Безпечне листування – це просто!
Рейтинг статті: / 4
НайгіршеНайкраще 
Шифрування повідомленьМи часто передаємо Мережею різноманітні повідомлення – на  форумах, в соціальних мережах, поштою і т. д. І дуже часто нам хочеться приховати їх вміст від сторонніх очей.
Саме так,  в  поштових  сервісах  та  соціальних  мережах можуть читати Ваші повідомлення, якщо вони будуть в результатах внутрішнього пошуку. Особливо гостро дане питання постає при використанні корпоративних мереж та поштових скриньок.
Тому, якщо Ви не бажаєте, щоб Ваші колеги або інші сторонні особи стали свідками Вашої переписки, необхідно повідомлення шифрувати. Для цього існує безліч таких програм, як Crypt&DeCrypt, fSekrit та безліч інших. Недоліком всіх їх є те, що вони функціонують як окрема утиліта і тому дуже часто користуватися ними незручно. Хотілося, щоб даний шифратор знаходився безпосередньо в браузері.
І ось тут Вам на допомогу може прийти дуже корисний букмарклет Encipher.it. Представляє він собою звичайний Javascript.
Encipher.it буде шифрувати і захищати паролем Ваші текстові повідомлення за допомогою симетричного шифрування, що використовує AES256 і PDBKF2 (Password-Based Key Derivation Function) для генерації ключів. Сам сайт використовує цифровий сертифікат SSL для захисту від атак MITM (Man In The Middle).
Встановлюється він елементарно – просто зберігаємо його в «Закладках», виносимо на головну панель браузера і все, він готовий до використання.
Наприклад, для того щоб зашифрувати якесь повідомлення - просто необхідно його виділити та натиснути на іконку «Encipher.it», яка з’явилася на панелі браузера. У новому вікні, що з’явилось, вводимо ключ і повідомлення відразу ж зашифровується.
Дешифрування відбувається аналогічно – виділяємо зашифрований текст, натискаємо на букмарклет, вводимо пароль і повідомлення розшифровується.
Залишається лише домовитись з тим, з ким переписуєтесь, про спільний ключ. Звичайно, що для передачі ключа необхідно використовувати інший канал зв’язку, відмінний від того, в якому відбуватиметься переписка.
Шифрування і дешифрування відбувається повність на стороні клієнта.
Для користувачів Firefox дуже корисним може стати плагін LockTheText.
Принцип, за яким він працює, аналогічний. Для того щоб зашифрувати текст достатньо його виділити, після чого за допомогою правої кнопки миші визвати контекстне меню, де необхідно вибрати Lock The Text/Lock:
У вікні, що з’явилось, вводимо ключ. Таким чином, ми отримуємо зашифроване повідомлення. Дешифрування відбувається аналогічно.
Однак найбезпечнішим методом переписки є перехід у невидимий Інтернет I2P, в якому можна скористатись послугою I2P-Mail.
При встановлені необхідного програмного забезпечення треба перейти у так званий “невидимий інтернет“ I2P. Даний ресурс пропонує власного поштового клієнта або, як його ще називають, I2P-Mail, хоча різниці зі звичайною поштою Ви не помітите.
Іншим поштовим сервісом в I2P є I2P-Bote.
Анонімна розподілена пошта - I2P-Bote значно відрізняється за своєю суттю від простої пошти, за архітектурою більш схожа на торренти, ніж на поштову систему звичайного Інтернету. Замість адреси e-mail використовуються хеші. Після відправлення, повідомлення розбивається на частини, шифрується і розподіляється серед інших версій сайту I2P-Bote. Як тільки одержувач з'явиться в мережі він отримає адреси (хеші) частин свого повідомлення і завантажить їх на комп'ютер. Так само, як і всі інші дані в I2P, повідомлення також будуть проходити ланцюжками тунелів. Використовувати поштові клієнти для роботи з I2P-Bote, зрозуміло, не можна - він вбудовується як плагін у веб-інтерфейс I2P-маршрутизатора. Саме така архітектура передачі даних робить переписку безпечною.
I2P-Bote на сьогодні, мабуть, самий зручний і безпечний спосіб обміну повідомленнями, якщо швидкість доставки повідомлення не важлива або треба відправити повідомлення одержувачу, якого наразі немає в Мережі.
Автор Анатолій Пилипчук, магістрант НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting