Мова Wolfram і Mathematica на кожному Raspberry Pi
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
П'ятниця, 22 листопада 2013, 22:36
Wolfram і Mathematica Запущений пілотний випуск мови Wolfram і пакета Mathematica. Незабаром вони стануть частиною стандартного системного програмного забезпечення на кожному Raspberry Pi.
Wolfram
Вміння програмування може стати центральним компонентом освіти. І з мовою Wolfram, нарешті, маємо потужну мову програмування гідну наступного покоління. Маємо мову, яка не пов'язана в основному з деталями комп'ютерів, але, незалежно від цього, в змозі зрозуміти і створювати речі на основі величезної кількості вбудованих обчислювальних можливостей і знань.
Це величезне задоволення і освітній потенціал. Написали крихітну програму, можливо, навіть в один рядок, і вже маєте щось дійсно цікаве. А потім можливостей для розширення все більше і більше, використовуючи всі потужні парадигми програмування, на яких побудована мова Wolfram.
А з Raspberry Pi є ще щось цікаве: з ним відразу Ви в стані взаємодіяти із зовнішнім світом. Візьміть чистий код і підключіть його до датчиків і пристроїв, які дещо роблять.
Можливо, це досить дивно, що всі знання і обчислення на мові Wolfram можуть працювати на комп'ютері за $25. І автор вважає, що це початок чогось дуже важливого. Адже це означає, що в майбутньому буде технічно можливим вбудовувати мову Wolfram в майже будь-яку нову машину або систему. Для ефекту негайної ін'єкції інтелекту високого рівня і здібностей.
Ще в 1988 році, коли пакет Mathematica був випущений вперше, він міг працювати тільки на Mac високого класу, але не на ПК. Десять років по тому, навіть при тому, що пакет значно виріс, він може працювати на майже будь-якому персональному комп'ютері, який зараз продається. Але вбудовувані комп'ютери - це зовсім інша історія і очікувалося, що тільки спеціально складений простий код може працювати на них.
Але автор вірив, що в один прекрасний день мова Wolfram зможе працювати в повному вигляді на вбудованому комп'ютері. І тепер стає ясно, що, нарешті, цей день настав: з Raspberry Pi розробники переступили поріг і в змозі запустити мову Wolfram на вбудованому комп'ютері в будь-якому місці.
Щоб було зрозуміло, Raspberry Pi, мабуть, від 10 до 20 разів повільніший при виконанні мови Wolfram, ніж типова модель ноутбука (а іноді навіть ще повільніший, коли він використовує внутрішні бібліотеки з особливостями архітектури). Але для багатьох речей швидкість Raspberry Pi просто відмінна. Наприклад, старий тест обчислень 1989^1989, що витрачав багато секунд на комп'ютерах, які існували, коли Mathematica лише стартувала, зараз виконується за незмірно короткий час на Raspberry Pi.
З точки зору інженерного програмного забезпеченням в комплекті з Raspberry Pi є пілотна версія нової Wolfram Engine. Зараз є два додатки на Pi, що працюють на цьому движку. Першим з них є версія командного рядка мови Wolfram. А другий - Mathematica з призначеним для користувача ноутбука інтерфейсом, забезпечуючим потужність на основі документу взаємодії з мовою Wolfram.
Mathematica
Командний рядок мови Wolfram цілком жвавий на Raspberry Pi. Повний інтерфейс ноутбука в Mathematica вимагає цілого стека X-вікна і може бути досить млявим за сучасними мірками (і розробники були змушені кілька речей за замовчуванням відключити, таких як новий інтелектуальний інтерфейс, тому що вони просто занадто сильно уповільнювали роботу). Але це все ще вражаюче: вперше Mathematica змогла працювати взагалі ні на чому, типу на комп'ютері за $25.
І це вся система. Нічого не залишилося поза. Всі 5000+ функцій мови Wolfram. Всі можливості Mathematica і його інтерфейсу блокнота.
Для автора одна з найяскравіших речей та, що все це на Raspberry Pi, який заохочує спробувати новий стиль обчислень при підключенні до реального світу. Для старту - легке підключення пристроїв до Pi. А Pi невеликий і досить дешевий, що його можна поставити практично в будь-якому місці. І якщо стартувати на ньому програму мовою Wolfram, то досить реально можна очікувати, що вона напевне завжди запуститься - аналізуючи та завантажуючи дані датчика, керуючи автономною системою, аналізуючи та виконуючи маршрутизацію трафіку, або щось інше.
Вбудовування автоматизації в такій великій кількості, наскільки можна, є давнім принципом розвитку для мови Wolfram. І коли справа доходить до зовнішніх пристроїв, це означає послідовне визначення властивостей пристроїв, а потім створення загальних символічних функцій для взаємодії з ними.
Ось як можна було б прийняти весь цей набір технологій і використати його для включення світлодіодів, встановлюючи напругу на виводах GPIO:
Wolfram і Mathematica GPIO
А ось деякий аналіз зображень на selfie, прийнятих з RaspiCam:
Mathematica Image
Щось ми випускаємо з розгляду можливості для Raspberry Pi з Remote Development Kit (RDK), які дозволяють розвинути код і підтримувати інтерфейс ноутбука на стандартному лаптопі або іншому комп'ютері, поки плавно виконується код на мережевому дистанційному Raspberry Pi. Нинішній RDK підключається до копії Mathematica (наприклад, Mathematica Student Edition), що працює на будь-якій Mac, PC або Linux машині, а незабаром будуть й інші варіанти, наприклад в Інтернеті.
У мови Wolfram є фактично вся структура для символічно представлених екземплярів дистанційного запуску мови - для збору результатів, команд диспетчера, виконання паралельних обчислень, і так далі. Розробники також збираються надати Wolfram Symbolic Transport Protocol (WSTP, отриманий з протоколу MathLink, який використовується протягом майже 25 років), що дає один код обміну, дані або що-небудь ще дуже гнучко.
Автор дуже радий бачити речі, які люди винаходять з мовою Wolfram на Raspberry Pi - і він сподівається прочитати про деякі з них в Wolfram+Raspberry Pi section на Wolfram Community, а також на сайті Raspberry Pi Foundation.
Raspberry Pi Foundation
У найближчі кілька місяців все це продовжиться, щоб отримати все більш і більш цікавого. Те, що випускається сьогодні на Raspberry Pi - це тільки перший пілот для мови Wolfram. Буде багато оновлень, особливо в міру наближення першого серійного випуску мови.
Як і Wolfram|Alpha в Інтернеті, мова Wolfram (і Mathematica) на Raspberry Pi будуть безкоштовними для будь-якого використання в особистих цілях. (Саме таким буде механізм ліцензування для комерційного використання, для інших систем ARM Linux, і так далі.)
У примітці до історії, автор міг би згадати, що Raspberry Pi є лише другим комп'ютером за весь час, на якому комплект Mathematica буде для безкоштовного використання. (Не рахуючи, звичайно, всі комп'ютери в університетах з ліцензіями сайту і т.д.) Першим був NeXT Computer Стіва Джобса в 1988 році.
Автор і досі сьогодні регулярно зустрічає людей, які розповідають йому, наскільки важливою була Mathematica для них. Не кажучи вже про купку комп'ютерів NeXT, які були куплені ЦЕРН для фізиків для запуску Mathematica.
Що буде зроблено з мільйонами примірників мови Wolfram, які в комплекті на комп'ютерах Raspberry Pi по всьому світу? Можливо, деякі дивні і неймовірно важливі винаходи з ними. Може бути, десь деякі діти отримають натхнення і будуть намагатися змінити світ.
Але ясно одне: з мовою Wolfram на Raspberry Pi у нас є новий шлях для навчання програмування і, підключивши його до реального світу, що дуже багато людей збираються зробити, щоб мати можливість отримати вигоду.
Одним з кращого при роботі над Raspberry Pi була можливість зустрітися групі людей, які намагаються домогтися тих же змін у викладанні інших предметів, які ми прагнемо в обчислювальній техніці. Таким чудовим прикладом є рух математика на базі комп'ютера (CBM), метою якого є перевизначити викладання математики в школах подалі від механічних розрахунків до вирішення проблем.
На саміті освіти CBM в Нью-Йорку оголошено про партнерство з Wolfram Research для інтеграцію безкоштовної копії Mathematica і мови Wolfram в майбутні образи Raspbian. Ми вважаємо, що це зробить Pi першокласною платформою для викладання методики CBM для дітей різного віку. Як заявив Конрад Вольфрам: "Програмісти зможуть використовувати силу математики системи  з коробки, не тільки збагачуючи те, що вони можуть зробити, але і демонструючи силу і важливість математики."
  Mathematica 3d
Побудова 3d графіки з Mathematica на Pi
Майбутній образ Raspbian буде поставлятися з мовою Wolfram та Mathematica за умовчанням. Існуючі користувачі, які мають принаймні 600 Мб вільного місця на своїй SD-карті, можуть встановити їх сьогодні, набравши:
sudo apt-get update && sudo apt-get install wolfram-engine
Ви знайдете Mathematica в додатках запуску в меню Education (Освіта).
Протягом наступних кількох місяців буде серія повідомленнь в блозі від Wolfram, розкриваючих деякі з трюків, які Ви можете отримати з ними. Буде весело!
(За матеріалами EN: blog.wolfram.com і raspberrypi.org)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting