15 чинників, які дратують відвідувачів вашого сайту
Оценка пользователей: / 2
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Негативні чинники сайтуОдин з принципів маркетингу - не дратувати відвідувача або клієнта. Так чому ж багато сайтів як і раніше повні елементів, на які знову і знову скаржиться чимало відвідувачів?
Негативне враження відвідувачів від Вашого сайту призводить до збільшення числа відмов, низьким показникам конверсії та просто створює погану репутацію сайту. Щоб уникнути втрати перспективних клієнтів з вини непрофесійного дизайнера, ознайомтеся з наступними 15 помилками в оформленні сайту, які так не подобаються відвідувачам. Задумайтеся, чи зумів Ваш сайт уникнути подібних недоліків.
1. Спливаючі рекламні вікна
Почнемо з самого очевидного. Спливаючі вікна надзвичайно дратують. Звичайно, використовуючи спливаючі вікна Ви, можливо, і змогли б отримати декілька нових передплатників Вашої електронної розсилки, але чи варто це втрати більшої частини трафіку через роздратованих користувачів, що залишають Ваш сайт? Зосередьтеся на перетворенні відвідувачів в постійних читачів за допомогою якісного контенту і переконливих закликів до дії, підкріплених реальними пропозиціями. Не дозволяйте спливаючим вікнам закривати від читача з таким трудом і ретельністю створений Вами контент.
2. Автоматичне відтворення мультимедійного контенту при завантаженні сторінки
Уявіть собі ситуацію: Ви, сидячи за робочим столом, вирішили зробити перерву і пошукати подарунки для рідних. І ось, в тиші лунає несподівано гучна музика чи невиразне бурмотіння «розмовляючої голови» з відео на сайті. Чи будете Ви шукати кнопку відключення звуку або зупинки відтворення, щоб не попастися за цим заняттям начальству? Навряд чи, та ці кнопки можуть бути і не передбачені творцями такого «кошмару». Найпростіший і надійний спосіб припинити дратівливі звуки - закрити вкладку з сайтом або натиснути кнопку Назад в браузері. Дозвольте відвідувачам самим вибрати час, коли їм краще відтворювати мультимедійний контент, не примушуйте їх до його перегляду і прослуховування.
3. Відволікаюча анімація
Вам, напевно, знайоме твердження про те, що для прийняття рішення щодо того, піти з сайту чи залишитися на ньому, відвідувач витрачає 3 секунди. Потрапляючи на будь-яку веб-сторінку, користувач в першу чергу повинен зорієнтуватися. Анімація, автоматично програване відео, спалахуючі і миготливі платні оголошення та інші інтерактивні елементи сторінки, безсумнівно, прикрашають Ваш сайт. Але вони розпорошують увагу відвідувача в ті найважливіші й критичні 3 секунди. Вимкніть анімацію, дозвольте відвідувачам зосередитись на тому, чим може бути цікава для них ця сторінка, заради чого їм варто на ній затриматися.
4. Зображення з фотобанків c ідилічними картинами офісної роботи
Ви чули, що використання зображень відмінно підходить для маркетингових завдань. Однак ідилічні зображення офісу, більше схожого на приміщення футуристичного космічного корабля, в якому персонал виблискує посмішками, які тільки що зійшли з реклами зубної пасти, навряд чи викличуть у відвідувача впевненість у Вашій відвертості. Швидше навпаки.
Покажіть відвідувачам фотографії ваших справжніх клієнтів, реальних людей, які працюють у Вашій компанії, зображення Вашої продукції, справжній інтер'єр Вашого офісу або виробництва. Зображення корисні, якщо вони можуть щось розповісти про Вас чи про Ваш бізнес відвідувачам. Безликі фотографії з фотобанків, нехай навіть найкрасивіші і привабливі, не допоможуть відвідувачам Вашого сайту, тому вони не допоможуть і Вам.
5. Наявність контактної форми замість інформації про контакти
Форма зворотного зв'язку, що пропонує написати електронне повідомлення адміністрації сайту або компанії, може здатися простим і надійним способом організації зв'язку клієнта з Вами. Насправді - це найменш ефективна форма залучення відвідувачів на Ваш сайт. Вона носить занадто загальний характер і не обіцяє відвідувачу реальний контакт, який він дійсно хотів би отримати. Крім того, вона припускає, що користувач, який вирішив скористатися цією формою, отримає відповідь не тоді, коли він хоче або коли йому зручно, а тоді, коли зволить це зробити хтось, хто відповідає за зворотній зв'язок на сайті.
За великим рахунком, немає нічого поганого, якщо розділ «Контакти» містить подібну форму. Але вона не повинна бути єдиним способом зв'язку між Вами і Вашими клієнтами. Дозвольте Вашому відвідувачеві вирішити, наскільки важлива і термінова його проблема і самому вибрати спосіб зв'язку із запропонованих Вами. Наявність різноманітних варіантів достукатися до Вас, наприклад, номер телефону, електронна пошта, адреса чи акаунти в соціальних мережах викличуть до Вашого бізнесу більше довіри і розташування, ніж безлика форма зворотного зв'язку.
6. Незрозуміла сторінка «Про компанію»
Чи достатньо повно Ваша сторінка «Про нас» пояснює те, що Ви робите в бізнесі, чи вона містить лише загальні слова і фрази? Зрозуміла мова оповіді про Вас рядовому, недосвідченому в тонкощах Вашого бізнесу користувачеві? Чи не занадто багато на ній тексту, який може привести читача в зневіру і чи достатньо читабельний шрифт? Якщо хочете перевірити, як відреагує відвідувач на сторінку, що знайомить його з Вашою компанією, дайте поглянути на неї Вашим рідним, друзям і знайомим, які не пов'язані з Вашим бізнесом, протестуйте її на них, нехай вони висловлять свою думку, чи всі їм зрозуміло з того, що Ви хочете їм сказати.
7. Контент, надмірно оптимізований для пошукових машин
Пам'ятаєте ситуації, коли заходячи на сайт, Ви зустрічали копії одних і тих же абзаців, речень і ключових слів, які весь час повторюються? На жаль, деякі сайти все ще створюються для пошукових ботів, незважаючи на те, що алгоритм Google давно вже став набагато складнішим у визначенні релевантності сторінки, ніж це було 10 років тому. Насправді, тепер Google застосовує санкції до тих сайтів, які використовують подібні методи оптимізації. Не пишіть для пошукачів, пишіть для людей.
8. Відсутність кнопок соціальних мереж для розповсюдження Вашого контенту
Якщо ви пишете для людей, на Вашому сайті, напевно, є дійсно цікавий контент і матеріали, якими користувачі захочуть поділитися в соціальних мережах. Тому для них буде великим розчаруванням не знайти на сторінці з вподобаним контентом кнопки ретвіти або кнопок інших соціальних мереж. Ці кнопки роблять обмін в соціальних сервісах максимально простим, без необхідності копіювати адресу, скорочувати його і вставляти в повідомлення. Простота обміну в соціальних сервісах означає, що Ваш контент стане більш видимим, приверне більше трафіку, доб'ється збільшення рейтингу в пошукових системах і буде мати більше можливостей для збільшення відвідуваності.
9. Відсутність блогу
Можливо, хтось вважатиме це надмірністю, проте в нинішніх умовах сайт без блогу не може бути повноцінним. Відвідувачі хочуть дізнатися про Вас, сучасні споживачі захоплено проводять ретельні дослідження компаній, з якими мають намір мати справу ще до того, як підуть на безпосередній контакт. Сторінки «Про нас» недостатньо для того, щоб розповісти всю історію Вашої компанії. Думайте про блог як про більш докладну сторінку «Про нас», яка містить як офіційні, так і особисті точки зору, думки та ідеї. Після прочитання статей блога, якщо вони дійсно цікаві, користувач буде регулярно заходити на сайт (в блог), щоб продовжити знайомство з Вами і з компанією.
10. Заголовки не відповідають змісту
Якщо Ви знайомі з процесом створення контенту, Вам також відомо, яким важливим є добре продуманий, що привертає увагу, заголовок. Впадаючі в очі заголовки можуть змусити користувачів пройти по посиланню, побаченого в RSS, електронній пошті або пошуковій видачі, щоб прочитати те, що Ви написали. Але якщо вони побачать, що те, що Ви написали, не відповідає багатообіцяючому заголовку, вони будуть дуже розчаровані. Швидше за все, подібний обман спровокує їх на відмову від Вашого сайту. Прагнення привернути увагу гучним заголовком не повинно виправдовувати введення читачів в оману - якщо Ви пообіцяли сенсацію, дайте її їм, і вони залишаться вдячними Вам.
11. Ваші заклики до дії не збігаються з Вашими пропозиціями
Уявіть собі глибину розчарування відвідувача, коли він, піддавшись на Ваш заклик до дії, слідуючи Вашим інструкціям в надії отримати знижку 50%, натомість дізнається, що спочатку йому потрібно купити товарів на 5000 грн. Причому покупку можна здійснити виключно в магазині. І то не кожен день. Таке ставлення не тільки образливе для відвідувачів, воно також знищує Вашу репутацію, знижує рівень конверсії Ваших закликів до дії і цільових сторінок.
12. Некоректно працюють внутрішні посилання
Якщо все зроблено правильно, внутрішні посилання будуть корисні як для читачів, так і для сайтів. Вони направляють читача до додаткової інформації, яка відповідає його інтересам, і допомагають поліпшити пошуковий рейтинг важливих сторінок на Вашому сайті. Але багато сайтів мають проблеми з правильним розташуванням внутрішніх посилань, спрямовуючи користувачів на нерелевантні сторінки.
Направляйте внутрішні посилання тільки на релевантні сторінки Вашого сайту, які принесуть реальну користь читачеві, і робіть текст посилань таким, щоб відразу було зрозуміло, куди ці посилання ведуть
13. Слайдери, які завантажують зображення занадто довго, з перезавантаженням всієї веб-сторінки
Слайдери - відмінний спосіб продемонструвати кілька зображень і при цьому заощадити простір веб-сторінки. Хороший слайдер завантажує зображення швидко і не вимагає повного перезавантаження сторінки для показу нового зображення. Однак на багатьох сайтах при переході до наступного зображення в слайдері доводиться чекати кілька секунд, поки перезавантажиться вся сторінка. Це дратує читачів і призводить до того, що вони не хочуть витрачати час на перегляд зображень в слайдері.
14. Використання Flash
Багато дизайнерів використовують Flash на сайтах своїх клієнтів, і часто це приводить в жах пошукових оптимізаторів і не подобається відвідувачам сайту. Проблема Flash не в його обмеженнях, адже бувають чудові сайти, створені з використанням Flash. Але пошукові сервіси не завжди можуть читати їх, так що Ваш сайт не буде індексуватися. І ще одна проблема. Відвідувачі часто шукають цілком певну інформацію, коли відвідують Ваш сайт. Якщо їм доводиться чекати завантаження Flash-об'єктів 10 секунд або довше, перш ніж вони зможуть знайти, наприклад, години роботи магазину, Ви отримаєте роздратованих клієнтів.
15. Дезорієнтація відвідувача сайту
Це найгірший з усіх варіантів, коли хтось заходить на Ваш сайт і не знає, що йому далі робити. На всі інші недоліки відвідувач може закрити очі, якщо у нього є мета і він знає, що за допомогою Вашого сайту він її досягне. Якщо відвідувач може відразу побачити призначення Вашого сайту, його цінність і прості вказівки того, що вони повинні робити далі, він зможе пробачити деякі шорсткості дизайну. Додайте на головну сторінку ясні заголовки основних статей, зрозумілі витяги з сторінки, що пояснює основні цілі Вашого бізнесу, і явні заклики до дії, які підкажуть відвідувачам наступний крок (підписатися на Ваш блог, отримати безкоштовну пробну версію продукту, подивитися відео або будь-які інші дії, які Ви очікуєте від відвідувачів на Вашому сайті).
(Джерело RU: lovim.net)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting