтримуваних Wi-Fi адаптерів різних виробників. Серед параметрів тестування – оцінка чутливості адаптера, яка дозволить Вам зробити правильний вибір.
Ще один чудовий пристрій, який об’єднує естетику та функціональність - Bounce WiFi Enhancer.
Ця маленька іграшка підсилює бездротовий сигнал в три рази. Як можна здогадатися, пристрій призначений для роутерів та точок доступу з зовнішніми антенами, інакше Bounce WiFi Enhancer не буде на що закріпити.
Підтримуються пристрої стандарту 802.11 a/b/g. В інтернет-магазині мініатюрний підсилювач продається за ціною 25 доларів США.
Приголомшливий вигляд має пристрій Hawking HW2R1, який забезпечуючи велику потужність:
Це один з кращих розширювачів діапазону дії Wi-Fi. Користувачі цього пристрою мають у своєму розпорядженні три антени для передачі свого підсиленого Wi-Fi сигналу на відстань, про яку раніше і не мріяли. Перша антена Wi-Fi-розширювача піднімає Wi-Fi сигнал, який надходить від маршрутизатора, а дві інші – для відповіді йому назад, забезпечуючи Вас Wi-Fi сигналом на відстань до 150 метрів. Крім того, пристрій має п'ять портів Ethernet, так що зможете легко підключити до мережі додатково п'ять провідних пристроїв.
Більше про подібні Wi-Fi «бустери» можна прочитати в огляді їх характеристик. Там же надана порівняльна таблиця за трьома критеріями - функціональність, параметри, підтримка:
Коли мова заходить про ефективні антени для Wi-Fi діапазону, то я не радив би Вам ганятися за екзотичними імпортними «штуковинами», адже придбати антену в Києві від свого виробника - не проблема. На сайті розробника Світ антен Ви можете ознайомитись з різними типами антен і не лише діапазону Wi-Fi. Колектив розробників - фахівці радіотехнічного факультету НТУУ «КПІ», які не бояться розкривати свої «секрети», демонструючи фото свої виробів зсередини.
Для тих, хто шукає зовнішню антену, раджу уважніше придивися до герметичного боксу з вбудованою в кришку панельною антеною:
Бокс рекомендується використувати як опромінювач для офсетного зеркала і він може забезпечити:
  • 0.6м зеркало - 22дБ
  • 0.9м зеркало - 26дБ
До речі, антена не має аналогів.
Необхідність використання бездротового повторювача (ретранслятора, repeater) зазвичай виникає через низький рівень сигналу бездротової мережі.
На відміну від антени Wi-Fi, яка тільки підсилює сигнал, Wi-Fi ретранслятор також розширює діапазон сигналу. Тому що ретранслятор передає підсилені сигнали в тому місці, де Ви його розмістили, то розширюється діапазон для покриття слабких або мертвих зон у Вашому будинку.
Ретранслятор дуже простий у використанні. Так виглядає повторювач WINSTAR WS-WN518N2 Wireless-N AP/Repeater ($35), який просто вставляється в електричну розетку:
Все, що Вам потрібно зробити, це помістити його там, де він може під’єднатися до існуючої бездротової мережі, увімкнути його, і тимчасово підключити до комп'ютера або ноутбука для початкового настроювання.
Налаштуйте його параметри та пароль для доступу до існуючої бездротової мережі, і все. Як тільки він отримає доступ до Вашої мережі, то зможе приймати і повторювати сигнал в оточуючий його простір.
TP-Link представив універсальний повторювач (розширювач діапазону) бездротового сигналу TL-WA850RE, яке включається в розетку і покращує силу сигналу існуючої бездротової мережі, усуваючи «мертві зони» в будинках, готелях та офісах.
300 Мбіт/с повинно вистачити для потокового HD-відео, музики та онлайн-ігор. Для підключення до бездротової мережі роутера TP-Link достатньо натиснути кнопку WPS на роутері і Range Extender на TL-WA850RE. Також повторювач можна налаштувати через традиційний веб-інтерфейс, підключившись до нього по Wi-Fi або за допомогою кабелю Ethernet.

Завдяки порту Ethernet (10/100 Мбіт/с) TL-WA850RE може працювати як бездротовий адаптер, підключаючи до Wi-Fi ігрові консолі, телевізори, настільні комп'ютери та інші пристрої. При підключенні Ethernet пристрою TL-WA850RE продовжує, як і раніше, працювати, як повторювач.
Сині діоди навколо кнопки Range Extender показують силу сигналу, який TL-WA850RE отримує від роутера, це допомагає знайти оптимальне положення підсилювача, при якому швидкість Wi-Fi залишиться високою.
Підсилювачі сигналу – це перше, про що згадуємо, коли виникають проблеми і завади для сигналу Wi-Fi. Але треба усвідомлювати, що підсилювач сигналу буде підсилювати також і сигнали завад та шумів. Щоб зменшими вплив шумів підсилювач виготовляють так, щоб антена безпоседньо приєднувалась до нього:
Приведена вище модель KX-A1W – широкосмуговий підсилювач фірми Shenzhen Kexian Technology Co., Ltd, сумісний з IEEE 802.11b/g. Він ідеально підходить для використання зі знімними антенами діапазону 2.4ГГц для розширення зони покриття бездротової мережі. Регульоване підсилення - до 15 дБ, вхідна потужність 5 - 20 dBm, вихідна потужність 1 Вт (30 dBm), а в моделі KX-A2W – 2 Вт.
Але давайте не будемо забувати про безпеку користування такими пристроями, тому я б радив вибирати рішення на базі підвищеної чутливості мережевих карток та використання ефективних антен.

Google+

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting