Інструменти анонімності для конфіденційності в Інтернеті виросли в популярності після одкровень АНБ
Рейтинг статті: / 1
НайгіршеНайкраще 
Анонимность в ИнтернетеЗ триваючими одкровеннями про масштаби спостереження Агентством національної безпеки за телефонними та інтернет-комунікаціями багато людей більш ретельно думають про те, як забезпечити свою конфіденційність в режимі онлайн.
Це призвело до різкого стрибка користувачами різних інтернет-інструментів, які обіцяють більш анонімні переваги в порівнянні з такими веб-гігантами, як Google, Facebook і Yahoo.
Пошукова система DuckDuckGo, наприклад, збільшила свою кількість пошукових запитів користувачів майже в два рази з 6 червня, коли Google був відзначений як одна з дев'яти компаній, які є частиною Prism - програми таємного збору даних, яку уряд використовує для цільових зовнішніх загроз. Його 3 млн. щоденних прямих пошуків все ще крапля в морі порівняно з мільярдами, які Google виконує кожен день, але генеральний директор Габріель Вайнберг сказав, що функція конфіденційності сайту неухильно привертає все більше користувачів. DuckDuckGo не зберігає особисту інформацію про персональні пошукові запити на своїх серверах. Google, Bing і Yahoo зберігають дані пошуку від дев'яти до 18 місяців, незалежно від того, чи Ви реєструвалися на цих сайтах чи ні.
"Цей аспект нашого сайту стає більш привабливим для все більшої частини користувачів", говорить Вайнберг: "Це досить моторошно, коли Ви думаєте про те, скільки насправді знають про Вас пошукові системи, тому що це, можливо, самий особистий набір даних, яким Ви ділитеся в Інтернеті."
Інші веб-сервіси також побачили підвищення в останні тижні. Cryptocat - чат-програма, яка шифрує повідомлень перед їх відправкою, відзначила подвійне завантаження протягом тижня після історії злому Prism. Його творець, Надим Kobeissi, говорить, що ні він, ні співробітники правоохоронних органів, яких могли б викликати до суду не можуть побачити зміст повідомлень при спілкуванні. "Це менш уразливо для контролю або перехоплення Ваших розмов," говорить він. "Те, як Cryptocat побудований, ми не в змозі виконувати прохання правоохоронних навіть, якщо ми хотіли б цього або навіть, якщо ми були змушені це зробити".
Tor, програма, яка дозволяє користувачам працювати в Інтернеті анонімно, зробивши простеження IP адрес важким, побачила збільшення завантаження від 20% до 30% після новин АНБ. Загальна програма була завантажена 36 мільйонів разів у минулому році і має більш ніж півмільйона щоденних користувачів, за словами виконавчого директора Tor Ендрю Lewman.
Анонімізація має свої недоліки. DuckDuckGo не така вправна, як Google в передбаченні того, що Ви шукаєте, перш ніж ввести запит. Використання Cryptocat означає переконати друзів також завантажити цю програму, а не просто зареєструватись на Facebook або Gmail. Tor, як відомо, приваблює незаконну діяльність – і. в деяких випадках, користувачі, які допомагають приховати адреси інших IP в кінцевому підсумку пов'язані з незаконними діями з їх комп'ютерів.
Kobeissi вказує, що навіть, якщо ці засоби допомагають з анонімністю, вони не можуть бути повністю визнані виділеним наглядом уряду. "Реальне вирішення - не просто говорити людям залежати від цих інструментів. Реальним вирішенням є отримати чесну політичну дискусію, щоб обмежити або позбавитися від тактики цих спостережень, які відбуваються."
Ось список деяких альтернативних інструментів, орієнтованих на конфіденційність. які використовують більшість людей, щоб говорити, шукати та зберігати дані в Інтернеті. Вони досить прості в установці і використанні, але для технічно підкованих є набір більш великих списків на Tactical Tech і Prism Break.
  • Для перегляду веб-сторінок: Програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом Tor робить Вашу IP-адресу майже безвісною за рахунок маршрутизації Вашого трафіку за допомогою трьох різних комп'ютерів, розкиданих по всьому світу, перш ніж зупинитися на цільовому, який Ви натиснули онлайн. Технологія була розроблена компанією ВМС США і досі, головним чином, фінансується урядом.
  • Для веб-пошуку: DuckDuckGo не зберігає історію пошуку користувачів, на відміну від основних пошукових систем, що означає, що компанія буде мати набагато менше даних, щоб запропонувати, якщо буде викликана до суду.
  • Для онлайн-транзакції: Bitcoin, децентралізована електронна валюта, яка увірвалася в суспільну свідомість в цьому році і в даний час приймається всюди від барів Нью-Йорка до сайту знайомств OKCupid. Хоча покупець повинен остерігатися: значення Bitcoin вкрай нестабільне.
  • Для зберігання в хмарі: SpiderOak забезпечує ті ж функціональні можливості, що і DropBox та Google Drive, але має "нульові знання" клієнта, а це означає, що компанія не може побачити вміст файлів користувача, які автоматично шифруються. Хоча, приймаючи Ваші дані в свої руки, має свої недоліки: SpiderOak не може відновити пароль для Вас, якщо Ви його забудете.
  • Для обміну миттєвими повідомленнями: Cryptocat може бути встановлений у Вашому веб-браузері і шифрує повідомлення локально, перш ніж вони надсилаються автором через сервери Cryptocat. Інструмент користується популярністю у всіх, від журналістів до членів ЛГБТ-групи, які намагаються забезпечити приватність бесід. Мобільні додатки, типу TextSecure, пропонують ту ж функціональність «на льоту».
(Джерело EN: business.time.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting