Найбільш прибуткові і перспективні способи монетизації сайту
User Rating: / 2
PoorBest 
There are no translations available.

Монетизація сайтуСайти вже перестали бути просто хобі, іграшкою або своєрідною вітриною для своїх творців. Власники онлайн-ресурсів наполегливо прагнуть заробляти на своїх електронних активах - аудиторії, рекламних площах.
Тим більше, що кількість українських користувачів Інтернету (вік 14 +) за 2010 рік, за інформацією компанії Gemius, збільшилася на 3 млн чол., або 29%, - до 11,3 млн. чол. А обсяги продажів реклами в мережі Інтернет за період кризи збільшилися більш, ніж у два рази і, за даними Асоціації інтернет-реклами, в 2010 році склали 280 млн. грн. Які інструменти принесуть дохід власникам онлайн-ресурсів в цьому році?
Банерна реклама
На сьогодні це найпопулярніший спосіб заробітку на сайті. "Багато раніше заробляли гроші в Інтернеті на тому, що користувачі просто кликали на баннер, що їх зацікавив. Але рекламодавець поступово відходить від такого просування своїх ресурсів. Тим не менше, поки що саме банерна реклама все ще приносить найбільший дохід", - коментує Тетяна Попова, голова Інтернет -асоціації України.
Рекламодавець платить за кількість показів своєї реклами або за період розміщення банера (тиждень, місяць). Раніше поширена схема "плата за клік" поступово втрачає популярність через низьку ефективність. Вартість 1 тис. показів банера коливається від 10 грн. в деяких банерних мережах (об'єднують сайти з певною аудиторією) до кількох сотень гривень на великих порталах за rich media банери (яскрава барвиста реклама з елементами інтерактивності). До речі, rich media банери, накладаючись на основний контент сайту, зменшують трафік відвідувачів на ресурс. Плата за період показу може становити від 50 грн в тиждень за банер на блозі до десятків тисяч гривень за розміщення реклами на серйозних порталах.
Експерти ринку в один голос твердять, що позиції банерної реклами найближчим часом навряд чи похитнуться. "Ніщо не замінить здатність банера за лічені секунди яскраво і барвисто донести месидж. Та й банери не стоять на місці, rich media - інтерактивний інструмент, сам по собі дуже перспективний. Подивіться на західні сайти - банер цілком може грати роль продуктового гіда. Відвідувач може "покрутити" 3D-зображення товару і прямо з баннера перейти до докладного опису на сайті рекламодавця, формі замовлення або докладному фільму про товар і т. д. ", - розповідає Віталій Шевельов, менеджер з реклами та PR інтернет-агентства" Ідеал ".
Партнерські програми
"Залежно від теми партнерської програми можна заробляти тисячі доларів на місяць, - стверджує Стас Рудий, керівник відділу маркетингу і PR онлайн-супермаркету ВО" Софткей-Україна ". - Наприклад, на продажі казуальних ігор. За іншими темами партнерських програм, які не передбачають прямої покупки, плата значно менше ". Відстежити кількість переходів на сайт партнера досить просто, інше питання, що аналітика сайту-рекламоносія може не збігатися з цифрами замовника.
Ще один розповсюджений вид партнерських програм - реферальні. Їх суть полягає в тому, що кожен користувач може привести клієнта на сайт за реферальним посиланням (поміченого спеціальними маркерами), та отримувати відсоток не тільки від конкретної покупки, але і від всіх наступних. "Особливо часто такий підхід використовується в середовищі веб-майстрів при запуску нових сервісів, - пояснює Стас Рудий. - Наприклад, чергова біржа посилань. Коли в якості перших клієнтів запрошуються відомі у вузькому колі веб-майстри, а далі вони вже самі розносять новину про новому сервіс на своїх сайтах і блогах в надії залучити рефералів і отримувати додатковий заробіток більш-менш тривалий час ".
Продаж посилань
Для підвищення позицій сайту в пошукових системах використовується продаж посилань. Чим вище параметри Page Rank (індекс цитування пошукової системи Google) та ТІЦ (тематичний індекс цитування пошукової системи Яндекс) у сайту і чим "ближче" до головної сторінки сайту знаходиться посилання, тим дорожче вона коштує. Посилання можуть розміщуватися в розділах сайту, в так званому підвалі внизу сайту або в статтях і постах. Вартість посилань - від $2 в постах блогів (в середньому вартість поста в блозі - $3-5). "Купівля посилань "назавжди" обійдеться в $1. Помісячно - від декількох десятків центів. Все залежить від показників майданчики-донора", - додає Стас Рудий. Посилання ж на сторінках великого порталу буде коштувати $0,5-2 тис. на місяць.
"Посилання власник сайту може продавати самостійно або стати партнером біржі посилань і тільки контролювати їх розміщення на своєму сайті. Недолік даного способу заробітку в тому, що пошукові системи перманентно борються з продажем посилань, і якщо порушити правила розміщення, то сайт без попередження може бути викинутий з індексу пошукової системи - він стане недоступним через пошуковики та сайти, на які за посиланнями будуть переходити користувачі ", - відзначає Сергій Пшеничний, директор інтернет-магазину adelan.kiev.ua.
Ексклюзив на продаж
Спеціалізовані портали пропонують за певну плату пакетні послуги, так звані ексклюзивні пропозиції. Це передбачає розміщення певної кількості новин компанії, логотипу та довідкової інформації, вакансій, ведення блогу, банеропоказів і т. д. Вартість таких послуг коливається від 1-2 тис. грн до кількох десятків тисяч гривень на місяць.
Популярні сайти можуть продавати майданчик для блогів, тематичних рекламних статей. "Це буде не реклама, а обговорення якого-небудь продукту, де крім його позитивних сторін або думок користувачів буде присутня і критика. Однак тут не можна виключити можливість співпраці автора з компанією - виробником даного товару. Топ-сайт зможе заробити на такому огляді до $100", - говорить Сергій Пшеничний.
Альтернатива блогерських матеріалами - розміщення платних PR-статей та прес-релізів. Це джерело зможе приносити сайту від $50 на місяць. Щоправда, відомі інформаційні портали цінують свою репутацію і ставити замовну статтю в один ряд з іншими новинами не будуть. Як варіант - розміщення матеріалу з позначкою "реклама".
Тільки для передплатників
Коли база передплатників сайту досягає певних масштабів (понад 500 адрес), можна проводити розсилку з розміщеними в ній рекламними матеріалами. Розцінки київських digital-агентств складають від 200-300 грн. до кількох тисяч за один рекламний блок в залежності від кількості одержувачів.
Розміщення на сайті модуля показів контекстних оголошень або банерів пошукових систем Google AdsenSe, Яндекс директ, "Бігун" також забезпечить дохід. У залежності від сайту це може бути від частки цента до більш значних сум за кожний клік на оголошенні. На сайті можна розмістити і "кнопку" платної реклами - вхід на сайт рекламодавця. Це принесе в середньому $100 на місяць.
Білінги
Якщо Ваш сайт вже досить відвідуваний і володіє певним унікальним контентом, який цікавий відвідувачам, можна спробувати зробити платним доступ до сайту або до одного з його розділів. Зробити це нескладно. Існує безліч SMS-біллінгів, що володіють вже готовими рішеннями для монетизації сайту. Потрібно буде встановити один з скриптів білінгу на сайті. Однак, як стверджує пан Рудий, поки платний контент - ідея недоцільна.
Ліди
На закордонних теренах Інтернету популярна торгівля лідамі. Лід - це контакт відвідувача, зацікавленого в товарі або послузі. Один із способів дістати його - розміщувати на сайті інформацію про компанію-партнера, пропонувати відвідувачам заповнювати заявку на отримання товару/послуги, а потім передавати цей контакт партнеру. Посилання на інформацію про послуги партнера та форму заявки можуть міститися в тематичних статтях, у листах зареєстрованим користувачам. Слабке місце даного способу заробляти на сайті в тому, що немає гарантії одержання доходу. Адже партнер може виявитися ненадійним.
Ще один перспективний інструмент заробітку на сайті - SocialCRM, тобто соціальна CRM. По суті, це програма або надбудова над стандартною CRM-системою, яка дозволяє моніторити ліди користувачів в соцмедіа. "Цей сервіс передбачає пошук на форумах, в соціальних мережах і т. д. зацікавлених в послугах компанії клієнтів або ж тих, хто залишився незадоволений послугами конкурентів. Далі збираються профілі потенційного клієнта і по одному з каналів йому відправляється індивідуальну пропозицію. На Заході цей інструмент використовується вже кілька років, в Україні ж він поки на озброєнні тільки у декількох компаній ", - розповів пан Шевельов.
Перспективний спосіб комерціалізації сайту - розміщення відеореклами. Прикладом може служити сервіс Youtube. У 2009 році, за словами представника Google в Україні Дмитра Шоломко, лише 1% від загальних обсягів реклами в Інтернеті в Україні був направлений на відеорекламу. У минулому році цей показник збільшився у 3-4 рази. "Відеореклама у нас поки що слабо розвинена і на те є кілька причин. Одна з основних полягає в тому, що широкосмуговий доступ до Інтернету з'явився не так давно. У майбутньому така реклама в якійсь мірі може стати альтернативою банерів, але ні про яку повну заміну мови бути не може ", - вважає Віталій Шевельов.
(Джерело RU: ubr.ua)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting