SEO-аудит своїми руками
Оценка пользователей: / 3
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

SEO-аудит

На фотографії нижче - чеклист літака Cessna: у які положення потрібно встановити перемикачі перед запуском двигуна, допустимі польотні параметри і так далі.
SEO-аудит своими руками
Пілот не в перший раз бачить цей список. Вивчити - раз плюнути. Але мозок може перезаписувати інформацію, створюючи помилкові спогади, але при цьому при «запиті» дані будуть позначені як «вірні». А ось надруковане на папері не змінюється, тому йому можна довіряти на 100%. SEO - це не управління літаком із сотнею людей на борту. Втратити можна всього-кілька десятків тисяч (якщо, наприклад, почати просування із закритими від індексації в robots.txt сторінками). Але чи не простіше витратити 5-10 хвилин на перевірку і переконатися, що все зроблено правильно? ..
Сучасні алгоритми ранжирування пошукових систем враховують тисячі чинників, проте серед них можна виділити найважливіші. SEO-аудит дозволяє зрозуміти, чи готовий сайт до просування, чи відповідає він цим критеріям. Не всі розробники розуміють, що ресурс може нормально виглядати і працювати, але при цьому мати деякі критичні недоліки.
Всі перераховані нижче помилки типові, ми узагальнили їх з досвіду тисяч аудитів реальних проектів. З перевірками сайтів та рекомендаціями щодо доопрацювання Ви також можете ознайомитися в блозі.
1. Помилки в Title, Description, Keywords
 • Заголовки (Title) сторінок повинні бути унікальними - якщо вони будуть однаковими, що часто має місце, коли їх автоматично генерує CMS, пошукові системи можуть склеїти деякі з них, а склейка по суті виключає сторінки з видачі. Неунікальні, створені автоматично Title можуть мати такий вигляд: «домен - перший рядок контенту сторінки/вмісту метатега Keywords або Description». З точки зору просування сайту це неприйнятно: вміст тега Title не повинен дослівно повторюватися на різних сторінках. Пошукова система цілком може порахувати однаковими і склеїти сторінки з тайтлів «Мегаутюгнадом.ру - Продаж прасок за низькими цінами|праска, праску, утюжонок - Tefal FV5378» і «Мегаутюгнадом.ру - Продаж прасок за низькими цінами|праска, праску, утюжонок - Tefal FV5472».
 • До речі, це ж правило діє і для метатегів Keywords і Description.
 • Тайтли не повинні бути занадто довгими - максимально враховується 62 слова, але оскільки вага основного ключовика розмиється при такій довжині, краще робити їх помітно коротшим.
 • Починати тайтл необхідно з ключового словосполучення, за яким просувається сторінка.
 • Не використовуйте лапки.
 • Тайтл повинен бути зручним для читання, грамотним і чітко описувати зміст сторінки. Так, мало хто дивиться на заголовок вікна, а Description не виводиться браузером зовсім, але зміст цих тегів в більшості випадків формує сніпети (короткі описи сайтів) в пошуковій видачі. А привабливість і кликабельность сніпета - один з найважливіших параметрів в просуванні і, фактично, стартова точка конверсії.
2. Неунікальний контент
Вже неодноразово писали про важливість унікальності, повторюватися не будемо. Однак це одна з найпоширеніших помилок, що заважають виведенню в ТОП. Перевірте всі сторінки за допомогою, наприклад,  сервісу Copyscape.
3. Дублі
Багато систем управління контентом створюють відкриті для індексації дублі сторінок: версії для друку, з закритим слешем і без, з www і без, результати пошуку і так далі. Живі відвідувачі нічого не помітять, а от пошуковим роботам такий бардак не сподобається. Дублі потрібно підклеювати до основної сторінки за допомогою 301-редиректу, закривати від індексації в robots.txt, користуватися тегом canonical. Детальну інформацію про методики пошуку та усунення дублів можна знайти тут.
4. Відсутність оновлень
Сайт необхідно регулярно оновлювати - додавати нові статті, новини, товари. При цьому необхідно залишатися в межах розумного - якщо в один прекрасний день викласти кілька тисяч нових сторінок, можна потрапити під фільтр «Багато сторінок відразу».
5. Спам
Скрізь, де є можливість залишити коментар або повідомлення - будь то гостьова книга, форуми, сторінка відгуків - спамери спробують розмістити свої посилання та інше сміття. Від них потрібно захищатися (капча, премодерація), а якщо прорвуться - видаляти. Спам на сайті - важливий негативний сигнал для пошукових систем. Очистивши сторінки від слідів зловмисників, не вподобляйтеся їм самі: не спамте в контенті і тегах Description та Keywords повтореннями ключовиків, особливо тим, що не відноситься до тематики конкретної сторінки. Якщо розміщувати на сторінках занадто багато повторень ключового слова в спробі завоювати високі позиції, пошукова система це помітить і знизить позиції сайту при видачі. Співвідношення кількості ключових слів до загальної кількості слів на сторінці повинно бути в межах 5-7%.
6. Биті посилання
Скористайтеся інструментами вебмастрів «Яндекса» або Google, чи програмою типу Xenu's Link Sleuth для пошуку та усунення посилань, що ведуть на видалені або перейменовані сторінки.
7. Співвідношення загальної кількості сторінок і кількості проіндексованих сторінок
В ідеальному випадку фактична кількість сторінок на сайті повинен збігатися з кількістю сторінок в індексах пошуковиків (за вирахуванням свідомо заборонених до індексації).
 • В «Інструментах для веб-майстрів Google»: Стан - Статус індексування
Якщо сайт великий, сторінки будуть заходити в індекси поступово, проте якщо співвідношення все одно далеке від 1:1, потрібно шукати і усувати причину. Зазвичай це або зайві заборони в robots.txt, або дубльований контент, або помилки в налаштуваннях CMS. До речі, на цьому етапі можна перевірити, чи не потрапило в індекс те, чому там не місце.
8. Хотлінкінг
Посилання та плеєри роликів з великих відеохостингів для розміщення відеофайлів розміщувати можна, а от прямі лінки на зображення з інших сайтів - не рекомендується. Краще скопіювати картинки собі на сервер. Це піднімає питання запозичення графічного контенту: так, краще робити свої фотографії та ілюстрації, але якщо зображення не захищене авторськими правами (наприклад, якщо це фотографії товарів з сайту виробника), використовувати його можна.
9. Кириличні і некрасиві URL
 • URL повинні відповідати домену: якщо він пишеться латиницею, вони повинні теж бути записані латиницею (англійською або транслітом), якщо ж домен кириличний, адреси сторінок повинні бути кириличними. Винятки типу «Вікіпедії» поки що нехай залишаються винятками.
 • Необхідно позбавитися від URL типу /?=35wt4t і так далі.
 • Адреса сторінки повинна містити ключове словосполучення, за яким вона просувається. Оптимальний трансліт, тобто запис російських слів латиницею.
 • Розділяти слова в URL потрібно дефісами, а не нижнім підкреслюванням. Google сприймає «-» в якості знака поділу слів, а «_» - в якості знака з'єднання.
10. Крива верстка
 • Теги повинні бути закритими. По можливості потрібно перевіряти, як сторінки виглядають з точки зору пошукових роботів (у веб-інструментах є сервіси для цього).
 • Не більше одного заголовка H1 на сторінку (повинен містити ключове словосполучення, не можна використовувати посилання всередині тега). Слід підтримувати логічну структуру інших рівнів, використовувати теги заголовків тільки для розмітки контенту і ніяк інакше.
 • Для картинок потрібно заповнювати Alt і Title описами з ключовими словами.
 • HTML-код найкраще підтримувати валідним. Це гарантує безпроблемну індексацію і повноцінне відображення у всіх браузерах. Перевірити сторінки можна на сайті validator.w3.org/.
11. Повільне завантаження сторінок
Помилки в налаштуванні веб-сервера або CMS можуть коштувати Вам не тільки доброго ставлення відвідувачів, але і місця в пошуковій видачі: і «Яндекс», і Google дуже не люблять повільні сайти. Інформацію зі швидкості завантаження можна отримати в  Google Analytics.
12. Відсутня сторінка помилки 404
Необхідно налаштувати сайт так, щоб при запиті неіснуючої сторінки повертався код відповіді 404 (сторінка не знайдена) або 410 (сторінка видалена). Щоб не втрачати відвідувачів, сторінка 404 повинна бути зрозумілою: містити посилання (у першу чергу на головну сторінку), пояснювальний текст і логотип сайту.
Щоб дізнатися, як виглядає сторінка 404, потрібно в адресному рядку набрати URL неіснуючої сторінки на Вашому домені.
13. Файл robots.txt
Файл з вказівками для пошукових систем повинен дозволяти їм індексувати все необхідне і забороняти все зайве, а також містити шлях до карти сайту і вказівку на головне дзеркало сайту (c www або без).
14. Внутрішня перелінковка
За допомогою посилань усередині сайту можна перенести вагу (авторитетність) з менш важливих сторінок на більш важливі - наприклад, на головну. Це допомагає покращувати позиції сторінок-реципієнтів в результатах пошуку за відповідними їх контенту ключовими словами. Посилання не повинні ставати кільцевими, тобто сторінка-реципієнт не повинна посилатися назад на сторінку-донор або сторінку, яка передає вагу донору.
15. Заголовки Expires
Цей метатег підказує пошуковому роботу, коли очікується оновлення сторінки - щоб той міг правильно встановити період переіндексації (тобто коли знову стукатися та індексувати змінений контент). У коді завантаженої сторінки він виглядає ось так:. У заголовку Expires для головної сторінки потрібно зазначати термін не більше 5 днів від поточної дати, для розділу - не більше 2 тижнів, для сторінок товарів/статей - не більше 30 днів. Пошуковий робот не строго підпорядковується цим вказівкам, проте не треба давати йому привід збільшити період переіндексації. Параметри заголовків налаштовуються або за допомогою CMS, або в конфігурації веб-сервера.
16. Кодування, зазначене на сторінці і яке повертається сервером
Найбільш популярними стандартами є UTF-8 і Windows-1251. Якщо сайт використовує відразу кілька кодувань (документи в одній, а на веб-сервері вказана інша), в деяких браузерах або пошукових системах текст буде виглядати у вигляді набору незрозумілих символів. Кодування сайту вказується в спеціальному метатезі в коді сторінки:
16. Аффіліат-фільтр
Необхідно простежити, щоб зазначені на сайті контактні дані не збігалися з даними інших сайтів. Пошуковики можуть перешкоджати попаданню сайту в результати пошуку, якщо виявлять якусь сукупність ознак: співпадаючі телефони, e-mail, назви компанії, схожість доменних імен, назв компаній, логотипів, схожість дизайну або структури сайту, скопійовану або схожу інформацію на різних сайтах, однаковий каталог послуг або товарів, один прайс-лист, комбіновані дані з різних ресурсів (наприклад, вказана адреса з одного сайту, а телефон - з іншого); переадресація телефонного дзвінка з різних номерів на одну компанію (може бути виявлено при ручній перевірці).
17. Контактна інформація
Обов'язково вкажіть на сайті фактичну адресу, телефон та інші контактні дані. Крім звичайної згадки цих даних в контенті, шапці сайту і т.д., варто використовувати відповідну мікророзмітку, щоб передати їх пошуковикам безпосередньо.
Висновок
Принцип діжки Лібіха-Тімірязєва застосовний і до просуванню: якщо сайту чогось не вистачає, він підніметься у видачі настільки, наскільки дозволить цей обмежуючий фактор. Вкладати гроші в посилання або контент, якщо сайт набитий дублями = поливати капусту азотними добривами, якщо їй не вистачає фосфору. Якщо ж Ви не хочете возитися з перевіркою самостійно, замовте детальний аудит у фахівців
(Джерело RU: habrahabr.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting