Зміни клімату вже почалися - все гірше, ніж ми думали
Оценка пользователей: / 4
ПлохоОтлично 
05.08.12 08:19
There are no translations available.

Глобальне потеплінняПід час свого виступу перед Сенатом жарким літом 1988 року я розповідав про майбутнє, яке зміна клімату принесе нашій планеті. Я постарався намалювати похмуру картину наслідків постійного зростання температур, викликаного використанням органічного палива.
Однак тепер мені варто зізнатися в тому, що тоді моя точка зору була занадто оптимістичною.
Мої прогнози щодо збільшення середньої глобальної температури виявилися вірними. Однак тоді мені не вдалося до кінця з'ясувати, наскільки швидко збільшення середньої температури призведе до зростання числа погодних катаклізмів.
В рамках нового дослідження глобальних температур, результати якого будуть опубліковані в понеділок, 6 серпня, мої колеги і я виявили неймовірне зростання частоти екстремально спекотної літньої погоди, що може мати глибоко тривожні наслідки не тільки для нашого майбутнього, але й для нашого сьогодення.
Наше дослідження це не кліматична модель і не прогноз, це фактичний огляд метеорологічних явищ і температур, які були зафіксовані за останні 60 років. Як показує наш аналіз, тепер уже недостатньо просто говорити про те, що глобальне потепління може збільшити ймовірність виникнення погодних катаклізмів, і повторювати попередження про те, що кожне окреме метеорологічне явище може бути пов'язане зі змінами клімату. Навпаки, наш аналіз доводить, що екстремально жарку погоду недавнього минулого фактично не можна пояснити нічим іншим крім змін клімату.
Смертоносна аномальна спека в Європі в 2003 році, літні пожежі в Росії в 2010 році і катастрофічні засухи в Техасі та Оклахомі в минулому році пов'язані зі змінами клімату. А коли незабаром буде накопичено необхідну кількість даних, найімовірніше, можна буде сказати, що за аномальною спекою, від якої зараз страждають США, теж стоять зміни клімату.
Ці метеорологічні явища є не просто прикладом того, до чого може привести глобальне потепління. Вони є наслідками глобального потепління. Ймовірність того, що ці аномалії викликані природною мінливістю, мізерно мала. І посилатися на цю ймовірність було б настільки ж недалекоглядно, як звільнитись з роботи і купувати щоранку лотерейні квитки, щоб оплачувати рахунки.
24 роки тому я ввів поняття «кліматичної гри в кості», щоб легше було відрізняти довгострокові наслідки кліматичних змін від природної мінливості погоди. Літо буває жарким, буває прохолодним. Бувають зими суворі, бувають м'які. Це природна мінливість.
Однак разом з потеплінням клімату принципи природної мінливості також змінюються. В умовах нормального клімату, не порушеного глобальним потеплінням, дві сторони гральної кістки будуть представляти більше прохолодну, ніж зазвичай, погоду, ще дві сторони - нормальну погоду і залишилися дві сторони - більш теплу, ніж звичайно, погоду. Кидаючи кубик знову і знову або сезон за сезоном, в кінцевому підсумку ви отримаєте рівномірне чергування погодних умов.
Однак якщо в гру втручається потепління клімату, все змінюється. Зрештою, у вас залишиться всього одна сторона більш прохолодної погоди, одна сторона нормальної погоди і чотири сторони більш теплої погоди. Навіть в умовах зміни клімату час від часу буде траплятися прохолодне літо або звично холодна зима. Однак не дайте цьому себе обдурити.
Наше нове дослідження, що пройшло експертну оцінку і опубліковане Національною академією наук, доводить, що на тлі стійкого зростання середньої глобальної температури в результаті потепління клімату (приблизно на 1,5 градусів за шкалою Фаренгейта за останнє сторіччя) частота та інтенсивність аномальних погодних явищ по всьому світу збільшується.
Коли ми відзначили зміни світових температур на графіку нормального розподілу, виявилося, що випадки аномального холоду і випадки аномальної спеки змінюють один одного таким чином, що вони стають більш частими і більш інтенсивними.
Зміни настільки серйозні, що тепер одна сторона кубика вже повинна представляти аномальну погоду, щоб відображати збільшення частотності аномально жарких погодних умов.
У минулому така погода була великою рідкістю. У попередній період, з 1951 по 1980 рік, аномально високі температури зустрічалися лише на 0,1-0,2% поверхні земної кулі. За останні три десятиліття у зв'язку з повільним зростанням середньої температури число випадків аномальних температур різко зросла, і тепер вони спостерігаються на 10% поверхні земної кулі.
Це той світ, який ми самі змінили, і тепер нам доведеться в ньому жити - в світі, де під час аномальної спеки 2003 року в Європі загинули більше 50 000 чоловік, а посуха 2011 року в Техасі принесла збитки на суму понад 5 мільярдів доларів. Як показує наше дослідження, частота та інтенсивність подібних погодний аномалій буде і надалі зростати.
У нас ще є можливість почати діяти і запобігти погіршенню клімату, однак ми даремно розтрачуємо безцінний час. Ми можемо спробувати вирішити проблему змін клімату, поступово підвищуючи збори для компаній, що працюють на органічному паливі, і розподіляючи ці гроші між усіма легальними резидентами у розрахунку на душу населення. Це буде стимулювати інноваційну діяльність і допоможе створити міцну економіку, засновану на екологічно чистій енергії, з мільйонами нових робочих місць. Це просте, чесне і ефективне рішення.
Майбутнє вже настало. І воно виявилося дуже жарким.
(Автор Джеймс Хансен, джерело EN: washingtonpost.com)
 
>
КнигаНовости Практика поискаПартнерыО нас
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting