Нова рідкокристалічна антена швидко і точно стежить за супутниками
User Rating: / 7
PoorBest 
There are no translations available.

Рідкокристалічна антена У сучасному інформаційному світі багато пересувних засобів, таких як автомобілі, судна і літаки повинні знаходитися в постійному контакті зі штучними супутниками на орбіті Землі.
Це дозволяє їм користуватися функціями системи GPS та інших навігаційних систем, використовувати Інтернет, приймати сигнали супутникового зв'язку і телебачення. Але, оскільки всі транспортні засоби перебувають в русі, змінюючи свою орієнтацію по відношенню до положення супутників, для стійкого зв'язку повинні використовуватися антени, діаграма спрямованості яких регулюється за допомогою електронних засобів. Механічне стеження громіздке і повільне, а використання фазованих антенних решіток є дорогим задоволенням. Досить простим і недорогим рішенням вищеописаної проблеми є антена із змінною діаграмою спрямованості на основі рідких кристалів, яка розроблена дослідниками Технічного університету Дармштадта (Technische Universitat Darmstadt) у Німеччині.
Поточний прототип жидкокристаллической антени, розроблений і виготовлений Онур Хамза Карабі (Onur Hamza Karabey), складається з чотирьох незалежних осередків рідких кристалів. Змінюючи керуючий потенціал, що прикладається окремо до кожної з комірок, можна вибірково виділити один сигнал з групи радіосигналів, які приходять з різних напрямків.
Оскільки антена не має рухомих частин і управляється тільки за допомогою електрики, вона може бути націлена на супутник дуже швидко, всього за кілька мілісекунд. Така швидкодія дозволить цій антені тримати в фокусі супутник, навіть якщо вона встановлена а борту боліда Формули-1, який рухається з великою швидкістю складною трасою.
Виробництво таких антен можна організувати за допомогою самого звичайного технологічного обладнання, що використовується для виробництва РК-панелей дисплеїв і телевізорів. Тому вартість навіть перших дослідних зразків не перевищуватиме 600-700 доларів. Товщина таких антен становить близько п'яти міліметрів. Це дозволить безперешкодно вбудовувати їх в дах автомобілів, а при застосуванні деяких технологічних хитрощів ці антени можна зробити прозорими, що дозволить їх використовувати ще ширше.
В даний час Карабі і його колеги працюють на створенням більш досконалого варіанту антени, яка буде складатися з матриці 16 на 16 осередків. Така антена буде мати більш високі радіочастотні характеристики і з її допомогою можна буде більш точно встановлювати напрямок діаграми антени.
(Джерело: tu-darmstadt.de)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting