Керівництво професіоналів SEO для Google Webmaster Tools
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 31 березня 2013, 21:15

Руководство по Google Webmaster Tools

Інструменти Google Webmaster повинні бути настільки ж важливі для професіоналів SEO, як і Google Analytics.
Google продовжує розвивати і підтримувати веб-майстрів, додаючи нові функції, в той же час, покращуючи Analytics. Лабораторії Webmaster Tools продовжують демонструвати нові функції, такі як статистика автора та структуровані дані. Однак, незважаючи, що ці нові розробки означають кращу оптимізацію веб-сайтів, деякі з класичних функцій Google WebmasterTools, як і раніше, допомагають оптимізаторам отримати чітке розуміння метрик і як їх поліпшити.
Перевірка Вашого сайту досить проста, тому що на вибір є декілька способів. Найпростішим є перевірка через Ваше доменне ім'я провайдера, з який Google у партнерстві. Є кілька головних постачальників імен у всьому світі, і більшість перевірок готові через кілька кроків у спливаючих вікнах. Інші альтернативи включають завантаження коду HTML в кореневу папку, додавання мета-тега на головну сторінку сайту (який надає Google), або перевірка через свій акаунт на Google Analytics, якщо на сайті вже встановлена аналітика.
Після того, як сайт перевірений, необхідно від кількох годин до кількох днів для Google, щоб зібрати інформацію і відобразити дані на панелі інструментів і в звітах.
Посилання на Ваш сайт
Звіт про посилання на Ваш сайт знаходиться в розділі трафіку (Traffic) в меню навігації ліворуч. Даний звіт демонструє загальну кількість посилань на Ваш сайт, а також оглядовий звіт про те, хто посилається найбільше, на які сторінки найбільше посилаються, і які дані в посиланні (також відомі як якірний текст).
Крім того, розділ внутрішнів посилань (Internal Links) показує сторінки, на які найбільше посилаються внутрішньо в межах Вашого сайту. Для більшості бізнесових веб-сайтів це можуть бути сторінки продукту або послуг, але важливо повертатися до нього регулярно, бо це може підказати, на які внутрішні сторінки в межах самого сайту треба посилатися частіше (для кращої навігації і трафіку до всіх внутрішніх сторінок).
Ці звіти можна завантажити як файл у форматі CSV або Google Doc для подальшого аналізу. Дана метрика повинна регулярно переглядатися, тому що вона показує, який зміст найчастіше відвідуваний, а також загальні фрази і слова якірного тексту, який інші використовують при посиланні на сайт.
Пошук ключових слів
Іншим розділом сайту, який відображає слова і фрази, які використовують люди, щоб дістатися до Вашого сайту, є розділ пошукових запитів, який також знаходиться під вкладкою Traffic в лівому меню навігації. Показники, які тут відображає Webmaster Tools, більш конкретні, ніж звіти верхнього рівня, які надає Google Analytics, і включають в себе кількість кліків, CTR, порівняння останніх 30 днів з попередніми 30 днями і середні позиції в пошуку.
Поиск ключевых слов
Користувачі можуть вибрати діапазон даних для відображення у звіті, який також можна завантажити. Гнучкий діапазон даних буде корисним при запуску кампанії або просуванні конкретної події, допомагаючи відстежити органічний пошуковий трафік. Клацання на ключові слова надає подальшу деталізацію інформації -показ певної позиції в результатах пошуку за користувачами (а не середньої, яка знаходиться у звіті верхнього рівня). Це залежить від історії минулих пошуків користувача, а також загальних фраз, за якими вони шукали.
Google Webmaster Tools
Оптимізація
Існує розділ комплексної оптимізації в лівій навігації Google Webmaster Tools, який надає масу інформації для оптимізаторів. Коли сайт спочатку перевіряють, його карта повинна бути представлена через розділ Sitemaps. Хоча в більшості випадків SEO-павуки знайдуть все автоматично, введення карти сайту на початку може допомогти прискорити процес.
Розділ Видалити URL-адресу (Remove URLs) дозволяє видалити з індексу Google ті сторінки сайту, які більше не в Інтернеті чи не повинні бути проіндексовані. Вказані сторінки будуть видалені з індексу протягом, як мінімум, 90 днів. Також існує доступний інструмент повторного включення для контенту, який був видалений за запитом веб-майстрів.
Оптимизация
Розділ Оптимізація (Optimization) містить також вкладку HTML-поліпшення, на якій відображаються безліч загальних помилок, таких, як дублікати мета-тега опису або про відсутні теги заголовків, що можна легко виправити. Виправлення цих сторінок допоможе швидше і більш ефективно отримати індексування для користувачів Google.
Вкладка Content Keywords надає більш детальну інформацію про ключові слова, які найчастіше використовуються для відображення результатів пошуку з посиланнями на Ваш сайт.
Структуровані дані
Ця вкладка в розділі Оптимізація є відносно новою і зосереджена на виявленні структурованих даних, які знаходяться в межах одного сайту. Вони можуть включати розмітку schema.org і microformats.org. При натисканні на них, відкривається звіт для кожного типу даних, що показує, на яких сторінках була знайдена розмітка, а також дати, коли вона були виявлена останнього разу.
Структурированные данные
Для оптимізаторів, які додали схему розмітки на веб-сайт, це хороший розділ для моніторингу, щоб переконатися, що вона визначається правильно.
Статистика автора
Нарешті, розділ Статистика автора під Labs в навігаційному меню ліворуч - це нова функція, якою займається Google Authorship. У звіті показано, які сторінки з'являються в результатах пошуку, що зв'язані з конкретним автором, створеним з Authorship через Google+. Звіт показує, скільки разів посилання з'явилося в результатах пошуку (ака враження), фактичні кліки, CTR і середні позиції.
Клік на сторінках не надасть користувачам більш конкретний звіт за цим посиланням, а швидше просто відкриє користувачу в новому вікні актуальну сторінку .
В майбутньому Google Webmaster Tools (як і Google Analytics) продовжить надавати ще більше показників і можливостей для оптимізаторів, чого вони з нетерпінням чекають. Більш конкретні дані, які можуть бути зіставлені між собою (наприклад, ті, хто зробив зв'язок з авторством отримують більше трафіку, ніж ті, які цього не зробили?), безсумнівно, будуть корисними для оптимізаторів, а також заплановані звіти, які можуть бути відправлені електронною поштою у форматі CSV або PDF. Інструменти вебмастера повинні контролювати регулярно (як і Bing Webmaster Tools), щоб бути впевненим, що Ваш сайт правильно оптимізований для пошукового трафіку.
(Джерело EN: searchenginejournal.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting