Як писати статті для блогу
User Rating: / 5
PoorBest 
There are no translations available.

Написання статті - це ціле мистецтво, якому можна вчитися все життя, але так і не досягти бажаних успіхів. Вміти викладати свої думки грамотно, цікаво і послідовно може далеко не кожен.
А з появою Інтернету «письменниками» стали практично всі його користувачі, де їх творчі навички тільки не застосовуються: на форумах, в коментарях, в онлайн іграх, в статтях на сайті або ж в копірайтерській діяльності.
З необхідністю писати статті стикаються і блогери, адже їм доводиться особисто наповнювати контентом свій блог, інакше він перестане бути блогом. Про те, як правильно писати статті для блогу, як підготувати план статті, які хитрощі і тонкощі варто врахувати при цьому, і піде мова. Автор вже два роки займається цікавою роботою - копірайтингом і рерайтингом (для даної професії це великий термін), написав понад 2 тисячі статей на різних сайтах, набив руку і має величезний багаж знань, яким і хоче поділитися в цьому пості. За цим мануалом можна писати будь-які статті на будь-які сайти, а не лише тексти для блогів.
1. Підготовка до написання статті
Хто б що не думав, але підготовчий етап значно спрощує роботу копірайтеру. Крім цього, підготувавшись, Ви вже ні про що не забудете при написанні тексту. Якщо ж Ви почнете писати статтю без підготовки, то висока ймовірність, що Ви щось та забудете. Втім, якщо стаття простенька, то можна написати її без плану. Але якщо Ви готуєте пост в блог, то без підготовчих робіт просто не обійтися!
На підготовчому етапі важливі наступні роботи.
 1. Підбір ключових слів.
 2. Аналіз конкурентності запитів (визначення основних конкурентів).
 3. Вибір назви і опису статті.
 4. Вибір матеріалів-джерел.
 5. Вибір посилань і анкорів для внутрішньої перелінковки.
 6. Складання плану статті.
 7. Визначення обсягу кожного розділу статті.
 8. Розподіл ключових слів, внутрішніх посилань і малюнків в статті.
 9. Підбір відеоматеріалів для статті.
Ці дев’ять пунктів дуже важливо виконувати послідовно - саме в цьому полягає правильне написання статті для блогу. Тепер докладніше про кожний пункт.
1.1 Підбір ключових слів
Будь-яка стаття в блозі повинна додавати нових користувачів з пошукових систем, інакше не вийде збільшити відвідуваність сайту. Ось чому кожна стаття повинна бути оптимізована під один або кілька пошукових запитів. Найпростіше скористатися сервісом Google, визначити слова і переходити до наступного пункту. Але якщо Ви хочете докладніше дізнатися про те, як і де підбирати ключові слова, прочитайте статтю «Семантичне ядро сайту».
Загалом, добірка ключових слів - найважливіша дія, яку не можна ігнорувати.
Для цієї статті автор вибрав такі ключі: «як писати статтю (і)», «як правильно писати статті».
1.2 Аналіз конкурентності запитів
Після того, як пошукові запити обрані, потрібно переходити до аналізу їх конкурентності. У ході цього може з'ясуватися, що за деякими ключовими словами взагалі не варто розкручуватися. Тут же варто визначитися з основними конкурентами, оцінити якість їх сайтів, щоб знати, чи можна боротися з ними за місце в топі. Про те, як аналізувати пошукові запити, можна прочитати в цій статті.
Автор не завжди проводить якісний аналіз пошукових запитів: для того щоб написати хорошу статтю, можна обмежитися і грубою оцінкою конкурентності. По-перше, це досить швидко, по-друге, досить точно, по-третє, дуже просто.
Для оцінки запиту просто введіть його в пошукову систему Google або Яндекс і подивіться, скільки відповідей вони знайдуть за ним. Наприклад, на скріні нижче видно, що для ключа «як писати статті» Яндекс знайшов 105 млн. відповідей, та ще й 8133 відео - це дуже багато. Висновок: запит досить конкурентний, пробитися за ним буде непросто.
Друге, на що треба звернути увагу - перші 3-5 сайтів, які покаже Google. Перейдіть за посиланнями, подивіться, наскільки якісно написані статті, чи є в них зображення, чи структурована стаття і т.д.
Чи варто перевіряти конкурентність саме в Google? Цей пошуковик, в Україні більш популярний у користувачів, ніж Яндекс. Хоча Яндекс більш пристосований до системи рунету, Гугл поки-що поступається йому в обробці російськомовних документів. Хоча, не дуже важливо, в якій пошуковій системі проводити аналіз, адже цифри будуть приблизно однаковими.
1.3 Вибір назви і опису статті
Після того, як ключові слова підібрані і проаналізовані, можна заповнювати мета-теги - title (назва) і description (опис).
Назву варто вибирати такою, щоб вона містила ключові слова (бажано в прямому входженні), але в той же час була якомога коротша (не більше 12 слів). Назва повинна відображати основну думку статті та спонукати людину прочитати текст. Дуже важливо, щоб назва статті вмістилася в один рядок, так би мовити, читалася «за один погляд». Людина - дуже лінива істота, навіть зайвий погляд для неї - напряг. Загалом, назва - одна з найважливіших частин статті, і скласти її буває ой як непросто.
Опис - більш довга версія назви. Сюди включаються основні ідеї статті, деякі пояснення та інша важлива інформація. Опис не повинен бути занадто довгим. Чи варто згадувати, що в тіло опису повинні входити пошукові запити?
1.4 Вибір матеріалів-джерел
Автор рідко пише статті повністю «з голови». Найчастіше він звертається за допомогою до джерел інформації, які допомагають йому підготувати текст. Напевно на ту тему, на яку Ви вирішили писати, вже є статті. Використовуйте ці матеріали, запозичуйте кращі ідеї, намагайтеся написати ще краще. Будь-яка наукова книга має 20-30 джерел, які використовувалися для її написання.
Саме тому перед тим, як почати писати статтю, варто вибрати 2-3 джерела, які будуть використовуватися під час створення тексту. Прочитайте їх уважно, виберіть найголовніше і використайте в своїй статті.
1.5 Вибір посилань і анкорів
Якщо Ви пишете статтю для блогу, то обов'язково передбачте внутрішню перелінковку. Посилання на схожі пости повинні бути гармонійно вписані в статтю. При цьому дуже важливо вибрати правильні анкори для цих посилань. Анкори посилань допоможуть Вам поліпшити поведінкові фактори.
Щоб кожне посилання передавало максимальна вагу, слід рівномірно розподілити внутрішні посилання в статті.
Не забувайте про те, що кількість посилань залежить від обсягу статті: їх надмірна кількість буде заважати користувачам читати статтю, а надто мала кількість - недогляд у плані внутрішньої перелінковки. Автор не дотримується якихось певних цифр, але намагається на 2000-3000 знаків додавати 1-2 посилання.
1.6 Складання плану статті
Складання плану допоможе Вам ні про що не забути при написанні статті. Тут же визначається структура статті: заголовки, підзаголовки, розділи і підрозділи.
Автор ніколи не нехтує планом, бо він дуже допомагає. Склавши його, автор не боїться щось забути або про щось не згадати. Крім того, писати стає набагато легше: буває, що не знаєш, з чого почати, як продовжити, про що взагалі писати, а план значно спрощує складання тексту.
План - це скелет статті, на якому все тримається.
1.7 Визначення обсягу кожного розділу
Склавши план, слід переходити до визначення обсягу головних частин статті. Це необхідно для того, щоб надалі було можливо розподілити ключові слова в тексті статті. Крім того, Ви заздалегідь будете знати приблизний обсяг всієї статті, що також дуже зручно.
1.8 Розподіл ключів, посилань і малюнків
Як тільки Ви визначитеся з об'ємом, можна переходити до розподілу пошукових запитів, посилань і малюнків за статтею. Це дуже зручно, якщо Ви пишете статтю з великим числом ключових слів. Потрібно дотримуватися якоїсь певної частотності, щоб домогтися необхідної релевантності, але при цьому не потрапити під фільтр пошукових систем за переоптимізацію. Автор намагається дотримуватися наступних правил:
 • На тисячу знаків статті не більше 2-х входжень ключового слова.
 • Частота будь-якого слова (за винятком прийменників) статті не повинна перевищувати 5% (оптимально 2-3%).
Що стосується внутрішніх посилань, то їх потрібно розподілити в статті рівномірно: це зручно для користувачів і дуже добре для просування блогу.
Малюнки до статті, як правило, з'являються під час її написання. Заздалегідь підготувати їх не завжди виходить. Тому їх планувати необов'язково.
1.9 Підбір відеоматеріалів
З посиланням на відеоматеріали стаття буде виглядати більш повною. Погодьтеся, що текст - це добре, але набагато краще бачити описуване очима. Тому автор намагається підібрати до кожної статті цікаве відео. Для цього він заходить на сайт Ютуб і вибирає там самий відповідний ролик з декількох варіантів.
В результаті у Вас вийде щось таке:
У автора на підготовку до написання статті йде не більше 20 хвилин. Причому цей час окупається, бо з докладним планом він пише статтю швидше, ніж без нього.
2. Структура статті
Як тільки підготовчі роботи будуть завершені, можна переходити до самої статті. Про те, як правильно писати статтю, мова піде нижче, а оптимальною можна вважати таку її структуру:
 1. Тема
 2. Введення
 3. Тіло статті
 4. Висновок
Чому цю структуру автор вважає зручною? По-перше, кожен елемент даної структури направлений на те, щоб утримати відвідувача, спонукавши його прочитати наступну частину статті - аж до ув'язнення. По-друге, така структура зручна для сприйняття: читач отримує інформацію послідовно, завдяки чому вона відмінно запам'ятовується. По-третє, таку структуру можна вважати універсальною: вона відмінно підходить для звичайних статей, рекламних текстів і наукових матеріалів.
Тому, якщо Ви хочете навчитися правильно писати статті, намагайтеся дотримуватися рекомендованого плану.
Обговоримо завдання кожного елемента структури.
2.1 Назва
Перший елемент статті, на який читач звертає увагу - назва. Її завдання полягає в тому, щоб спонукати відвідувача до прочитання тексту. Звідси робимо висновок, що назва повинна:
 • чіпляти
 • інтригувати
 • бути коротким
 • читатися «за раз»
 • відображати головну ідею статті
Занадто коротка назва не відіб'є суть статті повною мірою, а надмірно довга погано сприймається читачами. При цьому хороша назва повинна поміщатися в один рядок, щоб вона читалася «за раз» (і не «обрізалася» пошуковиком в результатах пошуку – прим. редактора).
2.2 Введення
Введення - другий елемент статті, на який читач звертає увагу. Вступ повинен утримати читача і змусити його перейти до читання основної частини тексту.
Автор рекомендує формувати введення наступним чином:
 1. Невеликий вступ (2-3 речення).
 2. Основна думка статті (3-4 речення), що відображає актуальність теми.
 3. Заключна частина введення (2-3 речення), в якій коротко відображені головні напрямки статті.
Навіть введенню необхідний вступ, що допомагає плавно перейти до теми статті.
Основна думка статті - це опис головної проблеми статті, тут Ви пояснюєте читачеві, чому Ви зачепили цю тему.
Заключна частина відображає основні напрями статті. З неї читач повинен дізнатися, чому присвячена стаття і що він дізнається, якщо дочитає текст до кінця.
Таким чином, введення - це опис статті, її стислий варіант.
Зазвичай рекомендується робити введення невеликим - всього один абзац тексту, що складається з кількох речень. Однак в автора введення займає, як правило, два абзаци: у першому він описує актуальність теми, а в другому зачіпає головні напрямки статті. Між цими абзацами гармонійно розташовується картинка. Але авторськії статті виходять дуже великими, тому і введення чимале.
2.3 Тіло статті
Найважливіша частина статті - її тіло, що несе смислове навантаження і докладно розкриває тему тексту. Завдання основної частини - відповісти на питання або вирішити завдання, зазначені у введенні.
Основна частина тексту розбивається на більш дрібні частини допомогою заголовків і підзаголовків. Усередині цих частин текст розділяється на абзаци по кілька пропозицій. Кожен абзац повинен стимулювати відвідувача читати текст далі. Інформація повинна надаватися порціями.
Абзаци повинні бути пов'язані один з одним, щоб стаття виглядала цілісною, а не зі шматків.
2.4 Висновок
В заключній частині слід ще раз виділити головні напрямки статті, її ідеї і думки, нагадати, які проблеми були вирішені. Можна зробити це у вигляді загального висновку, як часто люблять робити автори наукових книг.
Висновок за довжиною має бути порівняним з введенням або бути трохи меншим нього. Читач може неуважно прочитати основну частину статті, але її заголовок, введення і висновок він добре запам'ятовує.
3. Правила написання статті
Для того щоб правильно писати статті в блог, треба дотримуватися «письменницької етики». Вона, в першу чергу, базується на людській психології. Якщо Ви будете дотримуватися нижчеперелічених правил, то Вашим читачам буде значно простіше вникнути в суть тексту. А це означає, що Ваші статті будуть цікавими.
3.1 Відсутність помилок
Будь-який текст повинен бути написаний грамотно. Навіть якщо Ви пишете статті для свого блогу, не лінуйтеся перевіряти тексти перед їх публікацією. По-перше, неграмотні тексти викликають недовіру читача до автора, виникає відчуття, що автор - інфантильна особистість. По-друге, пошукові системи несхвально ставляться до статей з помилками, що негативно відбивається на трастовості сайту.
Якщо Ви недостатньо добре володієте мовою, на якій пишуться статті, то краще найняти коректора. У випадку, коли це неможливо, спробуйте використовувати хоча б спеціальні програми для перевірки тексту (наприклад, «рецензування» в Microsoft Word).
3.2 Висока унікальність
Текст повинен бути унікальним. Це дуже важливо для пошукових систем. Якщо Ви пишете статті з голови, то проблем з цим не виникне, однак, якщо при написанні тексту Ви активно користуєтеся якимись джерелами, тоді слід скористатися спеціальними програмами перевірки унікальності.
Текст можна вважати прийнятним, якщо його відсоток унікальності перевищує 90%. В інших випадках працюйте над підвищенням даного числа.
3.3 Невеликі абзаци
Людське око налаштоване особливим чином: зона «гострого зору» людини по вертикалі значно менше, ніж по горизонталі. Тому намагайтеся зробити так, щоб кожен абзац тексту складався з декількох (5-6) рядків. Якщо їх буде більше, то текст стане сприйматися набагато гірше.
Занадто довгі рядки - теж не варіант: горизонтальна «гострота зору» хоч і краща, ніж вертикальна, але і вона обмежена.
3.4 Короткі речення
В класичній літературі використовуються довгі речення. І хоча створюється враження, що книга написана дуже красивою мовою, читати такі твори дуже важко. Одне речення не повинно бути довше двох-трьох рядків, інакше прочитати його і вловити зміст буде складно. Подивіться, якої довжини речення автора.
Цей секрет знають і успішно застосовують в своїй роботі багато копірайтерів.
3.5 Структуризація тексту
Розбивайте цілий текст на частини - кожній частині дайте заголовок. Тоді у Вас вийде кілька заголовків, кілька підзаголовків і т.д. Знову ж це робиться для того, щоб читач простіше засвоював інформацію. По-перше, читати стає набагато легше. По-друге, інформація краще запам'ятовується.
Крім усього цього, пошукові системи краще сприймають структуровані тексти.
3.6 Наявність перерахувань
Сенс тексту стає простіше сприймати, коли стаття містить марковані й нумеровані списки або перерахування. По-перше, користувачам так більш наочно подається ідея тексту. По-друге, інформація краще засвоюється читачами. По-третє, пошукові системи заохочують наявність списків та перерахувань.
Дотримуйтесь цих шести тез, і тоді Ваші тексти будуть викликати позитивні емоції в читачів.
Спочатку здається, що правильне написання текстів - настільки складна справа, що вчитися цьому можна дуже довго. Але з часом Ви будете автоматично виконувати все те, що написано в цій статті, навіть не замислюючись про це.
У висновку рекомендується переглянути відеоматеріал, в якому відмінно показано, як правильно писати статті для сайтів та блогів, для продажу та інших цілей.
(Джерело RU:blog-craft.ru)
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting