Способи передавання інформації за допомогою QR-коду, записаного у відеоролик
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
QR-код в видеороликеQR-код стає все популярнішим: раніше його використовували хакери для фішингових атак, а тепер з його допомогою зберігають і передають інформацію через відео.
Турецька хакер винайшов вельми оригінальний спосіб зберігання файлів, загальним розміром до 10 Гб. Він додумався кодувати файли в кадри QR-кодами.
Спосіб зберігання файлів, придуманий Ердем Мемісяжіці (Erdem Memisyazici), мабуть, найоригінальніший на світі. За допомогою його рішення будь-який користувач може перетворити відеохостинг YouTube в своє персональне сховище даних.
Програміст винайшов і виклав в загальний доступ унікальний код, за допомогою якого користувач може відразу ж кодувати будь-який необхідний файл - наприклад, zip-архів - перетворюючи його в відеозапис, в кожному кадрі якої знаходиться спеціальний QR-код.
Зашифровану таким чином інформацію можна сміливо викладати на YouTube. Відповідно, скачавши файл, його можна розшифрувати назад.
На думку про подібну схему кодування Ердема наштовхнули самі властивості відеохостингу YouTube. На відміну від Gmail, Google Drive та інших файлхостінгов, на ньому відсутні обмеження на максимальний розмір займаного дискового простору і на час зберігання файлів. Фактично, існує тільки обмеження на максимальний розмір одного файлу, і обов'язкова умова - файл повинен мати відеоформат.
За словами програміста, для впровадження додаткової інформації у відео можна використовувати програми ZXing і Xuggler.
У свою чергу, дослідницький підрозділ Fujitsu Laboratories розробив технологію розміщення у відео невидимого оку, але такого, що може вловити камера смартфону, QR-коду, за допомогою якого можна передавати різну інформацію.
QR-коди мають пару істотних недоліків. Насамперед, квадратик QR-коду займає певну частину екрана. І для того, щоб забезпечити можливість «читання» з досить великої відстані, необхідно, щоб і розміри його були дуже великими. У той же час, якщо зробити QR-код занадто великим, то стає вже неможливим «прочитати» його з близької відстані. І такий підхід не надто підходить для телебачення.
А от ідея, запропонована Fujitsu Laboratories, дуже проста і навіть витончена. В основу її покладене використання все того ж видимого світла. Екран телевізора стає то темнішим, то світлішим, що абсолютно не розрізняє людське око, але здатна «розгледіти» камера будь-якого сучасного смартфона. Таким чином, немає необхідності доповнювати зображення різними додатковими кодами. Необхідно лише встановити на смартфон спеціальне не надто складне ПЗ. Є у розробки і ще одна додаткова перевага - дані можуть бути отримані практично під будь-яким кутом, в той час як QR-код вимагає безпосереднього розташування камери навпроти екрану.
Швидкість передачі даних таким способом не велика (у демонстраційному ролику вона становила близько 16 біт в секунду). Але для поставлених завдань її більш ніж достатньо.
Цікаво, що спочатку технологія розроблялася для створення ефективного і недорогого способу захисту авторського контенту. Однак згодом з'явилася ідея, що її можна використовувати і в іншому амплуа.
Стверджується, що комерційне застосування нової технології почнеться вже наступного року.
(Джерело RU: imena.ua)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting