Техогляд для браузера: вісім простих кроків
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 

Техосмотр браузера

Сучасний ПК немислимий без підключення до Інтернету, а значить, і без браузера, який відображає цей самий Інтернет у зручному для нас вигляді.
Тому сьогодні браузер - найголовніша програма персонального комп'ютера, не рахуючи операційну систему. Саме з браузером проводять більшу частину робочого часу навіть ті, кому належить спілкуватися з офісними пакетами або всілякими «1С».
Як всяке програмне забезпечення, що інтенсивно експлуатується, будь-який браузер з часом накопичує помилки, обривки не до кінця завантаженого коду, кеш давно застарілих сторінок і просто безліч різного сміття, в тому числі і шкідливого. Крім того, творці браузерів постійно вдосконалюють їх код, усуваючи недоліки і проломи в безпеці, а розробники плагінів регулярно випускають оновлені версії своїх розширень. Тому для стійкої, надійної і швидкої роботи будь-якого браузера йому потрібно регулярне «технічне обслуговування». Про кілька елементарних операцій з підтримання бездоганної працездатності браузера ми і поговоримо в цій статті.
1. Перевіряємо швидкість і безпеку
Зрозуміло, кожен з нас бажає користуватися не тільки самим зручним, а й самим швидким і безпечним браузером. Щоб переконатися в перевагах саме Вашого браузера і порівняти його з іншими, можна скористатися онлайновим сервісом Browserscope.
Browserscope
Browserscope - база даних про результати тестування різних браузерів, інформацію про яких завантажують самі користувачі. Головна перевага цього сервісу полягає в оцінці роботи браузерів на реальних комп'ютерах, а не в якихось «тепличних» умовах, що дає можливість порівняти дійсні можливості різних програм без їх безпосереднього тестування.
База Browserscope
Кожен браузер проходить через ряд тестів на швидкість і якість виведення інформації, а також на безпеку. За підсумками тестів присуджуються оцінки за шкалою від 1 до 100.
Можна вибрати як окремі тести, так і повний пакет бенчмарків - в останньому випадку тестування займе близько чотирьох хвилин. Після закінчення тестів Ви отримаєте таблицю з їх результатами у порівнянні з іншими недавно протестованими браузерами.
Цікаво, що ось вже протягом декількох місяців таблицю очолює Chrome 24, випереджаючи навіть більш пізні версії цього браузера.
2. Оптимізуємо використання пам'яті
Незважаючи на, здавалося б, досить просту функціональність, будь-який браузер готовий з апетитом спожити всю встановлену в системі оперативну пам'ять, особливо якщо Ви любите відкривати відразу кілька десятків вкладок і сторінок. Не секрет, що одним з найбільш ненажерливих в цьому відношенні браузерів вважається Mozilla Firefox, хоча насправді в тій чи іншій мірі в цьому можна дорікнути будь-якому з них.
Браузер, що зайняв занадто багато системної пам'яті, починає «гальмувати», «зависати» і, нарешті, «падати». Для боротьби з цим неподобством можна скористатися кількома засобами. Перш за все, потрібно дізнатися, скільки саме оперативної пам'яті вже встиг «відкусити» Ваш браузер. Для цього в Windows 7 або Vista потрібно натиснути кнопку «Пуск», ввести в рядок «Виконати» команду taskmgr і натиснути "Введення". У вікні натискаємо кнопку «Монітор ресурсів» і, наприклад, для браузера Firefox шукаємо рядок firefox.exe. У Windows XP викликати «Монітор ресурсів» ще простіше: тиснемо «чарівну» комбінацію Ctrl + Alt + Delete і вибираємо закладку "Процеси".
Монитор ресурсов
Тут можна просто «вбити» занадто ненажерливий процес, хоча існують й інші способи очищення пам'яті. Наприклад, для Firefox написана утиліта Memory Restart: в операційних системах сімейства Windows вона автоматично перезапускає браузер після того, як буде досягнуто заданий рівень використання оперативної пам'яті.
Memory Restart
Memory Restart2
У браузері Google Chrome використовується інший підхід. В адресному рядку потрібно набрати about: memory або chrome: memory, після чого перед Вами відкриється сторінка «About memory», на яку виводиться інформація не тільки про програмні процеси, а й про те, скільки оперативної пам'яті займає кожна конкретна вкладка і кожен запущений плагін або розширення. В результаті Ви отримуєте точне уявлення про те, який плагін краще відключити або яку вкладку варто закрити для звільнення оперативної пам'яті.
About memory
3. Вивчаємо дані Firefox Health Report
У браузері Mozilla Firefox починаючи з версії 20 з'явилося корисний діагностичний засіб під назвою Firefox Health Report (FHR), тобто «Звіт про працездатність Firefox», який анонімно збирає різноманітну інформацію про роботу браузера і відсилає її для аналізу розробникам.
Для перегляду відомостей Firefox Health Report необхідно ввести в адресному рядку about: healthreport.
Health Report
Health Report-1
У складі Firefox Health Report є найдокладніша довідка, в тому числі і російською мовою, завдяки якій можна дізнатися багато цікавого про те, як влаштований і як працює цей популярний браузер.
4. Переконуємося в підтримці HTML5
Все більше сайтів переходять на сучасну мову розмітки HTML5, яка підтримує всі новітні мультимедійні формати і дозволяє відмовитися від використання на веб-сторінках, наприклад, застарілою і «важкої» технології Adobe Flash. Всі останні версії браузерів здатні працювати з HTML5, проте далеко не всі з них роблять це ідеально.
Перевірити рівень підтримки HTML5 у Вашому браузері можна за допомогою онлайнового сервісу з тривіальним назвою HTML5 Test. Цей тест присуджує Вашому браузеру певне число балів з максимальних п'ятисот і дозволяє порівняти результати з даними інших браузерів.
HTML5 Test
Лідирує в HTML5 Test далеко не найпоширеніший браузер Maxthon 4.0, на другому місці - Chrome 27, на третьому - бета-версія Chrome Canary. Цікаво, що при цьому «штатні» для операційних систем Windows і Mac OS X браузери Internet Explorer 10 і Safari 6.0 значно відстають не тільки від лідерів, але навіть від попередніх версій «альтернативних» переглядачів, що навряд чи можна вважати великим досягненням їх розробників.
HTML5 Test-1
5. Перевіряємо працездатність Flash Player
Однак поки ще далеко не всі веб-сторінки перейшли на HTML5 і на багатьох сайтах досі використовується технологія Adobe Flash. Відповідні плагіни постійно оновлюються і вдосконалюються, тому якщо на якійсь сторінці не запускається відео або якийсь сайт «обрушує» або заморожує браузер, цілком можливо, що прийшла пора перевірити, чи не з'явилася чергова версія Flash Player.
Єдиний правильний спосіб встановлення та оновлення Flash Player - це зайти на сторінку його розробника, компанії Adobe.
Flash Player-1
Якщо Flash Player функціонує на Вашому комп'ютері правильно, то у верхній частині сторінки ви побачите червону кульку, що катається з боку в бік. Якщо ж замість нього перед вами порожнеча, то потрібна установка і оновлення плагіна. Для встановлення дотримуйтесь інструкцій на сторінці.
6. Переконуємося в безпеці плагінів
Хоча більша частина плагінів і розширень для браузерів поширюється через сайти розробників самих браузерів, існує можливість їх встановлення і з сайтів третіх сторін. Крім того, застарілі плагіни, в тому числі такі відомі, як Adobe Reader або Java, можуть мати уразливості, через які зловмисники здатні отримати доступ до Вашого комп'ютера. Іншими словами, навіть якщо у Вас сама остання версія браузера, але не найсвіжіші плагіни, Вашу машину нескладно зламати.
Щоб перевірити на актуальність Ваш браузер і всі розширення, можна скористатися безкоштовною утилітою Qualys BrowserCheck, існуючої у версіях для різних браузерів.
Qualys BrowserCheck
Qualys BrowserCheck-1
Для сканування досить натиснути єдину кнопку, після чого Ви отримаєте список плагінів, відомості про їх актуальності і пропозиції щодо усунення недоліків.
Qualys BrowserCheck-2
Qualys BrowserCheck-3
7. Перевіряємо актуальність Java
З попереднім пунктом безпосередньо пов'язана перевірка актуальності середовища Java, яке залишається одним з улюблених інструментів несанкціонованого проникнення на чужі комп'ютери. І хоча творець Java - компанія Oracle у версії 7 ліквідувала близько 50 (пятидесяти!) вразливостей, експерти рекомендують за замовчуванням відключати використання Java у Ваших браузерах і користуватися цим середовищем лише при необхідності на перевірених сайтах.
Актуальність версії Java відмінно перевіряється згаданим вище сервісом Qualys BrowserCheck, але можна скористатися і окремою утилітою Java Tester - версія Java буде відображатися в рожевому прямокутнику.
Java Tester
Java Tester-1
8. Очищаємо кеш браузера
Нарешті, одна з головних причин, із-за якої Ваш браузер може працювати некоректно, - це об'ємний кеш, в якому зберігаються численні елементи коли-небудь завантажених сторінок. Серед цих елементів можуть бути застарілі фрагменти коду, обривки не до кінця завантаженого коду (наприклад, через системний збій або «падіння» браузера), аудіо-та відеодані. Через великий об'єм і взаємну несумісність такі дані ускладнюють, уповільнюють, а іноді й роблять зовсім неможливою роботу браузера, тому періодична чистка кеша повинна стати для Вас звичайною процедурою технічного обслуговування інтернет-переглядача.
Для кожного браузера існує свій спосіб очищення кешу завантажених сторінок.
В Internet Explorer 9 заходимо в меню "Сервіс" і вибираємо "Властивості оглядача". У закладці «Загальні» вибираємо пункт «Історія перегляду" і натискаємо кнопку "Видалити". У вікні ставимо галочки навпроти типів даних, які необхідно стерти, і натискаємо кнопку "Видалити".
Очистка кеша IE
Очистка кеша IE10
У Firefox вибираємо меню "Налаштування", панель «Додаткові», натискаємо на кнопку «Мережа» і в пункті «кешуватися веб-вмісту» натискаємо кнопку «Очистити зараз". Тут же можна задати максимальний об'єм кеш-пам'яті.
Кеш Firefox
Щоб автоматично очищати кеш при закритті Firefox, потрібно зайти в панель "Конфіденційність", в розділі «Історія» вибрати пункт «Ваші налаштування історії» і поставити галочку на пункт "Очищати історію при закритті Firefox». Клацнувши на кнопці, що з'явилася праворуч, ставимо галочку у слова «Кеш».
Firefox
У Safari необхідно зайти в «Налаштування», вибрати вкладку "Конфіденційність" і пункт "Видалити всі дані веб-сайтів». Крім того, можна окремо вибрати сайти, інформацію яких Ви бажаєте видалити, а також очистити історію серфінгу.
Safari
У Google Chrome потрібно вибрати в меню «Інструменти» пункт «Очистити дані переглядача», після чого у вікні відзначити галочками той тип даних, які потрібно видалити.
Google Chrome
У Opera слід зайти в «Налаштування», вибрати «Розширені», у списку праворуч натиснути «Історія» та вибрати кнопку «Очистити дисковий кеш». Тут же можна встановити галочку «Очищати при виході» і задати обсяг виділеної кеш-пам'яті до 0 до 400 Мбайт.
Opera
(Джерело RU: computerra.ru)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting