Створення пароля, який легко запам'ятати - практичні поради
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Надійний пароль, який легко запам'ятатиПро важливість створення надійних і різних паролів в наш час говорити не доводиться. У кожного сучасного користувача Інтернету існують декілька поштових скриньок, акаунти в соціальних мережах, на форумах та інших різноманітних ресурсах.
І хоча паролі сьогодні зазвичай ніде не зберігаються у відкритому вигляді, а використовується їх хешування - це ще не гарантія повної безпеки їх зберігання.
Одне з найголовніших правил - використовувати скрізь різні паролі і не використовувати в якості пароля імена знайомих, дітей та дати народжень (у сучасному світі їх можна досить нескладно узнати, використовуючи соціальні мережі або методи соціальної інженерії), прості слова (можуть бути підібрані за словником ), комбінації типу «12345» і т.д.
Існує багато рекомендацій щодо створення, зберігання, запам'ятовуванню паролів. Хтось використовує хмарні сервіси типу LastPass і KeePas (але все одно потрібно створювати один майстер-пароль), хтось користується генераторами паролів і просто вивчає їх, хтось іде своїм шляхом.
У цьому матеріалі розглянемо кілька методик для створенню пароля, який легко запам'ятовується.
Придумайте фразу, яку Ви точно не забудете, наприклад «Я живу на планеті Земля» (для прикладу обрано не дуже довге речення, на практиці рекомендується вибирати більш довге, наприклад, куплет з Вашої улюбленої пісні). Вибравши по першій (можна і останній) букві з кожного слова можна отримати «яжнпз». Міняючи регістр через букву вже отримаємо «ЯжНпЗ». Замінюючи букви на цифри, додаючи спецзнаки можна отримати «ЯжНп3!». Останній крок - переведення в трансліт на англійську, тому що бажано все-таки використовувати англійські паролі (раптом, колись виникне необхідність ввести пароль і не буде доступу до кириличної розкладки).
В результаті отримаємо ось такий пароль - «YAzhNp3!». Такий пароль на перший погляд складний, але знаючи методику його створення, дуже легко запам'ятати.
Автор статті «Простий і надійний пароль - колективна творчість» проаналізувавши багато рекомендацій, зробив такі узагальнення для створення стійких паролів, які легко запам'ятовуються:
  • Використовуйте в паролі антоніми, синоніми і омоніми та ін. в різних комбінаціях з розділовими знаками і цифрами («молодийдідусь18років», «svіtlo! Темний», «собака = @»)
  • Використовуйте формули і вирази («12! = 12.1», «@ die ('hard')», «echo $ string»)
  • Використовуйте несправжні адреси електронної пошти («Ya.Krevedko @ ya.ya»)
  • Використовуйте рими в паролі («google'shmugl», «HABRa_kadabra»);
  • Повторення («http://http://double_pass», «zloe_zlo»)
  • Візуалізацію («Зомбі виїли мені мо3г», «КуКла.Даша.плачет»)
  • Перебільшення («25 годин ранку», «Путін'а в мери!», «Почухай МЕНІ шлунок»)
  • Використовуйте мати в паролях (тут вправляйтеся самі)
  • Один з найнадійніших способів запам'ятати пароль - багаторазово набрати його на клавіатурі
Ще одним варіантом створення пароля, що легко запам'ятовується, може бути банальне словосполучення з 3 різних слів, нічим не пов'язаних з собою. Підібрати такий пароль перебором практично неможливо (займе дуже багато часу). Приклад такого пароля «let's do our hometask kgb». Якщо використовувати пробіли в паролі заборонено, то його можна замінити на «_» або іншим будь-яким знаком/цифрою. У статті The Usability of Passwords наводиться така ілюстрація по стійкості паролів (у статті передбачається, що використовується підбір пароля на веб сервісах, на яких в будь-якому випадку існують обмеження щодо частоти введення пароля і існують паузи між спробами введення паролів):
Дуже популярним на пострадянському просторі є набір речення російською при латинській розкладці, коли «всім привіт як справи» виглядає як «dcsv ghbdsn zr cghfdb». Це теж хороший спосіб створення пароля, який легко запам'ятовується, але може виявитися летальним, якщо Ви забудете розташування символів на російській розкладці, коли її не виявиться під рукою. Також незручно вводити з телефону і багато програм підбору паролів цей спосіб вже враховують.
Ще один із способів, коли доведеться досить легко запам'ятати пароль - скористатися генераторами паролів, які враховують властивість пам'яті людини.
Не забувайте, що за рекомендаціями фахівців інформаційної безпеки, паролі потрібно змінювати раз в 3-4 місяці. Але також варто пам'ятати, що зайва параноя теж не приводить до добра. Звичайно для найважливіших і критичних даних (основна пошта, доступ в інтернет-банкінг) варто використовувати самі надійні паролі, а на сайтах, де Ви реєструєтеся один раз і навряд чи туди будете часто повертатися - можна вводити і більш прості паролі.
Якщо паролі для сайтів складні, то можливо використовувати майстер-паролів (Firefox, Opera), щоб кожного разу не вводити паролі повністю. Проте, розробники Google Chrome вважають, що майстер-пароль створює оманливе враження про свою безпеку і такої функції в Google Chrome на даний момент немає. Виправити дану ситуацію можна, скориставшись розширенням Last Pass, яке крім автоматизації створення складних паролів на будь-яких веб-ресурсах, має функцію майстер-пароля.
Також деякі сучасні браузери (Google Chrome, Firefox, Opera) підтримують синхронізацію паролів між різними ПК, використання сервісу Last Pass і йому подібних дозволяє синхронізувати свої паролі не тільки на різних комп'ютерах, але і в різних браузерах і навіть мобільних пристроях.
А щоб паролі ніхто «не витягнув» є ще один цікавий спосіб: запам'ятовувати при використанні майстер-паролів пароль не повністю, а залишити 3-4 символи для «додруковування» вручну в кінці пароля при його автоматичному введенні. І запам'ятати ці символи легко, і ніде Ваш пароль не буде зберігатися в повному вигляді.
Олексій Янчук  Автор Олексій Янчук, магістр НТУУ «КПІ»
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting