10 застарілих методів оптимізації, від яких варто відмовитися
Оценка пользователей: / 1
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Методи пошукової оптимізаціїГрег Хеберманн (Greg Habermann) - виконавчий директор і віце-президент SageRock. Він працює в SageRock, Inc. з 2005 р. Його цікавлять практично будь-які питання інтернет-маркетингу.
Грег працював над багатьма аспектами і різними формами цієї унікальної області, від дизайну та пошукової оптимізації (SEO), до використання контекстної реклами (PPC) і кампаній в соціальних мережах для ряду провідних брендів.
Автор статті з гордістю заявляє, що ні один з його сайтів не постраждав від оновлень Google Panda/Penguin. Але він бачив падіння позицій в Google у його колег, після того, як вони йшли напролом, добуваючи трафік. Вони не могли зрозуміти, що сталося і чому, і ще важче їм було знайти відповідь на питання, як це виправити.
Грег Хеберманн відверто здивований тим, чому йому так часто доводиться стикатися з подібним сценарієм. Тим часом, в кожному окремому випадку істотну роль відіграє використання поганих методів оптимізації, або застарілої SEO тактики.
Як сказав Марк Джексон у статті «7 навичок високоефективних оптимізаторів»: «Ми, звичайно, повинні розбиратися в таких речах, як Google Panda/Penguin і змінах, які відбуваються в алгоритмах пошукових машин. Але якщо ми сфокусуємо свою увагу на «правильному маркетингу», то всі інші моменти повинні зважитися потрібним нам чином самі собою, і великі зміни алгоритмів ранжирування не викличуть особливого занепокоєння».
Але суть питання в тому, що в SEO приказка «Старий кінь борозни не псує» не працює.
Нижче наведені 10 застарілих методів оптимізації, які вже віджили свій вік, а також дані рекомендації, як можна діяти більш ефективно.
1. Розсилка статей
Якщо «EzineArticles» злітає з Ваших губ при першому ж згадуванні про SEO, то зупиніться прямо зараз. Навіть до Panda цей метод просування не можна було назвати кращим способом вкладення власного часу. Публікація статей через EzineArticles лише допомагала отримати швидкі посилання на сайт.
Зарубайте собі на носі: нарощування якісної посилальної маси не може бути простим заняттям. Як і будь-які інші прийоми оптимізації, на це потрібно затратити певний час і зусилля.
Замість того щоб ганятися за легкими посиланнями, чи не краще налагодити взаємини з блогерами, готувати гостьові пости, які додадуть значимості їх сайтам і будуть оцінені читачами? Тут Ви маєте шанс отримати додаткові бали від впливу на аудиторію та отримання посилань з авторитетних ресурсів.
2. Прес-релізи без новин
З бесіди, яка нещодавно відбулася у Грега Хеберманна:
«- Гаразд, якщо розсилка безкоштовних статей не така вже й хороша, чи можна використовувати замість них прес-релізи?
- Чи є у вас щось цікаве для засобів масової інформації?
- Ну, я точно не знаю, але мені треба, щоб моє ім'я було десь засвічене, і це було б чудовим шансом отримати посилання з новинних каналів. Може, мені готувати по 2 прес-релізи в місяць?
- Ні. Хоча ... Ні».
Ви маєте власний бізнес і пишаєтеся цим. Згідно з даними Dun and Bradstreet, в 2010 р. в США існувало 23 млн. об'єктів малого підприємництва. Автор не хоче сказати, що власники бізнесу не роблять нічого такого, що було б цікаво читачам, але саме існування бізнесу не є приводом для прес-релізу.
Зверніться у будь-яке агентство із зв'язків з громадськістю, і там вам відразу скажуть, що для PR необхідно щось більше, ніж просто прес-реліз. Кімберлі Еберле (Kimberly Eberl), президент Motion PR з Чикаго вважає:
«Зв'язки з громадськістю - це спілкування між компанією та всіма іншими зацікавленими сторонами. Вони спонукають компанію бути відкритою і направляти свою роботу на надання вигод для всіх сторін. PR займається інформуванням і побудовою взаємин через різні канали і ринки».
Чимось нагадує нарощування посилальної маси, чи не так? Якщо Ви хочете бездарно витратити власний час, то, крім розсилки статей, можете зайнятися і підготовкою прес-релізів, створених тільки заради посилань.
Тут не можна поспішати. Створюйте що-небудь дійсно новинне і цікаве. Нехай це виявиться корисним хоч для когось ще, крім Вас, і Ви станете ефективним в медійній сфері, а за цим послідують і посилання.
3. Обмін посиланнями
Який сьогодні рік? 2004? Обмін посиланнями - це ще один спосіб легко здобути посилання і отримати траст за допомогою взаємного проставлення посилань на різних сайтах. Чи можете Ви уявити ще більш відвертий сигнал для пошукових машин про спробу видобутку дешевих і непотрібних для користувачів посилань?
Думайте про посилання, як про такі собі вірчі грамоти. Переважно вони повинні використовуватися там, де це має сенс і допомагає відвідувачам знайти додаткові ресурси з проблеми, яка їх цікавить, або щоб ознайомитися з близькими за тематикою матеріалами.
Якщо хтось створив хороший контент, який здатний допомогти Вашим читачам або відвідувачам сайту, то на нього варто поставити посилання.
4. Створення неякісного контенту
Даний інструмент просування сайту ніяк не хоче піти в минуле. Від поганих звичок важко позбавлятися. Але, друзі, зараз саме час відмовитися від цього.
Всі ми вже знаємо, що чудовий контент приносить чудові посилання. Не полінуйтеся відповісти на наступні питання, під час створення чергового контенту для сайту:
Віддаєте Ви створення контенту на аутсорсинг? Якщо так, то хто створює контент для Вас? Чи володіє ця людина достатньою кваліфікацією, для того щоб створювати чудовий контент, що притягає спонсорів?
Хто та людина, для якої створюється цей контент, і навіщо він йому може знадобитися? Ви пишете для пошукових машин чи для формування власної аудиторії? Між іншим, ці речі не виключають одне одного.
Чи не створюється у Вас відчуття, що Ви знову і знову пишете про одні і ті ж речі, і це Вам порядком набридло, так як приходиться розповідати тільки про те, що Ви продаєте? Якщо так, то, швидше за все, Ви чините неправильно. Прошу вибачення, але це дійсно так. Написання статей може втомлювати, але задумайтеся над питаннями, порушеними вище. Якщо Ви не можете знайти в створюваних матеріалах чогось такого, через що інші вважатимуть їх чудовими, то чи знайдуть це інші, і чи поставлять вони на них посилання?
5. Втрата власного голосу через автоматизацію
Грег Хеберманн не хоче вступати в суперечки з приводу засобів автоматизації, які, здається, постійно циркулюють в його середовищі. Інструменти, які допомагають поставити на потік створення і поширення контенту, дозволяють заощадити час, але вони є всього лише інструментами.
Вони мають своє призначення, і допомагають тоді, коли використовуються належним чином. Іншими словами, ми не можемо пиляти дошки з допомогою кувалди. Вивчайте власні інструменти. Використовуйте їх, але використовуйте з розумом.
Соціальні мережі та Ваш блог служать для налагодження взаємин. Вони допоможуть Вам утримати клієнтів або відкрити нові перспективи.
Багато компаній, які хочуть «соціалізуватися», думають, що автоматизація цього процесу значно його полегшує. При цьому вони не хочуть стати по-справжньому соціальними, але знають, що це «важливо» з ряду причин.
Ви нікого не зможете обдурити. Соціальні мережі здатні дати Вам власний голос. Спробувавши вибрати простий шлях, Ви ризикуєте залишити свою компанію німою.
6. Ігнорування соціальних сигналів
На щастя, більшість сучасних блогів і сайтів мають кнопки для розповсюдження контента через соціальні мережі. Але далеко не всі власники сайтів приділяють належну увагу соціальним сигналам. Вони не замислюються про їх значення і потенціал.
Давайте послухаємо генерального директора Google, Ларрі Пейдж. Його слова повинні змусити багатьох змінити своє ставлення до соціальних сигналах.
На останньому звіті про доходи Google, йому поставили запитання: «Що Ви думаєте про майбутнє пошуку в Інтернеті, через три-чотири роки, наскільки і яким чином будуть важливі соціальні сигнали і чи важлива персоналізація. У своїй відповіді він пояснив, як він зможе знайти друга, що має досить поширене ім'я:
«Вперше пошуковий механізм буде займатися не підбором відповідного рядка, а пошуком тієї людини, яку я знаю. Маючи справжній зворотний зв'язок з користувачем ... дуже зручно проводити пошук ... нами вже зібрано досить багато сигналів, але ми завжди можемо використовувати більше ... ми завжди можемо підвищувати релевантність і використовувати більше даних для того, щоб робити це».
7. Використання тактики без стратегії
Так чи інакше, про це вже було сказано в пунктах 1-6, але Грег Хеберманн відчуває, що даному питанню варто присвятити окремий пункт. Чому? Тому що так поводяться багато людей, які займаються просуванням, а також це пояснює, чому старі SEO-методи все ще використовуються. Крім того, це слід зробити з тієї причини, що багато хто не розуміє загальних принципів маркетингу.
При можливості, автор виділив би це ще більш жирним шрифтом: підготуйте стратегічний план, і працюйте над його реалізацією. Постійно тестуйте. Шліфуйте. Повторюйте два попередні кроки.
8. Фокусування на ранжируванні
Грег Хеберманн розбирав SEO-звіт про ранжування для клієнта, який отримує його протягом п'яти років. Він складався з 30 сторінок, заповнених інформацією про сотні ключових фраз.
Він запитав у оптимізатора, чи корелюються ці дані з аналітикою, і як це пов'язано з трафіковою поведінкою, якщо кількість клієнтів зменшилася, і число продажів впало. Оптимізатор подивився на нього, і сказав: «М-м-м. Я не впевнений, що на тому сайті взагалі є аналітика. Може бути, я і переглядав її одного разу ... Я не впевнений. Але щомісяця я направляю клієнтам звіт про ранжирування і вони задоволені цим».
Чудово!
Автор знає, якими привабливими можуть бути подібні звіти. Я знаю, що Ви працюєте, а цей чарівний маленький звіт можна показати клієнтові або босові і сказати: «Ми номер 1 в Google за запитом [продажа блакитних виробів з спандекса в Кукуєво Рязанської області]».
Але нам слід домогтися того, щоб оптимізатори відмовилися від подібного стилю спілкування з клієнтами, і почали використовувати більш значиму інформацію. Якщо ми не оберемо цей шлях, то скоро можемо втратити грунт під ногами, так як насправді не допомагаємо ні собі, ні власним клієнтам.
9. Зосередження зусиль виключно на одній пошуковій системі
Можливо, у Вас вже намітилися проблеми, про які Ви навіть не підозрюєте, так як поки все йде гладко. Негайно проаналізуйте статистику. Як багато органічного трафіку Ви отримуєте з Google? Скільки відсотків? Я знаю, що Ви робите свої пенсійні вклади в різні фонди, так чому ж Ви ризикуєте в цьому питанні, і зберігайте всі яйця в одному кошику? Диверсифікуйте свій трафіковий портфель. Хоча це стосується індустрії туризму, автор вважає, що наступний матеріал виявиться корисним для кожного, хто замислювався про диверсифікацію: «Серйозніше ставтеся до вхідного маркетингу».
10 Ігнорування дизайну
Залишилося кинути останню кістку, розповівши про те, про що не хочуть думати оптимізатори.
Дизайн має значення, і автор постарається обгрунтувати цю точку зору. Чи знаєте Ви, що у Вас за сайт? Доклали Ви свою руку до його дизайну? Так, я бачу, що ці меню виглядають круто. Це Flash, чи не так?
Сайт може багато розповісти про Ваш бренд. Я знаю багатьох людей, які вкладають великі гроші в сайти, маючи при цьому потворні і нефункціональні творіння, що перешкоджають пошуковим машинам індексувати його контент. Такий стан справ мав місце, коли Грег Хеберманн тільки починав свою роботу в мережі, але він зберігся й донині. І він закликає зайнятися захистом своїх інтересів, свого часу і грошей, а також вберегти себе від головного болю:
1. Наступного разу, коли будете створювати сайт, найміть дизайнера. Пошукайте навколо. Знайдіть хороший ресурс, якому Ви можете довірити свої гроші, чий дизайн працює. Його власники змогли зробити дизайн для людей, а Ви - поки що його не маєте.
2. Проінструктуйте свого дизайнера, але не займайтеся дизайном самі. Адже Ви найняли його не тільки тому, що він знає, як використовувати інструменти, в яких Ви не розбираєтеся. Дайте дизайнерові свободу, щоб він створив щось чудове для Вас.
3. Одночасно з цим найміть хорошого оптимізатора. Він повинен працювати разом з дизайнером і розробником, щоб гарантувати результат, який не тільки задовольнить Ваші побажання, але і буде бездоганним, з точки зору пошукової оптимізації.
(Джерело RU: searchengines.ru)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting