Мобільний Інтернет з телефону — зручний доступ до Мережі
User Rating: / 18
PoorBest 
There are no translations available.

З кожним днем безпровідний Інтернет дешевшає, стає доступнішим. Цікаво порівняти, що пропонують сьогодні мобільні оператори і за скільки.
Як відомо, існує два способи виходу в Інтернет "без дротів" - через мобільний телефон або з використанням спеціального безпровідного модему. Вони відрізняються один від одного широтою географічного покриття, швидкістю передачі даних, а також ціною.
В даній статті розглянемо простий спосіб виходу в Інтернет - за допомогою ноутбука і мобільного телефону. В цьому випадку функції модему виконує трубка, що дуже зручно відносно покриття - є доступ по усій території країни. Практично кожен сучасний мобільний телефон підтримує необхідний стандарт передачі даних - GPRS/EDGE, а це дозволяє в будь-який слушний час в будь-якому місці перевірити пошту або подивитися "легкі" сайти. Правда поле діяльності обмежується можливостями телефону і щедрістю операторів.
Що ж пропонують нам мобільні оператори  у своїх тарифних планах на мобільний GPRS-Інтернет?
Оператор пропонує безпровідний доступ в інтернет під загальною назвою "МТС Коннект". Він, у свою чергу, підрозділяється на послугу, що надається на основі стандартів GPRS/EDGE з обмеженням можливої швидкості трафіку, що входить, в межах 236 Кб/з, і "МТС Коннект 3G", що використовує усі переваги стандарту CDMA 2000 1x EVDO Rev. A.
Можна відразу констатувати, що "МТС Коннект", який використовує потенціал GPRS/EDGE, повинен без істотних перешкод функціонувати на території, де проживає близько 99% населення України. Про "МТС Коннект 3G" цього сказати поки не можна, проте 150 населених пунктів, в тому числі всі обласні центри, вже охоплені.
Тарифні плани, які пропонує нам компанія МТС:
Ви платите абонплату тільки за той день, протягом якого користуєтеся Інтернетом.
З Вашого рахунку буде знято 5 грн із ПДВ у разі користування послугою протягом доби (00:00-23:59:59). Вартість прийнятих та переданих даних – 0,10 грн із ПДВ, без ПФ за 1 мегабайт. Активація послуги безкоштовна.
З Вашого рахунку буде знято 2 грн із ПДВ у разі користування послугою протягом доби (00:00-23:59:59)). Вартість прийнятих та переданих даних – 0,40 грн із ПДВ, без ПФ за 1 мегабайт
ГіперАктив: Інтернет для професіоналів і не тільки!
Коштує послуга 120 гривен в місяць. Ці гроші знімаються з Вашого рахунку при першому з'єднанні з Інтернетом. При цьому, скачування 1 мегабайта обходиться в 0,01 гр. (1 копійка)!
Але є одне "АЛЕ". В розрахунок береться календарний місяць, з 1 по 31 число.
Для тарифних пакетів лінійки «Супер» вартість 1 МБ становить 0,03 грн з ПДВ.
Плата за можливість доступу до послуги протягом календарного місяця – 40 грн із ПДВ, без ПФ*. Вартість прийнятих та переданих даних – 0,20 грн із ПДВ, без ПФ за 1 мегабайт.
Ви можете суттєво заощадитина Інтернеті, замовивши:
  • 100 МБ у пакеті «Інтернет 100» всього за 45 грн із ПДВ,
  • 500 МБ у пакеті «Інтернет 500» всього за 90 грн із ПДВ
  • 5000 МБ у пакеті «Інтернет 5000» всього за 119 грн із ПДВ
  • 5000 МБ у пакеті «Нічний Інтернет» 5000 всього за 49 грн із ПДВ
Єдине, чого бракує в цій тарифній сітці, так це справжнього безлімітного пакету.
Компанія "Київстар" -одним з лідерів на ринку стільникового зв'язку в Україні,  забезпечує для своїх абонентів вихід в Інтернет на основі технологій GPRS/EDGE. Крім того, з травня 2008 р. оператор активно пропонує високошвидкісний "Інтернет 3G", поява якого стала результатом співпраці "Київстар" з ВАТ "Укртелеком" (Utel).
Відповідно, в основі роботи сервісу лежить стандарт UMTS з використанням надбудови HSDPA, що забезпечує для "Інтернет 3G" швидкість, аналогічну тій, що ми можемо спостерігати у абонентів Utel. Для мобільного Інтернету на базі GPRS/EDGE оператор заявляє про наявність покриття на території, де проживає не менше 99% населення країни, - це практично усі міста і понад 28 тис. сіл.
"Київстар", по суті, надає три основних групи пропозицій.
Перша група - це тарифні плани "Інтернет 10", "Інтернет 20", "Інтернет 100" і "Інтернет 1000", де число в найменуванні вказує на включений в пакет об'єм трафіку в мегабайтах.
При цьому "ціна питання" змінюється від 10 грн. за "Інтернет 20" до 99 грн. за "Інтернет 1000". Замовити їх може як користувач передоплаченої форми обслуговування, так і контрактний абонент.
Також існує тариф «Вільний інтернет», який дозволяє використовувати 5000Мб лише за 119 грн .
Для любителів посидіти в інтернеті вночі, компанія Київстар пропонує тарифний план «Вільний інтернет нічний». Лише за 49грн/місяць Ви отримуєте 5000Мб . Використовувати трафік можливо з 00:00:00 до 8:00:00 ранку тільки в мережі «Київстар»
Другим в списку є "Мобільний Інтернет XL"
Щоденна абонентна плата становить 5 грн і нараховується за фактом використання абонентом послуги «Мобільний Інтернет XL» протягом доби (з 0:00 до 23:59 годин), тобто лише за ті дні, в які Ви користалися послугою. За дні, в які Ви не користувалися послугою, абонентна плата не стягується.
У абонентів передплаченого зв’язку «Київстар», DJUICE і «Мобілич» абонентна плата стягується з рахунку в момент першого користування послугою.У контрактних та бізнес-абонентів — на наступний день після першого користування послугою.Кожен мегабайт даних, які Ви приймаєте або передаєте за допомогою послуги «Мобільний Інтернет XL», коштує 5 копійок.
Послуга «Інтернет 3G» дозволяє абонентам «Київстар» скористатися бездротовим доступом до мережі Інтернет на швидкості до 3,6 Мбіт/с. Послуга є результатом співпраці компаній ЗАТ «Київстар Дж. Ес. Ем.» та ВАТ «Укртелеком».
life:) робить вигідні пропозиції  користувачам Інтернету. Ви можете вибирати, який обсяг мобільного Інтернету Вам потрібен:
«Інтернет на день»
Бажаючим користуватися послугою відтепер не потрібно підключати її кожного дня, а одноразово. Послуга є активною з моменту підключення до моменту відключення її користувачем.
До моменту відключення послуги користувачу буде надано 50 Мб Інтернету на протязі поточного дня, тобто на період з моменту ініціювання першої Інтернет сесії та до 23.59.59 поточного дня.  А денну плату буде стягнено за фактом ініціювання користувачем доступу до Інтернету на протязі поточного дня та за умови наявності достатніх коштів на рахунку.
Послуга Інтернет на день не може використовуватись одночасно з послугою Інтернет на тиждень
«Інтернет на тиждень»
Послуга є активною з моменту підключення до моменту відключення її користувачем.
До моменту відключення послуги користувачу буде надано 50 Мб Інтернету для користування на протязі 7 днів, а тижневу плату буде стягнено за фактом ініціювання користувачем доступу до Інтернету та за умови наявності достатніх коштів на рахунку.
Радує наявність у тарифному плані безлімітного доступу, але не забувайте, що це не широкосмуговий Інтернет і «розігнатися» Ви не зможете. Недолік тарифів – висока вартість понад лімітних мегабайт.
Починаючи з 1 листопада 2007 р. компанія Utel - філія OAO "Укртелеком", - займається реалізацією послуг мобільного зв'язку третього покоління (3G), надаючи своїм абонентам право скористатися такими перевагами, як високошвидкісний доступ в Інтернет і відеотелефонія. Мережа базових станцій Utel розгорнута згідно з ліцензійними умовами і працює відповідно до вимог технології UMTS/WCDMA, забезпечуючи в теорії передачу даних на швидкості до 3,6 Мб/с.
На жаль, усі переваги перспективного і поки що "необкатаного" в нашій країні стандарту зв'язку і передачі даних зможе відчути на собі далеко не кожен - усьому провиною відносно невисокий рівень проникнення базових станцій оператора. Якщо з голосовим зв'язком справи йдуть не так вже і погано завдяки співпраці із ЗАТ "Українські радіосистеми" (Beeline), то "похвалитися" наявністю UMTS/WCDMA поки що можуть в основному жителі великих міст і обласних центрів.
Що ж до тарифікації і самих ТП, то найвигідніші послуги з передачі даних можуть дозволити собі замовити тільки контрактні абоненти. І справа тут навіть не в ціні, яка істотно не відрізняється від розцінок конкурентів, - просто для абонентів Utel, що обслуговуються на умовах передоплати, є один варіант, коли ціна 1 МБ даних дорівнює 0,10 грн.
Приватні ж особи ("контрактники") мають перевагу у вигляді доступу до чотирьох основних інтернет-пакетів, де мінімальна за ціною пропозиція "U' net 40" при вартості пакету 40 грн./міс вже включає 512 МБ. "U' net 70" обійдеться Вам, як неважко здогадатися з назви, в 70 грн./мес - за цю суму Ви отримаєте 1024 МБ. Злегка завищеною здається ціна за "U' net 150" - пропонуючи своїм абонентам 3072 МБ за 150 грн. в місяць, тариф поступається по мірі привабливості "МТС Коннект 150" (4 ГБ за 150 грн./міс) і "Оптимальному" (5120 МБ за 145 грн./міс) від PEOPLEnet.
Найвимогливішим користувачам мобільного доступу в Інтернет напевно припаде до душі "U' net 300", який включає 15 360 пакетних мегабайтів. Якщо раптом станеться таке, що ви витратите і їх, тоді до ваших послуг декілька екстрапакетів, таких як "Екстра 512 Мегабайт", "Екстра Гігабайт", "Екстра 3 Гігабайт" і "Екстра 15 Гігабайт", які за своїми умовами, включаючи вартість і кількість пакетних мегабайтів, практично нічим не відрізняються від представників серії "U'net".
Виняток становлять лише трохи дешевші "надпакетні" мегабайти в серії "Екстра". Засмучує відсутність в цьому списку, де є декілька досить цікавих пропозицій, дійсно безлімітного тарифу - з урахуванням росту абонентської бази Utel він виглядав би на вершині "тарифного дерева" компанії дуже доречно.
Послугу «Мобільний Інтернет» за замовчуванням активовано всім абонентам Beeline. Переконайтесь, що Ваш телефон підтримує послугу передачі даних – інформацію про це Ви знайдете в інструкції до телефону.
Щоб розпочати користування «Мобільним Інтернетом» безпосередньо з телефона або з комп’ютера, необхідно зробити відповідні налаштування.
Зверніть увагу: користування послугою «Мобільний Інтернет» з мобільного телефона можливе тільки у разі наявності цієї функції в мобільному телефоні.
Вартість 1 Mb - 3,99грн/день і 0,99грн/ніч.
При замовленні інтернет-пакетів вартість 1Мб за межами пакета становить від 0,25 грн/Мб. цілодобово!
Пакет 200 мегабайт.       
30 грн
Пакет 750 мегабайт.
60 грн
Пакет 1,5 гігабайт.
100грн
Пакет 7 гігабайт
120 грн
Безлімітний інтернет
0,02 грн/МБ*
Beeline також пропонує вигідний тарифний план «Клік» - мобільний Інтернет від 2 коп./Мб,
Стартовий пакет «Клік» з 300 грн. на рахунку можна придбати разом з USB-модемом для роботи в GPRS / EDGE мережах у складі комплекту «3G модем Beeline».
Порівняльна таблиця тарифів на мобільний Інтернет:
Аналізуючи порівняльну таблицю тарифів, однозначно не можна сказати, який провайдер кращий чи гірший. Те саме стосується і тарифної моделі. Комусь необхідний швидкісний Інтернет з покриттям по всій країні, а комусь достатньо в одному місці (в офісі,вдома, на дачі, тощо.); комусь потрібен Інтернет на один тиждень, а хтось взагалі без нього не може й години прожити. Тому вибір тарифного плану - це суто індивідуальна справа.
При виборі тарифного плану та оператору мобільного Інтернету кожен має вирішити для себе такі питання:
  • як часто у нього виникає необхідність у використанні Інтернету;
  • яка кількість Мбайтів використовується при користуванні Інтернетом;
  • який із операторів має покриття в потрібній йому місцевості.
Крім того, якість і швидкість з'єднання з Інтернетом у різних операторів сильно відрізняються. Результати тестування послуг основних мобільних операторів, що працюють на території України, виглядають приблизно так:
  • найшвидший Інтернет надається МТС та Beeline (реальна швидкість 7 - 12 Кбайт/с через GPRS-модем і близько 20 Кбайт/с через EDGE-модем), працює стабільно;
  • Київстар видає до 9 Кбайт/с на GPRSі до 12 Кбайт/с на EDGE, іноді зависає;
  • Інтернет від Life дуже дешевий, але практично відсутній (до 3-4 Кбайт/с з дуже великими перебоями).
Швидкість і якість також залежать від регіону Вашого перебування і часу доби.
Отже, зроблено практично все, що потрібно для вільного доступу до всесвітньої Мережі. Користувачу залишається тільки вибрати відповідний тарифний план, підключитися і насолоджуватися Інтернетом.
Автор Оксана Вівчарик, магістрант НТУУ “КПІ”
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting