Корпоративний сайт: “створити і заробити”
User Rating: / 2
PoorBest 
Thursday, 29 July 2010 13:43
There are no translations available.

З'ясувавши, яка саме інформація потрібна для Вашого бізнесу і навчившись її правильно шукати, Ви задумаєтеся над тим, щоб використовувати ці знання для залучення клієнтів ... Подивимося, як це зробити.
Подібно до того, як театр починається з вішалки, веб-ресурс починається зі стрічки новин. Це - не просто механічне нагромадження повідомлень, блукаючих по Мережі або отриманих від власних співробітників. Спеціаліст (випусковий редактор), відповідаючий за її формування повинен бути націлений на безперервний, ретельний і, найголовніше, спрямований збір "фотонів" інформації, для їх подальшої концентрації, дослідження і використання. Це не означає, звичайно, що всі новинні повідомлення будуть потрапляти на "лінзу" тільки через випускового редактора, але можна з упевненістю говорити про найбільш значна їх частини.
Критеріями відбору новин, як правило, служать:
 • Тематика та інформаційна орієнтація сайту
 • Інтерес читачів (клієнтів)
 • Задачі, що вирішуються компанією (її окремими підрозділами)
 • Особисті смаки і переваги фахівця, який формує стрічку.
Якщо перший і останній пункти зазвичай не зазнають значних змін протягом досить тривалого проміжку часу, то інтерес читачів (клієнтів) і, як наслідок, проблематика, що розробляється редакторами рубрик, змінюються набагато динамічніше.
Підтримання зворотного зв'язку з відвідувачами корпоративного сайту - необхідна умова для того, щоб збирає інформаційна лінза працювала з максимальною ефективністю, поставляючи споживачам те, що треба і в потрібний момент. На відміну від "твердих" видань, інтернет-ресурси можуть дозволити собі таку розкіш, як безперервне поддежаніе зворотного зв'язку з читачами.
Регулярні (навіть щомісячні) маркетингові дослідження, різноманітні листи до редакції, відгуки та коментарі, розміщені після тексту статей, повідомлення, що надсилаються найбільш "стурбованими" в форум - все це, безумовно, надзвичайно цінне для визначення інтересів споживачів інформації, але, як правило, не дає можливості вивчати їх безперервно.
Мережеві видання володіють механізмом, що дозволяє це зробити. Ім'я йому - внутрішній контроль за відвідуваністю статей, розміщених на сайті. Завдяки цьому інструменту, кожне з новинних повідомлень можна досить об'єктивно перевірити "на відвідуваність". Таким чином, перший інформаційний цикл випусковий (новинний) редактор проводить самостійно і безперервно. Коротенько його можна визначити як:
 1. Вибори новини виходячи з первинних критеріїв
 2. Її обробка і публікація
 3. Перевірка на відвідуваність
 4. Мікромаркетингове дослідження
 5. Прийняття рішення щодо коригування інформаційної спрямованості/ тримання  6.Вибор наступної новини.
Описані дії підготовлений фахівець виконує дуже швидко - при інтервалі постановки новини 10-12 хвилин - це і не може бути інакше. Справедливості заради варто помітити, що ще більше скоротити цей термін - цілком реально.
Другий інформаційний цикл здійснює редактор рубрики (як правило, орієнтованої на один з основних напрямків діяльності компанії). Основні його відмінності від новинного - у часі (значно довша) і ступеня концентрації інформаційного потоку з тієї чи іншої теми (значно вище). Деяку специфіку накладає і тематика рубрики. У загальному випадку дії редактора рубрики визначаються схемою
 1. Визначення теми статті виходячи з первинних критеріїв
 2. Її написання/обробка і публікація
 3. Перевірка на відвідуваність - мікромаркетингове дослідження
 4. Прийняття рішення на поглиблення/розширення теми
 5. Підготовка наступної статті/формування циклу статей або виділення нової теми для статті (циклу).
Було б невірним припускати, що описані інформаційні цикли здійснюються відокремлено один від одного - при правильно організованій взаємодії на етапі мікромаркетингових досліджень доцільно закріпити між фахівцями періодичний інформаційний обмін, який би сприяв прийняттю ними (кожним на своєму рівні) більш адекватних рішень.
Подібний же інформаційний обмін варто налагодити і в горизонтальній площині - між різними рубриками (відділами компанії, що здійснюють різні види діяльності). Азбучна, здавалося б, істина про те, що все в світі взаємопов'язане, в практиці обробки інформації досить часто забувається. Приміром, спеціаліст з економіки може "не помітити" досить цікаву "чисто політичну" новина, яка безсумнівно призведе до змін у внутрішній або зовнішній політиці держави, а фахівець з соціальних проблем раптом "не зверне уваги" на "виключно політичне (а ще частіше - економічну) подію ", яка безпосередньо (і досить швидко) - відіб'ється на суспільстві. Абсурд? Звичайно! Але це зустрічається часто-густо, якщо фахівці, що ведуть корпоративний сайт, намагаються обмежити себе рамками тільки "свого" розділу.
Набагато кращий результат виходить при комплексному та всебічному дослідженням всієї одержуваної інформації, з виділенням (і розкриттям) різних аспектів найбільш цікавих для читача (потенційного клієнта) проблем. Говорити при цьому виключно про "аналізі" інформації в принципі неправильно, тому що процес дослідження складається з безперервного (і нескінченного) ланцюжка аналізу та синтезу (про яке, як правило, забувають).
При цьому численні "аналітики" чомусь не замислюються про те, що для вирішення будь-якої інформаційного завдання споживач інформпродуктів повинен бачити цілісну картину того, що відбувається, з виділенням окремих найбільш важливих для нього в даний проміжок часу, моментів. На якій стадії дослідження (аналіз або синтез) необхідно буде видати на-гора готовий продукт - має вирішити сам дослідник, узгоджуючи його з інтересами споживача. Говорячи "аналітик" ми маємо на увазі "дослідник" - бо кому насправді потрібні "слюсарі-розбірники" від інформації? До речі, приватним (і найбільш важким) випадком "аналітика" є "політолог", який наполегливо не бажає помічати нічого, окрім політики ...
Таким чином, повний інформаційний цикл "збирання" корпоративного мережевого ресурсу можна охарактеризувати наступним чином:
 1. Отримання/добування повідомлень про події, факти та ін. відповідно до довготривалу інформаційну орієнтацію
 2. Їх первинна обробка і публікація у вигляді новинних блоків
 3. Вивчення даних зворотного зв'язку з відвідувачами сайту, маркетингове дослідження
 4. Прийняття рішення на розвиток/відмова від теми. Коригування інформаційного обсягу та спрямованості матеріалів
 5. Розвиток теми в статті та цикли статей - видача рекомендацій для пошуку нових повідомлень.
У цілому ж весь процес можна графічно представити у вигляді двохсторонньої воронки. Більш широка її частина буде звернена до зовнішніх джерел інформації (Інтернет, кореспонденти, особисті контакти), а менша - до споживачів інформаційного продукту). В "горловині" ж воронки і буде, власне, відбуватиметься первинна концентрація інформаційних фотонів, перетворення їх безладного руху в спрямовані інформаційні потоки. При цьому збільшення ширини вихідного (споживчого) кінця воронки буде досягатися за рахунок розширення тематичного спектра мережного ресурсу, а його поглиблення (розтягування) - за рахунок більш поглибленого дослідження інформації щодо найбільш цікавих для споживача тем і формування нових циклів матеріалів.
Здійснення подібного циклу дає можливість постійно насичувати Ваш корпоративний сайт інформаційним паливом - завжди високої якості (інакше це - не інформація) і в потрібних кількостях. А значить, наш інформаційний двигун стає практично вічним. Лише б слабка ланка - людська - не підвела.
(Джерело RU: domik.net)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting