5 основних функцій, які очікуються в майбутніх смартфонах
User Rating: / 3
PoorBest 
Sunday, 08 July 2012 17:09
There are no translations available.

Функції, які очікуються в майбутніх смартфонахСмартфони мають розумніші можливості, ніж мобільні телефони, бо надають додаткові, а на сьогодні вже і основні, такі функції, як перегляд веб-сторінок, мультимедіа, ігри і т.д.
Такі самі, як і міні-комп'ютер, тільки досить малий, щоб поміститися у Вашій кишені. Смартфони з'явилися на ринку близько двох років тому в якості альтернативи мобільним телефонам, які мають основну функцію, щоб тільки включити двосторонній зв'язок: текстовий або дзвінки. У смартфонів сьогодні є й інші розширені можливості, включаючи вбудовані фотоапарати з високоякісними об'єктивами, мобільні додатки, які збільшують продуктивність, потокове відео, а також можливість мільйонам залишатися на зв'язку в дорозі (connectivity).
Що ми очікуємо побачити в розвитку смартфонів в найближчому майбутньому, скажімо, в найближчі п'ять-десять років? Це, напевно, важко передбачити точно у зв'язку з швидкими темпами еволюції технологій. Однак, чому б не протриматися існуючим тенденціям, і ми з нетерпінням зробимо деякі припущення про те, куди йдуть смартфони? Нижче Ви побачите кілька функцій смартфонів, які можуть стати координаційними центрами розвитку в найближчому майбутньому.
1. Доповнена реальність (Augmented Reality - AR)
Термін "доповнена реальність" або AR, коли використовується в контексті комп'ютерних технологій, відноситься до того, що ми сприймаємо через наші органи почуттів (як правило, зір), розширене за рахунок використання комп'ютерного сенсорного введення: звук, відео, графічні і GPS дані. Простіше кажучи, AR надає додаткову інформацію для нас, користувачів, поєднуючи комп'ютерні дані з тими, які ми бачимо в реальному житті. За допомогою фотоапарата на телефоні, вказавши йому, коли «ожити», зможемо отримати інформаційний шар, в якому Ви знайдете найближчі кафе або місця поїсти, наприклад.
Смартфони портативні і служать чудовою платформою для роботи AR. Ви можете просто вихопити телефон, щоб отримати останню інформацію і відповіді на те, що Ви шукаєте, - інформацію, для отримання якої Вам інакше довелося б дзвонити і запитувати чи шукати в Інтернеті, спочатку підключившись до Wi-Fi. Більшість AR-додатків, доступних в даний час, використовує деякі форми системи глобального позиціонування (GPS) для полегшення пошуку місця, і ця функція, ймовірно, буде розвиватися протягом найближчих декількох років із-за свого потенціалу. Так чому ж це ще не у всіх смартфонах?
Схоже, що основним обмежуючим фактором є обмежена точність розпізнавання для «живого» уявлення, коли ми відзначаємо об'єктивом нашої  камери місця, будівлі і навіть людей. Щоб AR працювала легко і надійно, технології для визначення місця, речей або людей повинні бути певного рівня.
Один із прикладів щодо використання AR через смартфон можна знайти тут. Чекайте, що таких додатків буде більше доступно на ринку вже в найближчі роки.
2. Гнучкі екрани
Це може бути той вже близький випадок, коли смартфони стануть здатні забезпечити великий екран, щоб дивитися і грати в свої улюблені фільми та ігри, зберігаючи при цьому кишеньковий розмір. Екрани можуть складатися і розвертатися, і все завдяки Organic Light-Emitting Diode (OLED) технології. Цей екран, тонкий як аркуш паперу, може у проекті майбутніх функцій смартфону бути навіть по обидва боки пристрою так, що Ви можете показувати фотографії або відео своєму другові з одного боку, при використанні іншого для контролю. Перевірте цю концепцію смартфонів на Ikev.
З такою фізичною гнучкістю смартфонів деякі компанії навіть планують зробити смартфони, які носяться, для широких мас. Наприклад, Nokia в даний час проводить дослідження за своєю концепцією пристрою Morph (http://research.nokia.com/morph), що надає користувачам можливість носити його як наручний годинник або, в разі потреби, розгорнути його, щоб використовувати як звичайний телефон. Все залежить від задач взаємодії користувача з ним.
3. Вбудований проектор
Якщо гнучких екранів не достатньо для компенсації невеликих екранів смартфонів, то чому б не інтегрувати проектор всередину? Samsung Galaxy Beam був випущений ще в другій половині 2010 року. Він має вбудований DLP (Digital Light Projection) WVGA проектор, здатний у майбутній функції смартфонів проектувати до 50 дюймів у розмірі з освітленістю 15 люмен. Що хорошого це дає? Ну, з одного боку, в майбутньому смартфони дійсно можна перетворити на інтерактивні ігрові консолі без необхідності мати екран телевізора: все, що Вам потрібно - це плоска поверхня. Замість фізичного контролера, Ви зможете використовувати своє тіло або свій голос. Подібно до Kinect, смарт-камера і функція голосового управління зможе захопити Ваші рухи і голосові команди дозволяють Вам працювати з об'єктами через майбутні функції смартфонів або проектуючи на екран.
Звичайно, Ви можете собі уявити, яке буде навантаження на акумулятор смартфона, а також є й інші проблеми з яскравістю, тобто кількістю світла, яке випромінюється. Вбудований проектор для смартфонів має бути малим, і тут є проблема: чим менший проектор, тим менше світла він зможе видати. З більш досконалими технологіями, а це лише питання часу, будуть нові досягнення в розробці проекторів і Ви зможете мати їх у Вашому смартфоні.
4. Безшовне голосове управління
Голосове управління привернуло велику увагу після того, як Siri зробила заголовки. Голосове управління існує в багатьох ранніх мобільних телефонах, хоча функція розпізнавання голосу була, в кращому випадку, сирою. Було проведене дослідження, щоб сприяти розвитку голосового управління, але воно привело до першорядного завдання.
Siri дозволила зрозуміти, як повинен бути зроблений прорив на шляху управління голосом і виконане програмування. Замість того, щоб визначати команди через звукові хвилі, що робить більшість голосових систем розпізнавання, Siri інтерпретує стиль і синтаксис таким же чином, як ми розуміємо мову. Такий користувальницький інтерфейс природної мови виявився більш ефективним і точним.
Інтерес до голосового управління для комп'ютерів і особливо смартфонів завжди проявляли, як піонери досліджень, в Массачусетському технологічному інституті, "Put That There" вивчає різні способи для зв'язку з комп'ютерами в 1980 році. З новим додатком Siri поліпшилося розпізнавання голосу, і тепер ширші можливості смартфонів у безшовному голосовому управлінні в найближчі роки здаються життєздатною метою. Це, в поєднанні з жестами, може привести взаємодію для смартфонів та їх користувачів на новий рівень.
5. 3D-екрани і голограми
Смартфони, можливо, вже досягли піку дозволу свого екрану з Apple, "Retina Display", який фактично забезпечує дозвіл гостріший, ніж той, який людське око може сприймати. Тим не менш, навіть тепер, як і раніше, ми хочемо більшого. Мобільні компанії в даний час рухаються шляхом від 2D-функції майбутніх смартфонів до 3D-функцій майбутніх смартфонів на екрані смартфона. Сьогодні на ринку є пара 3D-смартфонів, таких як LG Optimus 3D, Motorola MT810, а також перший Samsung AMOLED 3D. Так що ж відбудеться після 3D?
Ну, наступним шляхом могли б бути голографічні проекції. По суті, голографічні проекції означатимуть поєднання в майбутньому 3D функції-смартфонів і проекторів від смартфона. Згідно Mobiledia Network, MasterImage 3D раніше продемонстрував свій поступальний розвиток системи проекторів, що дозволяє смартфонам відображати 3D-голограми, на щорічному Mobile World Congress в лютому минулого року. Якщо Ви хочете обговорювати можливість голографічних проекцій в смартфонах, це здорово. 3D-дисплеї можна об'єднати з елементами руху, коли справа доходить до взаємодії користувача з телефоном. Наприклад, Ви можете змінювати розмір фотографій, використовуючи свої руки, щоб "тягнути" і "стискати" голографічні фотографії, які з'являються перед Вами, переміщати "захоплені" об'єкти з одного місця в інше і т. д. Якщо Ви дійсно фанат "Minority Report" Тома Круза, то Ваша мрія збудеться.
Всі готові до смартфонів майбутнього?
Це цікаво - очікувати на ці функції в майбутніх смартфонах, але цікаво, в що це виллється для нас, щоб їх отримати. Автор говорить про ціну, яку нам доведеться заплатити в обмін на такі дивовижні можливості в наших смартфонах. Крім того, є також інші питання, які можуть викликати бурю: при доповненій реальності буде під загрозою конфіденційність, якщо вона розкриє повний свій потенціал? Може маркетологи використовуватимуть наші приватні деталі, щоб отримати раніше недоступні дані про нас, наші симпатії і переваги?
Крім того, може виникнути проблема з такими додатками в наших смартфонах у вигляді повної залежності користувачів від своїх мобільних пристроїв? Всі чекають, щоб побачити, що індустрія смартфонів може запропонувати і як маси будуть реагувати на появу нових і кращих смартфонів поряд з безліччю питань, які виникатимуть разом з технологіями, що вводяться в громадське користування.
(Джерело EN: hongkiat.com)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting