Технологія зв'язку VoIP: конференції
Рейтинг статті: / 7
НайгіршеНайкраще 
VOIPСпілкування – невід’ємна умова існування суспільства та людства в цілому. Тому розвиток комунікації (обмін між декількома людьми або пристроями інформації) - завжди актуальна тема.
Найлегше сприймається візуальна і звукова інформація. Сьогодні можна поспілкуватися із людиною в будь-якій точці планети не виходячи із дому.
Щоденно все більше людей стають власниками мобільних телефонів, планшетів, комунікаторів у яких є доступ до всесвітньої павутини. Тому кількість провайдерів все зростає, а ціна на послуги зв’язку невпинно знижується.
Найбільш глобальною технологією медіа-зв’язку на даний момент є VoIP – канали та інструменти за допомогою яких можна швидко та зручно передати будь-який вид даних (відео кліп, фотографію, звуковий запис та ін.).
VOIP-1
Voice over Internet Protocol (VoIP) – це спеціальна система зв’язку, яка дозволяє спілкування в онлайн режимі: аналоговий сигнал з передавача першого абонента кодується в цифровий, через IP-мережу транслюється до приймача другого абонента, і вже там декодується.
Для рядового користувача IP-телефонії найбільш важливою характеристикою є якість звуку та відеозображення, що передається мережею. Якість - чисто суб’єктивна оцінка, бо такі параметри, як чистота звуку, тональність, розбірливість, наявність відлуння неможливо охарактеризувати програмно. Під час розмови онлайн на це все впливає як і сама IP-мережа, так і шлюз, який використовується:
  • ефективність використання смуги пропускання – використання кодеків стиснення інформації погіршують якість зв’язку;
  • часова затримка – шлюз кодує та декодує дані і на це треба певний час;
  • вихідний та вхідний рівень сигналу – відповідає за гучність дзвінка, при якому спілкування буде комфортним;
  • придушення відлуння, яке виникає внаслідок передачі мережею;
  • втрата пакетів даних та їх компенсація – існують механізми, які при невеликих втратах (до 10%) згладжують спотворення звуку так, що абонентам це навіть не помітно.
Для покращення даних параметрів існує маса протоколів з різноманітними кодеками. Найпопулярнішими є:
  • Session Initiation Protocol (SIP) — використовується для того, щоб встановити сеанс;
  • H.323 – стек різноманітних протоколів, які використовують компанії Avaya, Huawei, D-Link;
  • Inter-Asterisk eXchange protocol (IAX2) - через 4569 UDP-порт (сигналізація і медіатрафік);
  • Media Gateway Control Protocol (MGCP) — дозволяє управляти медіашлюзами;
  • Stream Control Transmission Protocol (SCTP) – за допомогою даного протоколу Ваш пакет даних в IP-мережі буде гарантовано доставлений.
Часто виникає потреба в зв’язку на певний період певній кількості людей, які не знайомі між собою (термінова конференція, обговорення якогось проекту, спільна гра через Інтернет). Для таких випадків не завжди зручно використовувати програмне забезпечення суто телефонних провайдерів, де зв’язок здебільшого платний. Існують наступні програми, за допомогою яких, один раз встановивши, можна швидко (адже в сучасному світі, час – це гроші) почати спілкування:
Skype – на сьогодні безперечний лідер на ринку IP-телефонії. Більше 650 мільйонів користувачів, 30% з яких використовують скайп в бізнес цілях. Дає змогу створювати конференцію до 25 людей в аудіо та до 10 людей у відео режимі. З істотних переваг – підтримка Windows, Windows Phone, Mac OS, Open webOS, Android, PSP, Maemo, Xbox 360, Symbian, Blackberry, iOS, Linux. Недолік – велике споживання трафіку та низька захищеність (з моменту викупу Skype компанією Microsoft).
Ventrilo – використовується, здебільшого, для сумісної гри. Використовує GSM Full Rate та Speex кодеки. Дуже маленький розмір самої програми, як для програми для конференції. Активується голосовий чат або «гарячою» клавішею, або голосом користувача. Недолік – безкоштовна при умові участі в конференції не більше восьми користувачів.
Mumble – програма, спеціально розроблена для «геймерів». Використовує мінімум серед всіх подібних програм ресурсів Вашого комп’ютера та трафіка для конференційних розмов. Найбільший плюс – можливість позиціонування звуку в іграх та здатність видозмінюватися в залежності від бажань користувача. Мінус – рядовий користувач витрачає більше часу для налаштування «під себе». Але ж і більшість аналогічних програм не мають такої функції.
Avaya – власником є американська компанія Avaya Inc. Напрямок та спеціалізація діяльності – мережі для корпорацій будь-яких розмірів. Мінус стосовно безкоштовності, а плюс – чи не найкращий варіант для бізнес-конференцій.
TeamSpeak – практично, «польова рація». Необмежена кількість абонентів, що спілкуються одночасно. Можливість зручного використання на мобільних телефонах та підтримка передачі файлів.
RaidCall – найкраще рішення для колективних розмов (до 100 000 людей в одному каналі). Дуже висока якість звука, зручність в користуванні та управління. Легкий в обміні відео-файлів. Можливість підключення відео з YouTube.
Останні дві вищевказані програми дозволяють створювати канали та підканали. Якщо людині необхідно швидко підключитися до конференції, їй необхідно знати лише ID групи та при необхідності, пароль до неї.
На мою думку, найшвидше і найзручніше користуватися програмою RaidCall. Достатньо всього-на-всього завантажити та встановити програмне забезпечення:
RaidCall-2
Далі, програма запропонує коротеньку реєстрацію, яка займе час лише на придумування свого логіна та пароля:
RaidCall-3
RaidCall-4
До речі, підтвердження з e-mail не потрібно, але задля безпеки варто ввести реальну адресу.
Реєстрація завершена і можна відразу приступати до розмов! Якщо Вам потрібно підключитися до конференції, необхідно лише ввести ID існуючої групи, який легко дізнатися у колег чи друзів по телефону, електронною поштою чи будь-яким іншим способом:
RaidCall-5
RaidCall відразу ж підключить вас до «Вітальні» та підкаже, як швидко зорієнтуватися. Потім можна перейди в потрібний підканал, якщо до нього вхід вільний. В іншому випадку, необхідно ввести пароль для доступу:
RaidCall-6
Хочете поділитися музикою, яку слухаєте? Легко!
RaidCall-7
Також можна показати учасникам групи відео напряму з youtube, youku, tudou, або ввімкнути пряму трансляцію з twitch.tv та justin.tv. Для цього робимо наступне: правою кнопкою викликаємо контекстне меню на назві каналу -> Налаштування каналу -> Оголошення і вже там вставляємо посилання на відео, замінивши в посиланні (напр. на youtube) http://www.youtube.com/watch?v= на http://www.youtube.com/v/.
Дану операцію можуть виконати тільки користувачі каналу з необхідними правами:
RaidCall-8
І це далеко не всі можливості RaidCall. Спілкуйтесь із задоволенням!
Автор Олександр Гаманенко, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting