За межами PageRank: перехід до дієвої метрики
User Rating: / 3
PoorBest 
There are no translations available.

За межами PageRankЯк і будь-який цікавий користувач Мережі, автор використовує оповіщення Google, налаштоване на власну електронну пошту, коли його ім'я згадується в Інтернеті.
Зазвичай автор отримує повільну цівку своїх повідомлень на форумах, блогах і в твітерах. І на сьогоднішній день найпопулярнішою темою цих оповіщень за останні пару років було авторське повідомлення про видалення PageRank розподілу даних з Webmaster Tools в одному з релізів 2009 року.
Той факт, що люди і досі пишуть про це майже два роки потому, як це сталось, свідчить, наскільки PageRank став важливою частиною статистики для деяких веб-майстрів. Навіть самі недосвідчені власники сайтів хочуть знати більше про PageRank (PR) і що він означає для їхнього сайту. Однак, як автор відзначив у своєму фатальному повідомленні на форумі, команда Webmaster Central протягом багатьох років розповідає веб-майстрам, щоб вони не приділяли так багато уваги PageRank, як метриці для оцінки успіхів свого веб-сайту. Сьогодні автор спробує пояснити цю позицію більш докладно і дати Вам деякі важливі, дієві варіанти, щоб заповнити свій час після відміни відстеження PR!
Чому PageRank?
У 2008 Udi Manber, віце-президент з інжинірингу Google, написав в офіційному блозі Google:
"Найбільш відома частина нашого рейтингу - алгоритм PageRank, алгоритм, розроблений Ларрі Пейджем та Сергієм Бріном, які заснували Google. PageRank використовувався раніше і сьогодні, але в даний час він є частиною більш широкої системи".
PageRank, можливо, відрізняв Google в якості пошукової системи, коли вона була заснована в 1998 році, але з урахуванням швидкості змін Манбер говорить про-запуск "близько 9 [поліпшень алгоритму ранжирування] на тиждень в середньому" - у Google було багато можливостей для розширення і удосконалення своєї рейтингової системи протягом останнього десятиліття. PageRank не став чимось більшим – а якби став – то це був би-і кінець усім рейтингам.
Якщо Ви подивитесь на Огляд технології Google, то Ви помітите, що вона кричить про актуальність, як один з головних інгредієнтів у результатах пошуку Google. Так чому ж не так багато чорнила було пролито за актуальність, як це було зроблено за PageRank? Автор вважає, що це тому, що PageRank виражається числом, а актуальність цього не робить. Як актуальність, так і PageRank включають багато складних факторів контексту, намірів шукача, популярності, надійності, але легко побудувати графік Вашого PageRank з плином часу і представити його Вашому генеральному директору протягом п'яти хвилин, але не так просто з актуальністю. Автор вважає стислість PageRank основою такою використання як метрики для веб-майстрів протягом багатьох років. Але тільки тому, що щось легко простежити, не значить, що PR точно описує, що саме відбувається на Вашому сайті.
Що ми дійсно хочемо?
Автор стверджував, що ніхто по-справжньому не піклувався про PageRank, як кінцеву мету. PageRank є лише дублером того, що ми дійсно хочемо від наших веб-сайтів: заробити більше грошей, залучити більше читачів, отримати більше посилань, більше реєстрацій в каталогах і т.д. Зосередження на PageRank, як метриці успіху працює, тільки якщо Ви припускаєте, що більш високий PageRank призводить до підвищення Вашого рейтингу, то припустите, що це буде залучати більший трафік на Ваш сайт, призведе до більшої кількості людей, що роблять все те, що Ви-їм хочете-запропонувати на своєму сайті. На вершині цих припущень пам'ятайте, що пошуковик оновлює PageRank, який відображається на Панелі інструментів Google, кілька разів на рік, і він може знизити PageRank, який відображається на деяких сайтах, якщо буде вважати, що вони практикують розсилку спаму. Так Ви побачите, що публічно PR відрізняється від показників нашого алгоритму, який фактично використовується для ранжирування. Навіщо турбуватися за число, яке в кращому випадку віддалене на три кроки від Вашої фактичної мети, коли Ви могли б замість цього безпосередньо вимірювати те, що Ви хочете досягти? Знайдіть показники, які безпосередньо пов'язані з Вашими бізнес-цілями, і це дозволить Вам розумно витрачати свій час для досягнення цих цілей.
Якщо я не буду відстежувати PageRank, то що я повинен буду відстежувати?
Погляньте на показники, які відповідають безпосередньо відчутному виграшу для Вашого сайту чи бізнесу, а не просто опирайтеся на сигнали рейтингу. Також враховуйте показники, які оновлюються щодня або щотижня, а не номери (наприклад, PageRank), що змінюються лише кілька разів на рік і є занадто повільними для Вас, щоб надійно зрозуміти, які з Ваших змін призвели до зростання чи падіння (звичайно, якщо Ви оновлюєте свій сайт частіше, ніж кілька разів на рік). Ось три пропозиції, щоб Ви почали, кожну з яких Ви можете відстежувати використовуючи такі послуги, як Google Analytics або Webmaster Tools:
  1. Обмінний курс
  2. Показник відмов
  3. Рейтинг кліків (CTR)
Обмінний курс
"Конверсія", коли відвідувачі роблять на Вашому сайті те, що Ви від них хочете. Конверсією може бути завершення покупки, підписка на розсилку, або завантаження матеріалів. Ваш обмінний курс є відсотком відвідувачів Вашого сайту, які переходять (конвертують). Це прекрасний приклад тієї метрики, що, на відміну від PageRank, прямо пов'язана з бізнес-цілями. Коли користувачі конвертували, то вони зробили те, що приносить безпосередню користь Вашій організації і може бути виміряне! У той час як Ваш PageRank, який важко точно виміряти (див. вище), може піти вгору або вниз без будь-якого прямого впливу на Ваш бізнес.
Показник відмов
"Відмова" - це коли хтось приходить на Ваш сайт і потім залишає його без відвідування будь-яких інших сторінок сайту. Ваш показник відмов - це відсоток входів на Ваш сайт, коли відвідувач “відскакує”. Високий показник відмов може означати, що користувачі не знаходять Ваш сайт привабливим, тому що вони приходять, подивляться та відразу залишають його. Розгляд показників відмов різних сторінок на Вашому сайті може допомогти Вам визначити зміст, який неефективний і вказати на розділи Вашого сайту, які вимагають доопрацювання. Зрештою, це не має значення, наскільки хороший рейтинг має Ваш сайт, якщо більшість відвідувачів відскакує від нього, як тільки вони його відвідають.
Рейтинг кліків (CTR)
В контексті органічності результатів пошуку, рейтинг кліків - це як часто люди натискають на Ваш сайт за весь час його існування, коли сайт показується в результатах пошуку. Низький CTR означає, що, незалежно від того, наскільки високий рейтинг Вашого сайту, користувачі не будуть переходити на нього. Це може свідчити про те, що вони не думають, що Ваш сайт задовольнить їх потреби, або що інший сайт виглядає краще. Один із способів підвищити свій рейтинг кліків - це подивитися на назву Вашого сайту і фрагменти (snippets) в результатах пошуку: чи переконливі вони? Вони точно передають зміст кожного URL? Чи дають вони шукачеві причини, щоб натиснути на них? Ось кілька порад для поліпшення Ваших сніпетів; розділ HTML пропозицій в інструментах веб-майстрів може також вказати Вам на сторінки, які потребують допомоги. Знову ж таки, пам'ятайте, що це не має значення, наскільки високий PR має Ваш сайт, якщо шукачі не хочуть натиснути на нього.
Цілі блоги і книги були присвячені поясненню і вивчення веб-метрики, так що вибачте, якщо авторські пояснення просто дряпали поверхню; сайт аналітики євангеліста Avinash Kaushik є прекрасним місцем для початку, якщо Ви хочете в цих темах копати глибше. Але автор сподівається, що принаймні переконав Вас в існуванні більш прямих, ефективних і керованих способів вимірювання успіху Вашого сайту, ніж PR.
Одне останнє зауваження: деякі власники сайтів зацікавлені в PR свого сайту, тому що люди не будуть купувати посилання з їх сайту, якщо він не має високий PageRank. Купівля або продаж посилань з метою підвищення PageRank порушує керівництво Googleдля веб-майстрів і, швидше за все, матиме негативні наслідки для Вашого сайту, тому: а) автор настійно рекомендує не робити цього і б) не дивуйтеся, якщо Google не зацікавлений допомогти Вам підняти PageRank або поліпшити Ваш сайт, коли у Вас така мета.
Пост Susan Moskwa, Webmaster Trends Analyst
 
>
BookNewsPractice SearchPartnersAbout
Підтримка та дизайн: Могильний С.С. Шаблон: Joomla Templates by BuyHTTP Joomla Hosting