Як анонімно переглядати веб-сторінки на Вашому смартфоні Android
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 

Orbot-Android

При доступі до веб-сайту через свій смартфон, Ваш стільниковий оператор, оператор мережі та уряд - всі знають, до яких веб-сайтів Ви отримали доступ.
Якщо Ви знаходитесь в країні, яка блокує сайти, наприклад, Китаї, то, можливо, навіть не зможете отримати доступ до певних веб-сайтів. Tor дозволяє анонімно переглядати веб і обійти цензуру на робочому столі. Orbot надає Tor для Android, так що Ви можете зробити те ж саме зі смартфона.
Якщо Ви підключені до стільникового зв'язку передачі даних або Wi-Fi, Orbot працює так само. Подібно пакету Tor Browser Bundle для ПК, він підключається до мережі Tor і дозволяє анонімно переглядати веб-сторінки.
Анонімність існує, це правда?
У двох словах, Tor використовує «цибулину маршрутизацію», щоб приховати місце Вашого розташування. При доступі до веб-сайту, Ви підключаєтеся не безпосередньо до даного веб-сайту - Ви передаєте свій зашифрований пакет в проміжний вузол, який шифрує дані і передає їх на інший вузол, і так далі, поки не досягнете вихідного вузла. Вихідний вузол розшифровує дані і відправляє їх за призначенням, де побачать Вас за місцем знаходження вихідного вузла. Сайт відповідає вихідному вузлу, який шифрує дані і відправляє їх назад через вузли, поки вони не дійдуть до Вас. Ваші дані не йтимуть щоразу одним і тим же шляхом, а будуть проходити через різні вузли.
В підсумку, на практиці дуже важко визначити Ваше місце розташування, коли Ви використовуєте Tor, щоб анонімно переглядати веб. Також практично неможливо людям, які моніторять підключення до Інтернету, побачити, що Ви робите - всі вони бачать зашифровані дані. Вони можуть з’ясувати, що Ви використовуєте Tor, але вони не матимуть можливість побачити, що Ви робите з Tor.
Orbot-Android-1
Чому Ви хочете це зробити?
Якщо Ви дисидент в такій країні, як Іран, це означає, що уряд не може розшукати Вас, після розміщення критичної інформації в Інтернеті. Анонімність також дозволяє обійти цензуру в Інтернеті і отримати доступ до сайтів, що особливо корисно в таких країнах як Китай, де є така цензура. Якщо Ви знаходитесь в США, або де-небудь ще в світі, це означає, що Ваші відвідування вебу не будуть зв'язані з Вами і зберігатися у масивах баз даних завдяки PRISM чи подібним програмам.
У минулому ця функціональність була обмежена людьми, які використовували Tor на своїх комп'ютерах. Тепер Ви можете підключитися до Tor на Android, що дозволяє використовувати Tor і на мобільному телефоні. На додаток до запобігання перехопленню Вас своїм провайдером, оператором мережі та урядом, є й інші переваги, які надає Tor при мобільному доступі. Наприклад, Ви можете використовувати Twitter на Android черезTor. Деякі авторитарні уряди заблокували доступ до Twitter, щоб при демократичних протестах Ви не змогли отримати інформацію, але Twitter на Android може бути налаштований на використання Tor. Тоді Twitter залишиться доступним, навіть якщо уряд заблокував доступ до нього.
Orbot-Android-2
Підключення до Tor через Orbot
Orbot є найбільш важливою частиною цієї головоломки. Цей додаток Android підключається до Tor і створює локальний проксі-сервер, який можуть використовувати інші програми на Вашому смартфоні, отримуючи дозвіл підключатися через Tor.
Налаштувати Orbot легко. Просто встановіть програму, відкрийте її і пройдіть через майстер налаштування.
Якщо у Вас є доступ з правами адміністратора на своєму смартфоні, Orbot може функціонувати в якості прозорого проксі. Іншими словами, він може автоматично змусити весь мережевий трафік проходити через Tor. Якщо Ви зробите цей маршрут, то майте на увазі, що деякі програми можуть показувати Вашу реальну IP-адресу. Щоб дійсно переглядати анонімно, Ви повинні використовувати браузер, який створений, щоб приховати свою IP-адресу. Якщо у Вас таких прав немає - це теж добре, бо Ви можете використовувати Orbot з Orweb та іншими програмами.
Orbot-Android-3
Тривале натискання на значок Orbot і Orbot підключиться до мережі Tor. Значок світитиметься зеленим при підключенні до Tor.
Orbot-Android-4
Анонімний браузінг з Orweb
Після того, як Orbot встановлений і запущений, Ви можете використовувати браузер Orweb для анонімного перегляду. Orweb добре налаштований для роботи з Orbot і Tor. Наприклад, Orweb не зберігає історію відвіданих сторінок або іншу інформацію про сайти, які Ви відвідуєте. Orweb також відключає за замовчуванням JavaScript і флеш, як і Tor Browser Bundle на робочому столі. JavaScript і флеш теоретично можуть бути використані сайтом для визначення реальної IP-адреси Вашого смартфона.
Для запуску Orweb зсередини Orbot, просто натисніть на значок глобуса у верхній частині екрану Orbot. Orweb відкриється й покаже повідомлення про те, що він підключений до Tor, якщо все працює правильно. Тепер Ви можете використовувати браузер Orweb для анонімного перегляду.
Orbot-Android-5
Інші програми, що працюють з Orbot
Orbot також може використовуватися в якості проксі-сервера для інших додатків. Будь-який додаток, який підтримує проксі, теоретично може передавати свій трафік через проксі Tor Orbot. Тим не менш, Orbot містить список інших програм, які можуть бути налаштовані на роботу з ним. Наприклад, Ви можете використовувати для надійного спілкування Gibberbot, для пошуку через Tor додаток DuckDuckGo, переглядати Інтернет з Firefox для Android і додаток Proxy Mobile, або встановити проксі Twitter на “localhost” і порт 8118.
Якщо у Вас є доступ з правами адміністратора і налаштуєте прозорий проксі,то  інші додатки теоретично повинні працювати з Orbot - але більш безпечно, якщо Ви використовуєте програми, спеціально протестовані для правильної роботи з Tor.
Orbot-Android-6
Майте на увазі, що через Tor значно повільніший перегляд, ніж стандартний, так як процес маршрутизації додає накладні витрати. Проте, якщо Вам потрібно анонімно переглядати веб або обійти цензуру, то ця знижена швидкість буде невеликою ціною.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting