Що ви повинні знати про стандарти домашнього IoT (Інтернету речей)
Оценка пользователей: / 13
ПлохоОтлично 
There are no translations available.

Smart_HomeКоли пристрої Інтернету речей дебютують цього року на виставці CES, то одним з найбільш частих питань буде, як всі вони разом з іншими розумними домашніми пристроями підключаються до дисплею.
Але кожен, хто очікує чіткої відповіді на це питання, схожий на дитину, яка встає вранці в день свята, щоб знайти купу подарунків під деревом.
IoT Smart_Home_1
Не надто хвилюйтесь, що не всі ваші пристрої ладять між собою – ще не час…
Тобто, ще занадто рано, щоб сказати, який стандарт чи протокол стане клеєм, що зможе об’єднати купу крутих гаджетів в систему, яка працює у всьому вашому будинку. Нові системи тільки починають з'являтися і, хоча вони можуть в кінцевому підсумку працювати одна з одною і зі старими платформами, купити одну з них і очікував гармонію – це видавати бажане за дійсність.
Підключення будинку, зрештою, може зробити життя простішим. Термостат, зв'язаний з відкриванням дверей гаража, може зрозуміти, хто повертається додому, і задати температуру або кондиціонування повітря згідно переваг господаря. Сумісні освітлення кімнати і аудіо система можуть також приєднатися.
Це бачення оволодіває суспільством. Кількість власників під'єднаних домашніх пристроїв виросло в США за минулий рік на 50 відсотків і цілі 43 відсотки усіх домашніх господарств у країні збираються їх купити цього року, стверджують дослідження компанії Parks Associates.
Сьогодні більшість людей розглядає один пристрій, говорить аналітик Майкл Вольф з NextMarket. Люди можуть купити підключеного термостату для своїх задач, або мережеве відкривання дверей гаража, тому що їх старе зламалося, але вони ще не думають про обладнання для всього будинку.
Для тих, хто про це думає, вже є способи зв'язати пристрої разом. Багато виробників пропонують концентратори, щоб заставити власні домашні пристрої працювати разом, а деякі відкрили ці системи для інших. Samsung має SmartThings, Belkin має WeMo, такі роздрібні мережі, як Lowe's і Staples мають свої власні платформи, і фахівці з розумного будинку фірми Insteon мають ряд хабів і пристроїв, щоб запропонувати деякі з них.
Такі провайдери широкосмугового доступу, як AT&T і Comcast, також пропонують окремі товари і переконують, що вони працюють разом. Ці системи можуть стартувати з забезпечення домашньої безпеки і розширитися, щоб включити такі речі, як освітлення і клімат-контроль.
Але, маючи постачальника або провайдера, вирішити, які продукти можуть зрозуміти один одного, не буде можливим в довгостроковій перспективі. Хоча деякі нові платформи призначені для забезпечення більш широкого вибору продуктів, які споживачі можуть легко додати.
Ось тут приходять такі нові слівця, як AllJoyn, OIC, Brillo, Weave, Thread і HomeKit. Але є дві речі, які варто тримати в голові.
По-перше, найкраще думати про домашній IoT в термінах рівнів. Більшість споживачів стикаються з залученням тільки двох рівнів: мережевого і додатків. Перший визначає, як пакети даних передаються через проводи або в повітрі, в той час як другий обробляє, як саме пристрої розуміють один одного і як передають один одному, що робити. Два продукти, щоб працювати разом, повинні говорити на одній мові на обох цих рівнях. Якщо ні, то ви повинні будете додати ще щось, типу конценратора або програмного забезпечення, які можуть говорити з обома.
По-друге, майбутнє ще не написане для цих потенційних об'єднувачів. Продукти, сертифіковані для однакових стандартів, повинні працювати нормально і, ймовірно, в 2016 році буде ще більше таких, що матимуть логотип. Але ще занадто рано, щоб сказати, чи буде один стандарт в кінцевому підсумку управляти ними всіма. Ще також дуже рано, щоб знати, наскільки хороші плагіни та інші методи, які заставляють їх працювати сумісно.
Ймовірно, необхідно ще років п'ять, перш ніж пристрої з різних домашніх IoT-екосистем зможуть виконувати такі складні завдання, як налаштування всього в будинку до вашого приїзду додому, говорить аналітик IDC Михайло Пальма.
"Я думаю, що ми побачимо багато розчарованих людей, що намагаються розширити те, в що вони досі інвестували", сказав Пальма.
Кілька гучних назв, що працюють на рівні додатків, швидше за все, будуть показані на CES-шоу. Інші будуть уникати шуму в готельному номері поблизу.
AllJoyn AllJoyn: Базується на програмному забезпеченні, розробленому Qualcomm. AllJoyn тепер є фреймворком з відкритим вихідним кодом з адмініструванням AllSeen Alliance. Членами альянсу є Microsoft, Cisco Systems, Panasonic і Sony. Група тільки почала сертифікацію продукції та перевірки того, що вони працюють разом. Досі затверджені лише чотири. Інші пристрої вже використовують AllJoyn протягом декількох місяців і виробники працюють над тим, щоб привести їх до останньої версії та отримати сертифікати, сказав Philip DesAutels, старший директор AllSeen з IoT.
IoT Smart_Home_2
OIC OIC: Open Interconnect Consortium (Відкритий консорціум з’єднання) включає Intel, Samsung, Dell і Cisco (деякі виробники засунули свої пальці в багато пирогів). Він протестував кілька продуктів на взаємодію і планує показати їх у номері готелю недалеко від CES. Із-за відкритого вихідного коду проект назвали IoTivity. Користувачі з іншими технологіями, у тому числі, такі конкуруючі, як AllJoyn, можуть встановити плагіни, які дозволяють OIC-продуктам працювати з іншими типами пристроїв, як заявив виконавчий директор OIC Michael Richmond.
HomeKit HomeKit: Цей програмний фреймворк розроблений Apple і призначений, щоб дозволити користувачам управляти побутовими пристроями безпосередньо з iPhone через Bluetooth або Wi-Fi.
HomeKit_3
Він також може зв'язатися з Apple TV для доступу, коли ваш iPhone поза будинком. Інші розумні домашні платформи можуть з'єднатися з HomeKit через такі системи як Insteon Smart Hub Pro. Apple контролює екосистему HomeKit і стверджує, що й інші продукти можуть використовувати її.
Brillo і Weave: Ці два програмні компоненти були відповіддю компанії Google на HomeKit.
IoT Smart_Home_4
Brillo є енергоефективною операційною системою IoT, заснованою на Android, а Weave дещо схожий на AllJoyn і OIC, що дозволяє пристроям ідентифікувати кожен з них та їх параметри. Weave може працювати з іншими ОС, не лише з Brillo, і може використовувати принаймні три різних мережевих протоколи: Wi-Fi, Bluetooth Low Energy і Thread, систему, яку створила сестра компанії Nest.
ZigBee ZigBee: Працює вже деякий час і тому вбудований в багато продуктів. Стандарти ZigBee для всіх типів пристроїв, як для дому, так і для підприємств, нещодавно об'єдналися в специфікації ZigBee 3.0. ZigBee і Z-Wave сьогодні є лідером на ринку, тому що він є рішеннями повного стеку, що може забезпечити роботу пристроїв разом, хоча вони вимагають концентраторів, говорить аналітик Tom Kerber з Parks Associates.
ZigBee_5
Альянс ZigBee стверджує, що можуть бути побудовані мости між його платформою та AllJoyn або OIC. Він також заявляє про можливу інтеграцію з Thread, яка буде виступати як базова мережа.
Z-Wave Z-Wave: Ця технологія, що ліцензована розробником чіпів Sigma Designs, вже має велику кількість продуктів. Це теж повний стек, але Z-Wave Альянс розглядає шлях інтеграції Z-Wave з іншими такими платформами, як AllJoyn і OIC.
На виставці CES деякі виробники будуть також говорити про мережеві протоколи, які вони використовують, хоча споживачі рідше купують в магазинах, орієнтуючись на мережі. Розподіл частот між цими протоколами та пропускна здатність мереж на їх основі наведені нижче:
IoT Smart_Home_6
Ще кілька основних моментів:
Wi-Fi: Всюдисуща бездротова система, яка залишається в серці більшості домашніх мереж, але багато невеликих з батарейним живленням пристроїв не буде безпосередньо спілкуватися з нею через вимоги до розмірів і потужності.
IEEE 802.11ah: Версія Wi-Fi з низьким енергоспоживанням, рекомендована для схвалення в 2016 році. Із-за використання більш низьких частот (приблизно 900 МГц, де не потрібне ліцензування) розширена зона доступу. Порівняння зон охоплення при використанні різних протоколів наведені нижче:
IoT Smart_Home_7
Bluetooth: Знайома приватна мережа реалізує IoT з енергоефективністю версії Bluetooth Smart (або Low Energy) і, як очікується, розширить діапазон і ємність мережі в 2016 році.
Z-Wave: Комірчана технологія з низьким енергоспоживанням, ліцензована Sigma Designs, і використовуються в широкому діапазоні зв'язаних домашніх пристроїв.
ZigBee: Комірчана мережа на основі стандарту IEEE 802.15.4, яка широко використовуються в малопотужних домашніх пристроях.
6LoWPAN: Нова версія IEEE 802.15.4 комірчаної мережі лише для стандарту IPv6.
IoT Smart_Home_8
Коротке навчальне відео про нову версію протоколу:
Thread: Протокол введений в 2014 році і оснований на 6LoWPAN, з додатковими функціями для безпеки, маршрутизації, налаштуванням і пробудженням пристроїв.
ULE ULE (Ultra Low Energy): Нещодавно введена версія малопотужної мережевої технології бездротової телефонії DECT.
(За матеріалами EN: pcworld.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting