101 актуальна техніка побудови посилань (лінкбілдінг)
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Побудова посилань на сайтСпеціально для тих, хто не знає, з чого почати, Суджан Патель, гендиректор компанії Single Grain, склав пам'ятку, бо лінкбілдінг для багатьох залишається проблемою.
Лінкбілдінг за рахунок внутрішніх ресурсів сайту
1. Додайте соціальні кнопки на сторінки статей у Вашому блозі - Це можна зробити вручну або за допомогою спеціальних плагінів, але зробити треба обов'язково, оскільки алгоритми ранжирування пошукачів враховують соціальні сигнали.
2. Просіть своїх читачів ділитися Вашими постами - Заклик до дії в кінці кожного поста здатний значно підвищити кількість розшарювання в соцмережах.
3. Запустіть RSS-стрічку - Це підвищить ступінь впливу Вашого сайту, що призведе до збільшення кількості беклінків: Ваші читачі почнуть ділитися Вашими постами на своїх сторінках в соцмережах.
4. Надайте свою RSS-стрічку в тематичні каталоги.
5. Зробіть внутрішню перелінковку між постами.
6. Додайте код TYNT.com на свої пости - Тим самим Ви автоматично додасте зворотні посилання на ті розділи сайту або URL, які читачі будуть копіювати.
7. Створюйте корисні email-розсилки.
8. Запустіть партнерську програму - Тут, звичайно, не обійтися без певних тимчасових витрат, але зате в результаті Ви будете отримувати зворотні посилання і від учасників, і з каталогів усіх програм, в яких Ви берете участь.
9. Оптимізуйте навігацію свого сайту для сканування (crawlability). - Графічні елементи навігації можуть перешкодити пошуковим роботам індексувати посилання в певному розділі. Рішення даної проблеми автоматично призводить до збільшення кількості беклінків.
10. Стежте за тим, щоб всі посилання на сайті були проіндексовані - Крім того, сторінкове оформлення (включаючи неналежне використання Javascript або Flash-файлів) може обмежувати можливість індексування Ваших посилань пошукачами.
Лінкбілдінг за рахунок контенту особливого типу
11. Напишіть список постів свого блога - Люди люблять ділитися списками.
12. Зіграйте на его лідерів галузі - Зверніться до почуття гордості значущих персон ринку, написавши вдячний пост, яким вони не зможуть не поділитися.
13. Робіть інфографіку - Нею набагато частіше діляться, ніж контентом інших типів. Ви отримаєте не тільки зворотні посилання, але і автоматичний приплив нової аудиторії.
14. Експериментуйте з інструкціографіками (instructographics) - На відміну від інфографіки, вони завжди розповідають про те, як зробити що-небудь, а не є звітом за фактами. Зараз цей формат контенту тільки набирає зростання.
15. Пишіть дискусійні пости в блозі - Суперечки, як правило, поширюються дуже широко і далеко в Мережі.
16. Першими в своїй галузі пишіть пости на свіжих інфоприводах - На першоджерело всі зобов'язані посилатися.
17. Створюйте повноцінні інструкції - Якщо Вам вдасться написати пост, що охоплює всі аспекти теми, що вирішує проблеми людей, то Ви будете винагороджені безліччю посилань.
18. Постійно ведіть «живі блоги» - онлайн-блоги становлять особливу цінність для читачів, що також підвищує відсоток зворотних посилань.
19. Проводьте інтерв'ю з авторитетними представниками галузі - У цьому випадку зворотні посилання на Вас поставлять не тільки Ваші прихильники, а й фолловери респондента.
20. Пишіть пости, які «розвіюють міфи» - Це спрацьовує навіть у рекламі та PR-акціях.
21. Запустіть рубрику «Питання - відповідь» або напишіть пости у формі FAQ.
22. Створюйте пости, приурочені до всенародних свят чи подій - Буде шанс потрапити на перші рядки в SERP Google (або і в SERP Яндекса - прим. ред.) з відповідних запитів.
Лінкбілдінг із застосуванням соціальних медіа
23. Заведіть персональну та бізнес-сторінку в Facebook (для України тут, скоріше, групу на ВКонтакте, див. 27 - прим. ред.) - так Ви збільшите коло потенційних посилальників.
24. Зв'яжіть свій блог з профілем в Twitter, щоб автоматично створювати посилання.
25. Створіть персональний аккаунт на Google+ - Оскільки це може підвищити Ваші позиції у видачі Google та принести додаткові беклінки.
26. Додайте своє посилання в профіль в LinkedIn (або- брендову сторінку в Facebook, див. 24 - прим. ред.). - Зможете, крім посилань з авторитетних у Вашій сфері сайтів, отримати додаткові ділові контакти.
27. Просіть авторитетних людей ділитися посиланнями на Ваші нові пости.
28. Випускайте матеріали на сайтах-файлообмінниках - Наприклад, на таких як Scribd і Slideshare.
29. Створіть спільно з іншими власниками сайтів мережу коментування блогів - Як частина цієї самої мережі Ви зможете залишати коментарі на сайтах інших людей (ті самі беклінки) в обмін на повідомлення на сторінках Вашого власного інтернет-ресурсу. При такому підході люди будуть більше довіряти Вам.
30. Діліться відео на YouTube.
31. Відповідайте на питання на «ВідповідіYahoo», Quora і т.п. - Якщо Ви станете авторитетним автором на цьому ресурсі, то зможете давати посилання на свій сайт в кожній відповіді на питання. (У нашому випадку - це скоріше Ответы@Mail.ru і т.п. - прим. ред.).
32. Знайдіть блоги, які дозволяють ставити зворотні посилання.
33. Створіть вільні блоги для інших в обмін на беклінки.
34. Перереєструйте на себе авторитетні блоги, у яких закінчилася реєстрація на Blogspot-Проведення порівняльного аналізу часом виявляє занедбані блоги на Blogspot, які зберігають хороший контрольний капітал, а тому є відмінними донорами. Стежте за тим, щоб кількість беклінків з цих старих, занедбаних блогів не перевищувала 4-5 у Вашому списку зворотних посилань.
35. Заявляйте свої списки на сайтах з локальним поділом типу Yelp.
Лінкбілдінг за допомогою промо-акцій та реклами
36. Випускайте купони-коди.
37. Проводьте конкурси з подарунками. - Люди, які виграли безкоштовні речі, від радості почнуть ділитися посиланнями на приз з друзями та потенційними заздрісниками.
38. Використовуйте сезонні і святково-орієнтовані промо-акції.
39. Спонсоруйте події спільноти. - Зрозуміло, що Вам доведеться трохи витратитися, але напевно Вам за це повернеться: більшість організаторів подій ставить зворотні посилання на сайти спонсорів.
40. Залишайте відгуки на сайтах з оглядом продукції. - Якщо Ваш статус на даних ресурсах дозволяє, супроводжуйте свої коментарі посиланнями на сайт.
41. Пишіть відгуки на сайтах інших компаній (партнерів, конкурентів і т.д.).
42. Запустіть конкурс «Кращий в Мережі ...» і нагородіть переможців, щоб ті послалися на Ваш сайт.
43. Жертвуйте на благодійність, у тому числі потенційним донорам зворотних посилань. Цей варіант можна використовувати в якості альтернативи організації заходів.
44. Проводьте презентації в своєму коледжі чи університеті - Ви зможете отримати дуже цінні «освітні» посилання.
45. Спонсоруйте конференції галузі.
Традиційні техніки лінкбілдінга
46. Додайте свій сайт в особливо значущі каталоги. - Уникайте нікому не відомих каталогів, але неодмінно знайдіть час на реєстрацію в DMOZ, Каталог сайтів Yahoo, Best of the Web («Краще в Мережі») і Business.com (для країн СНД можливі інші варіанти - прим. ред.) для отримання зворотних посилань.
47. Виявляйте спеціалізовані каталоги високої цінності - Якщо Ви проводите вебінари, безкоштовно поширюєте книги, створюєте веб-додатки і т.п., то Ви маєте право на занесення сайту в спеціалізований каталог (наприклад, каталог Appolicious для iPhone-додатків).
48. Залишайте коментарі в блогах інших людей. - Навіть якщо зворотні посилання там закриваються в «nofollow», вони все ж таки мають невелику цінність.
49. Постіть на галузевих форумах.
50. Створіть профілі на державних сайтах. - Якщо Ви будете активним учасником такого форуму або співтовариства, то зможете отримати зворотні посилання на сайт.
51. Поширюйте прес-релізи. - Якщо бувають інформаційні приводи, яким варто надати гласності, то не нехтуйте такими сервісами як PRWeb, наприклад.
52. Публікуйте статті на популярних Web 2.0 ресурсах.
53. Створюйте і просувайте взаємопов'язані мікро-сайти (сателіти).
54. Контактуйте безпосередньо з веб-майстрами своєї галузі. - Якщо Ви впевнені, що інформація Вашого сайту може бути корисною для читачів іншого ресурсу, домовтеся з його вебмайстром про розміщення зворотнього посилання.
55. Пишіть гостьові статті для інших блогів. - Автори зі сторони мають право хоча б на одне посилання на власний ресурс в кожному матеріалі.
56. Постіть свої посилання в закладках на соціальних сайтах.
57. Купуйте занедбані або припарковані домени - Звичайно, якщо вони є хорошими донорами посилань для Вашого сайту.
58. Давайте інтерв'ю ЗМІ. - Одне-єдине згадування на великому новинному порталі дає величезний потенціал на отримання зворотних посилань.
59. Беріть участь в «блог-каруселях». - Ви ставите посилання на один блог, він - на інший, інший - на Вас і т.п.
Лінкбілдінг шляхом створення продукту
60. Випустіть безкоштовну електронну книгу. - Створіть можливість для її завантаження на своєму сайті та отримайте море беклінків, якщо кожен захоче поділитися з друзями посиланням на скачування.
61. Записуйте підкасти. - Ви отримаєте не тільки реферальні посилання від своїх слухачів, а й зберете зворотні посилання зі всіх каталогів, в які потрапить Ваш підкаст.
62. Створюйте віджети - Якщо Ви обираєте цей метод, не спамте. Переконайтеся в тому, що користувачі обізнані про Ваші посилання, і надайте їм можливість вимикати віджет, якщо не хочете, щоб Вас вигнали з WordPress.
63. Надавайте вільне програмне забезпечення.
64. Запустіть власний відеоканал на YouTube - Неважливо: інформативний або розважальний, головне - щоб приносив якомога більше беклінків.
65. Випустіть додаток. - Так-так, він здатний не тільки підвищити Ваші доходи, а й збільшити кількість зворотних посилань.
66. Публікуйте офіційні документи. - Якщо Ви знаходитесь на ринку B2B, то це один з найкращих способів отримання зворотних посилань: офіційні документи у цій сфері завжди широко розповсюджуються серед професіоналів.
67. Розміщуйте вікторини на сайті і включайте функціонал «поділитися».
68. Акумулюйте інформативні дослідження та кейси. - Люди люблять читати тематичні дослідження, а для Вас це відмінний шанс сформувати позитивну репутацію та отримати нові беклінки.
69. Проводьте і поширюйте вебінари. - Користуйтеся потенціалом високого залучення даного типу контенту.
70. Діліться унікальними фотографіями та іншими зображеннями відповідно до ліцензії Creative Commons (в обмін на зворотні посилання).
71. Публікуйте набори іконок. - Також пропонуйте їх в обмін на посилання.
72. Створюйте значки сайту. - Розробіть цілий графічний «пакет», який вебмастера зможуть додавати на свої сайти.
73. Розробіть власну панель інструментів .- Як і у випадку з програмним забезпеченням і додатками, люди будуть активно користуватися і посилатися.
Лінкбілдінг силами «рекламації»
74. Використовуйте «Сповіщення Google», щоб виявити згадки про Вашу компанію без посилань - у багатьох випадках у вебмайстрів тих сайтів знайдеться привід для проставлення посилання на Вас.
75. Налаштуйте оповіщення Copyscape, щоб знати, хто копіює Ваш контент. - Замість вимог видалити запозичену статтю, запропонуйте плагіатчикам поставити посилання на Ваш сайт.
76. Повертайте посилальну масу зі сторінок з 404 помилкою на свій сайт. - Якщо на яку-небудь з Ваших сторінок з 404 помилкою вказують посилання зі сторонніх джерел, беклінки варто перенаправити на переміщений з неї контент і тим самим повернути всю контрольну вагу.
77. Повідомляйте вебмайстрам про наявні на їх сайтах орфографічні і граматичні помилки в обмін на посилання. – Звернутися до них можна електронною поштою.
78. Стежте за своїми посиланнями на сайтах партнерів і негайно повідомляйте про виявлення битих.
79. Контактуйте з іншими сайтами, посилання на які з ресурсів Ваших партнерів є битими. - Інформування третьої сторони може принести Вам випадкові беклінки.
80. Відшукуєте зламані або шкідливі сайти і пропонуйте їх відремонтувати в обмін на зворотні посилання.
81. Ставте посилання на ті сайти, які вже посилаються на Вас. - Це дозволить підвищити авторитет ресурсів-донорів і, відповідно, збільшити вагу розміщених на Вас посилань.
82. Проводьте аналіз ресурсів конкурентів з метою розшуку джерел, на які вони посилаються.
Лінкбілдінг нетрадиційними методами
83. Створюйте петиції з актуальних проблем, які сильно Вас хвилюють. - Якщо торкнутися злободенної проблеми, то всі навколо почнуть посилатися на Вашу петицію.
84. Наполягайте на занесенні Вашого сайту в каталог 1-800-FREE-411.
85. Розміщуйте на сайті список вакансій Вашої компанії. - Прописуйте свій URL в описі кожної посади, тому що списки вакансій напевно переписуються.
86. Видавайте стипендію. - Якою б мізерною вона не була, Ви зайвий раз пропіарити свою компанію і отримаєте зворотні посилання.
87. Розміщуйте рекламу на Craigslist (в тих випадках, коли вона релевантна). - Спамити не варто, однак якщо у Вас дійсно є, що продати або віддати, не забудьте включити посилання в свій пост.
88. Створюйте вікі-сторінки. - За рахунок цього Ви підвищите свій авторитет в галузі і піднімете цінність посилань, які ведуть на Ваш сайт.
89. Приєднуйтеся до «Бюро кращих підприємств» (Better Business Bureau). - Вступити в нього можна тільки за певну плату, зате Вам вдасться підвищити довіру споживачів і отримати зворотнє посилання на свій сайт.
90. Приєднуйтесь до торгових палат своєї спільноти. - Також приєднуйтесь до місцевої Торгово-промислової палати, і отримаєте місце в каталозі на сайті організації.
91. Контактуйте з місцевими бібліотеками. - Багато хто з них веде списки ресурсів, і згадка Вашого сайту в одному з розділів може забезпечити Вам посилання з високим PageRank.
Якщо у Вас багато часу чи грошей
92. Створіть авторитетний соціальний інструмент (типу Klout). - Вимірювання ступеня впливу користувачів в соціальних мережах протягом найближчих років буде залишатися однією з найбільш гарячих тенденцій в digital-маркетингу.
93. Створіть свій власний каталог сайтів.
94. Найміть на роботу авторитетну у Вашій галузі особистість, зв'язки з якою Ви могли б використовувати. - Для отримання посилань, і не тільки.
95. Купуйте рекламу.
96. Станьте авторитетом у своїй галузі.
97. Створіть нове онлайн-співтовариство. - Запустіть власну соціальну мережу, форум і т.п.
98. Створіть каталог локальних сайтів. - Для цього зовсім не обов'язково ставати черговим Yelp - просто складіть невеликий список сайтів місцевих компаній Вашої галузі.
99. Проводьте презентації на галузевих конференціях.- Одночасно підвищите свій авторитет і заробите зворотні посилання на сайт.
100. Найміть PR-компанію.
101. Найміть SEO-агентство. - Якщо у Вас немає часу самостійно займатися лінкбілдінгом, нехай професіонали зроблять цю роботу за Вас.
Можливо, деякі з перерахованих Sujan Patel прийомів лінкбілдінга здалися Вам дуже креативними, інші - пересічними, треті - вельми сумнівними (83), а інші - і зовсім несерйозними (79, 88), які можна застосувати виключно на Заході.
А може автор ще й примудрився щось упустити? Повідомте в коментарях!
(Джерело RU: seonews.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting