Arduino – це просто, але не занадто просто
Рейтинг статті: / 13
НайгіршеНайкраще 
Arduino проектКоманда розробників Arduino визначає його так:
 • Arduino є платформою прототипування електроніки з відкритим вихідним кодом, заснована на гнучких, легких у використанні апаратних засобах і програмному забезпеченні. Він призначений для художників, дизайнерів, любителів і всіх, хто зацікавлений у створенні інтерактивних об'єктів або середовищ.
 • Arduino може відчути навколишнє середовище отримуючи вхідні дані від різних датчиків і може вплинути на своє оточення, контролюючи лампи, двигуни та інші приводи. Мікроконтролер на платі програмується з використанням мов програмування Arduino (на підключення) і розвитку навколишнього середовища Arduino (на основі обробки). Arduino-проекти можуть бути автономними або спілкуватися з програмним забезпеченням, яке працює на комп'ютері.
 • Плати можуть бути побудовані самостійно або куплені попередньо зібраними; програмне забезпечення можна завантажити безкоштовно. Апаратні еталонні конструкції (CAD-файли) доступні під відкритою ліцензією і Ви можете адаптувати їх для власних потреб.
Arduino проект-1
Arduino побудований навколо ідеї, що студенти будуть використовувати це "як робити" таким чином: є отримані дані з датчиків, є трохи коду, треба зробити що-небудь з цим. Може бути, вони навіть не писатимуть код, а вирізатимуть і вставлятимуть його, щоб почати. Це гарячий клей, а не точність зварювання.
Arduino проект-2
Чому Arduino?
Але, давайте трохи конкретніше, чому віддають перевагу Arduino...
 • IDE працює на Mac, Linux і Win і це повністю відкритий вихідний код. IDE заснований на сильній і добре підтримуваній серверній частині, відкритих джерела gcc набору інструментів і загорнутий в Java, тому легко портується, а помилки можуть бути знайдені і виправлені.
 • Драйвери працюють на комп'ютерах з Mac, Linux, і Windows. Знову ж , як IDE , драйвери використовувати робочі дошки на Mac, Win, Linux і драйвери FTDI "просто працюють"
 • Бібліотеки: прості речі - легкі для виконання, важкі речі - легкі для виконання. Є тонни об'єктно-обгорнутих бібліотек, які роблять складні речі, наприклад, запис SD-карт, підтримка LCD-екранів, аналіз GPS. І також є бібліотеки, які роблять прості речі, типу, перемикання пінів чи брязкіт кнопок.
 • Легковаговик, працює на залізі. Код виконується безпосередньо на голому залізі, з добре перевіреним і зрозумілим компілятором. Він не інтерпретується як .NET або BASIC. Він швидкий, малий, легкий, і Ви можете використовувати HEX-файл для програмування свіжих чіпів оптом.
 • Датчики. Arduino дійсно злетів, оскільки він має аналого-цифровий вхід, іншими словами, Ви можете взяти дані датчиків, наприклад, освітленість, температуру, звук, отримані за допомогою будь-яких інший недорогих датчиків, що зробити в Arduino легко. Він також має готові до використання SPI та I2C для цифрових датчиків, покриваючи 99% ринку датчиків.
 • Просто, але не так вже просто. Багато плат для розробки історично надзвичайно складні з великою кількістю доданих таких частин, як LCD- дисплеї, кнопки, світлодіоди, 7-сегментні індикатори, і т.д., щоб показувати все, що можна на ній зробити. Arduino має мінімум. Хочете дізнатися більше? Отримайте шілд. Існують сотні шілдів Arduino, від ЖК до Wi-Fi, але додає користувач. Шілди легко додають більшу функціональність, а для бізнесу інших - стимул, щоб зробити їх.
Arduino проект-3
 • Зроблено не для чіпів. Плата не розроблялася під певні чіпи. Чому це так важливо? Виробники чіпів часто хочуть показати, як їх продукт відрізняється, тому вони додають дивні речі, щоб диференціювати себе. В Arduino підкреслюється спільність між мікроконтролерами, а не відмінності . Це означає, що Arduino є ідеальною платформою для новачків, і що Ви можете зробити з Arduino - те можете зробити з будь-яким іншим мікроконтролером.
 • Низька вартість. Ви можете отримати Arduino за $30, і, ймовірно, побачите незабаром Arduino за $20. Багато плат для розробників починаються від $50 і можуть легко дістатися до $100+, хоча в даний час ми бачимо, як компанії з виробництва чіпів починають розуміти, що їм варто мати більш прагматичну стратегію ціноутворення.
 • Відкритий код. Хоча приємно, що Arduino має відкритий вихідний код, і для комерційного використання допускається, якщо Ви зробите клон, це не найголовніша причина. Якщо Ви хочете нову функцію, то можете затратити час і отримати її. Коли тисячі людей мають невелику частку в чомусь, або право власності, то вони більше про це дбають.
Один з членів команди Arduino вчить дизайнерів і художників: щодня платформа будується і вдосконалюється крокуючи за навчанням, спираючись на уроки та обмін кодом.
Серед останніх розробок, Arduino Mega 2560 - мікроконтролерна плата на базі ATmega2560. Він має 54 виводи цифрового введення/виведення (15 з яких можуть використовуватися як виходи ШІМ), 16 аналогових входів, 4 універсальні апаратні послідовні порти (УАПП), частота тактування 16 МГц:
Arduino проект-4
А мікроконтролер плата Arduino Due використовує не AVR-мікроконтролер, а SAM3X8E Atmel ARM Cortex-M3. Це перша плата Arduino на основі 32-розрядного процесорного ядра ARM. Він має 54 виводи цифрового введення/виведення (12 з яких можуть використовуватися як виходи ШІМ), 12 аналогових входів, 4 УАПП, частота тактування 84 МГц, можливість приєднання USB OTG, 2 ЦАП, 2 TWI, роз’єми SPI і JTAG, кнопки скидання і стирання.
Arduino проект-5
Arduino vs Raspberry Pi
Arduino і Raspberry Pi можливо виглядають дуже схоже - дві милі маленькі плати з деякими чіпами та контакти на них - але вони насправді дуже різні пристрої. Arduino насправді є мікроконтролером, а не міні-комп'ютером. Мікроконтролер є лише невеликою частиною того, що робить комп'ютер, надаючи певну функціональність Raspberry Pi.
Arduino, в основному, використовує 8-бітний мікроконтролер ATmega, в той час як Raspberry Pi заснований на 32-розрядному процесорі ARM.
Arduino-vs-Raspberry-Pi
Raspberry Pi з самого початку був розроблений для допомоги в навчанні з інформатики і може бути використаний з великою кількістю мов, щоб дізнатися про всі основи, від простих сценаріїв до мережі та програмування графіки. Arduino більш обмежений в плані підтримуваних мов і додатків, він забезпечує просте введення у вбудовані системи і розширення «голого заліза».
Вибір, яку плату взяти, залежить від типу проекту, який робите, і Вашого досвіду програмування. Якщо у Вас немає досвіду програмування або в електроніці, то з Arduino Ви матимете більш круту криву навчання. Якщо у Вас є досвід програмування (будь то HTML, C/C++ або навіть BASIC), то у Вас не повинно бути жодної проблеми, щоб швидко стартувати з Arduino.
 • Для новачка ми рекомендуємо Arduino. Він має найбільше співтовариство користувачів, багато підручників і прикладів проектів та найпростіша взаємодія з зовнішнім обладнанням.
 • Для апаратного проекту на сьогодні ми рекомендуємо Arduino, як кращий вибір. Аналогові входи і виходи ШІМ додали цілий спектр сумісності. Плюс велика кількість портів введення/виведення, які дозволяють підключати декілька датчиків зворотного зв'язку і компонентів.
 • Для реалізації програмного забезпечення проекту рекомендуємо вибрати Raspberry Pi. Можливості аудіо, відео та Інтернету роблять його переможцем у цьому аспекті. Немає необхідності для підключення зовнішніх компонентів і тому немає ніякої реальної необхідності вивчати електроніку.
 • Для додатків мінімального розміру ми рекомендуємо Arduino. Обидва пристрої близькі за розмірами, хоча карта пам'яті SD трохи в стирчить Raspberry Pi. Arduino використовує дуже маленькі, недорогі, вбудовані системи на чіпі мікропроцесора від компанії Atmel.
 • Для додатків, які підключаються до мережі Інтернет, ми рекомендуємо Raspberry Pi. Цей пристрій є реальним Linux-комп'ютером. Включає в себе Ethernet- інтерфейс і USB, до якого можете підключити бездротові модулі, які дозволять отримати Інтернет без проводів. Arduino підтримує плагіни периферійних пристроїв, які називаються шілдами, в тому числі, для можливості підключення до Ethernet, але функція доступу до мережі досить обмежена.
 • Для інтерфейсних додатків для зовнішніх датчиків ми рекомендуємо Arduino. Будь-яка з плат Arduino робить простим взаємодію з зовнішніми датчиками. Існують різні версії плат, які працюють при різних напругах (3,3 або 5В), щоб зробити простішим підключення до зовнішніх пристроїв. Arduino має аналого-цифровий перетворювач, що дозволяє легко підключити компоненти, в яких різні вихідні напруги. Важливо відзначити, що багато невеликих датчиків мають цифрові інтерфейси, які називаються I2C або SPI. Обидві плати підтримують такі типи пристроїв і можуть спілкуватися з ними досить легко.
 • Для застосування з автономним живленням ми рекомендуємо Arduino. Arduino використовує меншу потужність живлення. Arduino також має ту перевагу, що може працювати з широким діапазоном вхідних напруг. Це дозволяє працювати з різними типами батарей і продовжувати працювати, коли батарея втрачає частину заряду.
 • Для додатків, що використовують графічний інтерфейс користувача, ми рекомендуємо Raspberry Pi. Raspberry Pi знаходиться дійсно в окремій категорії, оскільки має вихід HDMI. Це означає, що Ви можете підключити мишу і клавіатуру та підключити плату безпосередньо до телевізора. У цей момент Ви отримуєте повністю функціональний комп'ютер з призначеним для користувача графічним інтерфейсом. Це робить Raspberry Pi ідеальним для використання як недорогий пристрій веб-браузера для створення проектів, в яких можете мати дисплей для взаємодії з людьми.
Отже, Arduino являє собою гнучку платформу з великим можливість підключення до більшості чого-небудь. Це відмінна платформа, щоб вивчити першою і ідеально підходить для багатьох невеликих проектів. Raspberry Pi чудовий для проектів, які вимагають відображення або підключення до мережі. Він має неймовірне співвідношення ціна/продуктивність.
І на завершення, коротке відео про Arduino:
Навчальні матеріали та окремі проекти на Arduino:

Google+

 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting