ТОП-7 семантичних пошукових систем як альтернатива пошуку на Google
Рейтинг статті: / 6
НайгіршеНайкраще 

В статті не заперечується сила і популярність пошукової системи Google і немає порівнянняі з іншими аналогічними пошуковими системами, такими як Bing, де перевага в результатах ґрунтується на рейтингу сторінки та алгоритмах. Але є й інші способи пошуку в Інтернеті з використанням так званих семантичних пошукових систем.
Використання семантичної пошукової системи дозволяє забезпечити більш релевантні результати, що базуються на здатності зрозуміти визначення слова чи терміна, який Ви шукали, а не на цифрах. Семантичний пошуковик здатний зрозуміти контекст, в якому використовуються слова, в результаті чого отримуємо розумні та відповідні результати.
Нижче приводиться список із 7 пошукових систем, щоб Ви змогли стартувати в світі семантичного пошуку.
Результати пошуку на Kngine діляться на власне результати пошуку в Інтернеті і відображення результатів. Вони починаються з інформації про пошук термінів, відомих як "Концепції" (Concepts). Наприклад, пошуку для iPhone 3GS будуть передувати специфікації пристрою. Пошуку фільму буде передувати інформація про фільм, посилання на трейлери, рецензії та відгуки. Пошуку міста буде передувати інформація про місто, про місцеві визначні пам'ятки, події, погоду і готелі.
Kngine на даний час містить понад 8 мільйонів концепцій.
 
Ви можете швидко поділитися результатами з Kngine на Twitter, Facebook, Digg і Delicious, і Kngine можна встановити як пошукову систему за умовчуванням, якщо Ви використовуєте Firefox, Google Chrome або Internet Explorer.
Результати пошуку на Hakia діляться на веб-новини, блоги, Twitter, зображення і відео та можуть бути повторно перевпорядковані за релевантністю або датою. Залежно від пошуку, в результати можуть додаватися уривки з Вікіпедії. Результати також мають позначки як "Достовірні" (Credible), як такі, що отримані з надійних джерел.
Кожне посилання супроводжується додатково текстом, даючи Вам уявлення про те, що Ви знайдете в результатах пошуку. Hakia дозволяє додати до списку пошукових систем пошуковики, які є в панелі швидкого пошуку браузера.
Kosmix має стартову сторінку, на якій більш детально, ніж у більшості інших семантичних пошуковиків, перерахований популярний вміст, розміщений на першій сторінці від Yahoo Buzz, Digg, YouTube, Fark, Flickr, а також багатьох інших джерел, що робить його гібридних агрегатором і пошуковою системою з результатами, отриманими через Google і Bing.
Незважаючи на це, як і раніше, Kosmix розглядається як семантична пошукова система, оскільки вона використовує семантику в спробі передачі даних від усієї мережі, забезпечуючи релевантні результати пошуку.
Коли мова заходить про власне результати пошуку, то вони діляться на відео, веб, новини та блоги, фото, форуми, Twitter, Amazon і Facebook. У випадку деяких результатів, таких як пошук iPhone 3GS, Ви також знайдете посібники Fix-It і How-To.
Kosmix є одним з небагатьох семантичних пошуковиків, який містить контент спонсорів, але це невелика плата за цінну інформацію, яку Ви можете знайти відразу в одному місці.
DuckDuckGo - це багатофункціональна семантична пошукова система, яка дає Вам безліч причин залишити Google позаду. Пошуки діляться на класичний пошук, пошук інформації, торговельні та власні відгалуження від Google "Мені пощастить…".
Якщо Ви шукаєте термін, який має більше, ніж одне значення, то Вам надається можливість вибрати те, що Ви дійсно шукаєте, за його значенням в результатах. Наприклад, при пошуку за терміном Apple результат дасть Вам довгий список можливих значень - у тому числі фрукти, комп'ютерну компанію, банк і багато іншого.
Ви також можете встановити DuckDuckGo як пошукову систему за умовчанням і все ще отримувати результати від інших пошукових систем, не залишаючи їх сторінки з використанням функції !bang. Ви можете шукати через будь-які відомі пошуковики, такі як Google, YouTube, Amazon і eBay, передуючи терміни пошуку з "!youtube " або "!google" і так далі - і Вам автоматично будуть доставлені списки результатів пошуку в цих сервісах. Функція також працює з ключовими словами, наприклад, про погоду, зображення і тексти.
Повний список ключових слів !bang можна знайти тут.
DuckDuckGo має функцію "Zero-click info" коли, як з Kngine, інформація про теми пошуку передує результатам пошуку.
Інші функції DuckDuckGo включають категорії сторінок, поєднання клавіш, налаштування і Ви зможете проволити розрахунки, перетворення з WolframAlpha, отримати коди кольорів і багато іншого.
Evri, як і Kosmix, має багату інформацією цільову сторінку з найпопулярнішими новинами з Інтернету, які можна провернути за рахунок використання навігації у верхній частині сторінки.
Результати пошуку можуть бути відфільтровані у статтях, котирування, зображеннях і Tweets, а також можуть бути розподілені на Facebook, Twitter і MySpace. Ви можете поділитися всією сторінкою результатів пошуку, або одним конкретним пунктом зі списку.
Оформлення облікового запису надає Вам додаткові переваги при отриманні потоків специфічної інформації для конкретних результатів. Однак, не всі результати пошуку можна простежити. Так, хоча пошук за словом "Barack Obama" може призвести до потоку, який можна відстежити, то пошук за словом " Obama " сам по собі не дасть користувачам таку ж функцію.
Додаткові відомості по кожному пошуку також відображаються на сторінці, але знову ж таки, обмежені певними результатами. На прикладі Barack Obama, додаткова інформація містить посилання на інших світових лідерів, витяги з Вікіпедії, а також результати продуктів з Amazon.
Якщо Ви не хочете реєструвати новий обліковий запис, Ви зможете підключити Ваші записи на Google, Twitter, Yahoo, Facebook, Windows Live або Blogge для того, щоб оформити доступ.
Подібно до DuckDuckGo, EVRI надає власні значення результатів у бічній панелі, надаючи Вам можливість вибрати більш конкретний і відповідний пошуковому терміну результат.
EVRI має панель інструментів, яка підтримує Firefox і Internet Explorer, дозволяє легко шукати і спільно використовувати дані. Також надається користувачам безкоштовний додаток iPhone app [ITunes посилання], який ділиться на три основні вкладки - останні популярні новини, вкладка пошуку і зібрані пункти. Пошук будь-яких термінів приведе до можливості перегляду в результатах останніх новин, зображень, сторінки профілю та супутніх товарів.
Слід зазначити, що, якщо Ви хочете використовувати надалі функції для програм iPhone, то Вам доведеться створити новий обліковий запис EVRI, тому що підключення до одного з існуючих облікових записів не досить.
EVRI нещодавно вступив в змагання з Twine, так що буде цікаво побачити, як ці два сервіси візьмуть участь у спробі забезпечити більш релевантні результати.
Microsoft придбала-пошукову систему Powerset, робота якої присв’ячена лише одному - і робить це дуже добре. Всі результати пошуку через Powerset приходять з Вікіпедії, що робить пошуковик ідеальним способом пошуку з використанням семантики.
Пошукові запити можуть бути сформульовані у вигляді питаннь, на які буде дана відповідь або простими словами, або результати будуть зібрані з усіх відповідних сторінках Вікіпедії.
Truevert представляє собою цікавий поворот як перспективної семантичної пошукової системи, що позиціонує себе як "зелена пошукова система".
Всі результати фільтруються і організувуються з однієї конкретної точки зору – беручи до уваги тему екологічної обізнаності. Результат пошук за будь-яким терміном буде поставлений в контексті екологічних проблем, так, наприклад, при пошуку "м'ясо"- перша сторінка результатів пошуку складається з інформації про зв'язок м'яса зі зміною клімату, органічних параметрів, а також про стабільне харчування.
Стартова сторінка Truevert надає можливості перегляду останніх новин з популярних екологічних сайтів та блогів.
Якщо Ви зацікавлені у семантичних пошукових системах, Ви також повинні поглянути на статті Стефана про Juice , розширення для Firefox, результати яких також грунтується виключно на семантиці.
Випробуйте семантичні пошукові системи в якості альтернативи Google та зробіть власні висновки.
Англомовне джерело: makeuseof.com
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting