Як правильно вибрати електронну плату для свого хобі-проекту
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Arduino Raspberry Pi BeagleBoneКращі умільці використовують мікроконтролери або дешеві одноплатні комп'ютери для автоматизації. Але важко вибрати між Arduino, Raspberry Pi і BeagleBone, що краще для проекту. Спробуємо полегшити цей процес.
Arduino Raspberry Pi BeagleBone_1
Такі слова, як мікроконтролер, кишеньковий комп'ютер, або макетна плата можуть викликати в уяві образ маніяка з паяльником, прикріпленим до його стегна, але ці плати доступні і корисні для всіх. З будь-якою з цих плат неймовірно легко працювати, і кожна чудова як відправна точки для любителів електроніки, а також надає розширені можливості для ваших власних проектів.
Однак, коли справа доходить до дешевих, з відкритим вихідним кодом апаратних засобів, то у вас є тонна варіантів на чому побудувати свої проекти. Ми збираємося показати відмінності між трьома найбільш популярними платами: Arduino Uno, Raspberry Pi Model B і BeagleBone Black. Кожна з них має свої сильні та слабкі сторони, а деякі платформи кращі від інших для певних типів проектів.
Якщо хочете побачити всі параметри, то нижче відмінності кожної з них. Там набагато більше, ніж обговорюється в одному з наступних розділів (щоб бути об’єктивним, в порівнянні вказані не всі параметри Raspberry Pi і не найпопулярніша модель плати – прим. перекладача):
Arduino Raspberry Pi BeagleBone_2
Для початківців і одноопераційних проектів: Arduino
Arduino Raspberry Pi BeagleBone_3
Arduino за 25$ є однією з основних плат для спільноти радіолюбителів, тому що він з відкритим вихідним кодом, легко розробляти на ньому, споживає дуже мало енергії і дуже простий в налаштуванні. Крім того, він призначений спеціально для новачків, тому, в значній мірі, будь-хто може працювати з ним і підключити до нього зовнішні компоненти. По суті, Arduino являє собою невелику, програмовану плату, яка приймає і зберігає код з вашого комп'ютера. Він здатний робити прості, але класні речі, як управління освітленням або програмування системи для саду. Плата, мова програмування і більшість проектів, які ви знайдете, з відкритим вихідним кодом, тому ви можете використовувати їх, щоб задовольнити свої власні потреби.
Arduino є ідеальної відправною точкою для тих, хто шукає, щоб потрапити в радіолюбительську електроніку, тому що він дуже простий у використанні і його важко зіпсувати.
Переваги: $30 за Arduino – це досить дешево, тому можете купити кілька, щоб повозитися з ними. Поряд з флагманом Arduino Uno, у вас є тонна інших варіацій Arduino, щоб вибрати. Arduino також споживає дуже мало енергії, тому ідеально підходить для проектів, які працюють протягом всього дня, або повинні живитися від батареї. Найголовніше, що Arduino шалено популярний, так що легко знайти підтримку, навчальні програми і проекти. Нарешті, Arduino є гнучким і може взаємодіяти з будь-чим.
Недоліки: Arduino є платою для початківця, але вона потребує деякого часу, щоб звикнути до використання без графічного інтерфейсу. Тому що Arduino дешевий і малий, то не може, як правило, обробляти безліч різних процесів відразу, а це погано для проектів, які неймовірно складні або вимагають багато обчислювальної потужності.
Для чого Arduino є кращим: Arduino найкраще підходить для простих спеціалізованих проектів. Скажімо, система, в якій ваша сушарка посилає вам текстове повідомлення, коли ваш одяг висушиться, або система дверного відео-дзвінка. Arduino також дуже добре підходить для взаємодії з об'єктами в реальному світі, тому, якщо вам потрібно взаємодіяти з чимось на зразок жалюзі або блокування дверей, то Arduino є хорошим місцем для початку. Якщо ви розробляєте щось просте, як панель управління для саду, Arduino є досконалим. Якщо вам потрібна панель управління для підключення до Інтернету, де буде сенсорний дисплей і оснащення для повної автоматизації, то, ймовірно, Arduino не підійде.
Ідеї для проектів
Хочете подивитися на кращі ідеї того, що можна зробити з Arduino? Ось кілька ідей:
Для складних мультимедійних або Linux-проектів: Raspberry Pi
Arduino Raspberry Pi BeagleBone_4
Raspberry Pi за $35 став улюбленцем радіоконструкторів, з моменту, як вперше був оголошений. По суті, це крихітний комп'ютер, на якому працює Linux з SD-карти і на ньому ви можете запустити всі свої радіолюбительські проекти. По суті, це малопотужний комп'ютер Linux, і надалі можете зробити все, що може машина Linux всього за $35. З портами USB і HDMI-виходом, ви можете використовувати Raspberry Pi, як будь-який комп'ютер, а це означає, що він ідеально підходить для всіх видів проектів, які вимагають системи Linux.
Взагалі, Raspberry Pi хороший для всього, де вимагається дисплей, і особливо для будь-яких проектів, в яких хочете підключитися до Інтернету. Пам'ятайте, що це в основному крихітний комп'ютер, так якщо не шукайте щоб зробити щось супер складне з ним, але Raspberry Pi може обробляти тони різних речей.
Переваги: Будучи крихітним комп'ютером, він надає всі види переваг. З одного боку, HDMI порт Raspberry Pi означає, що він легко підключається до телевізора, а порти USB зроблять так, щоб ви зможете легко керувати ним, як комп'ютером, з мишею і клавіатурою. Він також має вбудований порт Ethernet, тому ви без клопоту зможете легко підключитися до Інтернету. Оскільки операційна система запускається SD-карти, то також можете легко змінити працюючі системи, просто замінивши карти. Це дуже зручно, враховуючи, що ви маєте кілька варіантів операційної системи. За ціною, то Raspberry Pi є потужним, але все ще досить простим для початківців, щоб використовувати.
Недоліки: Raspberry Pi є чудовим для майже будь-якого проекту, для якого збираєтесь використовувати комп'ютер, але на відміну від Arduino і BeagleBone, він не має стільки можливостей для взаємодії із зовнішніми датчиками або кнопками. Тому, якщо хочете зробити проект, який під’єднується до іншої електроніки у вашому будинку, або освітлення навколо будинку, то Raspberry Pi не настільки переконливий вибір.
Для чого Raspberry Pi є кращим: Raspberry найкраще підходить для проектів, які вимагають графічного інтерфейсу або Інтернету. Оскільки він проектувався для галузі освіти, то він також найкраще підходить для початківців, що шукають недорогий освітньої обчислювальний проект. Через наявність різних входів і виходів, він також має тенденцію бути кращою платою для таких мультимедійних проектів, як XBMC Media Center або ігрового центру ретро «все-в-одному».
Ідеї для проектів
Шукаєте кращі ідеї того, що можна зробити з Raspberry Pi? Ось кілька ідей:
Для проектів з зовнішніх датчиками або мережею: BeagleBone Black
Arduino Raspberry Pi BeagleBone_5
Найпростіше описати BeagleBone Black як поєднання Raspberry Pi і Arduino. Він має потужність Raspberry Pi, але також має параметри зовнішнього інтерфейсу як Arduino. За $45, ці можливості варті ціни, але все це вдається зробити досить по-іншому, бо він у своєму власному світі.
Так як насправді не вимагається дисплей, як при установці RPi, то BeagleBone Black призначений більше для просунутих користувачів і серйозних розробників. Тим не менш, він має встановлений з самого початку дистрибутив Angstrom Linux, тому подібний до RPi і ви можете використовувати його як автономний комп'ютер, якщо вам подобається. Також можете встановити широкий спектр інших операційних систем, у тому числі Android. BeagleBone Black є жорсткою системою, щоб звикнути, ніж Raspberry Pi, тому що з самого початку не орієнтований як система освіти, але ви можете багато чого зробити з ним.
Переваги: BeagleBone поставляється з упакованої флеш-пам'яттю і вже встановленою операційною системою, а це означає, що вже з коробки все є в повному обсязі. Якщо хочете працювати в режимі «без голови» (без монітора), то це легко зробити і вам не потрібне додаткове обладнання для установки, як для RPi. Великою перевагою BeagleBone є те, що він має дуже хороший набір входів/виходів GPIO (69 виводів в порівнянні з восьми RPi), тому може легко взаємодіяти з зовнішньою електронікою.
Недоліки: BeagleBone не має стільки портів USB, як Raspberry Pi, і не має вбудованого кодування відео, тому що це насправді не добре для автономного комп'ютера або розважальної системи. Він також не має стільки ажіотажу навколо себе, як RPi, але в той же час спільнота навколо BeagleBone сильна, хоча не така голосна, як в RPi. Це означає, що підручники і ідеї для проектів знайти трохи важче.
BeagleBone найкраще підходить для проектів, які могли б бути трохи занадто складним для Arduino, але не потребують таку складну графіку, як у Raspberry Pi. Так як він підключається до Інтернету з коробки, то це набагато дешевше, ніж використовувати Arduino, і, оскільки він має масу способів для підключення зовнішніх датчиків, то ідеально підходить для просунутих проектів, які взаємодіють з реальним світом.
Ідеї для поектів
Шукаєте кращі ідеї для того, що можете зробити з BeagleBone Black? Ось кілька ідей:
(За матеріалами EN: lifehacker.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting