Снайперська гвинтівка на Linux представлена на виставці CES 2013
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
16.01.13 19:03
There are no translations available.

Американська компанія TrackingPoint на виставці CES 2013 представила макет комп'ютеризованого снайперського комплексу Precision Guided Firearm (PGF), який працює на операційній системі Linux і обладнаний модулем Wi-Fi.

За основу PGF взяли три мисливські рушниці (в тому числі Winchester Magnum калібру .300 і Lapua Magnum калібру .338), яку оснастили "розумним" оптичним прицілом і спусковим механізмом. Крім того, TrackingPoint створила для PGF спеціальні боєприпаси.
Компанію TrackingPoint, Inc. заснував у лютому 2011 року Джон Макхейл - затятий мисливець і засновник кількох ІТ компаній - NetWorth (куплений Compaq), NetSpeed (куплений Cisco), TippingPoint (куплений 3COM), BreakingPoint (куплений IXIA). Крім того, МакХейл працював над системами наведення протитанкових ракет і поліпшенням точності для різних систем танків.
Ідея гвинтівки під управлінням комп'ютера прийшла йому в голову в 2009 р, на сафарі в Африці, коли він упустив газель Томпсона через занадто складні умови стрільби. Результат пошуку - порівняно недорога снайперська гвинтівка з прицілом, який управляється підозріло знайомим принципом кліка вказівним пальцем на кнопку і дозволяє навіть повному чайнику миттєво стати снайпером.
TrackingPoint продемонструвала цілу лінійку таких гвинтівок. Асортимент включає в себе кілька версій для патронів від .300 Winchester Magnum (7,62 мм) з 22-дюймовим стволом (55,88 см) до .338 Lapua Magnum зі стволом на 27 дюймів (68,58 см). Конструктори модифікували спусковий механізм із змінним обважнювачем, а також встановили комп'ютеризований цифровий оптичний приціл. Електронний блок являє собою мініатюрний комп'ютер, що працює під управлінням ОС Linux.
Компоненти системи:
 • Власне гвинтівка, з технічної кучністю менш кутової хвилини
 • Приціл Networked Tracking Scope (NTS)
 • Керований комп'ютером механізм спускового гачка
 • Система збереження правильного положення прицілу щодо стовбура - Barrel Reference System
 • Кнопка для захоплення цілі
У прицілі є:
 • Мікрофон
 • Компас
 • Акселерометр
 • Балістичний калькулятор
 • Лазерний далекомір
 • Сенсори тиску і температури
 • Світлофільтри для стрільби в умовах зниженої освітленості
 • Софт відстеження цілі
 • Wi-Fi -сервер
 • USB-порти
Загальна схема роботи системи наступна:
Стрілку для ураження об'єкта досить виявити його за допомогою прицілу і відзначити, натиснувши спеціальну кнопку - комп'ютер далі сам буде відслідковувати переміщення об'єкта. Постріл, при натисканні на спуск, відбудеться не відразу, а після того, як комп'ютер перейде в бойову готовність і приціл доведеться скоректувати вручну, але як тільки автоматичний приціл співпаде з ручною настройкою - відбудеться постріл.
Не біда, якщо Ви абсолютно не вмієте стріляти, а гвинтівка гуляє у Вас в руках так, що нормально зафіксуватися на цілі не виходить. Керований комп'ютером спусковий механізм не дасть «не вчасно» зробити постріл. При бажанні, все це відключається і NTS працює просто як наворочений приціл.
Інтерфейс оптичного прицілу PGF нагадує головні дисплеї військових льотчиків, а Wi-Fi допомагає гвинтівці синхронізувати роботу з планшетами та смартфонами Apple.
Тому здійснювати пошук цілей можна за допомогою iPhone або iPad, а інформація про раніше виконані постріли реєструється на вбудованому накопичувальному диску в PGF.
Інший додаток дозволяє дивитися відеопотік з прицілу, що може бути корисно для другого в снайперської парі.
Відео процесу стрільби на полігоні:
Імовірно, вартість комп’ютеризованої гвинтівки складе близько 17 тис. дол., але точну дату випуску її на ринок представники компанії поки не повідомили.
За матеріалами RU: hthabrahabr.ru
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting