8 відкриттів, яким немає пояснень
User Rating: / 18
PoorBest 
There are no translations available.

Відкриття, які не можна пояснитиСучасна людина пишається досягненнями цивілізації і своєю приналежністю до неї. Проте деякі знання наших далеких предків досі ставлять у глухий кут вчених усього світу.
1. Калькулятор, якому більше 2000 років
Дивний механізм (The Antikythera Mechanism) виявили вчені на судні, яке в незапам'ятні часи затонуло неподалік від Антектітера (острови в Греції). Корабель пролежав на морському дні більше 2 тисячоліть. Механізм приводиться в рух бронзовими шестернями і складається з деталей, аналогів яким не містить ні один пристрій тих років.
Ученим так і не вдалося зрозуміти, яке його призначення. За допомогою рентгена вдалося встановити, що в механізмі знаходиться 82 явних і прихованих фрагмента. На вигляд він схожий на гібрид астролябії і калькулятора. Але хто, де і навіщо його сконструював, залишається загадкою.
2. Водопровід, ровесник людства
Три загадкових трикутних отвори на вершині гори в одній з найвіддаленіших провінцій Китаю, давно не дають спокійно спати багатьом вченим. По-перше, археологи встановили, що в цій місцевості навряд чи колись жили люди. По-друге, в отворах прокладено безліч іржавих вже тепер труб, походження яких невідоме. Деякі тягнуться до середини гори, деякі - до найближчого солоного озера. По-друге, вік труб відноситься до часу, коли людство ще не освоїло вогонь, тому ні про який метал мова йти не може. По-третє, труби не забиті сміттям, що свідчить про те, що їх використовували за призначенням, хоча яке воно - відповісти неможливо.
3. Вулканічні кулі Коста-Ріки
У будь-якому з місць цієї маленької країни можна наткнутися на незвичайні камені, які мають ідеально сферичну форму.
Розмір цих сфер найрізноманітніший: діаметр коливається від декількох сантиметрів до 2,5 метрів, а вага - від пари грамів до декількох тонн. Якому велетню знадобилося обточувати камені, а потім розкидати куди попало, так і не зрозуміло. Єдине, що встановили вчені, так це те, що кулі вирізані з вулканічних порід.
4. Акумулятор з Стародавньої Месопотамії
На території сучасного Іраку, який розташований на місці Стародавній Месопотамії, знайдені батареї, вік яких зашкалює за 2 тисячі років. Коли їх знайшли, то археологи вирішили, що знайшли звичайні судини з глини, в яких стародавні поселенці зберігали продукти. Але потім виявилося, що в кожній посудині знаходиться стрижень з міді. Можливо, раніше в судинах містилася якась рідина, за допомогою якої мідь могла дати електричний заряд. Якщо таке припущення вірне, то можна вважати, що вчені знайшли перший в історії людства акумулятор. Але це все одно не пояснює, навіщо і кому вони знадобилися? Хоча, можливо, вони застосовувалися під час різних релігійних обрядів або робіт над отриманням золота. Якщо це дійсно так, то як сталося, що технологія загубилася й батарея зникла з лиця землі на 1,800 років?
5. Звуки під товщею води
Співробітниками Національного агентства, яке вивчає океанічні і атмосферні явища США, вдалося записати в океані звук, походження якого поки невідоме. Його гучність була така, що його «запеленгували» мікрофони, між якими пролягли 3000 миль водної гладі.
За хвильовим характеристикам звуку ученим вдалося визначити, що його джерелом є жива істота. Однак жодна відома науці тварина не здатна видати настільки потужну кількість децибел.
6. Індійські літаки
Вік фігурок, що нагадують літаки, становить не менше півтори тисячі років. Що послужило зразком для їх створення - не знає ніхто.
Через наявність криль, вони були віднесені каталогами в категорію зооморфних, тобто зроблених на зразок тварин. І саме незрозумілими метеликами або птахами їх вважали численні гості музеїв. І тільки в минулому столітті, коли авіапромисловість почала набирати обертів, при уважному розгляді стало зрозуміло, що фігурки є літачками. Видно, без літаків їх просто не було з чим порівняти.
7. Скам'янілості зі «стажем»
На планеті періодично знаходять скам'янілості, походження яких не можуть зрозуміти ні історики, ні геологи. Наприклад, віддрукована у вапняку людська долоня, якою 110 мільйонів років. Приблизно стільки ж років людському пальцю, який знайшли в канадській Арктиці. А виявлений в Юті скам'янілий слід ноги, на якій взута сандаля, був залишений, за різними оцінками, 300-600 мільйонів років тому.
8. Бермудський трикутник продовжує дивувати
Щось, що нагадує піраміду на океанському дні, було зафіксовано ехолотами рибальського судна ще в 1977 році. Справа відбувалася в районі Бермудських островів. Незабаром американець Чарльз Берлиц організував в цей район дослідницьку експедицію. На 400-метровій глибині американці виявили піраміду. Висота споруди склала 150 метрів, в основі вона має 200 метрів, хоча її боки не симетричні.
Ця піраміда втричі перевищує піраміду Хеопса, хоча остання вважається найбільшою в Єгипті. Її межі нагадують скло або кришталь, а їх гладкості позаздрило б і дзеркало. Визначити походження матеріалу, з якого вона побудована - неможливо. Крім того, вона, на відміну від предметів, які довгий час знаходяться на глибині, не обросла водоростями. Її стіни - це цілісний моноліт і жоден корабельний гідролокатор або аналізатор не зміг розглянути на ній сліди швів, тріщин або розламів.
Пізніше владою США було заборонено оприлюднювати будь-яку інформацію про піраміду. Однак, зовсім недавно океанограф Верлаг Майер в цих же водах виявив ще дві схожі споруди. Спеціальна апаратура показала, що вони з тих самих матеріалів - скла або, в гіршому випадку, кераміки. Вони перевищують своїми розмірами першу з виявлених підводних пірамід і, звичайно, всі подібні споруди, що знаходяться на суші.
Але найдивнішим виявилося те, що їхній вік коливається в межах 500 років. Не варто, мабуть, і згадувати про те, що ні зараз, ні тим більше, 5 століть тому, земляни не володіли технологіями для їх будівництва ...
(Джерело RU: tainy.net)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting