Як підготувати Ваш ноутбук на випадок крадіжки
Рейтинг статті: / 3
НайгіршеНайкраще 
Неділя, 23 жовтня 2011, 16:24
Захист ноутбука від крадіжкиНоутбуки надають велику свободу. Ви можете виконати певну роботу під час подорожі, перевірити електронну пошту і Skype з друзями в кафе, приймати цифрові повідомлення під час участі у конференції.
Але досить на секунди втратити увагу і хтось інший може скористатися перевагами портативності ноутбука. Великим ризиком, який поставляється з усіма портативними пристроями, є крадіжка. Мало того, що Ви ризикуєте втратити дорогу частину обладнання, вкрадений ноутбук також містить приватні і потенційно конфіденційні дані, наприклад, фотографії, особисті дані, дані електронної пошти і паролі. У цій статті автор коротко викладе способи, які можуть захистити Ваш ноутбук від викрадення або як його підготувати на випадок крадіжки.
Використовуйте блокування для захисту від крадіжки ноутбука.
Перша лінія оборони для запобігання небажаного доступу до даних є блокування. Ви, Раніше автор рекомендував Kensington Security Slotand Lock для використання. Однак є й кілька інших способів блокування Вашого ноутбука, наприклад, за допомогою флешки і програмного забезпечення. Ці блокування можуть підняти тривогу, коли хтось намагається зламати їх, наприклад, шляхом видалення флеш-диску або шляхом введення невірного пароля.
Раніше кілька таких інструментів були розглянуті глибше. Автор рекомендує наступні статті:
Процедура установки для Predator - ще одного інструмента, який можна використовувати для блокування комп'ютера, описана в керівництві для офісного працівника про флеш-накопичувач USB (англ.).
Захистіть паролем всі облікові записи користувачів
Друга лінія оборони - паролі. Для запуску Windows, Linux або OS X створіть пароль для облікового запису користувача. Також переконайтеся, що немає прихованих облікових записів, які залишаються незахищеними, наприклад, під обліковим записом адміністратора Windows. Наступна стаття пояснює, які паролі Вам потрібні, і підготовить Вас до подальшого матеріал про те, як створювати безпечні паролі: 3 паролі за умовчуванням, які необхідно змінити і чому (англ.)
Автор розуміє, що дуже зручно зберігати паролі на Вашому ноутбуці і дозволити автоматичне введення логіна для настільних клієнтів та онлайн-рахунків. Проте, автор рекомендую не зберігати паролі на яких-небуть рахунки, які містять важливу або конфіденційну інформацію, наприклад, банківські або облікові записи електронної пошти. Автор також рекомендує використовувати захищений мастер-паролем менеджер паролів, щоб допомогти Вам отримати безпечні паролі. Раніше розглянули наступні питання:
Шифруйте конфіденційні дані
Паролі облікових записів користувачів легко зламати. Хоча, навіть не обов'язково їх зламувати. Той, хто має фізичний доступ до Вашого ноутбука, може просто зняти жорсткий диск і прочитати його на іншому комп'ютері. Будь-які дані, що зберігаються на жорсткому диску, легко доступні, незалежно від того, наскільки складний пароль користувача. Таким чином, Ваш найкращий вибір - шифрування даних, що зберігаються на Вашому ноутбуці.
Для користувачів Windows, автор рекомендує TrueCrypt з безкоштовним, відкритим вихідним кодом і простим у користуванні програмним забезпеченням для шифрування диска. Також зверніть увагу на наступні інструменти:
Виконуйте резервне копіювання даних
Так, автор постійно нагадує Вам про це, бо воно того варте. Коли Ваш ноутбук буде вкрадений або пошкоджений жорсткий диск, це дасть Вам душевний спокій. І якщо станеться найгірше, то заощадить Вам немало нервів.
Щоб дізнатися більше про резервне копіювання даних в Windows 7, автор рекомендує прочитати PDF керівництво: Резервне копіювання і відновлення (англ.).
Встановіть програми для відстеження Вашого ноутбука
Незважаючи на всі захисти у формі замків, паролів, шифрування і резервного копіювання даних, ноутбук може бути вкрадений. Навіть якщо все, що Ви втрачаєте, - це лише частина обладнання, було б чудово, якби Ви могли відстежити його шлях і отримати його назад? Щоб зробити це можливим, Вам необхідно підготувати Ваш ноутбук заздалегідь, встановивши можливості доступу до пристрою, коли злодій хоч раз використає його в режимі онлайн.
У наступних статтях, Ви можете ознайомитись з відповідними програмами:
А ось ще два інструмента, перераховані в нашому каталозі:
Налаштуйте дані Вашого ноутбука і запишіть інформацію
Іншим способом захисту Вашого ноутбука від випадкового видалення даних або крадіжки, є, додаткове його налаштування. Додайте наклейки на зворотній стороні екрану, вигравіруйте Ваш ноутбук, або дещо перефарбуйте. Це дозволить зробити його унікальним, щоб уникнути випадкового переплутування, а також може завадити його продажу і, таким чином, зменшить шанси бути вкраденим.
Крім того, сфотографуйте Ваш ноутбук, запишіть які-небудь особливі прикмети, в тому числі пошкодження, і серійний номер. У випадку, якщо Ваш ноутбук вкрадуть, ця інформація може виявитися дуже корисною для розшуку.
(Джерело EN: makeuseof.com)
 
>
КнигаНовиниПрактика пошукуПартнериПро нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting