В Інтернет за технологією GPON
User Rating: / 8
PoorBest 
There are no translations available.

Технологія GPONОдна з головних задач, що стоять перед сучасними телекомунікаційними мережами доступу - так звана проблема «останньої милі», надання якомога більшої смуги пропускання індивідуальним та корпоративним абонентам при мінімальних витратах.
І тут істотну допомогу може надати технологія PON. Суть технології PON (passive optical network) полягає в тому, що між приймально-передавальним модулем центрального вузла OLT (optical line terminal) і віддаленими абонентськими вузлами ONT (optical network terminal) створюється повністю пасивна оптична мережа, що має топологію дерева. У проміжних вузлах дерева розміщуються пасивні оптичні розгалужувачі (splitters) - компактні пристрої, які не потребують електроживлення та обслуговування. Один приймально-передавальний модуль OLT дозволяє передавати інформацію безлічі абонентських пристроїв ONT. Число ONT, підключених до одного OLT, може бути настільки великим, наскільки дозволяє бюджет потужності і максимальна швидкість приймально-передавальної апаратури.
Архітектура PON мережі:
Що дає технологія GPON користувачеві?
 • Високошвидкісний Інтернет на швидкості до 1 Гб/с.
 • Новітнє інтерактивне IP-телебачення, яке дозволяє не тільки дивитися більше 60 супутникових і ефірних каналів цифрового телебачення, в тому числі 10 каналів з високою роздільною здатністю формату HDTV, але і користуватися інтерактивними сервісами: замовити запис фільму і переглянути його після ефірного показу, переглянути телепередачу, трансляція якої вже відбулася, замовити фільм з відеотеки.
 • Якісний зв'язок з можливістю підключення як звичайного, так і IP-телефону з розширеним набором функцій, необмежену кількість номерів по одній лінії і збереження номера при переїзді. Використовуючи послуги IP-телефонії можна значно економити на дзвінках в інші міста.
Трохи з історії GPON
Розробка технології PON почалася в 80-х роках минулого століття в лабораторіях British Telecom. Через кілька років (1987 р.) у Великобританії були проведені тестові випробування. У 1995 р. кілька виробників заснували консорціум з стандартизації мережі доступу з повним набором послуг (FSAN - Full-Services Access-Network Group). В нього увійшли понад 20 провідних світових операторів зв'язку і провайдерів, а також розробники.
У 1998 р. Міжнародний союз електрозв'язку (ITU-T) прийняв запропоновану FSAN специфікацію ATM PON (APON) у вигляді рекомендацій G.983.x, затвердивши незабаром і специфікацію Broadband PON (BPON). Починається будівництво пасивних оптичних мереж в Японії і США.
Розвиток Ethernet привів в 2001 р. до початку роботи над специфікацією Ethernet PON (EPON) на основі протоколу управління безліччю вузлів (Multi-Point Control Protocol - MPCP). З'являється ще один різновид PON - Gigabit PON (GPON). Стандарт передбачає номінальну швидкість передачі 622 Мбіт/c або 1,25 і 2,5 Гбіт/с.
Основні технології GPON
 • Принципи GPON - мультиплексування даних. GPON використовує Wavelength Division Multiplexing (WDM) технологію, для забезпечення 2-х спрямованої роботи в 1 оптичному кабелі.
Для поділу upstream/downstream сигналів для багатьох користувачів через одне волокно, GPON застосовує 2 механізми:
              • У напрямку downstream (довжина хвилі 1490 нм і 1550 нм) пакети даних передаються в режимі broadcast;
              • У напрямку upstream (довжина хвилі 1310 нм) пакети даних передаються в режимі подібному TDMA.
 • GPON Downlink. Кадр фіксованої довжини 125 мкс. Розподіл трафіку на основі GEM-PORT з функцією контролю (обмеження смуги).
 • GPON Uplink. Послідовність і час доставки пакетів від кожного ONU контролюється OLT.
 • Різні конфігурації GPON.
 • Ослаблення потужності в технології GPON. Наприклад, обладнання Huawei GPON підтримує тип Class B+ з чутливістю -28dB, що дає впевнений прийом на відстані 20 км.
Місце GPON в схемі рішення FTTH для домашніх користувачів:
Центральний вузол PON може мати мережеві інтерфейси ATM, SDH (STM-1), Gigabit Ethernet для підключення до магістральних мереж. Абонентський вузол може надавати сервісні інтерфейси 10/100Base-TX, FXS (2, 4, 8 і 16 портів для підключення аналогових ТА), E1, цифрове відео, ATM (E3, DS3, STM-1c). Більш детально з окремими пристроями, використовуваними в технології, можна ознайомитись в каталозі GPON.
Короткий порівняльний аналіз технологій
Основні переваги технології PON
 • Економія волокон. До 128 абонентів на одне волокно, протяжність мережі до 60 км
 • Ефективне використання смуги пропускання оптичного волокна
 • Швидкість до 2,488 Гбіт/с по низхідному потоку і 1,244 Гбіт/с по висхідному потоку
 • Надійність. У проміжних вузлах дерева знаходяться тільки пасивні оптичні розгалужувачі, які не потребують обслуговування.
 • Масштабованість. Деревоподібна структура мережі доступу дає можливість підключати нових абонентів самим економічним способом.
 • Можливість резервування як всіх, так і окремих абонентів
 • Гнучкість. Використання ATM як транспорту дозволяє надавати абонентам саме той рівень сервісу, який їм потрібен.
 • Дані мережею передаються у вигляді осередків ATM
 • Можливий симетричний і асиметричний режими роботи
Впровадження GPON
Технологія GPON вже сьогодні займає лідируюче місце на ринку широкосмугового доступу, а перспективи технології PON ще більш вражаючі:
В 2011 році компанія ВАТ МГТС почала модернізацію мережі зв'язку м. Москви в частині заміни застарілої мідної інфраструктури мережі, яка використовується МГТС вже майже 130 років, на якісну оптичну мережу GigabitPON.
Основні переваги нової для Москви технології GigabitPON - це швидкість доступу до ресурсів мережі Інтернет - до 200 Мбіт/с, цифрова якість телефонного зв'язку, можливість збереження номера при переїзді в межах м. Москви і легкість підключення/перемикання. Крім того, GigabitPON - необмежений потенціал для впровадження та розвитку нових послуг (відеоспостереження і телеметрія, охоронно-пожежна сигналізація, IP TV та ін.)
В даний час перемикання з міді на оптичну мережу МГТС виконує безкоштовно.
Щоб побачити, у що «виливається» нова технологія кінцевому користувачеві, наводжу цитату з безлімітних тарифних планів GPON для населення м. Омська (Росія):
На сьогодні існує безліч інших прикладів успішної побудови масштабних комерційних проектів на базі GPON. Це дозволяє оцінити потенціал нової технології, яка швидко стає справжнім «мейнстрімом» в галузі.
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting